Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Właśnie wróciłam ze spacerku! Pogoda cudowna! Dosłownie lato. Musze kupic małej nową czapeczke, bo mam albo bardzo ciepłe, albo leciutkie. Nie wiem o co chodzi, ale u mnie wygląda jakby brakowało naszej ostatniej strony, albo nawet dwóch. Nie widzę wielu wpisów. Może to chwilowe, bo chyba nie usunięto nam bez przyczyny tych postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było tego wiele od wczoraj :( Katarina - powodzenia! Trzymam kciuki, żeby tym razem sie udało. Malpeczka a jak u ciebie z papieroskami? Blondii - ja na razie nie szczepię na pneumokoki i rotawirusy, bo Ula nie będzie miała kontaktu z dziećmi. Radziłam sie zaufanego pediatry i odradzał w takim wypadku. Ale u Ciebie to zupełnie inna sprawa. Co do bioderek to słyszałam, że prawie wszędzie sa takie terminy, więc pewnie też pójde prywatnie. Nie chce tego zaniedbać, bo widziałam jak się męczyła córcia mojej koleżanki, u której lekarz nie zuważył zwichnięcia i spędziła 6 m-cy w gipsie. Koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaczynam sie niepokoić, gdzie jesteście? Kafe wam nie chodzi, czy zamykamy topik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja tez nie szczepie na rotawirusy bo jak powiedizała skolei pediatra moich dzieci choroba ma fatalne skutki tam gdzie daleko do lekarza poprostu brakuje opieki medycznej u nas w razie co jazda do szpitala. Natomiast pneumokoki tak naprawde to szczepionka przed 1 rodzajem, niebagatelny też koszt. W czwartek umieszciły mnie pani pielegniarki po prosbie do lekarza na dzieci zdrowe. Idziemy po masć na buźkę bo źle wygląda i ta ciemieniucha gruba skorupa mimo smarowania czesania. Mimo mankamentów nie spożywania nabiału jest ta ogromna zaleta ciche wieczory hihi. Dziś podpowiedziała mi sąsiadka abym spożywała przetwory z kozy bo nie uczulają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia te krostki u mojego Oliwerka to nie był tradzik tylko potówki;na szczęćście bo tradzik schodzi bardzo długo. Ja dzisiaj byłam na szczepieniu nie było tak źel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam maluszek jak na razie spi i prawie caly dzien mi spal nie wiem czy zle sie czul czy tak poprostu..... a jak kapalam malego to zobaczylam ze ma cos z paluszkiem u raczki tzn ostatnio jak obcinalam mu paznokietki to widocznie musialam go przyciac niechcaca:(i teraz ten paluszek jest czerwony i zauwazylam ze tam ropka sie zebrala:/ wycisnelam ja maluszek troszke zaplakal tak mi go szkoda.... ciekawe jak nasze maluszki nam dzisiaj pospia... pozdrawam Was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej widze ze wszedzie ładna pogoda i kazda korzysta, ja tez juz zrezygnowałam z kombinezonu i tylko zakładam dresik gruby i kocykiem nakrywam i mały od razu lepiej spi na spacerze chyba było mu wczesniej gorąco ostatni9 tak go strułam czyms ze nie tylko w sobote ale i całą niedziele marudzil dopiero od wczoraj jest znów grzeczniutki i wesoły, musza bardziej uwazac na to co jem mysza biedny twoj maluszek, smaruj mu tą buzie bo taka dleikatna skóra napewno go boli, własnie trzeba sie chyba zaopatrzyc juz w jakies wysokie filtry w kremach dla niemowląt słonce juz jest mocne. ja nie szczepie na rotavirusy i na pneumokoki narazie tez nie zaszczepie ale jak bedzie szedł Piotrus do przedszkola. Zmykam karmic i spac, chcialabym zeby spal w swoim łózku ale niestety on spi jak mnie czuje jak go tylko przełoze to zaraz sie budzi :( dobrze ze jak usnie po kąpieli to przez te pierwse 3 h spi w łózeczku beze mnie. Spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Jestem padnięta dzisiaj...w zasadzie to dzień jak codzień,ale jakoś zmęczona jestem dlatego zaraz uciekam ale musiałam zajrzeć do Was.Ja w dzień podczytuję a na pisanie mam czas dopiero jak póżno wieczorem zasypia. Z papieroskami to jestem na bakier:(...popalam sobie niestety,ale po karmieniu staram się...muszę się znów za siebie wziąść ale ciężko będzie przy moim mężu,bo