Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

pewnie gdybym chodzila prywatnie tez bym miala usg co wizyte..niestety w Anglii panstwowo sa przewidziane dw usg jedno ok 14 tyg drugie ok 22 tyg...na reszte sobie mozna chodzic prywatnie....a taka wizytka na polskie to ok 500 zlotych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek- ja bede mala wynosic w nosidelku/foteliku i prosto do samochodu:) W rozku nie darady zapiac w fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż w szpitalu nawał cc!!!Po wypadku kobieta, inne nagłe przypqadki a limit wyczerpany! zbadała mnie ginka, zero rozwarcia, zero skurczy czyli moge poczekac do poniedziałku!!!Nie mogą robic tyle naraz skoro u mnie nic się nie dziej!!A mała nadal pupą w dole...W razie bóli i innych objawów zbliżającego sie porodu mam natychmiast przyjechac!!! Jestem w szokui!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde Paty no niezle Cie zalatwili, ja pierdziu. no i poza tym do niedzialki to jest jeszcze troche...... ja pierdziu no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć gaduły :) Chociaż po ostatnich dniach spodziewałam się, że będe musiała więcej stron nadrabiać :) Idrisi - widzę, ze nasi meżowie myśla podobnie o wózkach, mój też był zachwycony bujaniem na tych paskach :) Angelika - żeby sprawdzić czy jakas mamusia doszła poszukaj zawsze tabelkę - powinno być aktualne. Kropek - ja się zastanawiałam nad mrożeniem, ale nie wiem w czym? Czy mogę wykorzystywać zwyczajne plastikowe pojemniki, których zazwyczaj używam do mrożenia potraw? Bo przecież to może nie być sterylne. Sama nie wiem. Nela - ja już odstawiłam magnez - chyba 2 tygodnie temu. Anted - macierzyński może być 2 tygodnie przed terminem, ale zasadniczo przysługuje od dnia porodu, a nie od dnia terminu. Podstawa do przyznania jest akt urodzenia. Ale skoro masz taką sytuacje w pracy to może faktycznie lepiej odpuścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam tabelkę :) WIOSNA-.......26.......dolnośląskie… 27.04...... 03.02 beti_25........29........londyn........30.04........04.0 2 ->Kacper dziubek2211...30.....opolskie.........17.04.......05.02< br /> oga.............22......wielkopolska.. 02.05.......06.02 mama .........31......pomorskie........12.05......14.02 Motylek27.....27......Warszawa.......10.05.......15.02 czeresnia......20......sopot.............16.05.......15. 02-20.02 kina...........24........pomorskie........15.05…&# 8230;….21.02 iwcia_27.......27........Siedlce..........19.05.......23 .02 wasiulka29 ...........pomorskie.........19.05.......23.02 anted22.......32........Ustka..........26.04........01.0 2 ->Mateuszek malpeczka81..26......Gdynia..........29.04.......05.02 ->Kacper Lidka81........26.....mazowieckie....02.05.......05.02 ->dziewczynka paty.....................opolskie........04.05.......08. 02->dziewczynka agnes 23..23..Gorzow/Northampton..28.04.....09.02->Zuzia gosiaczek76….31...... warm.-maz... 02.05.......09.02 ->chłopiec 9 luty takmowia..21...wlkp/hiszp.... 04.05......09.02 ->dziewczynka Neska33.......33.......Tychy........... 02.05......09.02 ->chłopczyk Olcia_M........27......pomorskie.......05.05......12.02 ->Oliwier ziuuutek.......26......dolnośląskie…….11.05. .....13.02 ->dziewczynka Żabuleńka...20.....Wrocław...trudno wyczuć....ok.14.02-> Milenka idrisi...........31.......Łódź.............09.05 ......16.02 katarina3x3..21....Szczecin-St.Ives.13.05.......17.02 ->Filipek panna Klara. 28.....Katowice......... 10.05........17.02 ->Natalia Aniat72 35....Wroclaw/Holandia ? 18.02->niespodzianka Blondi20015..33....Gliwice/Zabrze.....13.05.......18.02 ->Kasper nikita27.......27....zachodniopom…....14.05....... 19.02 ->Karolek AnnaSzn.......32.......Szczecin..........16.05.........2 0.02 ->Tymon natimp1.......24....... Poznań...........15.05.........20.02 fruskawka....25........wrocław..........16.05….... .21.02 ->synek Sylwia72.....35........Gdynia............18.05…... 22.02 >dziewczynka tilli............24.......Londyn.............18.05.....2 2.02 - Oliwka martella.......25.......Kalisz.............15.05.....22. 