Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

idrisi u mnie tez ..moja mala po porodzie mierzyla 58 cm..a 4 tygodnie pozniej 55 cm;)...rozumie zmniejszenie wagi, ale wzrost heheh..a co do baczkow..to moja jak pryka to placze..nie zawsze, ale czesto... dziewczyny tak was czytam..wy ciagle na cos szczepicie dzieci...ja dopiero pod koniec maja mam wizyte i wtedy bedzie pierwsze szczepienie...teraz podaje tylko witamine D...czy to nie za malo?...w niemczech jest taki system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek, idź lepiej do pediatry, bo może to wcale nie jest uczulenie na nabiał, a Ty się niepotrzebnie męczysz... Tak myślę :) Wkurza mnie coraz częściej to cafe, wieczorami co chwilę się blokuje :( Kurcze, przed chwilką tak ładnie było, słoneczko świeciło, a teraz deszcz... Jak my pójdziemy na spacerek... Chociaż folię przeciwdeszczową mamy, ja najwyżej założę czapkę z daszkiem (żeby na twarz nie kapało) i kurtkę przeciwdeszczową z kapturem i jakieś nieprzemakające buty :) Kurcze, kalosze by się przydały. Nie mam w domu kaloszy! Już dawno nie miałam. A czasem by się przydały :) No chyba na allegro zajrzę, może coś znajdę :) Miłego dnia, dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam się Wam pochwalić, jakie fajne buciki mojemu małemu szpanerowi kupiłam: http://www.allegro.pl/item341079313_super_pierwsze_adidaski_dla_maluszka.html Będą w sam raz do spodni z dresu, które właśnie znalazłam w podarowanych używanych ciuchach i bluzy, którą dostał od cioci, hehehe... Oprócz tego ma też jeansy-ogrodniczki bure i jeden kombinezon, co wygląda, jak jeansy niebieskie z bluzą w biało-czerwone paski. Będzie się storił, przystojniacha mój kochany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi adidaski rzeczywiscie super !, rzeczywiscie szpan,moj maly bryka w skarpetkach ale tez ma full wypas,kolorowe i fikusne. odnośnie butkow,to czytalam,ze dzieci ktore stawiaja pierwsze kroki,ucza sie chodzic, powinny byc na boso lub w skarpetach buty dopiero jak wychodza na podworko, czyli po domu lepiej skarpety antyposlizgowe, podobno zapobiega to powstawaniu plaskostopia. gosiaczek idz do pediatry, moze nie potrzebnie katujesz sie dieta. a ja sie pochwale, wczoraj wrocilam ze zjazdu na studiach i mam pozaliczane wszystkie testy, a nie wszyscy maja takie czyste konto,wrocilam do domu sczesliwa jak na skrzydlach,wiec poszlismy sobie nad morze na promenade i fundnelam sobie gofra z bita smietana, ach jestem zsiebie zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Dzięki chyba jednak faktycznie sie przejdę. Dziewczyny napiszcie ile wasze dzieci śpią w ciągu dnia i jak je usypiacie bo mój w og óle nie chce spać w dzień albo tylko drzemoie przy cycku juz mam dośc szczerze powidziawszy karmienia piersią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek, wlasnie moj zasnal, wiec szybciutko ci napisze moj spi tak rano do 9 , pozniej staram sie z nim aktywnie bawic,,rozmawiac,troche potanczyc, pospiewac, wszystko co spowoduje ze on bedzie zajety i szczesliwy, lubi tez mate i zabwaki wokol siebie, tym sie zawsze zmeczy, jemy drugie sniadanko, czyli piers i przy tym zasypia, odkladam do lozeczka i najczesciej tu ma godzinna dzemke, czasami dluzej, ja przez ten czas szykuje sie, sprzatam itp.i w poludnie wychodzimy na spacer, podczas spaceru tez najczesciej spi, jak nie caly spacer to wiekszosc, wiec to juz jest kolejne spanie w ciagu dnia, i od 16 do 19( do kapania), znowu staramy mu sie zapewnic aktywny dzien, tu wspiera mnie maz, ktory tez sie bawi, wciagu tych kilku godz, zdarzaja