pali jak smok:) gosiaczek-bujaczek jak z bajki,ale drogie te cuda dla tych naszych skarbów:\\ Jak kupowałam na zajączka dla Kacperka karuzele to zapłaciłam 250zł...masakra:(...ale jest super.Tańczą zwierzątka,świecą się gwiazki takie wyświetlane przez lampkę w srodku i gra 4 melodie. Racja,trądzik niemowlęcy długo schodzi...u Kacperka juz prawie zszedł ale trzymał się ponad miesiąc. Dziewczyny spotkałam się dziś na spacerku z kolezaną,która ma synka 3miesięcznego.Ona mówiła,że piją z koleżanką(też ma maluszka) codziennie wieczorem piwo karmi.Ponoć dobre na laktacje,tylko popołudniu otwierają żeby gaz uciekł i bez gazu ponoc smakuje.Ja spróbiuję jutro:) Do swojego menu zaczęłam wprowadzać powolutku nowe potrawy i na razie ok:)...zobaczymy na jak długo,ale może już będzie dobrze. Uciekam spać:)papapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja wstalam i pisze w piżamie a maluch jeszcze spi, cos sie wiercil w nocy i chyba sie nie wyspał małpeczka ja tez słyszałam o tym piwie karmi, podobno nawet na kolki pomaga i raz wypilam nawet z gazem wieczorem i małemu nic nie bylo jak któras lubi to moze spróbowac ja tam wole normalne piwko ;) małpeczka tak póxno ci malec spac chodzi??? a długo spi rano? Moj to super bo zasypia ok 19.30-20.00 i spi do 8.00 albo przebudzi sie o 7.00 na troche i zasypia jeszcze tak jak dzis. dzis u mnie paskudna pogoda chmury i zaraz bedzie pewnie lało mam nadzieje ze do południa sie rozjasni bo nici ze spacerku bedą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam o karmi i wczoraj próbowałam nawet... A wszystko przez to, ze za radą lekarki sciągnęłam pokarm, zeby zobaczyc ile go w ogóle jest (dlaczego mała jednak domaga się dokarmiania). No i się załamałam - z lewej to ze dwa łyczki poszły, a z prawej 30 ml...Chociaż potem jeszcze Zosia się przyssała i coś tam widziałam, ze jadła - jednak mają swoje sposoby te nasze dzieci:) Fakt, ze moje dziecię ma miesiąc a waży 3420 - czyli tyle, co przeciętny noworodek przy urodzeniu... I wiecie co, miałam pokarmu w nocy więcej, ale co z tego, co zrobić zeby w dzień też był?? Musiałabym rano to karmi też pić... Załamka Z drugiej strony zastanawiam się czy to nie po prostu kwestia dużej ilości płynów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Piszecie o meni, ja jadam praktycznie wszytsko, smażone (byleby nie spalone,) pikantne czasem też, różne warzywa już wypróbowałam, jakieś kalafiory, pomidory, czy nawet groszek i jest ok. Za to przez tą głupią skazę nadal nie mogę nawet spróbować nic co ma mleko w składzie. Właśnie przedwczoraj skusiłam się na chrupki Flipsa o smaku toffi,i to tylko pare, miały w składzie serwatkę z mleka, no i efekty są, cała buźka u Emilki znowu wysypana. Masakra jakaś. Byłam wczoraj u gina i znalazł u mnie na terej pozostałosci po szfach jakąś ziarninę, niby to nic, odrazu usunął, nic nie bolało, ale dziwne, ja tam nic nie czułam, i wydawało mi się że wszystko jest ok. Miała któaś z was coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm może ja też zaszaleje z tym karmi, Idris, napewno ilość płynów ma duże znaczenie, wieczorem jak już mam mało pokarmu (mała więcej jada wieczorami) to wypijam ze 2 szklanki wody, czy herbaty i ... czasem w nocy mam powódź :)) A kiedy wogóle może zdażyć się ten kryzys laktacyjny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja powoli wracam do swiata zywych :) co do pokarmu to moj pzrez ta chorobe szlag trafil i to co sie nameczylam zeby zwiekszyc laktacje dalo w leb, ale musze znow probowac... a w nocy zawsze mam i mialam wiecej, wydaje mis ie ze to pzrez to ze organizm odpoczywa i nei\"zajmuje sie\" niczym innym tylko produkcja mleka :D:D z tym karmi to juz dawno probowalam i nic, nawet normalne piwko probowalam i tez nic :/ jak znajdziecie jakies kremy z wysokim uv to dajcie znac bo musze mojemu kupic ale na razie wszedzie jeszcze zima panuje i nie maja w aptekach ani w marketach :/ nie wiem moze avon? kiedys dla siebie kupilam z avonu taki dla