Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Dziewczyny to nie ja zaczęłam z tymi lodami :) tylko aniat i żabuleńka. Jestem niewinna! Ale jutro zjem całe opakowanie lodów Grycan, znacie? Moim zdaniem najlepsze w Polsce. Takie prawdziwe jak z dzieiciństwa. Emilka mam nadzieję, że nie wzięłaś tego do siebie, że mi się imię źle kojarzy, bo samo w sobi jest bardzo ładne. Ja akurat mam złe wspomnienia z pewną Emilią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
przed chwila oglądałam fakty i widziałam jak przeprowadzają ewakuację szpitala w kościerzynie oddział połozniczy i gin. wyobrażacie sobie, że to nas mogliby tak wywozić.? Chyba w zlym czasie przyszlo nam rodzić, ale kto wiem może w środku roku będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danis ja to dzisiaj oglądałam na tvn 24. Koszmar jakiś. Właśnie powiedziałam mężowi, że musimy przygotować plan B i wybrac jakis gdański szpital. ja cały czas mam schize, że nie chcę rodzic w Wejherowie, bez wzgledu na super warunki, bo nie chcę, żeby dziecko miało taki wpis w metryce. Nie żebym przekreslała Wejherowo, ale chce żeby moje dziecko, tak jak ja, urodziło soe w Gdyni. No Gdańsk ewentualnie, jako siła wyższa, ale tez niechętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
jutro idę do lekarza ciekawe co powie? chciałabym aby łapalo mnie nagle przed terminem bo 2 raz nie chciałabym chodzić 11 dni po. tak byłoby najlepiej. szkodas, że nie mam wśród znajomych zadnej położnej bo wtedy urodziłabym w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
też byłam w szoku jak te babki wywozili na noszach one zasłaniały twarze. kurde tyle biorą od każdego z nas kasy a newet przyzwoitej opieki nie ma. To niech nie biorą kasy a będę chodziła tylko prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia72 No cos Ty:) Kazde imie ma prawo sie komus zle lub dobrze kojarzyc.Ja np mam uprzedzenie do imienia Marta ,bo mialam kiedys bardzo niesympatyczna dziewczyne w klasie o tym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja czasem też mysle, że wolałabym tylko prywatnie. Dlatego wkurza mnie to, że chcą znowu podwyższać składke zdrowotną. Ja na pewno nie wykorzystałam tych pieniędzy, które odkąd wprowadzili składkę wpłacam do NFZ. Cała nasza trójka chodzi do lekarza wyjątkowo sporadycznie. Chyba dopiero teraz jak pojawi się maluch to będę częstszym gościem w przychodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja to samo chodze do lekarza raz na rok półtorej, mój mąż wcale, jedynie Usia teraz częściej bo przedszkole ale wcześniej raz na rok to jak na dziecko bardzo , wręcz wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz poczytane !!!, ale macie tepo w pisaniu, ale to b. fajnie, bardzo lubie te nasze pogaduszki, co do doswiadczen w wychowaniu dzieci to mam niewielkie, tzn. cudzych to i owszem, w przedszkolu,ale inaczej wychowuje sie wlasne :) Angelika wroclawianka, ja tez mam przesuniety termin na styczen, ale napewno nie zostawie naszych lutoweczek, tutaj zawiazaly sie niemalze wirtualne przyjaznie :), Wiec zostaly ci 2 tygodnie i juz Kamilka w ramionach :), nie przejmuj sie , napewno jest zdrowiutka, tym bardziej ze masz duzo zaplanowane chociazby termin cc, pamietaj pozytywne nastawienie jest b. wazne Agnes nie denerwuj sie ,dacie rade, ja wiem ze to ogromny stres dla was, alepamietaj co nas nie zabije to nas wzmocni :), i odnosnie gabeczki, sama nie doswiadczylam, ale slyszalm duzo niekorzytnych opini co do tych gabek, chyba ze bedziesz ja czesto zmieniala na nowa, Zabulenka kolory ktore wybralas, to kolory w ktore bedzie ubrany moj Mateuszek, czzyli uniwersalnie, wanienke tez mam zieloniutka, i posciel ma wiele zieleni, kocyki, fotelik samochodowy , wiele ubranek, plus zolty, bezowy i nawet mam lososiowy z pomaranczowym. dzsiaj tylko w sklepie zamowilam takie wdzianko na niebiesko( ach niech ma cos