Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

"Temperatura u malutkiego dziecka może wzrosnąć nagle, nawet do 40°C. Nie musi towarzyszyć poważnej chorobie, czasem występuje przy drobnych infekcjach. Pamiętaj jednak, że niemowlęta na co dzień mają nieco wyższą temperaturę – pomiar do 37,3°C jest prawidłowy."http://www.excellence.polki.pl/rodzina_niemowle_zdrowie_artykul,10001862.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapka dzieki, czytalm to jzu wczesniej :) maly sie obudzil i zjadl, teraz nie spi ale jakis taki niewyrazny, jakby mial chrype taki inny dzwiek wydaje, moze to pzrez to ze od wczoraj sie cwiczy w dzwiekach, ale moze zalapal ode mnie wirusa grypy, zjadl 180ml wiec duuuzo wiecej niz zwykle, skoro nie jest marudny i je tyle to chyba mu ta choroba bardzo nie przeszkadza, jak dalej bedzie mial taka goraczke to dam mu wieczorem paracetamol, wiem ze 37,4 to nei tragedia ale on mial zawsze 36,8 albo 36,5, poza tym czuc ze jest goracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapka, trzymam kciuki, zeby sie nie rozchorował Wiecie co dzis sie wyspalam, mala zjadla okolo 21 potem o 2,20 i 5,20, po 7 obudził mnie synio, który o dziwo przespał sam całą noc, mam nadzieje, ze juz mu tak zostanie:), teraz moja dzidzia śpi, zreszta nie tylko ona, bo cała reszta tez, tz.synek z tatusiem tez, a ja zajrzalam do WAS :), ciacho upichcialam, bo jutro mamy gosci, a w niedziele, pewnie kumpela do mnie zajrzy, przyjechala do miasta na weekend na slub siostry :) u nas pogoda do kitu, wiec pewnie spedzimy dzien w domku, chyba,z e wyskoczymy gdzies dzisiaj, ale to sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my idziemy dzis na nauke chrzcielna, jutro ide z malym do knajpy na urodziny mojego meza a w niedziele chrzciny:D oby tylko tadek sie nei pochorowal za mocno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki przepraszam ze mnie tyle nie bylo ale mialam sporo na glowie. Mam do was pytanko czy ktoras z was plami ? w sensie lekkie krwawienie ? z czym to moze byc zwiazane bo sie zaczynam martwic,. - karmie pol na pol wiec piersia też teorwetycznie nie powinnam miec okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja plamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam pytanie.. Czy bola was nogi i biodra??? Mnie masakrycznie...np. jak ide na spiacer z Mala to 1.5h i odpadam, nie mam sily. Czasem jak wstaje z lozka to czuje sie jakbym dopiero co urodzila zakwasy w biodrach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza duzo zdrowka dla twojego malego, aby wsystko dobrzez sie skonczylo :), i udaly sie planowane uroczystosci titi, zalezy ile jestes po porodzie ja plamilam 6 tyg po. wiec dosyc dlugo tilli-tilli, ja czuje sie ok, nic mi nie dolega, wspolczuje moj Mati dzisiaj caly dzien pogodny i wszystko ok., i nagle gdzies od 5,30 strasznie zaczal plakac , a do diety nie wprowadzilam nic nowego, wiec nie wiem dla czego , nosilam go na rekach i w koncu zasnal, taka mial cierpiaca buzie jakby go cos bolalo, pierwszy raz tak plakal juz od kilku dni zakladam Mateuszkowi pieluszki nr 3 (4-9 kg), poniewaz dwojki juz za kazda kupka byly za krotkie na pleckach i brudzily kazde spiochy. Czyli Mati rośnie, a wy tez juz zakladacie trojki ? pozdrawiam goraco , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Wczoraj byłam już tak padnięta,że jak mały zasnoł