Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

9 luty - oczywiście, że wiem, że żartowałaś. Z tej strony juz dałaś nam sie poznać :) Lula - nie zdecydowaliśmy jeszcze. Mój synek chce żeby imię było proste i w miare popularne, bo twierdzi, że jak będzie jakieś z księżyca, to dziecko będzie nieszczęśliwe w szkole. A ja znowu nie chcę imienia poularnego, bo nie lubię tego, że jak się zawoła to pół ulicy sie odwraca. no ale dojdziemy jakoś do kompromisu. Ostatecznie i tak wygra imię, które ja wybiorę, bo wmówię moim chłopakom, że najbardziej do dzidzi pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś wam opowiem... Mój mąż ma 30 lat (niedługo 31)....I wczoraj mogłam naocznie sie przekonać jak nieporadnie się czuje w sklepach dziecięcych i jak bardzo przeraża go wizja takiego maleństwa w domku. Zerknęliśmy na wózki...Stał biedny nieporadny..... Po czym stwierdził, że on nawet nie wie na co zwrócić uwagę przy takim oglądaniu. Oczywiście jak usłyszał cene (wózek - głeboki, spacerówka i fotelik - 1890 zł) to mu szczęka opadła. Potem przyznał mi się, że najbardziej przeraża go to że on takie maleństwo może uszkodzić. Przecież on jest taki duży i ma takie niezgrabne wielkie ręce. Stwierdził tez, że cale szczescie ze ja doswiadczenie mam z dziecmi bo jakbym ja byla tak zielona jak i on to chyba bysmy plakali nad dzieciaczkiem. I jeszcze jedno. Ja ostatnio kupilam sobie fotel ktory bedzie stal w sypialni kolo lozeczka aby moc wygodnei karmic dzieciatko. No i wczoraj maz bedac ze mna w sklepie zapytal sie mnie co to jest wskazujac na fotelik do karmienia brzdaca. No wiec wytlumaczylam mu ze to fotelik itd. A on mi na to ze super bo my w koncu fotel juz mamy :) Ale się uśmiałam. A z drugiej strony zastanawiająca jest ta bezradność - no chyba że tylko mój jest tak bezradny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy te nowe i te niezupełnie hehe :) Jestem :) I bardzo sie ciesze ,wszedzie dobrze ale w domku najlepiej:) Anted gratuluje synka:) jak wyglada nasza frekwencja???Ile jest juz chłopców a ile kobitek... Postanowilam wkleic nowe zdjecia brzusia i wiecie co zauwazyłam...ze wogole nie urósl..jest taki sam,tak jak wiele przytyłm na poczatku i brzuszek szybko wyskoczył tak teraz juz nie rosnie... Badania w Pl wyszły dobrze i moje najgorsze podejrzenia odeszły w sina dal,z watrobą wszystko ok a lekarz powiedział ze to prawdopodobnie nozka małego wciska sie w wątrobe ale mam kamienie ale jezeli to kamienie to moga sobie poczekac...uciska jeszcze czuje ale juz mniejszy..zmenilam stanik na wiekszy i zaczelam klasc sie na drugim boku i jakos mniej mnie boli. Katarina super ze jedziesz do Pl na swieta najesz sie pysznosci..ja niestety nie chce ryzykowac bo przed swietami bede miała tylko miesaic do terminu wiec wole siedziec grzecznie w domku! 9luty wspolczuje tesknoty:)A co do rodzenia w Pl nie wiem jak jest u Ciebie ale ja jednak decyduje sie na poród w Anglii podobno(zeznania dwoch rodzacych w Pl i tu) Tu jest lepsza opieka Lece cos zjesc bo umieram z głodu zajrze pozniej... A tu link do fotki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69f9c66e7f18eabf.html Dozobaczonka pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia :D a wogole masz jakiekolwiek propozycje na imie dla dzidzi? ja ostatnio na forum uslyszalam ze imie Vanessa to pokaranie dla dziecka :O naprawde az takie złe???syn jednej dziewczyny dodam ze to polka ma na imie Saturnino ... i jakos nigdy nie podwazylam wyboru mamy bo dala na imie tak jak chciala.juz sama nie wiem co z tym imieniem