02 ->Tośka paula1984kra.22........kraków...............?........23. 02 ->Mikołajek mamba9.......27......Szczecin/Dublin.....16.05.....23.02 ->Viktoria? danis...........36......... Gdynia............20.05.....25.02Igorek titi------------..29...........Wawa...........20.05... ..14-27.02->Zosia zapka.........29.........Siedlce..........22.05.....29.0 2 ->dziewczynka? betkaa........31........łódzkie..........25.05.....29.02 Nasze narodzone maleństwa nick.......tc...........data.........imię.........waga/c m..........poród Antoś.....36........28.12.2007...Szymek.......2350/48... ..........cc Lula.......35........07.01.2008...Zuzia..........3400/55 ............cc Jenny.....38........14.01.2008 ..Robcio........3600/50.............sn myszsza..36.......19.01.2008....Tadeuszek...2900/54..... ....... sn AngelikaWrocł.38..22.01.2008..Kamilka.......3820/57.... .........cc Anastazja.39 ......25.01.2008...Piotruś.......3780/57.............sn Mania 84..39.......28.01.2008 ...SYNEK........3370/53.............sn Mala86....37........29.01.2008...Wiktor.......3010..................cc Anastazja - trzymam kciuki za Piotrusia. Na pewno wszystko będzie dobrze i już wkrótce będziecie w domku 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle sie napisalam i lipa :( Paty wspolczuje, tyle czekania na ten jeden dzien, a oni odsylaja do domku :( u mnie w pracy bylam na macierzynskim 2 tyg przed terminem, tak mnie ksiegowa zalatwila, a teraz to nie wiem jak to bedzie, mam nadzieje,z e jednak jakas kaska wpadnie z macierzynskiego dostalam dzis spray do nosa nivea w ramach MAMY MAJA GLOS :) A KILKA DNI TEMU WYGRAL mATI KOSMETYKI NIVEA, TROSZKE TEGO BYLO W KONKURSIE - ZABAWY Z DZIECKIEM, CZY COS TAKIEGO, PRZYDA SIE BARDZO, BO ZAKUPY JESZCZE NIE POROBIONE :) dzis rano bylam z mezem na zakupach spozywczych i teraz pada, boli mnie brzuch i kregoslup :(, a potem mialam robic faworki, skonczylo sie na wymieszaniu z grubsza produktow, a potem smazeniu i posypywaniu cukrem, najgorsza robote robil maz :), bo ja sikl nie milam, grunt, ze pyszne wyszly, mam cale 3 michy, bo zrobilismy z 2 porcji i jeszcze zamrozilismy, bo za duzo tego bylo, a maz i tak musial powoli zbierac sie do pracy, zdarzyl jeszcze mi odkurzyc, bo zaraz sasiadka ma przyjsc na plotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropek - dzięki! Nie wpadłabym na taki pomysł. Ja słyszałam, że można przechowywać do 6 m-cy. Ale to pewnie tez zależy od temperatury. Zapka - zazdroszcze Ci tych faworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
sylwia czytałaś co pisałam Ci o RedLowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość formaa2oo8
zapraszamy na nowe forum ciaza i nie tylko :) www.macierzynstwo.xad.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie, brzuszek opadnięty, dzidzia zdrowa, wszystko działa:) przyblizona waga 2700, płeć nie potwierdzona bo dzidzia sprawdzić nie dala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z poprzedniej ciazy moge polecic pojemniczki po deserkach, zupkach np. bobovita, gerber, hipp, sprawdzaja sie bardzo dobrze, a co do mrozenia to faktycznie bodajze 6 miesiecy mozna przechowywac, w lodowce bodajze do 24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A ja już po wizycie w szpitalu:)Jestem bardzo zadowolona i mile rozczarowana tą wizytą.Moje maleństwo ma się bardzo dobrze,a ja mam być spokojniejsza,niczym niedenerwować się i spokojnie czekać...