o 1 w nocy to odrazu poszłam spać. Miałam wczoraj wizytę kontrolną u gina i naszczęście wszystko jest ok,faktycznie samo badanie nienależy do przyjemnych.Powiedział nawet,że wygląda to wszystko u mnie wzorowo i że jest w szoku,bo niema nawet śladu po tym że rodziłam,żadnego śladu po nacinaniu niewidać i wszystko tak jak przedtem:) Rozważaliśmy sposoby antykoncepcji i rezultatem tych dyskusji jest fakt,że od poniedziałku będe brała minipigułki,przy których można karmić.Kosztowne te minipigułki,bo 60zł opakowanie,ale cóż... Miałam do wyboru jeszcze spirale hormonalną(na 5 lat 1200zł) i niehormonalną(2-3lat 400zł),ale spirali boję się po tym co przytrafiło się kiedys mojej kolezance. Urodziła dziecko i po jakimś czasie poszła do gina prywatnie na badania i założenie spirali.Po 3tyg.okazało się,że jest w 7tyg.ciąży.Ponownie udała się do tego pryw.gina a on jej powiedział,ze spirala musiała jej wypaść sama bo jej tam niema. Całą ciąże strasznie się stresowała,urodziła soją Marysieńke i po 6 godzinach po porodzie dostała takich bóli,że myślała że umrze.Wzięli ją na usg i okazało się,że spirala dalej jest...usunęli ja na żywca:(:(:(Rodziła wtedy drugie maleństwo 26godzin a po porodzie jeszcze coś takiego i wiecie co:)......planuje mieć trzecie.Podziwiam tą dziewczynę! No więc to tyle o spirali a do wyboru był jeszcze zastrzyk(Co trzy miechy domięśniowo w pupkę-50zł)niby dobra opcja i wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt,że jeśli wystąpią skutki uboczne(jak przy tabl.antykoncepcyjnych np.bóle głowy,wymioty,biegunka,deprecha)to będą się one utrzymywać aż trzy miesiące czyli tak długo jak działa zastrzyk a pigułki zawsze można odstawić. Cholera pytałam,czy dla faceta nic niemają,ale lipa:):):) Zwykłe tabl.antywłamaniowe i plastry odpadaja,bo mają dwa hormony. Pytałam o solarium podczas karmienia piersią i mozna chodzić niezasłaniając się niczym,ale ja sama niewiem czy staniczka od kostiumu nieubiorę na wszelki wypadek...niewiem. Okazało się że bóle biodra biorą się z tego,ze miednica wraca do siebie i powinno być z każdym dniem coraz lepiej. Pytałam kiedy mogę dostać okres...ale z tym różnie przy karmieniu piersią...może na pół roku,może 9 miesięcy a nawet za rok. Dziś byliśmy na najdłuzszym spacerku(2,5h)a jutro czeka nas wielka wycieczka.Jedziemy z moimi rodzicami ponad 100km do teściowej i na ur.męża babci(83 l.)mam nadzieję,że będzie piękna pogoda:) Moi rodzice jadą pierwszy raz do teściowe,ona mieszka na wsi i moja mama już od tyg.przezywa strasznie ten wyjazd i doczekać się niemoże:)Fajnie będzie mam nadzieję!:) Ale ja wystroję jutro tego mojego małego przystojniaka:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza- czym będziesz podawać malucha do chrztu?Becik? Co to za nauki chrzcielne?Co na nich mówią i ile ich jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
malpeczka ja też po peirwszym porodzie wyglądalam z tej 2 strony cudnie, ponoć nie było widać ciekawe jak teraz gdy byłam porozrywana, dziś mialam iść ale nie chcialo się mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