ale to moj wybor i moj dzidzius wiec chyba przestane przejmowac sie dogryzaniem innych. Panna Klara podaj mi twoje namiary jeszcze raz jesli mozesz no i jesli sie wkoncu tu zjawisz :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted - chodzę do Ciemińskiego i jestem bardzo zadowolona, a ty gdzie ? Mam termin 9-12 luty. A propos spuchnietych nóg to chyba niedługo przerzucę sie na buty męża ;-) Dodatko spuchniecie powoduje bolsci paznokci u mog jakby sie wrastały i jest całkiem odlotowo ;-) niby sparuje sie jakims wyciagiem z kasztanowca i przykładam kota ;-) ale niewiele skutkuje, zatem odpoczywam , nogi w gorę i zyje dalej ;-) Poza tym dziś pierwszy raz idziemy z mężem do Szkoły rodzenia ;-) jestem ciekawa tych zajęć na pewno się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny ladny brzuszek a no i fajne porteczki masz na tym zdjeciu...ja musze sie zaopatrzyc w cos bo tam na Teneryfie same legginsy albo jakies krotkie spdenki a tutaj juz nie ta aura :) wiec trzeba cos zakupic.co do tego porodu nie wiem powiem tak jesli mąz bedzie ze mna moge rodzic wszedzie :D jestem na etapie tesknoty wiec teraz wszystko i wszedzie byle z nim hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennny - fajnie, że się odezwałaś i wszystko i Ciebie ok ! Brzuszek rzeczywiście niewiele urósł, za to zmieniłas kolor włosów :) 9 luty - imion mamy ok 10 - cała lista. Szczerze mówiąc strasznie mnie drażni krytyka innych. Ja już nawet staram sie nie mówić nic znajomym, bo mnie wkurzają. W końcu to moje dziecko i moja sprawa jak je nazwę. I teraz jak któs cos wybrzydza na moje wybory to mówię mu, żeby urodził sobie własne i sie wymądrzał. Ja nigdy nie krytykuję imion, nawet jesli sama bym takich nie wybrała, bo rodzice mają prawo wybrać takie jakie im sie podoba, a inni niech zachowają uwagi dla siebie. Teraz to nawet do plebiscytu imion wtrącają się już nawet koleżanki mojego synka! Przegięcie totalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! dzisiaj idziemy do pani poloznej z maluszkiem posluchac serduszka. Tak czytam ile macie badan konsultacji z ginekologiem to ja bedac w Holadii tylko u pani poloznej jestem jedno badani krwi na poczatku 2 na koniec ciazy i tak naprawde to nie wiem co sie dzieje a i mam 2 usg tylko przyczym jedno juz zrobione a z 2 chce poczekac i zrobic przed koncem. pozdrawiam Wroclawianke ja tam kiedys mieszkalam fajne miastio:) po kilku dniach milczenia moj dzidzius znowu rozrabia ciesze sie bardzo po doswiadczeniach z pierwszej ciazy niestety poronionej zyje sie w ciaglym strachu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jenny ładnie ci w ciemnych włosach :) Sylwia masz rację, krytyka imion jest koszmarna, ostatnio to przerabialiśmy :/ myślałam że wyjdę z siebie... I uważam że każdy ma prawo wyboru :) Olcia mi też puchną stopy ale nie aż tak mocno żeby bolały paznokcie. 9 luty ty się ludźmi nie przejmuj, to wasze dziecko i kieruj się tym co Wam się podoba. aniat rozumiem cię doskonale bo sama 2 ciąze straciłam, ale teraz to juz musi byc tylko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ze zaczelam reagowac jak ty i jednej dziewczynie odpowiedzialam ze powinna urodzic i wybrac imie jakie jej sie podoba i tyle,wkurzaja mnie a moze daj takie a takie mowia.Ja nie krytyluje i tez chcialabym zeby ludzie komentowali po cichu jak juz im sie nie podoba.nie lubie byc nie mila dla kogos kto komentuje ale czasami to chyba nie ma wyboru i trzeba dosadnie powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9luty a spodenki zakupione własnie