niebieskiego), gora z kapturkiem, zapinana i spodenki z polarku na 62, poniewaz u mie w sypialni jest cieplutko, ale wkuchni i korytarz troche chlodniej, i zeby nie marzl w innych pomieszczeniach aniat a jak u meza z jezykiem polskim, skoromieszkal w Polsce to chyba o.k, czy uczycie sie nawzajem?:) mamba9 milo cie slyszec:), a raczej czytac :) emilka strasznie trudno doradzac odnosnie imienia, co czlowiek to inna opinia, kiruj sie wlasnym upodobaniem,mi podobaja sie obydwa, Zuzia ma na imie moja chrzestnica, a Oliwka ( tak na nia mowie) jest w mojej gr. starszakow, bardzo grzeczna i madra dziewczynka. Moj synek bedzie Mateuszek, maz wybral a mi tez sie podoba i nie znam zbyd wielu Mateuszy, mysle ze to imie ponad czasowe, myszsza co do Tadzia, tomoj maz ma tak na imie, i uwielbiam to imie, ma wiele zdrobnien, ja mowie na swojego jesli nie jakims zwierzaczkiem lub innym kochliwym zdrobnieniem , to poprostu Tadziu, ale jak powiem mu Tadek, to wie ze cos jest nie tak :) i cos przesrobal moja coreczka bedie miala na imie Julcia, zawsze mi sie podobalo juz jako nastolatce, teraz jest modne, ale chyba juz przemija, i zanim na sie urodzi corka, to moze juz zupelnie przeminie :), ale Zosia tez mi sie podoba, to jest moja kolejna opcja. Mnie tez przerazaja te ewakuacje, moj maz jest zbulwersowany, i oczami wyobrazni widzi mnie w takiej sytuacji, to chyba poglebia jego niezadowolenie na ta sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam nadzieję, że z maluszkiem tez będę rzadkim gościem u lekarza. Mój synek był bardzo chorowity odkąd poszedł do przedszkola, to się nachodziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie a ja od kilku dni mam kiepski humor..wszystko mnie drażni, nie mówiąc o tym że zaczynam sie martwić jak to wszystko będzie i jak się poukłada..no ale w końcu to już ten etap ciąży..a u mnie skurcze sporadycznie, dzidzia fika i chyba za szybko sie nie wybiera na świat :) ale to dobrze bo ja jeszcze nic dla niej nie przygotowałam :) jutro wybieram się na zakupy.. jeju ja też chodzę po domu i mam na coś ochotę i sama nie wiem na co..zjadłam przed chwilą sałatkę z kukurydzy, tuńczyka i kuskusa..i coś bym jeszcze przekąsiła..może te lody o których mówicie cały dzień to dobry pomysł ?? ;) mania co do L4 to tak do 182 dni można je mieć..później musisz sie starać o świadczenie rehabilitacyjne, zrób to już teraz bo oni chcą żeby to złożyć 6 tyg przed końcem tych 182 dni L4, a trochę jest załatwiania, wiem bo sama składałam.. pozdrawiam wszystkie Brzuchate no i oczywiście naszą pierwszą mamusię lulę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!:) Jejku dziewczyny ile znów zapisałyście...byłam tu wczoraj póżno wieczorem a teraz już mam trzy strony do nadrobienia,ale niedam rady dzisiaj na dokładne pisanie,bo czuję się nienajlepiej i muszę się położyć.Najważniejsze,że u Was wszystko wporzadeczku...bo mimo wielu zapisanych stron to tematyka była lużna i miła...o lodach:)..imionach:)...wyprawkach:) Bardzo mnie dziś rozwala na boki ta miednica...dziś nawet wysiedzieć w miejscu niemogłam i do tego doszły duszności....a ja jestem taka,że na przekór,bo wkurza mnie to samopoczucie.Ubralam się i pojechałam kilka spraw z męzem pozałatwiać,ale z samochodu niewysiadałam.Niedawno wróciliśmy,mąż zrobił rybkę smażoną z frytkami i kiszoną kapustką...pycha!:) Uciekam się położyć dziewczyny,buziaki!:) Angelika Wrocławianka-trzymam kciuki za Ciebie kochana,ja również jestem kłębkiem nerwów,ale jakoś inaczej te nerwy uchodzą ze mnie,bo na nikim się niewyrzywam tylko smutna najwyżej chodzę.Zagladaj do nas częściej i pisz....wiesz mi tu są takie super dziewczyny,ze potrafią pozytywnie naładować nawet najgorszego pesymistę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noddy
