Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

lula- ladny wozeczek. A ktory kolor wybralas? MI sie ten pomaranczowy spodobal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarina:) jestem jak najbardziej za \'dniem dziecka\'...w ogole mi sie nie widzi upiekszanie siebie dzisiaj:) Najchetniej to bym lezala na lozku z ksiazka i jadla caly dzien tosty z dzemem:D Niestety nie wiem jakim cudem ale codziennie jest cos do roboty w tym domu...nie ma dnia zebym zrobila wszystko a dzien pozniej wylegiwala sie.. Najbardziej denerwuja mnie naczynia i kosz na smieci bo poniewaz ciagle cos podjadam to brudze wszystko i pudelka, butelki itd rosna w zastraszajacym tepie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprałam sliczny kocyk ktory kupilam dla Niuni, tak jak bylo napisane na metce...i sie caly zmechacil...buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy bierzecie dalej magnez na skurcze lydek? Mi lekarz w 7 miesiacu zalecil 2x MGB6 i biore go do tej pory. Nie zapytalam czy moge go dalej brac bo podobno magnez powstrzymuje skurcze. czy ktoras bierze jeszcze magnez? dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam magnez a teraz to tak jak popadnie i jak sobie przypomne. Nie wiem czy powinnamczy nie. Tez lekarz mi przepisal w 6 miesiacu i tak bralam ale teraz nie wiem sama czy powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! anastazja jestem z myslami obok ciebie i Piotrusia, aby jak najszybciej wyleczyl sie, i abyscie szczesliwei trafili do domku zdrowi. Agnes, super ze masz juz problem pralki z glowy. lidka paty ma racje upomnij sie o usg, powinni ci zrobic jeszcze jedno. Katarina nie przemeczaj sie, chos powiem ci ja nie jestem madrzejsza, pranko ,prasowanko i gotowanie,odkurzanie codzienna norma, poza wczorajszym dniem,kiedy tyle godzin spalam. i chyba mnie to ukaralo, jak robilam to czulam sie calkiem,calkiem,a wczoraj mnie zlapala niemoc, kazdy krok, to bol, nie mam sily podniesc nogi do gory aby polozyc sie lub wstac , a do samochodu wejsc to jakis koszmar. panna Klara zycze udanych paczkow, ja mam zamiar robic chrusciki lub faworki, roznie sie na to mowi. drisi,moja kolezanka ktora tez miala usg na rejonie tylko,ma takie same negatywne wrazenia jak ty,lache robia ze cokolwiek powiedza. lula ladny wozeczek,ja tez sie nad tym zastanawialm, a nwet bylam zdecydowana, ale wybralam taki ktory lzej mi bylo podjezdzac np pod kraweznik, ale ten byl zaraz w kolejce do kupna, gdybym nie zdecydowala sie na swoj :) a teraz wam powiem, ze bylam u swojej gin, a raczej poloznej, poniewaz juz nie mialam jako takiego badania, tylko ktg, cisnienie itp.,i jestem nie pocieszona, poniewaz akcja skurczowa, marniutka, tetno dzidziusia ok., ale kolejne ktg 4 lutego, gdyby do tej pory nic sie nie wydarzylo, skierowanie do szpitala gdyby byla cisza i nic dopiero 7 lutego. Ale wyglada na to ze urodze po terminie i to sporo, a niestety od 1.02 jestem juz na maciezynskim i szkoda mi tego urlopu na oczekwianie na malenstwo,wolalabym miec mateuszka juz obok siebie. zalamka, a tak sie balam tego oczekiwania, i jednak nie ominie mnie to uczucie oczekiwania kazdego dnia, a moze juz. o.k,biore sie do pracy, poprasuje wczorajsze pranie, przygotuje obiadek, male porzadki w sypialni i jak sie wyrobie bede faworki, a jak nie dzisiaj to beda jutro. Dziewczyny zycze wam wszystkim chociaz kilkudniowych wczesniakow , urodzonych przed wyznaczonym terminem. Moj termin jest na 1.02, czyli pojutrze a ja juz bzikuje , i jestem zalamana , ze tak dlugo musze czekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja dzis w nocy spałam 2 godziny z rana jak budzik zadzwonił byłam nieprzytomna wyszykowalam Ulcie do przedszkola mąż ją zawiózł, a po południu mala ma ponad 39 st. temp. mam dość. Dopiero w pon poszla 1 dzień po chorobie, a tu następna. Jakas nabrzmiala jestem dziś dłonie odczuwam. Na obiad zrobiłam byle co bulewki jajo sadzone i surówa.Za to dokupiłam 2 koszule na straganie taką do porodu taką żeby nie było mi szkoda wyrzucić 18 zł dalam i jestem usatysfakcjonowana. Naprawde musze się zapakować dziś nawet mój mąż dzwoniłw dzień z pracy i przypominał mi o tym , chyba chlopak dostaje ciśnienie. Sylwia jak kupowałam koszule zagadnął mnie sprzedawca w związku z zakupem i brzuchem jego dziewczyna też dopiero rodziła w Redłowie wypowiadał się pozytywnie. Jedyne co to już po na oddziale szalał wirus i zalapali, a wtedy codziennnie ich zwodzili że już idą już wychodzą a zeszło 2 tyg. Do dzidzi i matki może wejść ojciec dziecka , wszyscy inni oglądają przez szybkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