łatwo się mówi. Ponieważ akurat tylko jedna dziewczyna akurat rodziła miałam okazje zwiedzić całą porodówkę,położnictwo i patologię. Sale do porodów rodzinnych wyglądają bardzo dobrze,mają nowe łózka regulowane...ale jak któraś mama sobie życzy może rodzić na specjalnym materacu,jest obok wanna i przewijak i wogóle jest czyściutko i ładnie.Sale do porodów rodzinnych są trzy..potem już jest sala porodowa duża gdzie jest już mniej ładnie a łóżka sa odzielone od siebie ściankami,ale lekarz mówił uspakajał nas ze to się niezdarza żeby wszystkie trzy byly zajęte....a jeśli już naprawde jest tyle rodzących to jednym porodem można troszkę posterować żeby zdążyła druga urodzić na rodzinnej. Po nacinaniu leży się dobe na specjalnym oddziale ,a bez nacinania dwie doby i do domu.Byłam na dwuosobowej sali poporodowej,przyjemna,duża z łazienką.Mężowie mogę spokojnie wchodzić pod warunkiem,że sąsiadkom to nieprzeszkadza no albo jak się leży samej.Pozatym jest miejsce dla odwiedzających do których można wyjść i posiedzieć przy stoliczku,a na maleństwo mogą popatrzeć przez szybkę. Akurat były odwiedziny...dwa maluszki widziałam:)....takie tyci,tyci były:)Jejku zwariuję na punkcie swojego! Pani na izbie przyjęć nienajprzyjemniejsza,ale u góry położne robiły bardzo miłe wrażenie.....co by tu jeszcze Wam poopowiadać. Nic mnie tam niewystraszyło jakoś czy też zniechęciło,było ok.A mnie lekarz uspakajał,żebym się tak niedenerwowała bo sporo kobiet rodzi po terminie i to jest zupełnie normalne. Któraś wcześniej napisała,że 5 lat temu w Redłowie na połoznictwie były przypadki sepsy,że Redłowo mają zamknąć,że dziś w Redłowie lekarze przedstawiają dyrekcji swoje wnioski o godz.nadliczbowe,że dr.Piskulak ma przedstawić swój wniosek o godziny nadliczbowe,że wirusy...skąd takie info i po co?Ja rozmawiałam na ten temat dziś ze swoim lekarzem dr.Piskulakiem i z drugim bardzo fajnym lekarzem,którego miałam okazje poznać i oni pierwsze słyszeli o czymś takim. Może niewarto wypisywać takich niepotwierdzonych info,które wzbudzają tylko niepotrzebny niepokój i stres w gdyniankach,których jest tu kilka,choc niewszystkie ostatnio tu zaglądają:( .Również położne zgodnie twierdziły,że Redłowo funkcjonuje bardzo dobrze i funkcjonować napewno będzie tak jak do tej pory. tilli-dzięki za życzenia powodzenia,ale jak widzisz kochana ja już spowrotem w domku i to dalej w dwupaku,a za bananami ja ostatnio też wariuję....jakoś mi najbardziej podchodzą banany i jabłuka...mandarynkami zajadałabym się chętnie ale z moją zgagą to niebardzo...:(...racja,sny odzwiercidlają odwrotność rzeczywistości...też tak słyszalam. Paty-z całego serduszka trzymam z Ciebie kciuki i wiem,że napewno będzie dobrze,bo musi być!Ale numer w tym szpitalu...teraz dopiero czytam,że wróciłaś ze szpitala.No niemogę... Lidka-ja miałam ostatnie usg dzisiaj a wcześniej 17 stycznia.Dla własnego spokoju możesz się o usg upomnieć. katarinka-trzymam kcuiki za mieszkanko socjalne,super byłoby co?Ja też cieszyłabym się gdyby się Wam udało:)Dziękuję,że myślisz o mnie:)Ale pracuś z Ciebie,agnes dobrze Ci radzi chodz nieuczesana codziennie i duzo odpoczywaj,bo potem kiedy??? A z tym kąpaniem się to masakra jak już kiwdyś pisałam,niedaje rady pod prysznicem za długo a raczej bardzo króciutko.Ostatnio mi mąz pomaga. nikita-niemartw się mnie też strach paraliżuje ale po wizycie dziś w szpitalu powiem Ci choć sama niewierzę że JA to mówię...NIEBÓJ SIĘ!!!DAMY RADE!!! mamba-gratuluję udanej wizyty!:) lula-wózeczek prześliczny!:) Kropek-ale dobrze,ze mamy tu Ciebie,tyle istotnych info:) Tylko nas niezostaw.A jeszcze pytanko...co to znaczy,że 99% kobiet rodzi przed porodem,podczas snu?To się tak da? A i dobrze,ze nawiazałaś do kosmetyków z Avonu...ja kupiłam sobie dwa kremy.Jeden na rozstępy i cellulit(chociaz rozstępów brak narazie) a drugi to ściagający jak gorset.Ponoć oba bardzo dobre,a Ty byłaś z efektów zadowolona? nela-a ja kilka dni przed terminem a lekarz na moje popuchniete nóżki zalecił brać wlasnie magnez,więc napewno Ci niezaszkodzi. anted-widzę,że my to razem czekamy juz z wielka niecierpliwością.Ja mam termin na 5 luty i wizytę kolejną tak jak Ty na 4luty jeśli do tego czasu nic się nieprzydarzy.Dziś tak jak Ty również byłam na badaniach w szpitalu i tez nic narazie się niedzieje.Niemartw się doczekamy się,oby tylko za długo nietrzeba było czekać...bo sfiksujemy:(Wypłacz się bo wiem jak mi to pomogło ostatnio gdy z tego samego powodu doła złapałam. panna Klara-jejku jak ja Ci zazdroszczę,że Ty te pączki będziesz piekła.....juz czuję ich zapach i smak:,mniam,mniam,mniam. idrisi-ja