też myśle o antykonepcji, wiem, że cerezete można łykać i karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem :) Nie zaglądałam cały dzień, bo nie miałam czasu. Rano byłam z córcią na szczepieniu. Wzieliśmy 6 w 1. No i skutkiem ubocznym była niezwykła sennośc malutkiej. Z tym, że na moich rękach. Wtulała się we mnie całym ciałkiem, od czasu do czasu szlochając. Serce mi pękało. I tak spędziłysmy 4 godziny, a potem miałam gości, więc dzień zajety po brzegi :) Pytałam u lekarki o laktację i odradziła mi dokarmianie. Powiedziała, że skoro mała dobrze przybiera to na pewno mam wystarczająco, ale powinnam więcej wypoczywać. Mam sobie zrobić od czasu do czasu dzień tylko z córcią - leżeć z nią, przytulac i olać cały dom :) Już to męzowi zapowiedziałm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja dzis spędziłam miły dzień z moimi dziećmi spacerek relaksujący. jutro idziemy karmić mewy na bulwar. Mam nadzije że pogoda nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted - zastanawiałam się kiedy zacąc stosowac nasstepny rozmiar pieluszek, ale moja Uleńka ma dopiero 4700, więc jeszcze mam czas. Myślę, że od maja bedziemy używac 3. Malpeczka - dobrze, że napisłas o skutkach ubocznych tego zastrzyku, bo sie nad nim zastanawiałam, a tak to pewnie wybiore cerazete. Do gina idę w poniedziałek. Blondii - niezła sukienka :) A co do cytrusów to potocznie się mówi tak na wszystkie południowe. Fakt, że banany sa delikatne, ale nie wiem jak to z nimi jest, bo jak pytałam połozna czy podaczas karmienia mogę je jeśc to odradzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi super kiecka!!! Naprawde, sexi... Mysza ciesz ze maly ci tak dobrze sypia, mojemu sie czasami zdarza taki dluzszy sen, ale nie czesto. Mysle ze dziecko wie kiedy mu czego trzeba, jak nie placze to jest mu dobrze. Moze ci sie szczesciaro spioszek urodzil i bedziesz przynajmniej wyspana chodzila. Dziewczyny mam pytanie, jak wasze malenstwa z kupkami? Moj ostatnio 2 dni nie robil i strasznie mi marudzi wieczorkiem brzuszek musi go potwornie bolec. Ma moze tez ktoras tak? Robic cos z tym, czy czekac az sam zrobi? Nie chce w niego ladowac non stop jakis specyfikow ale serce mi sie kraja jak widze jego zaplakana buzke. Anted tez niebawem bede musiala kupowac pampersy 2 ki, maly rosnie jak na drozdzach. Ciezki sie zrobil na maksa. Najgorsze jest to ze zaczyna za bardzo lubic noszenie na raczkach, co sie odbije na moim kregoslupie jak nic :-) Uciekam, w koncu chwila dla siebie po zasnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie -ja nie plamilam i tera zaczelam juz drugi dzien i wszystko mi sie poprzestawialo bo mia,lam zaczczac brac cerazette mini pigulki dla kobiet w karmiących ale jeżeli to okres to musze czejkac do przyszlego miesiaca by to brac? ? ? bo tak mogłam brać już od dziś .... poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moj maly powinien juz miec pieluszki nr 3 ale na swieta dostal megapake 2 i coz mecze sie jeszcze z 2:/ malpeczko moj maly do chrztu idzie w pajacyku na raczkach tak jak go zwykle nosimy w becie nie umie wytrzymac minuty :/ kupilam bet ale nim wysciele fotelik zeby ladnie wygladal a malego wyjme z fotelika do samego chrztu, na naukach bylismy dzis, dla malzenstw i chrzestnych jest 1 spotk a dla rodzicow bez slubu 4 spotk, omowienie liturgii i sensu chrztu i tyle bylo, bedzie 16dzieci chrzczonych w niedz wiec byl tlum ludzi a my tylko sami z dzieckiem, nie wiem gdzie reszta ludzi te dzieci pozostawiala ? :) sylwia moj tez tak mial po szczepionce tylko spal mi na brzuchu ale plakac tylko od czasu do czasu cichutko nikita moj kupe robi tylko w soboty !! lekarz powiedzial