czemu anted jesteś już na macierzyńskim? a nie zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nela ja brałam MgB6 też jakoś od 6 miesiąca na nogi bo nie mogłam spać, ale wczoraj mi sie skończyło opakowanie i na razie nie zamierzam kupować nowego..no chyba że wrócą kurcze nóg i nie będe mogła spać.. a ja wróciłam ze spaceru, niby tylko kawałeczek się przeszłam a teraz boli mnie i miednica i podrzusze..ehh..uroki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danis podziwiam, was , juz macie jedne pociechy do opieki, i tu choroby i obowiazki, a my z pierwszymi dzidziusiami tak narzekamy,a wzasadziemamy sie zajac tylko soba. a mnie zlapal straszny dol emocjonalny, normalnie rycze bez powodu, lzy lecami jak grochy, poprostu przeraza mnie perspektywa tygodnia lub wiecej byc po terminie, , a od wczoraj nie moge chodzic, maly tak mnie uciska, kazdy krok to bol, nawet moj kot patrzy sie na mnie zdziwiony, dlaczego placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danis taka jest ustawa, na zwolnieniu mozesz byc tylko do wyznaczonego terminu porodu, potem juz maciezynski,tez sie zdziwilam,nie zycze ci tego abys przenosila ciaze, ale sama sie przekoasz jesli tak bedzie. tzn. na maciezynskim bede od 1.02,jeszcze dzisiaj i jutro zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted- jescze masz 2 dni takze sie nie przejmuj. Wszystko sie jeszcze moze zdarzyc:) Smialam sie z tym samochodem bo tez niecierpie tego momentu wsiadania i wysiadania. Jescze tak sie sklada ze parking przed domem jest lekko pod korke a siedzenia w samochodzie sa bardzo glebokie. Jak juz usiade to sie wydostac nie moge i jak jade z mezem tomnie \"wyciaga\" z samochodu. gorzej jak jade sama bo mam wrazenie ze raczke urwe:) Danis- ja tez ostanio kupilam 2 kopszule do spzitalatakie to wywalenia w razie co. Jedna kosztowala 4 a druga 5 euro:) czekam na hydraulika. miala byc ponad godzine temu i cisza.zadzwonialam a on na to ze przed 5 bedzie! szok. Umawianie sie na godzine z nimi to jakis zart. zepsula sie pompa wodna w domu i strasznie halasuje i tak przychodza naprawiac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
a nie mogłaś wziąc zwolnienia od lekarza internisty naból gardła ja 1 ciąże przenosiłam 11 dni zatem wiem coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a umnie jest jeszce gorzej bo moje macierzynskie zaczyna sie 1-go lutego. tzn tzreba isc na macierzynskie minimum 2 tygodnie przed data porodu. U mnie wychodzi w sumie 3 tygodnie bo ok 20 mam rodzic a juz tak wyslalm papiery. a ile jest macierzynskiego w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
poszlam do lekarza poprosiłam, powiedziałam , że wracam zaraz po macierzyńskim do pracy i szkoda mi jeszcze skracać czas pobytu w domu z maluszkiem i dostałam na gardełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
w naszym kraju wszystko sie "załatwia" taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted co to za ustawa ?? pierwsze słyszę...aż się zdziwiłam..z tego co wiem to macierzyński masz albo od dnia porodu bez względu czy przenosisz czy urodzisz wcześniej..ewentualnie można się zdecydować na pójście na macierzyński dwa tygodnie wcześniej przed terminem porodu i wtedy trzeba złożyć odpowiednie papiery..do tego czasu powinien lekarz wypisać L4.. http://www.maluchy.pl/artykul/44 http://www.we-dwoje.pl/urlop;macierzynski,artykul,3010.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm. a może ja źle słyszałam?? dopytam się jeszcze koleżanki, niedawno rodziła a wiem że przenosiła dwa tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!!!!!!!!! Mala urodzila!!! 29/01 w nocy o 4:20 czasu irl. przyszedl na swiat Wiktor. Wazyl 3010kg. Nie spytalam w koncu jak sie urodzil ale mala miala miec cesarke 14 takze prawdopodobnie cesarka. jak cos wiecej sie dowiem to napisze. Aha wszystko ok, prawdopodobnie wyjda w sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna Klara,tak mnie dzisiaj poinformowano podczas wizyty, nie mysle, ze moja lekarka dzialaby na moja niekorzysc. Niby mamy polityke prorodzine, ale jak cos , to prawo nie jest nam przychylne. Ja w sumie bylam 2 m-ce na zwolnieniu a juz zus mi zgotowala kontrol lekarska. Ale prosze zapytaj sie, jak ona miala. Danis dzieki z rade,alei tak juz czulam ze krzywo patrzono ze poszlam na zwolnienie, u nas dyrektorka podkreslaze pracowala do ostaniegodnia i jej lizus tez, jakbym im jeszcze dala na gardelko zwolnienie to by dopiero bylo gadanie., ach jakos to przeboleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
czy ty pracujesz w oswiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wam pozazdroscilam tych usg ze sama ide dzisiaj na wizyte...ostatnie usg mialam w 22 tyg i zaczelam troszke panikowac, chce potwierdzenia ze wszystko jest w pozadku! Zaplace kokosy :( ale dla dziecka warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
może urodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
to było do anted, sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
a swoją drogą till ty też napewno urodzisz w swoim czasie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja USG mam co wizytę więc na bierząco mój gin kontroluje sytuację. nawet nie musze go prosić od razu na leżankę każe sie kłaść. Zdjęć też mam sporo z różnych okresów ciąży ale powyciągałam je z karty bo mi by w szpitalu zabrali a tak to będę miała na pamiatkę. Dziewczyny mam głupie pytanie w czym wynosicie dziecko ze szpitala?W nosidełku czy w samym rożku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×