mu sie krotkie dżemki, ale juz do 19 ogolnie jest zmeczony, po kalpieli, jedzeniu, maz go bierze, pogada , pobawi sie i najczesciej u niego zasypia, poprostu zmeczony caalym dniem., mysle ze to jest wlasnie soposb, aby ten czas ktory nie spi byl aktywny i zajety, poprzez zabawe, guganie, ogladanie swiat na okolo, lezenie na brzuszku, jak sie zmeczy to pospi. Atak wogole,to moj Mati jest na etapie guagania, tak aktywnie ze buzia mu sie nie zamyka, przynosi nam to wielka radosc :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antaed dzięki! Mój mały chyba mało snu potrzebuje. Idzie spać różnie tak około 22, 23 potem w nocy wstaje co 3-4 godz na am.Koniec spania jest już o 9-10 rano i wtedy jest cały czas aktywny karmię go a on zasypia przy piersi a jak go odkładam do łóżęczka to zaraz się budzi albo śp[i maxymalnioe 30 min. Potem się budzi i płacze.I tak jest cały dzień Nauczył się przysypiać przy piersi i jhak go nie ruszam to śpi przy cycu a jak go odłożę to się budzi. Wyjątkowo długo śpi na spacerkach 3 godziny ale tylko jak jadę jak stoi wózek to się budzi.,Jak nie wyjdę z nim na dwór to może nie spać cały dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spania w ciagu dnia to moja Olivka ma rozny system...w zaleznosci od dnia i od tego jak sie czuje. Np. w sobote od 8 rano do 16 spala lacznie tylko 3 godziny bo miala ochote caly czas sie bawic i gugac i ogladac mieszkanie..a jak nie to terror i placz ;) a wczoraj przespala nam caly dzien i cala noc a jak byla obudzona to tylko patrzyla i jadla i patrzyla i jadla...ale moze to dlatego ze niedziela to jedyny dzien kiedy moj maz jest caly dzien w domu i ona taka spokojna...w ogole zauwazylam ze jak jest z Tomkiem to aniolek ze hoho..a jak ze mna..to potrafi czasem wlezc za skore..:) Ale w wiekszoci sumujac w ciagu dnia od 7 rano do 22 to spi od 7 do 9 godzin tylko w roznych porach Moja jak pryka to tez czasem zaplacze bo ma te prykniecia jak karabin maszynowy :) smiejemy sie ze jej pierwsze slowo to bedzie \'pryk\' ;) Dzisiaj ide z Nia po 14 do lekarza bo mi cos chrypke ma po obudzeniu i pokasluje, spytam sie od razu o te wysypke, ale znajac zycie w kochanym angielskim GP powiedza ze to normalne i ze trzeba poczekac a samo zejdzie...takie wiecie male czary mary;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane malo jakos mam czasu na wszystko.... Filipek cala buzke ma wysypana krostkami i niektore az taie z ropka sa nie wiem od czego ale mi go szkoda strasznie odstawie nabial i zobaczymy... ostatnio ciagle chodze zdolowana chce mi sie plakac i wogole jedynie usmiech Filipka na chwile poprawia mi humor... ciezko jest z Arturem...wiem ze nigdy nie bedzie dobrze miedzy nami wiem ze on sie nie zmieni... ostatnio mi powdzial ze on slubu to nie chce bo po co pozniej sie rozwodzic......... chcialabym zeby kiedys ktos mi sie oswiadczyl a pozniej chcialabym byc czyjas zona ale wiem ze tak sie nigdy nie stanie...przygnebia mnie mysl bycia samotna kobieta z dzieckiem... strasznie mi jakos smutno i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarina - probowalam wyslac do Ciebie sms-ka ale numer ktory podalas w mejlu z numerkami jest niekompletny:( Katarina...a masz mozliwosc zamieszkania w Polsce np z mama? Bo czy jest sens zostania tutaj, plakania i meczenia sie i gdybania ze cos sie zmieni? Co do krostek...chyba zaczynaja zanikac..przynajmniej te z czola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kafe ostatnio nie chce chodzic jak mam czas :( Byłam dzis na przeglądzie podwozia :) Wszystko ok, wzięłam receptę na