ze mam przetrzymac czas az zacznie jesc zupki i deserki :/ a na razie daje mu herbatke i espumisan i nic go nie rusza nawet baki mu ciezko ida :/ ja biore cerazett 37zl i juz, zastrzyki powoduja statyst czesto nieplodnosc a ja chce jeszcze dzieci, spirali sie boje a tabletki to przy karmieniu tylo yasminum albo cerazett, mnie na razie po nich nic nie jest i sobie chwale, a malpeczko co ty za tabsy dostalas takie drogie? a icerazette mozna zaczac w kazdej chwili po skonczeniu okresu tez, tak mi gin powiedzial , ja okresu nie mialam i cieszy mnie ze dopoki tabl biore to nie ujrze krwi :) moj mlody chory, ale dalam mu paracetamol i zjadl 280ml i teraz spi na cycu, mam nadzieje ze mu samo przejdzie, przynajmniej ten kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, ze piszecie o antykonce.....moja gine. nie chciala mi dac tabletek...powiedziala, ze wszystko to co lykam dostaje sie do mleka...i polecila mi spirale...ale znowu ja jej nie chce, boje sie zreszta jak pomysle o spirali to mam przed oczyma moja kolezanke, ktora jest ubocznym efektem spiarli;)...takze ja tzn my..pozostaniemy przy gumkach... kurde wy juz chrzcicie?...tez musze, ale chyba zrobie to dopiero w lato jak bede w pl i bede miala troche czasu!..jak myslicie nie bedzie glupio jak moje dziecko bedzie mialo 6 m-cy?...zreszta nawet nie wiem czy ksiadz bedzie chcial udzielic mojej malej chrztu jak zobaczy mojego meza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mój mały chyba jednak te krostki to ma od uczulenia na białko.Już sama nie wiem bo teraz pojawiły mu się naokoło ust i koło oczu.Dziewczyny co wy jecie jak nie możecie przetworów mlecznych? Ja jadę praktycznie tylko na tym nie wiem co będę jeśc jak bia łka nie mogę>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny ja chyba naprawde dostalam okres chociaz karmie piersia - teraz juz nie wiem kiedy mam zaczac brac te cerazette ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Maz właśnie poszedł z córcia na spacer, więc mam troche czasu dla siebie. Ale tyle mam spraw do załatwienia, że i tak ze wszystkim nie zdażę :( Noc mieliśmy nieciekawą. Ula od 2 wybudzała się co godzine i nawet płakała, czego zazwyczaj nie robi. Nad ranem miała podwyższona temperature. Gosiaczek około 2-3 strony temu Lidka pisała co je. Ja odstawiłam nabiał od wtorku, krostek jest duzo mniej, więc chyba to była przyczyna. A z jedzeniem dramat. Ale lekarka powiedziała mi wczoraj, że po 2 tygodniach moge po woli wpraowadzac masło, kefir, odrobinę smietanki. I obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala fu - 6 m-czne dziecko do chrztu to wcale nic dziwnego, więc tym sie nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia możesz opisać jak wygląda u twojej córci ten objaw uczulenia na białko? Bo już sama głupieje ale raczej u mojego synia to to bo na potówki to nie wygląda.W ogóle to on dellikatną skórkę ma... Któraś z Was pytała jak się sprawdza leżaczek;super!!!Są tam takie wibracje jak go usypiam w nim to włączam wiem że nie powinnam tak przyzwyczajaż ale mój chłopak w ogóle lubi bujanie. A tak pozatym to jest do 18 kilo więc co najmniej do 2 latek posłuży...Na prawdę polecam taką rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspolczuje Wam wszystkim, ktoremusicie przestrzegac bardziej restykcyjnej diety i naprade uwazac na to co jecie. mala fu ja tez bede