kamien z serca mi spadł kiedy tak poczytałam ze nie tylko ja jestem czesto niedobra dla swoich córeczek.kiedy byłam drugi raz w ciązy nie miałm takich humorów a w tej,szkoda gadać.pewnie dlatego ze to totalna wpadka.moja starsza córka jest bardzo rozsądna i pomocna jak na swoje lata za to młodsza...mała chłopczyca wszędzie jej pełno,żywiołowośc w każdym centymetrze jej ciała,ale też jest przez to bardzo kochana.podobno byłam taka sama wiec kiedys sie uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panno Klaro, dzięki za odpowiedz ale ja mam dopiero 122 dzien a do 50 dni już pewnie urodzę:) tak więc nie musze sie o nic martwić. Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aned moj maz mieszkal przez 14 lat w Polsce tak wiec dogadalismy sie. Po 14 latach prowadzenia gospodarstwa z ojcem i ze wzgledow finansowych trzeba bylo do Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie co z Jenny,lub ma na nia namiary ,martwie sie bo codziennie do szpitala biegala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! Bylam dzisiaj u lekarza. I ku mojemu zdziwnieniu, po pierwsze po swietach przytylam przez miesiac 1 kg, co mnie cieszy niezmiernie, az bylam w szoku A po drugie maly wazy juz 3 kg! W 34 tygodniu, wiec az strach pomyslec co bedzie dalej. Moja lekarka jest zwolennikiem porodow naturalnych wiec czeka mnie rodzenie 4 kg klocka... Super! Mowila ze mozna kupic oliwe z oliwek i od 36 tygodnia sobie wcierac. Slyszalyscie o czyms takim? Jak ja mam sobie to wcierac, masakra jakas. Ale mowi ze pomaga przy porodzie, szyjka jest bardzie j elastyczna...Nic mi sie nie skraca, skurczow nie mam. Wiec mam szanse doczekac 40 tyg co mnie raczej nie cieszy, bo wiaze sie to z dodatkowy wzrostem mojego \"maluszka\". Zlozylismy dzisiaj z mezusiem lozeczko, sliczne jest...Az mi ciarki przechodza jak sobie pomysle ze niebawem bedzie w nim lezal nasz synek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita- jak wcierac i gdzie sory ale jestem nieswiadoma no i maz tez sie zastanawia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JennnyAna
Aniat jestem jestem:) Własnie wróciłam ze szpitala,zaczełam was czytac a miałam 5 stron do nadrobienia no i jeszcze te lody:D:D Własnie wysłałam mojego po bakalie i sos czekoladowy no i jakies owocki do lodów:) Jeszcze tylko jutro do tego szpitala ale to juz na rano na usg i wizyte z lekarzem i mam nadzieje ze nastepny raz bedzie dopiero podczas porodu:) zwłaszcza ze szpital jest ok 30 minut drogi samochodem bo u mnie w miescie nie ma:/ tzn jest ale w nim nie przyjmuja.Latam tak na to ktg bo dziwia sie ze mam tak silne skurcze, i serduszko małego bije tak jak w czasie porodu czyli co jakis czas cyferki opadaja jakby dzidza bylaw kanale rodnym a rozwarcia brak wiec wola mnie monitorowac non stop a ze nie chce tam zostawac to latamy codziennie. Co do imionek to wiecie co ze ja znam same Zuzie:D:D wszystkie kolerzanki maja Zuzie:) Przynajmniej mi sie nie myli:) A jedna to nawet Zuzia Oliwia wiec dwa w jednym:) Julek tez zatrzesienie ale Anted jak bedziesz miala core moze bedzie ich mniej(sama mam na drugie Julia:)) Anted a tak wczoraj mowilas ze pozwalasz sobie na zabawy z mezem i nic..wiec i ja sprobowałąmi cała noc miałam nieprzespana takie mialam skurcze,myslala ze normalnie zaraz urodzee:) Aniat to tak troche smutno ze nie ma tam wielu polaków u mnie tylko na dzielnicy ok 30 mieszka:) No ale z drugiej strony masz spokoj,nie ma plotek itd. Powiedz jak Ty poznales tego swojego meza??holnder mm fajnie pewnie ma smieszy akcent polski co?? Fajnie masz ze bedziesz rodzic w domu,wsumie tu tez mozna ale ja mam takich sasiadów ze juz sie boje jak mały bedzie płakał ze beda sie skarzyc a co dopiero jak podczas porodu wydarłąbym sie nie daj Boze w nocy:D:D Małpeczka no nie dobrze ze zle sie czujesz:( Wspolczuje ci bolów tej miednicy mnie od wczoraj pobolewa wiec wiem co czujesz,a to chyba ty mnie ostatnio pytałas o samoopalacz??:/ ja uzywam ostatnio i jestem zadowolona z sublime bronze