cerazette. Moja córcia ma nowe krostki i obawiam sie, że to może byc uczulenie na miód, bo wczoraj jadłam. Miałam nadzieję, że mi się alergik nie trafi, ale trudno, bedziemy walczyc. Katarina - może lepiej byc przez jakiś czas samotną mamą i miec szansę na poznanie kogoś, kto Cie pokocha i doceni. I będzie na pewno wspaniałym tatą dla Filipka. Pomysl o tym 👄 Co do spania - to Ulcia ostatnio robi sobie 2-3 drzemki po 30 min, śpi na spacerze ok godziny, mimo, że chodzimy 2. Ale wcale nie jest bardzo zmęczona, bo w nocy też robi pobudki. Dzisiaj spała jak na nią rewelacyjnie, bo od 20, pierwsza pobudka ok północy, druga po 3. I wstawałam w nocy, żeby odciągnąc pokarm, bo myślałam, że mi cycek pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc nadrobilam zaleglosci w czytaniu wreszcie ktoras pytala o purki i kupki, moj maly dalej przy kazdym pierdku placze a kupke robi 1 na tydzien, mam nadzieje ze mu z czasem sei polepszy ale na razie nei amm na to lekarstwa :/ blondi mam takie same butki dla tadka i sa super dziewczyny z tym mierzeniem w szpitalu to jest tak ze dzieci po porodzie mierzy sie razem ze stopkami czyli od czubka glowy do duzego palca u stopy, a potem u pediatry mierzy sie jzu tylko wzrost czyli do pietki i dlatego te rozmiary zcesto po kilku tygodniach sa mniejsze niz przy porodzie :) moj ma juz 64cm po 2,5 mca :D my juz po chrzcinach :) tadzio byl super gzreczny, w sumei bylo 10 dzieci do chrztu (5 chlopcow i 5 dziewczynek) wszystkie byly malutkie w rozkach i becikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mlody w centylach slabo wypada, ale sie nei amrwtei bo niewiele odbiega od sredniej, jak wczoraj widzialam takie grubasne dzieci to sie pzrerazilam, nie chcialabym miec otylego dziecka :/ tadek ma wg wzrostu 25 a wg wagi 3 centyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Ja dziś byłam pierwszy raz na solarium:)...ale przyjemnie było,no i ja z solarium zawsze wychodzę w dobrym humorze,bo niedość że ładnie się wygląda to jeszcze ta światłoterapia tak pozytywnie wpływa na mnie:)Mam trzy tyg.jeszcze żeby doprowadzić się do stany sprzed ciąży,bo potem są chrzciny. Za tydz.idę do fryzjera i wracam do ukochanego blondu,w którym czuję się najlepiej i potem jeszcze przed samymi chrzcinami na paznokcie i będzie dobrze.Kreacje na chrzciny,buciki i torebkę już mam.Jeszcze tylko kilka rzeczy dla Kacperka kupię i oddam męża garnitur do czyszczenia i wszycho:) Strasznie przeżywam te chrzciny,to dla mnie wielkie wydarzenie:) gosiaczek-jak Cię czytałam to tak jak ja bym to pisała o swoim dziecku:)Mój synek też w dzień nieśpi i tylko drzema przy cycu. Widać taki urok tych naszych szkrabów. Jutro na 10 czeka nas pierwsze szczepienie heksa,będe chyba razem z nim ryczeć:(Najważniejsze żeby było wszystko dobrze! Chciałabym żeby pediatra osłuchała go i zajrzała w gardełko bo tak czasem pokasła sobie.Muszę pokazać jeszcze napletek mojego skarba,bo coś nietak jest i pępuszek,bo tam w środku jeszcze resztka pępowinki się trzyma i taki czerwony się zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpeczka może too tylko chłopaki sa takie? dziewxczyny jak wy się rozpoznajecie na tych sitakach centylowych??? katarina głowa do góry jeszcze wszystko sie ułoży!!!!!!!!:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