chrzcila dopiero w wakacje, z powodu wielu czynnikow rodzinnych. A jak bylam chrzestna w tamte wakacje to wiekszosc dzieci na chrzcie juz biegala. moj Mati spi, czekam jak tylko sie obudzi idziemy na spacerek. a ja od rana zrobilam pranie, rozwiesilam, ugotowalam zupke, troche ogarnełam mieszkanko. juz chcialabym wyjc ale szkoda mi go budzic do ubierania. Malpeczka dobrze ze wydluzylas czas spacerkow :) gosiaczek ja tez slyszalam od wielu osob pozytywna opinie jjesli chodzi o lezaczek, i juz kolezanki mi kupily z pracy w prezencie, ale nie moga sie zebrac zeby mi go pryniesc , haha, i musimy czekac na to cudo ajnie ze piszecie o antykoncepcji, ja tez musze sie na cos zdecydowac, zreszta porozmawiam z gin jak sprawa wyglada skoro chce sie zdecydowac na kolejne dziecko myszsza wspolczuje ci ze twoj Tadziu zle sie czuje tym bardziej ze macie dosc wazne plany na ten weekend, zycze duzo zdrowka pa,kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam wczoraj wieczorem, ale cafe przestała mi działać i poszło się... paść :( Małpeczka, ja wzięłam zastrzyk, na razie jest wszystko OK. Nic mi lekarz nie mówił, że niepłodność moze spowodować! Położna mi tylko mówiła, że jej 39-letnia koleżanka wzięła i już okresu nie dostała, ale to mogła być wcześniejsza menopauza, tak myślę. Siostra mojej koleżanki bez zastrzyku dostała menopauzy w tym wieku. Ja czuję się po nim dobrze, więc nie będę się przejmować :) A co do chrztu, to na 11 dzieci, które były chrzczone z Kasprem, żadne nie było w beciku. Wszystkie w śpiworkach, kombinezonach, pajacykach, tyle że białych po prostu. OK, idę obiad gotować, bo dziś mój mężczyzna po raz pierwszy dostał do domu swojego 3-letniego syna z pierwszego związku (po dwuletniej batalii sądowej) i na razie poszli do babci (którą wcześniej wnuczek widział 3 razy w życiu, 2 ostatnie przed ostatnią rozprawą, kiedy już było wiadomo, że sąd pozwoli moejmu chłopu go zabiarć do siebie), a na 13-tą przyjdą na obiad :) Fajny chłopczyk. Szkoda, że Tomek wcześniej nie mógł go zabierać sam na spacerki, bo jest tak nagle wyrwany ze swojego środowiska, ale na razie się nie przejmuje tym wcale :) Miłej soboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Sylwia my też mieliśmy kiepską noc :( spałam w sumie 4 godz, Zuzia przespałą wczoraj cały dzień a w nocy gaworzyła, piszczała, smiała się i tak od 4 do 6... a spać poszła po 24... pierwszy raz taka noc...Ale za to jak już \"gada\" i się śmieje.:) anted ja też już jakiś czas jestem na pampersach 3, miałam podobny problem do twojego, Zuzia się załatwiła i wyłaziło czasem za pieluchę.Zostało mi ok 70 sztuk 2 to oddałam koleżance w ciąży ;) W maju przechodzimy na spacerówkę :D Zuza wyrasta mi z gondoli, na szczęscie spacerówka rozkłada się całkowicie :) i zamierzam kupić taką drugą na podróże: http://www.allegro.pl/item336031341_oryginalny_wozek_chicco_ct_05_od_ss_njtaniej.html My chrzcimy dokładnie w dniu kiedy Zuzia skończy 5 miesięcy i nie uważam, że będzie duża. Teraz ludzie chrzczą nawet w wieku kilku latek... Ja chyba zdecyduje się na plasterki, jeśli chodzi o antykoncepcję, z tymże ja nie karmię piersią więc mogę :) a i już 2 razy miesiączkowałam. Oj padam dzis na twarz :( Zuzia śpi w leżaczku, idę może chociaż z 20 minut uda mi się zdrzemnąć :) Miłej soboty dziewczynki :) Zdrówka dla maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×