loreala z drobinkami brokatu widac go odrazu jak nałozysz takze wiesz gdzie juz smarowałas no i ma cudne te drobinki złote takie delikatne a do twarzy ten sam tylko bez drobinek(specjalnie do twarzy) to rewelaca bo on ma dwie dziurki i z jednej leci krem a z drugiej samoopalacz i super rozprowadza sie bez smug i nie jest zaden zołty ani pomarnczowy:) Panno Klaro bedzie dobrze nosek do góry,wszystko sie ułozy bo nie ma wyjscia Własnie lody zostały podane wiec narazie koncze ale dostaław wielka miche lodów(salaterke sałatkowa) z sosem truskawkowym i czekoladowym z banankiem ,pomaranczem bakaliami bita smietana i roznym cudami :) Oj moj misiek sie spisal:) Ide jesc bo bo mi jezyk ucieknie a to wszytsko przez Ciebie Aniat o tej porze lody!!!! Ale co tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to bylam ja ale cos sie wcieło:) lody boski mmmm migdałki winogronka hmm Ta oliwe to taka ywzkla kuchenna? oliwke z oliwek? oj ja mam nadzieje ze moj klocem bedzie miał 4kg:D bo zapowiada sie wiecej dlatego mam te dodatkowe usg.Ciekawa tylko jestem skad tak wielkie dziecko Agnes to co pokazalas zamaist wanienki to ja to kupilam do wanienki :/ wkladasz w to dziecko i do wanienki a w duzej wannie moze ci byc ciezko zwlaszca Twoim plecom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , okropnosc :(, mam znowu ta okrutna zgage, wsasadzie to mam ja juz od kilku dni co wieczor,ale raz slabiej a raz mocniej, dzisiaj mocniej. nikita ciesze sie ze mialas udana wizyte, masz to samo zmartwienie co ja, ja tez chcialabym juz urodzic wlasnie dlatego aby moj synus nie byl zbyd wielki :) noddy i tak cie podziwiam dwie coreczki i trzecie w drodze,mi tezmarzy sie trojeczka, ale to wszystko jeszcze przedemna malpeczka , ja tez uwielbiam rybke :),odpoczywaj i nienadwyrezaj sie tez, ja tez czesto towarzysze mezowi, ot tak poniewaz mamy okazje razem porozmawiac,aczesto zostaje w samochodzie, poniewaz nie chce mi sie chodzic. Jennny fajnie ze jestes :) dobrze ze monitoruja cie, chociaz spisz spokojnie. My dzisiaj z mezem mielismy odpoczynek,ale moj kochany juz drugi dzien dziekuje mi ta te mile chwile, ojej , tak jakby chociaz po nocy poslubnej hihi, wiec moze dzisiaj tez, a czytalam ze to moze przyspieszyc akcje porodowa, awcale bym sie nie pogniewala :) pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ja tez tak mam ze jak znam jakas przykra osobe o danym imieniu to nie chcialam takiego. hehe Lidka mi powiedzial facet ze na 80% dziewuszka i mam pelno ciuchow na dziewuszke, wiec jak mi sie chloptas urodzi to bedzie biegal w rozowych bodach :P;) Jenny no wlasnie myslalam zeby to kupic do duzej wanny ale kurde nie wiem jeszcze. teraz nie w glowie mi takie rzeczy bo kurde nie mamy kasy nawet na takie rzeczy, szczegolnie ze procz wozka nosidla i ciuszkow nie mamy nic, juz nie wspomne ze nawet dachu nad glowa prawie bym nie miala :O z nowej agencji nam powiedzieli ze dopiero mozemy sie wprowadzic we wt i nic nie dzialaja na nich teksty ze my do jutra musimy sie z tej wyprowadzic. szczegolnie sie wkurzylam bo najpierw powiedzieli ze w pt mozemy dostac klucze a wczoraj nam powiedzieli ze jednak pon albo wt w takim ukladzie to ja moglam sobie poszukac innej agencji ktora sie wyrobi. a nie teraz sie glowic co zrobic i powiem im jutro ze nas oszukali i pozbawili mnie ciezarna dachu nad glowa!!! a jeszcze jakby tego bylo malo dzis rano u nich bylam i powiedzieli mi ze czekaja na odpowiedz z mojego Darka pracy o referencje i od tego landlorda ze starej chaty tez o referencje i ta pinda powiedziala mi zebym ja im powiedziala o tym zeby sie odpowiedzieli. dzwonie do D i on gada ze swoja menagerka i ona mowi ze nic nie dostala z tej agencji, dzwoni do landlorda i on to samo ze nie mial z nimi zadnego kontaktu. i sie wkurzylam bo nie z mojej winy sie to opoznilo a ja juz prawie osiwialam. a najgorsze ze z tej chaty musimy