w Polsce w sklepach ktore pewnie znajduja sie w kazdym miesci o nazwie KATHMA z odzieza ciazowa,tez musiałam sie zaopatrzyc tam bo w Anglii sam badziew dla cizarnych,najlepiej nałozyc namiot na siebie i tak przeczekac:D:D Sylwia:) Kolorem zmienil sie niechcaco poszłam zrobic delikatne czarne pasemka i dopełnic odros a ze testował na mnie praktykant i jak sie okazało uzył nie tej farby..i jestem cała ciemna:D Co do imion to prawda ja równiez nie chce nikomu mowic bo zaraz sie krzywia,zaraz jakies komentarze,chiałam dla syna imie mało popularne i teraz sie mam wszyscy dorzucaja 3 grosze...Najbardziej lubie jak pytaj gdzie on (Tristan) znajdzie swoja Izaure heheh ale ja mam to gdzies tak mi sie podoba(tata juz prawie przekonany)i tak bedzie! Takze 9 luty nie przejmuj sie co a forum pisza....podoba sie Tobie Vanessa to bedzie Vanessa a z czasem wszycy sie przyzwyczaja i nikt nie bedzie komentował,wazne to by bronic własnego zdania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie przejmujcie się imionami :) Wy macie nie typowe i za to Was krytykuja my mamy pospolite i tez od niektórych osób słyszymy słowa krytyki. Ale my mamy to gdzieś.. My z mężem mieliśmy taką umowę, że jak będzie córcia to imię wybiera Paweł, jak synek to ja :) No i wybrał mąż, mi sie podoba a innym to jak sobie chcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula - bardzo dobre podejście! Ja tez mam w nosie opinie rodzinki i znajomych. W końcu to moje dziecko. jedyne osoby z których zdaniem się licze to mąż i syn. Reszta niech sobie rodzi własne dzieci i wybiera dla nich imiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia też w tej kwesti liczy się tylko zdanie męża ( a raczej moje bocórcia i on wybierał ;) ) nawet na propozycje teściów reagowałam śmiechem i skwitowałam, że skoro mieli 3 dzieci to już chyba wybrali i to powinno im wystarczyc :D Pisałam Wam że mam grzybicę? Któraś z Was miała? biorę tabletki dopochwowo i mam naddzieję że to wyleczę. Najlepsze było to,że jak lekarz mio tym powiedział to ja spytałam, czy to groźne dla dziecka a on, że nie, trzeba leczyc i wiele ciężarnych ma, ja to skwitowałam\" a to może byc, wszystko zniosę \":) Dziewczyny moja córcia ma moje usta :) tak dokładnie iwda już takiesczegóły że normalnie szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam napisac że dokładnie widac te szczególy na tej płycie co mamy z usg... ehhh... ta moja szybkośc Wiecie te usg połówkowe bardzo mnie uspokoiło...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ale się dzisiaj rozpisałyście :) witam nowe mamusie, zaglądajcie do nas częściej :) 9 luty to pewnie to ciążowę roztargnienie z tym gg..a moje namiary 3228150..jak będziesz to się odezwij.. a u nas szaro buro i ponuro..nic sie nie chce, ale musze wyjśc na angielski..poza tym stwierdziłam że zmienię lekarza na prywatnego, może bedzie miał inne podejście niż ten mój gbur.. dzidzia kopie aż miło bo ostatnio to cicho siedziała a teraz szaleje :) zwłaszcza wieczorem..a co do imion to ja niby konsultowałam z bliskimi ale i tak ostateczny wybór należy do mnie i opinią innych nie zamierzam się przejmować.