też fiksuję po tym co naszej kolezance się przytrafiło,ale chyba w każdej z nas ta historia wzbudziła czujność. A zachowaniem Twojego lekarza jestem zaskoczona,co on sobie wyobraża,łaskę Ci robi że Ci powie jaką płec ma Twoje dziecko...wrrrr.Ja tez się zastanawiam za co oni dostaja te podwyżki?! agnes-oj ja również przy byle wysiłku zasapię się tak,że hej:) A jak masz jeszcze siłę na pranie,prasowanie,układanie i pichcenie w kuchni to ja Cię podziwiam:) Ja jak gotuje to zwykle też spale,przesole albo przepieprzę a mój mąż jakie to smaczne....bidulek,niechce mi przykrości robić. A telefon dostałam,bo umowa się męzowi skończyła i orange zproponował mu nową....mi się za rok kończy to też będe mogła wziąsć dla niego:) Mala-GRATULUJĘ SYNECZKA!!!:):):)Bardzo się cieszę! gosiaczek-ja dziecko zabieram do domciu w nosidełku. zapko-ale Ty się dziś napracowałaś,dobrze że masz takiego pomocnego męzusia:)Pozdrawiam Cię:) Hej gdynianki i inne stałe bywalczynie gdzie Wy się podziałyście???:( Olcia.M,Kina,czereśnia,lutowa mama hop,hop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danis - czytałam z zainteresowaniem, jak każda informacje o Redłowie. Szczerze mówiąc jedyne co mnie może zaniepokoic to sprawa zamknięcia szpitala. A warunki, czy opieka sa dla mnie sprawą drugorzędną, bo mam takie złe wspomnienia z Miejskiego, że nigdzie nie bedzie gorzej. Malpeczka - dzieki za tyle ciekawostek po wizycie. Cieszę się, że już mniej sie boisz i jesteś teraz tak bojowo nastawiona do porodu. Tak trzymaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
oglądam moją bajkę na Wspolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki tam czytam Was o tym mrozeniu pokarmu.... i wiecie co ja bylam swiecie przekonana ze takiego pokarmu mrozic nie mozna :O a Wy mi tu takie ciekawostki podajecie :D ha! teraz to wystarczy sobie sciagnac ile sie da, zamrozic i zostawic faceta z dzidzia na weekend :P i nie bedzie gderania ze on nie ma mleka . hihihihi. zart. ale pewnie zamrazanie ulatwia sprawe. ehhh zobaczymy w praktyce malpeczka fajnie ze pozytywnie odebralas szpital, moze to pomoze Ci sie rozluznic w miare teraz przed porodem. a tym sprztaniem i prasowaniem i praniem to jestem tak zmeczona ze uuuu. a przeciez nic ciezkiego wsadzic pranie do pralki i troche poprasowac, szczegolnie ze sie wycwanilam i siedzialam sobie i na stole na przescieradle prasowalam, ale jakos juz tak ostatnimi czasy to nawet jak nic nie robie to na wieczor przez to puchniecie i kosci i stawy to nie do zycia jestem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes - widzę, że Tobie tez sie spodobało mrożenie. To jest rzeczywiście fajna sprawa, bo sa takie dni na początku, kiedy jest nawał pokarmu i żal wylewać. Ja się zastanawiałam nad tym jak potem takie mleko przygotowac dla dziecka i znalazłam informacje, że tego mleka sie nie gotuje, tylko rozmraża w lodówce, a potem podgrzewa w podgrzewaczu, albo w garnku z ciepłą woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny !!! jade do szpitala,widzialam sie ze swoja lekarka, rozchodzi mi sie spojenielonowe, stad te bole wkroczu i klopoty z chodzeniem, i jak nie bedzie skurczy to chyba cesarka, a ja nie chce, trzymajcie kciuki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co??? wlasnie wstalam:P polozylam sie po prysznicu kolo 18:P i teraz sie obudzilam dobrze mi tylko ciekawe jak noc... witam nowe malenstwo na swiecie!!!mala GRATULACJE🌼 malpeczko ciesze sie ze podobala Ci sie wizyta w szpitalu teraz cierpliwie czekaj nie stresuj sie wszystko bedzie dobrze:) kropek-->sper pomysl z tymi pojemnikami jak bedzie taka potrzeba to napewno bede stosowala:) jak sie czujecie kobitki moje?? ja z planu na dzisiejszy dzien nie stawilam prania i nie posprzatalam pokoju no ale co tam jutro tez jest dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjjjj anted trzymaj sie i daj szybko znac TRZYMAM KCIUKI KOCHANA❤️🌼 paty-->ale Cie zrobili bidulko ni nic do poniedzialku przyszlo Ci czekac🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×