sie wyniesc ale ostatecznie D pogadal z tym landlordem cos mu nasciemnial i niby mozemy do wt siedziec. a agencja nam powiedziala ze najwczesniej mozemy w pon rano. a jutro jak sie tam zjawie lub zadzwonie to im powiem co o nich mysle. gdyby nie lanlord to musialabym jechac do siostry do innego miasta, moj by poszedl do kolegi a nasze rzeczy: ubrania, materac king size i szafa by chyba na smietnik poszla :O z tego mieszkania do drugiego mamy bardzo blisko i szafa jest z takich szczebelek zrobiona i jest bardzo lekka wiec mozna ja przeniesc i materac tez bo do samochodu sie nie zmiesci na pewno. a zeby to upchnac gdzies u znajomych to juz by nie dalo rady przewiesc ani przeniesc. dziewczynki co ja przezylam nerwow dzis. prawie ryczalam z piec razy :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Dziękuję Wam za słowa wsparcia. Wiem, że wychowanie dziecka to trudna sprawa i potrzeba dużo serca i cierpliwości. Jestem zaskoczona, strasznie dużo dzisiaj napisałyście. Jeśli chodzi o smaki o ochotę na lody, to dzisiaj coś w powietrzu musi być. Ja też dzisiaj cały dzień siedzę w lodówce, a lody to już na początku tygodnia były na tapecie. Mniam Agnes, trzyamaj się. Nie denerwuj się. Nie przeskoczysz pewnych spraw. Trzymam kciuki za Ciebie. Wtorek już niedaleko. Angelina Wrocławianka - nastawienie pozytywne jest bardzo ważne. Nic nie wskazuje, że mogą być jakieś problemy. Masz wyznaczony termin i wiesz, że tego dnia po południu już będziesz małą ściskać. Zazdroszczę Ci, a ja wxiąż czeka i czekam. Fakt, że jeszcze czas ale chciałabym wiedzieć, że np 9 lutego urodzę i już. wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wreszcie piszę od siebie z domu bo w końcu mam neta!!! U mnie wszystko ok. Jesteśmy już po lekkim remoncie tzn malowaliśmy i przemeblowaliśmy sypialnię , rozłożyliśmy łóżeczko.Jaszcze czeka mnie dużo pracy bo ubranka nie poprane a mam tego dużo. Zwłaszcza że sił mam coraz mniej aż mnie to wkurza bo chciałabym zrobić dużo a nie mam siły. Pod koniec dnia nogi mam tak spuchnięte że nie widać mi mostek nie mówiąc nic o kręgosłupie. Czuję się jak stara babcia. Dziewczyny jakie macie wózki, wklejcie trochę linków bo ja nie wiem na jaki się zdecydować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Gosiaczek. Uważaj na siebie. Ja po remoncie pokoju jak stanęłam na wagę, to okazało się że trzy kilo mniej ważę. A o 20.00 to już ledwo chodziłam. Nie przemęczaj się. Z wózkiem nie pomogę, sama pytałam dziewczyn. Ja zdecydowałam się jak na razie oddać do serwisu stary wózek, to jest spacerówka chicco. Zobaczymy, ja będzie sprawny , o zdecydujemy się na dokupienie gondoli do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja tak tylko na chwilkę sprawdzić,czy u Was wszystko dobrze...ale widzę że tak:) nikita-gratulyję udanej wizyty i wagi synka:) Jennny-dzięki za namiary na samoopalacz.Loreal ma świetne kosmetyki,ciekawe czy dostane tu samoopal.tej firmy....bo tak mam ochotę spróbowac sobie jakiegoś innego. anted-ta zgaga to masakra...o mnie dziś zapomniała...ufff Ostatnie dni mordowałam się z nią niemiłosiernie...weż sobie reni a jak nie reni to migdały ponoć działają(niesprawdzałam). Dziewczyny przepraszam Was,bo zawsze wyczerpująco do Was piszę,ale dziś mam niefajne samopoczucie i zmykam zaraz spać. Poczytałam co u Was,zeby wiedzieć co słychać chociaz. Zyczę Wam spokojnej nocki i dojuterka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nocy! ja nie moge spac mam ta wstretna zgage i juz mnie wykancza,ja tak sie mecze od 3-miesiaca ciazy:( Jenny fajnie ze jestes juz mi lepiej> A co do mojego meza,to poznalam go w mojej pracy na hostelu jest osrodek readaptacyjny dla osob uzaleznionych,pracowalam tam z mlodymi ludzmi,ktorzy ukonczyli osrodki uzaleznieniowe, i moj maz tam przychodzil do tych mlodziakow i tak sie spyknelismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×