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie, Nie bylo mnie kilka godzin a juz tyle zdazylyscie napisac:) Lula- Jeszce nie wime jak bedzie z moim zwolnieniem. Jutro ide sie czegos dowiedziec w urzedzie bpo jeszce nie wiem za bardzo jak to tu wyglada. Chcialam zostac mozliwie doi konca ale kiedy przeczytalam co napisala Jenny to sie wystraszylam ze w Irlandii jest podobnie jak w Anglii i wrecz nie oplaca sie zostawac do konca ze wzgledu na mala ilosc godzin w ostatnich tygdoniach. Jutro sie postaram zcegos dowiedziec. Jenny - Gratuluje dobrych wynikow. Dobrze ze wszystko zakonczylo sie pomyslnie i ze to tylko stopka synusia :)Tez uwazam ze dobrze Ci w tych wlosach mimo ze wyszlo tak calkiiem niechcacy. Mam teraz przerwe ale jak pomysle o kolejnaych 5 h to mi sie zle robi. 11,5 h w ciagau dnia to za duzo teraz dla mnie. Napiszcie prosze oo tym zelazie bo tylko Sylwia sie odezwala. Czy jescze kogos mdli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna Klara dzieki :) moja dzidzia kopie i kopie zwlaszcza mocno jak rozmawiam z mezem przez telefon i chwile po nie wiem czy czuje moje emocje czy co...czy to mozliwe?lekarz juz 3 raz potwierdzil dziewczynke wiec chyba niespodzianki postaci chlopca nie bedzie :) gdzie tabelka ?ktos dopisal plec moze teraz jakos nam sie zobrazuje ile dziewczynek i ilu chlopcow w sumie przybedzie na swiecie juz niebawem :) chyba musze zaopatrzyc sie w wkladki bo ostatnio ilosc wydzieliny jakos mi sie powiekszyla dosc bardzo.czy wam tez?lekarz zrobil mi wymaz i powiedzial ze wszystko ok ale caly czas to samo,czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 luty - ja tez mam wiecej wydzieliny ale mialam robiona cytologie w zeszlym tygodniu i wszxytsko jest oki. Dr powiedzial ze to normalne. Ja od pocztaku wkladki nosze. Musze Ci powiedziec ze ja caly czsa tez sie zastanawiam nad porodem. Z jednej strony chcialabym w Polsce ze swoim lekarzem ale z drugiekj perspektywa siedzenia bez meza tak dlugo mnie przeraza. No bo zanim rejestracja, badania, paszport ipt. a moj maz nie dostanie tyle wolnego przeciez. A jesli chodzi o imie to Vanessa bardzo mi sie podoba i tez sie zastanawialam ale mezowi nie za bardzo. Tylko pamietaj ze jak bedziesz rodzic w POlsce to bedzie musiala byc Wanessa co wyglada beznadziejnie. W POlsce nie pozwalaja uzycia V. J ateraz mysle o Viktorii. Ale nei wiem jeszce czy pisanej przez c czy k. Poczekam do kolejnego usg zeby sie upewnic z eto dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba no wlasnie z ta rejestracja bylby problem :( ja nie wiem w polsce fajnie mialabym polskich lekarzy no i rodzinkę mąż bylby przy porodzie i wogole sama nie wiem.moi z kolei mi tlumacza ze tam zarejestruja mi dzidzie z V nie W i ze przeciez moga przyleciec i pomoc mi jak mala sie urodzi itp ale ja nie wiem,teraz mąż polecial do siebie a ja jestem w Polsce wiec na ta chwile zdecydowalabym sie na Polske ale zobaczymy co on powie jak wroci.mamaba a wybierasz miedzy Polska a jakim krajem? co do tych imion wybralam takie ale i tak niektorzy moia zmien na takie albo inne ale to nasza dzidza i bedzie imie jakie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w Irandii. Na poczatku chcialam przyleciec na swieta i juz zostac do porodu ale to przeciez 2 miesiace a potem jeszce ze 2. I dlatego chyba jednak Irlandia. Chyba ze podaczs pobytu w POlsce okaze sie ze cos jest nie tak i np bedzie wskazana cesarka no to zostane w Polsce. Nie wierze w Irlandzkich lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mam tez przyleci mi pomoc. Takze sie o to nie boje. Tylko z ta rejestarcja, wszystkimi urzedami po porodzie. Wiem ze duzo trudnierj jest jak dzidzia sie rodzi poza Irlandia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba ja hiszpania dokladniej wyspy.mam dylemat.decyzje musze podjac tak do konca listopada kiedy jeszcze bede mogla leciec samolotem chociaz jakos mi sie nie kwapi do tego znowu bo w POlsce jestem jakis tydzien