malpeczka to super też dziś myślałam o solarium, bo mąż był wcześniej w domu. Ja mam takie sińce pod oczami, że szok! jakbym nie spała w nocy, a tak nie jest Igor jest ok pod tym względem, gorzej z jedzeniem. To mnie dobija chociaż do żarłoków nie należe. Wzięlam sie dzię za ćwiczenia. Ula pierwszy dzień w przedszkolu po ponad 2 miesięcznej przerwie. Jak to fajnie znowu chociaż na chwilke mieć jedno dziecko jaki komfort. Pobiegałam po Świętojańskiej żeby coś kupić z ciuchów, ale spodnie jakoś nie tak leżały. jutro skocze na halę jak pogoda będzie ładna, raczej się jednak na taką nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
co do jedzenia Igor jest cud miód 5-10 min najedzony, podczas gdy córeczka wisiała na mnie tak jak to opisujecie pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, w maju zostanę mamą i mam pytanie, czy wszystkim niemowlakom podaje się witaminę D? czy po prostu najlepiej zapytać neonatologa w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
najprawdopodobniej pediatra zapisze przy 1 wizycie patronażowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
w Gdyni w spzitalu nie dostaje się recepty, dopiero na tej 1 wizycie lekarz prowadzący zapuisuje. Nam przepisał d3 podobnie jak starszej coreczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka, ja dostałam pieczątkę w książeczkę zdrowia dziecka, jak mnie wypisywali w szpitalu, że mam kupić Vita K, Vigantol (wit. D) i Cebionmulti. Tak też zrobiłam i podaję, z tym że Vita K tylko do końca 3 mies., a o resztę zapytam jeszcze pediatrę przy najbliższej okazji. Co do spania, to Kasper się poprawił pod tym względem, jak go parę razy w dzień w chuście uspałam o tych samych porach i tearz już przeważnie sam zasypia. Wieczorem zasypia 22-23, nocne karmienie o 4-tej, poranne o 8-mej, a potem śpi jeszcze do 10-11-tej. Ok. 12-13 idziemy na spacer, więc znów śpi ok. godziny, a potem zasypia ok. 15-tej na 20-30 min. i czasem jeszcze ok. 17-tej, też krótka drzemka (a czasem już nie). Katarina, jakbym o sobie czytała sprzed paru lat... Miałam te same rozterki, ale mi było chyba łatwiej, bo nie miałam dziecka. Cóż, musisz sama podjąć decyzję. Możesz spróbować przeczekać, tylko pytanie - czy jest na co czekać... Jeśli marzysz o ślubie, a Artur ma do tego takie podejście, to chyba nie masz na co liczyć. Ja osobiście jestem przeciwniczką ślubu, choć czasem mnie wkurza różnego rodzaju biurokracja, np. Tomek nie dostał na mnie opieki po mojej cesarce, bo nie jesteśmy małżeństwem i nie jesteśmy zameldowani pod tym samym adresem. Ale szanuję to, że większość dziewczyn widzi się w białej sukni przed ołtarzem i jest to dla nich ważne. OK, spadam, bo oczy mi się kleją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzis juz lepszy troche humor Filipka strasznie wysypalo ma cala buzke w krostkach i glowke i karczek normalnie szkoda mi go strasznie ide dzisiaj z nim do lekarza bo wize ze to mu sie przenosi:/ tilli-tilli wydawalo mi sie ze dobry numer wpisalam zekne zaraz sylwia72 dziekuje👄 gosiaczek:) blondi-->tu w anglii traktuja nas jako malzenstwo a co do marzen to prawda ze chcialabym widziec sie w bialej sukni....ale niestety napewno nie z Arturem u boku a dzis dostalam takie cos na gg,wiec wysylam Wam moje kochane: Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn...Dzwiga ciężary losu, rozwiązuje problemy, jest pełna miłości, radości i mądrości. Usmiecha się gdy chce krzyczeć, śpiewa gdy chce się jej płakać, płacze gdy się cieszy i smieje gdy sie boi. Jej miłośc jest potężna. jedyna niesłuszna w Niej rzecz to to, że często zapomina ile jest warta.Wyslij to wszytkim cudownym kobietom, które znasz. Ja własnie to zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej widzę, że większość z nas ma problemy z krosteczkami, niedawno dowiedziałam się od koleżanki, że w niektórych przypadkach