dzieci i byl super ale nie wiem czy niemowlakowi mozna to stosowac, tadkowi juz opalenizna zbladla ale mu z policzka skorka zlazi :) smieje sie ze pzred chrztem mial solarium :D:D ja lece pozalatwiac jeszcze sprawy przed chrztem i moze wieczorem dam rade sie odezwac ps. mam problemy malzenskei pzrez ta moja chorobe :/ nie wiem co by ten moj maz zrobil z dzieckiem gdyby mnie zabraklo albo bym sie pochorowala, az strach pomyslec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tyle, że ja pije 4 - 5 litrów płynów dziennie. Nie zawsze, ale czasami tak wychodzi, a 3 to minimum... Jak myślicie, na pobudzenie laktacji ściągać pokarm po jedzeniu małej? Bo właściwie nie wiem, gdzie to umiejscowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irdsi to chyba dobry pomysl, ja czasem tez go stosowalam, szczegolnie wtedy, gdy wydawalo mi sie,ze mala malo zjadla, u mnie chyba kryzys minal, bo mam wiecej mleczka, jak na te 6 tyg, to juz mam 2 kryzysy za soba, ale jakos dalismy rade :), karmi tez pilam, ale czy to karmi pomoglo to nie wiem, a ja sciagalam albo po karmieniu od razu, ale najczesciej tak z godzine po, albo mala jadla z jednej piersi, a druga sciagalam :) danis co do ciemieniuszki, to probowalas juz prawdziwego masla?? jak dla mnie rewelacja i nie ma nic lepszego, psmaruj grubo i po jakims czasie sciagaj, nam juz wiecej nie wrocila jak raz zeszla a co do usg bioderek to mamy wizyte 19.04 80zl z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Co do laktacji...u mnie mleko wrocilo i to chyba calkiem niezle:) Nie wylewa sie ;)...ale cyce czuja i jak Mala glodna to kropeleczki zaczynaja uciekac... A mysle ze wrocilo bo nie dosc ze cyce ciezsze to jeszcze..(fenomen) moja Mala odrzuca butle! Juz tak od 2 dni jest...robie jej butle a Ona 30ml i wypluwa i nie chce..i tylko sie smieje ze mnie...a za chwile placze ze znow glodna, daje butle, Ona odwraca glowke... Przystawiam do cyca, zasysa i 30 min! I zasypia:D...czyli jakosc sie poprawila..mysle ze to dlatego ze wiecej pije plynow i zaczelam tez pic ten specyfik Hipp na laktacje. A jak wypilam raz 2 lyki piwa to Niuni krostki wyskoczyly, po 2 lykach wina..brzuszek Ja bolal..mysle ze nie toleruje alkoholu...ale to dobrze bo ja sie w sumie zmusilam do picia (na pepowinach) i wcale mi nie smakowal alkohol...Chyba ciaza mnie stanowczo i od fajek i od alkoholu uratowala:) Ostatnia fajka w 2 miesiacu ciazy! Zauwacylam ze jak Oliwka spi i ma sie zaraz obudzic to zaczyna miąchac ustami jaby ssala...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Zosia tez tak przez sen ssie i wydaje przy tym specyficzny odgłos, jak uslysze to lece! a mała sie nie wybudza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idrisi musisz na prawdę dużo pić żeby pokarmu buło więcej.ja też mam czesem problem więc pije nawet na siłe chociaż mi się nie chce.Ale z reguły mam zaqwsze duże pragnienie,najgorzej na spacerze nie ma jak herbaty wypić .Mozesz sobie kupić takie herbatki na laktacje zapytaj w aptece i pij, pij, pij... Lidka kryzys mój mały miał jak mmiesiąc mu stuknął tzn potrzebował nagle dużo więcej mleka niż ja miałam musiałam mu dać kilka razy sztuczne bo wieczorem ciągle był głodny.Potem czytałam że może si.ę zdarzyc jak dzieci będą miały 3 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Chciałam zajrzeć wcześniej, ale kafe mi nie chodziło. Myszsza - z tym kremem z filtrem to musisz uważać i jeśli juz to kup cos w aptece. Gdzieś czytałam, że do 6 m-ca życia dziecka nie stosuje sie kremów z uv. Ale nie wiem czy to prawda. Co do laktacji - to ja cały czas pije herbatkę \"mlekopędną\" z herbapolu, oprócz tego staram się dużo pić i mleka mam na styk. Chciałabym, więcej, żeby pomrozić i wykorzystac jak pójde do pracy. Ale nic z tego. O karmi tez słyszałam, ale może nie na wszystkich działa. Lidka załamałam się z tą serwatka, bo dzisiaj zjadłam 2 sucharki, które maja ją w składzie. A od wczoraj nie ruszam mleka i wszystko na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idrisi