dopiero i to tylko dlatego ze mąz wyjechal na miesiac.poprostu nie chcialam sama siedziec tyle czasu i zdecydowalam sie na przylot do Polski.a w Irlandii naprawde tak zle z opieka lekarska czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no najlepiej to nie jest. Badania wg mnie powinny byc czesciej i dokladniejsze. A tutaj wizyta sa na zasazdie czy dobrze sie panie czuje..MIalam tylko jedno usg. REszte robilam w POlsce. Badania krwi tylko 2 razy w ciagu ciazy wiec tez robie dodatkowo. Badania z glukoza robia pod koniec ciazy co wg mnie jest idiotyczne bo wtedy to juz za pozno takz etez mialam w POlsce. Ja mam termin na 23 takze na swieta jescze lece do POlski. Wtedy znow zrobie badania. Prwdopodobnie bede jescze w miedzyczasie raz na obrone to tez skorzystam. Takz eopieka sie nei martwie bo i tak latam do Polski. Chodzi o sam porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za dobre slowa :) jenny - fajne włoski :) Mamba - pozeram juz trzecie opakowanie Sorbiferu i nie mialam mdlosci, wiec nie pomoge. Ale napisz jak bierzesz, przestrzegasz tego min pol godz przed jedzeniem? To tez ma wplyw na mdlosci mapleczka - czekam niecierpliwie na wiesci, jak konsultacja u lekarza dzis wypadla 9luty - Vanessa fajne imie :) grunt zeby dobrze pasowalo do srodowiska w jakim mala bedzie rosla, dla doroslego to nie ma juz takiego znaczenia ale dla dziecka w przedszkolu czy podstawowce ... No ale pisalas, ze planujecie zostac w Hiszpanii wiec glupimi komentarzami sie nie przejmuj :) A skoro o imionach mowa, to my z mezem wybralismy imie dla corki juz. Tyle ze jeszcze nikt nie wie :P Bedzie Marysia - co wy na to? zastanawiamy sie nad drugim imieniem, oboje mamy podwojne, moze Antonina :P Tośka fajnie brzmi, a Maria Antonina moze byc ciekawie. No ale nie wiem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za dobre slowa :) jenny - fajne włoski :) Mamba - pozeram juz trzecie opakowanie Sorbiferu i nie mialam mdlosci, wiec nie pomoge. Ale napisz jak bierzesz, przestrzegasz tego min pol godz przed jedzeniem? To tez ma wplyw na mdlosci mapleczka - czekam niecierpliwie na wiesci, jak konsultacja u lekarza dzis wypadla 9luty - Vanessa fajne imie :) grunt zeby dobrze pasowalo do srodowiska w jakim mala bedzie rosla, dla doroslego to nie ma juz takiego znaczenia ale dla dziecka w przedszkolu czy podstawowce ... No ale pisalas, ze planujecie zostac w Hiszpanii wiec glupimi komentarzami sie nie przejmuj :) A skoro o imionach mowa, to my z mezem wybralismy imie dla corki juz. Tyle ze jeszcze nikt nie wie :P Bedzie Marysia - co wy na to? zastanawiamy sie nad drugim imieniem, oboje mamy podwojne, moze Antonina :P Tośka fajnie brzmi, a Maria Antonina moze byc ciekawie. No ale nie wiem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poprostu bardzo nie chcaialbym cesarki i boje sie ze jak za dlugo bede rodzic to nie pozwola mi naturalnie. Tego sie najbardziej obawiam. Po cesarce dluzej dochodzi sie do siebie a zreastanie trwa wieki. Ja chcialbym w niedlugim czasie zajsc w druga ciaze takze bardzo zalezy mi na tym aby bylo naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuuutek- Marysia bardzo mi sie podoba. Kurcze nie wiedzilam o tym pol h przed jedzeniem. Ale zupenie nacczo sie powinno czy to bez znaczenia. MOze to pomoze bo sie mecze caly dzien dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba - a sorbifer bierzesz? Na ulotce jest napisane, min pol h przed jedzeniem. Mi rano ciezko wytrzymac do sniadania ale poza tym ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×