Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

rzucić fajeczek nie było mi ciężko...heh byłam w takim szoku, gdy sie dowiedzialam, że logiczne stało się dla mnie że nie palę i nie piję! ba...teraz odczuwam braki...i tęsknie no...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ulotce Boldaloinu napisane jest, że w przypadku kobiet w ciąży o przyjmowaniu tego leku przez ciężarną powinien zadecydować lekarz. Te tabletki bierze się 3 razy dziennie po jednej, więc jak ciężarna weźmie jedną, to na pewno nic się nie stanie. Zresztą groźniejsze są zaparcia, gdyż parcie na kupę może spowodować skurcze macicy i poronienie. Lepiej nie prowokować macicy:) A jak wezmę tabletkę i spokojnie bez sensacji zrobię co trzeba, to chyba zdrowiej:) Wiem, że na pewno trzeba zrezygnować z herbatek typu Pu-Erh. Mój lekarz to mądry facet i trucizny nie kazałby mi brać, dzięki niemu urodziłam moją córką, bo jedyny przejął się mną i za wszelką cenę pomagał w utrzymaniu ciąży:) Ziuuutek jeżeli ciągnie cię do fajek, to nie rzucaj ich z dnia na dzień. Lepiej i zdrowiej powoli, no i palić coraz słabsze. Kup sobie R1 i walcz:) Ja byłam w lepszej sytuacji, bo mnie samo odrzuciło, ale wcześniej też się bałam, że nie dam rady rzucić palenia. W końcu fajeczka, kawusia i ploteczki z koleżankami to super sprawa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam R1 i zdarza mi sie dziennie max 3-4, ale juz coraz czesciej mniej. Cholera nie wiedzialam ze to takie silne uzaleznienie. Ale walcze i sie staram i rzuce calkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja! Troche mnie nie bylo, ale musialam męzowi pomóc w pracy. Mieszkam nad morzem wiec najewięcej pracy w sezonie... Co do palenia to tez mnie ciągnie jak cholera. Rzucilam jak zobaczylam 2 kreski na tescie. W pierwszej ciąży odrzucilo mnie od razu a teraz chce mi sie jarac jak nie wiem co, szczególnie jak sie wkurze, a jakos poddenerwowana chodze non stop. Pewnie to ze poronilam pierwsza ciąże pomaga mi nie palić. Ziuutek, tez sobie kupilam wczesniej R1 haha, prawie same powietrze, ograniczalam sie tak do 5, 4 i stopniowo w ogóle nie palilam :-). Dzisiaj pociągnelam jednego, wstyd sie przyznac. Zdecydowanie lepiej nie palic, wiadomo ze to trucizna, choc latwo powiedziec to niepalącej, dla nas palaczy to bardziej zlozony problem haha. Znam dziewczyny które palą w ciąży i rodzą zdrowe dzieci, chociaz widok kobitki w zaawansowanej ciąży z brzuchem i fajką jest odrażający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasiulka
czesc dziewczyny.ja tez niedawno sie dowiedziałam ze jestem w ciązy .u mnie nie było tak prosto zajsc w ciaze miałam problemy,przez pół roku brałam bromergon ale nareszcie sie udało.jestem w siódmym tygodniu a termin mam na 23 lutego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja naszczęście nie paliłam to nie miałam problemów z rzucaniem, ale piwko to mi sie chce zwłaszcza jak grilujemy z rodzinką :) ale karmi sobie kupuje i udaje ze to warka :D Zaparcia miałam straszna zaraz po pozytywnym tescie i tak z 4 tygodnie teraz juz jest spokój, ja jadłam ciagle owsianke i to taką niebłyskawiczną i jej nie gotowałam tylko na zimne mleko, pomagało no i duzo wody mineralnej i sliwek suszonych Mam nadzieje ze i wam te zaparcia szybko przejdą no a kawa jest najlepsza oj kawy prawdziwej sypanej to mi codzień brakuje i wstyd ale czasem pije słabszą :) a dzis to męzowi podpijałam jak nie patrzył hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z tego kalednarza wyszła dziewczynka i jak najbardziej moze byc :) choc mam dziewczynke w domu ma 9 lat i juz wie o ciazy bardzo sie cieszy i własnie chce siostre, ale z chłopaka tez bede dumna :) oby zdrowe Ja zachcianek nie mam nigdy nie przepadałam za słodkim i teraz tez mi sie nie chce słodkiego, a w pierwszej ciazy jadłam kwasne i ostre dużo śledzi, mówili ze bedzie chłopak a tu dziewczynka wiec nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj wasiulka!:) Fajnie, że do nas dołączyłaś:), no i gratuluję owocnej terapii!:) Dbaj o siebie i bądź tu z nami:) Dziewczyny, ja to kawę będę piła do końca! Mam tak niskie ciśnienie, że jedna kawa dziennie nie zrobi mi krzywdy;) Nikito, co do rodzenia zdrowych dzieci przez palące, to nie jest do końca prawda. Może wizualnie te dzieciątka są zdrowe, ale tak naprawdę skutki mogą wyjść w ich dorosłym życiu - czyli np. podatność na różne choroby. No i te dzieciaczki po porodzie są niespokojne i często płaczliwe - mają najzwyczajniejszy w świecie głód nikotynowy. Bardzo lubiłam palić, ale swojemu dziecku nie zafunduję raka, czy ewentualnej niższej masy ciała przy urodzeniu i głodu nikotnowego, tylko dlatego, że mam brzydki nałóg. Teraz odrzuciło mnie niemal natychmiast, z córką paliłam do prawie 4 miesiąca (do tej pory mam wyrzuty sumienia z tego powodu). Zgadzam się z tobą, że kobieta z widoczną ciążą i papierochem wygląda paskudnie! Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) ja takze mam termin na druga polowe luteg:-) od początku ciazy nie ciagnie mnie do slodkiego.wogole moga nie istniec slodkosci, czasem robi mi sie mdlo ale na szczescie nie rzygam. po tych dwóch symptomach kazdy mowi ze bedzie chlopak.no ja tego nie wiem:-) a i widze ze pojawila sie kwestia palenia,ja mam z glowy bo nie pale i na szczescie nie musialam rzucac,no ale i tak bym na pewno rzucila bo wszystko mi smierdzi.. no nic duuuzo ostanio spie z wiadomych powodów. lece pod koldre bo jak na ciezarna to baaardzo pozno.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Motylek27!:) No i dobrej nocki, skoro już się kładziesz spać:) Ja jestem senna w dzień, w nocy buszuję do 2:00-3:00,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ale się rozgadałyście! Ja na szczęście nie palę, nie mam zaparć i nie piję kawy. Jestem dziwna? Co do kawy, to wcale nie odczuwam potrzeby jej picia. Zwykle piję kawę w okresie jesienno-zimowym, jako smaczny i ciepły napój. Więc teraz nie stanowi to dla mnie problemu, że nie powinnam. Wróciłam od rodzinki. Moi rodzice zareagowali entuzjastycznie. I zaraz zaczęło sie podtykanie różnych smakołyków, na które (wg mojej mamy) na pewno mam ochotę. A ja nie mam ochot. I to nawet dobrze, bo normalnie jestem łakomczuchem, więc pewnie bym się rozhulała. A teraz niestety koniec weekendu. Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasiulka
mi strasznie kawy brakuje,ale popijam sobie taką bez kofeiny,takze jest dobra.a co do nałogu papierosowego to tez paliłam jak nie byłam w ciazy paczke dziennie a teraz staram sie mniej do 3 dziennie,ale i tak mam wyrzuty ze truje dziecko.mam nadzieje ze to przezwycieze,,,,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny i gratuluje Wam dzidziusiów z całego serca.Ja urodziłam pierwszą córcię 12 lat temu a drugą teraz w 4.01.2007r Co do palenia to paliłam w pierwszej ciąży cały czas i było źle córcia pierwsza moja dostała 1pkt w skali Apgar, zaś z drugą jak byłam w ciąży to chyba instynktownie mnie odrzuciło od fajek i do dziś nie pale a Maja urodziła się z 9pkt. co prawda przez cc, ale pierwsza córcia też przez cc. Co mogę polecić od siebie to nie palcie jeśli możecie, choć wiem, że to nie łatwe. a mnie na zaparcia pomogło siemię lniane, ale na bezsenność to nie mam recepty, bo też na nią cierpiałam. życzę Wam wszystkiego dobrego, zdrowych dzidziusiów i lekkich porodów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej przyszle mamy! Ja od rana nastawiam sie psychicznie do pracy - jak mi sie nie chce. zamiast tego wolalabym chodzic na jakas gimnastyke bo w domu to mi brak motywacji :) Potem bedzie coraz ciezej a musimy miec sily dzidziusia urodzic. Myslalyscie o szkolach rodzenia? Slyszalam duzo pozytywow o nich. Popijam sobie wlasnie koktail owocowy - miodzio!! Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mysia:-)Ja myslałam o szkole rodzenia, ale nie wiem jeszcze co i jak,ani gdzie?No alw w Wwie na pewno jakąś znajde:-) A macie juz jakies polecone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie duzo czasu mamy! od 30 tyg chodzi sie do szkoly rodzenia,no a ja jestem w trakcie 9 tygonia wiec,jeszcze troche:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja też czuje się ok. Dzisiaj zaczyna mi się 10 tydz. Oprócz cycek, dziwnego posmaku w ustach to czuje sie zwyczajnie. No, jeszcze brzuch już mi trochę wydęło. Jutro idę do gina mam nadzieję że wszystko z dzidzią jest w porządku. Ja przed ciążą piłam o wiele więcej kawy i mocniejszą teraz piję jednę słabą albo w ogóle. Czasem mam ochotę na słodkie ale to sporadycznie. Nie mam jakiś zachcianek oprócz apetytu na warzywa i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczynki u mnie zazczol sie dzisiaj 8 tydzien czuje sie w miarwe wporzadku dzisiaj mam wizyte u gina mam nadzieje ze wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzis bedzie mily dzien bo śliwki podziałaly :P Nie rozumiem tylko czemu test na blonnik wypadl marnie, przeciez tyle go jem noo :0 Mam w ogole wrazenie ze tyje, ale nie ciazowo tylko tluszczowo, malo mi sie to podoba i szczerze mowiac nie bardzo rozumiem, apetyt mam mniejszy, do jedzenia sie w zasadzie zmuszam, slodyczy nie bardzo, to skad ten wałeczek? Moze przez brak ruchu, na basen bym chetnie poszla poplywac ale sie boje zlapac jakies zakazenie czy inne cholerstwo heh A jeszcze miesiac i juz brzucho nie da sie w bikini przystroic. Moze trzeba korzystac poki mozna? jak myslicie? pozdrawiam wszystkich i milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysia to kiedy ty wkoncu mialas ostatnia miesiązke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi z tym basenem to jak chcesz to moj gin powiedzial ze nie ma problemu tylko wloz na czas basenu tampon i ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Motylku :) czesc dziewczyny Ja odpoczywam w domu to mam wiecej czasu na neta, choć dzis zaraz ide na powietrze bo wreszcie mamy śliczną pogode to t4rzeba korzystac Ja tez bym poszła na basen ale zapomniałam sie spytac czy mozna, tyle ze jak ja ciągle plamie to raczej lekarz mi nie pozwoli a szkoda :(, pewnie sie zanudze na tym zwolnieniu, ja sie całkiem dobrze czuje i ciagle zapominam ze musze sie oszczedzac ale mąż i córka mi to bez przerwy przypominają i nawet od komputera odganiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sie juz doczekac kolejnego USG teraz to juz bedzie fajny dzidzius w 12 tc. mam miec wizyte 19 lipca i wtedy USG, czytalam ze w tym okresie mierzy sie przezierność karkową czy cos takiego słyszałyś cie o tym, podobno ważny pomiar, zaznacza sie jako NT i nie moze wynosic wiecej niz 2,5 jak bede u lekarza to go spytam czy ten pomiar bedzie robił, podobno musi byc dobre USG a u niego raczej takie normalne jest w gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny jestem tu nowa mi z kolei zbliza sie juz 9 tydzien i moje straszliwe objawy czyli wymioty troche zelzyly jednak dalej mnie mdli ale lekarz powiedzial ze jeszcze miesiac moge sie tak czuc ale pozatym jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heya dziewczybki moze ktos mnie dopisze do tabelki o ile taka MAMY :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lutówki! Ja tylko na chwilę :) titi prosiłaś o tabelkę NICK.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ......ost.@....TC....TERMIN PORODU Antoś.........26.......dolnośląskie........23.04.....12. ......01.02 Jennny.......24.......Elbląg/Stratford....26.03......... ......01.02 -WIOSNA-....26.......dolnośląskie........27.04.......... .....03.02 Anastazja....27.......świętokrzyskie.....29.04......10.. .....05.02 AngelikaWrocławianka....28....WROCŁAW....03.05.......... 05.02 oga............22.......wielkopolska.......02.05........ ........06.02 gosiaczek76...31........warm.-maz.......02.05........... ....09.02 Olcia_M.......27......pomorskie...........05.05......... ......12.02 jokas.........27........Niemcy..............08.05....... ........12.02 ziuuutek......26........dolnośląskie.......11.05........ ........15.02 Anna-Szn.....32.........Szczecin...........16.05........ .......20.02 kina...........24........pomorskie..........15.05....... ........21.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ......ost.@....TC. ...TERMIN PORODU Antoś.........26.......dolnośląskie........23.04.....12. ......01.02 Jennny.......24.......Elbląg/Stratford....26.03......... ......01.02 -WIOSNA-....26.......dolnośląskie........27.04.......... .....03.02 Anastazja....27.......świętokrzyskie.....29.04......10.. .....05.02 AngelikaWrocławianka....28....WROCŁAW....03.05.......... 05.02 oga............22.......wielkopolska.......02.05........ ........06.02 gosiaczek76...31........warm.-maz.......02.05........... ....09.02 Olcia_M.......27......pomorskie...........05.05......... ......12.02 jokas.........27........Niemcy..............08.05....... ........12.02 ziuuutek......26........dolnośląskie.......11.05........ ........15.02 Anna-Szn.....32.........Szczecin...........16.05........ .......20.02 kina...........24........pomorskie..........15.05....... ........21.02 titi------------29........Wawa................20.05...............27.02 no to teraz jest aktualna :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×