wystarczy krem z pantenolem (ona poleca Nivea) i krostki znikają, pomimo że wczęsniej były zdjagnozowane jako skaza lub inne uczulenie. Zamierzam to wypróbować. Mojaj małej zostały jeszcze takie drobne krostki pod skurą pomimo 4 tygodniowej diety. Ale i tak jest o niebo lepiej niż było na początku. Anted gartuluje pozaliczanych testów, dzielna jesteś, że dajesz sobie tak dobrze radę ze szkołą Gosiaczek, moja mała w ciągu dnia sypia różnie, ale najczęściej rano pośpi ze 2 razy po godzinie, lub raz dłużej, na spacerku czasem nawet i 3-4 godziny wieczorem jeszcze pare króciórkich dzrzemek, ale to po 15-30 min. i ok 22 zasyia na dobre, z dwoma przerwami na karmienia śpi do 7-8. Katarina, jeśli wiesz że nie ma szans na zmianę to olej gościa i uciekaj do Polski, tu napewno znajdziesz wsparcie, a pozatym panna z dzieckiem też ma prawo ułożyć sobie życie i nie spisuj się na straty. Mysza zazdroszę Ci, że masz już te chrzciny za sobą, moja mała jest dosyć krzykata jak nie dostanie jeść wtedy kiedy ona chce i boję się że zrobi mi koncert w kościele, no i nie zawsze stresuje się jak muszę zrobić taką rodzinną nieco większą imprezę. I muszę kończyć, Emilka powoli się budzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo:) bylam dzis u lekarza - fantastyczny koles, Olivka smiala sie do niego w glos!! bylam w szoku! jak mala trzpiotka podrywajaca kolesia hihi:) Olivka jest przeziebiona, zalapala jakiegos wirusa, charczy nam i kaszle, ale plucka ma czyste wiec dostala paracetamol malinowy w syropiku i aplikujemy:) A co do krostek to mi powiedzial ze to uczulenie na materialy:) moja Mala czesto wyciera twrzyczke w moje bluzki jak ja nosze... doktor powiedzial ze zniknie samo maluchy maja bardzo wrazliwe cery, calowanie, glaskanie, kontakt z jakims sztucznym materialem i wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, odkrylam co moge jesc i sprawia mi to przyjemnosc i nie musze gotowac:) batoniki Kelloggs'a:) Takie z ryzem prazonym i z otrebami i miodem, mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huh, pamietacie jak wam pisalam ze sklampowali mi auta i trzeba sie ubiegac o kase za nie sadownie? hehe, moj landlord oddal nam wszystko i sam sie zajal ta sprawa i...byl wlasnie u mnie koles z BBC i beda w sobote robic wywiad i bede w TV. hehe tylko tak mozna zalatwic te firme ktora nielegalnie zgarnela parenascie tysiecy funtow jednego dnia od niewinnych osob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !! dzisiaj odpuszczamy sobie spacerek jest zomno, brrr matti wiec od 12 lezy w łóżeczku,poniewaz to jego pora spania, i zasypia, co jakis czas otwiera oczka, ale jest cichutko, i widac ze jest zmeczony, staram sie tak aby nauczyl sie ze w poludnie idzie spac, jak jestesmy na spacerku to latwiej, ale w domu tez postaram sie trzymac tych godzin lidka dzieki za slowa uznania. dziewczyny u tak wielu z was wystepuja te skazy, krostki i uczulenia, nas omiajaja te problemy,ale tak czuje ze jak bede miala drugie dziecko to chyba zbierze wszystko to co ominelo Mateuszka Wczoraj bylam w przedszkolu z malym, okolo1,5 godz.,nie spal i wogole nie plakal, obserwowal wszsytko wokol, i dzieci ikolorowe zabawki. dostalismy piekny lezaczek bujaczek z pałąkiem z zabwakami , a ja dostalam piekna zawieszke na łańcuszek ( zielone serduszko). Katarina nie martw sie, wszystko sie ulozy, zpstaw artura ,a bedziesz duzo szczesliwsza,bedziesz dawac swoja milośc tylko dla Filipka, a jestes młoda i napewno spotkaszkogos kto cie naprawde pokocha. slecaluski,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×