pediatra mi mówiła, że prawidłowy przyrost wagi to jest ok 200 gram tygodniowo, więc twoja córcia na miesiąc dobrze ważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza, dzieki za namiar, jutro zadzwonie spytac. Ja mleka tez mam na styk, sciagnac ciezko na zapas. Ledwo co do witamin sie udaje. Ale Kasper nie narzeka na glod - jeszcze ani raz butli nie dostal. Kryzysy mialam dwa, pokrywaja sie z okresami przyspieszonego wzrostu. Ale przezylismy. Po prostu wisial po 2 h na cycku :) Wlasnie wcina, wiec jedna reka pisze. Ale ide na fotel, bo kregoslup wysiada. Zajrze pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia czemu chcesz wyeliminować nabiał ze swojej diety, twoja córcia chyba nie ma skazy? To ze względu na te krostki o których wcześniej pisałś ? Gosiaczek dzieki, za odpowiedz, chyba ten pierwszy kryzys jakoś mnie ominął ( mała ma już 8 tygodni), mam nadzieję, że i ten kolejny też. Bałam się tego kryzysu, znajoma dosyć drastycznie to przechodziła, i przez dwa dni prawie wcale nie miała pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sylwia bylam dzis w aptece w katwoicach i kupilam na poczatek taki kremik dla niemwolat od 1 mca zycia z wit F i mlekiem pszczelim, faktor 18, niemozliwe ze nei stosuej sei do 6mca, a jak jest lato to pzreciez dzieci by chodzily popalone? ja z moim malym w czerwcu jedziemy do wloch i sie zastanawiam jaki krem mu musze kupic bo tam to mi z niego slonko wegielek zrobi, a dzis fajnei przystojniak wyglada opalony, jak go polozylam na bialej pieluszce to niczym jakis mulat :D:D:D ja juz kreacje na chrzciny mam nawet dwie :D:D w zaleznosci od pogody, niestety przeraza mnei ze kupilam bluzke XL i cyce mi na wierzch wypadaja :( a spodnice mam az 48rozm ! tragedia, bylam dzis tez u gina bo mnie kolezanki nastraszyly ze jak sie nei chudnei przy karmieniu piersia to moze byc zaburzona gospod hormonalna tarczycy, ale lekarz mnie uspokoil ze to dopiero po pol roku jak dalej nic nie schudne to mi da skierowanie na badanie hormonow, na arzie kolejne opakowanie cerazette i ok:) dzis pierwszy dzien tadek zaczal sie sam bawic grzechotka i lapac wiszaca rybke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam kryzys ok 3 tygodnia. Ale objawiało się to tym, że nie nadażałam z produkcją za potrzebami córci. Na szczęście pokarm mam cały czas i też nie miałam potrzeby dokarmiać. Lidka - tak, ze względu na te krostki. Wyraźnie jest na coś uczulona, więc chce spróbować przez 2 tygodnie. W piatek ide do lekarza, więc omówię szczegóły. Myszsza mnie tez to zdziwiło. Z drugiej strony fakt, że takiego maluszka nie powinno się wystawiac na słońce, bo w takiej dawce jak latem po prostu szkodzi. Ja mimo, że karmię to piersi mam tylko ciut wieksze i wchodzę w moje bluzki. Za to tyłek i uda mam duże i czuje sie niekomfortowo w moich ciuchach. A 10 maja mam komunię chrzesniaka i musz ejakoś wyglądać. Nie wiem czy znajdę czas, żeby sobie kupić cos nowego, bo ja jestem dosyć wybredna i ciężko mi cos znaleźć, a wiecie jak to u nas teraz z wolnym czasem, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez rezygnuje na razie z przetworow mlecznych. I ze wzgledu na pare krostek (bo moze to jednak od tego) i ze wzgledu na zaparcia jakie moja cora ma... Moze to byc ze wzgledu na mleko krowie ktore jest ciezkostrawne. Chociaz najpewniej to od odzywki.. Ale teraz skoro praktycznie odzywka odstawiona to wole na maxa uwazac:) Zobaczymy, tak jak Sylwia - 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
jutro rano ide do lekarza, ale dzis mojego Igora oglądała pielegniarka i tez powiedziała że to alergia, stąd tak mocna ta skorupa na glowie bo trudno to nawzwać ciemieniuchą. Zobazcę co zapisze lekarz i odezwe się i Wam powiem. Sylwia Ty masz uda duże ja cycki tak że nie wchodzę mawet w rozmiar M, a nosze S. Pamelka ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja przejde na przetwory z kozy bo nie uczulają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×