Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

idrisi...........31.......Łódź.............09.05 ......16.02 natimp1.......24....... Poznań...........15.05.........20.02 betkaa........31........łódzkie..........25.05.....29.02 Nasze narodzone maleństwa nick....tydz.ciąży...data.........imię.........waga/c m..........poród Antoś.....36........28.12.2007...Szymek.......2350/48... ..........cc Lula.......34........07.01.2008...Zuzia..........3400/55 ............cc Jenny.....38........14.01.2008 ..Robcio........3600/50.............sn myszsza..36.......19.01.2008....Tadeuszek...2900/54..... ....... sn AngelikaWrocł.38..22.01.2008..Kamilka.......3820/57.... .........cc Anastazja.39 ......25.01.2008...Piotruś.......3780/57.............sn Mania 84..39.......28.01.2008 ...Mateuszek..3330/53.............sn Mala86....37........29.01.2008...Wiktor.......3010...... ...........cc oga........39........29.01.2008...Wojtek.......4000/60.. ..........cc paty.......40 ....... 04.02.2008...Oleńka.......3520/59.............cc anted .....40........05.02.2008...Mateuszek...3820/57............. cc Blondi......39........05.02.2008...Kasper ......3710/58..............cc ziuuutek..39.…......06.02.2008...Marysia......2800 /53.............sn neska......40........06.02.2008...Mikołaj.......3880/58. ............sn Olcia_M....40........06.02.2008..Oliwier........3800/57. .............cc Lidka81...40.........07.02.2008...Emilka........3340/55. .............sn agnes 23..40.........09.02.2008...Zuzia..........3370/52.......... ...sn nikita27...39.........12.02.2008...Karolek.......3800/54.... .........cc Mala fu....42.........13.02.2008...Jasmin........4230/58........ ......cc martella....38........13.02.2008...Antosia.......3550/57.... ..........sn 9 luty......40.........14.02.2008..Vanessa.......3400/52...... .......cc mamba9...39.........15.02.2008..Viktoria.......2800......... .........sn titi.........39.........16.02.2008...Zosia..........3400/54. .............sn fruskawka..39?.......16.02.2008..Aleksander...3630/53... ............sn gosiaczek 41.........17.02.2008..Oliwer.........5500/66.............. cc zapka......39.........18.02.2008..córcia.........3220/54 .............sn AnnaSzn... 39....... 18.02.2008..Tymon.........3650/53..............sn Sylwia 72..40..........20.02.2008..Uleńka.......3500/55........... ..sn malpeczka81.43......20.02.2008..Kacper........3500/54....... ......sn danis.......39.........21.02.2008..Igorek...........?... ..................sn paula1984kra..40....21.02.2008..Mikołajek.....3560/54... ...........sn panna Klara..41......24.02.2008..Natalia........3000/52........... ...sn katarina3x3..41.....26.02.2008..Filipek.........3489/49. ............cc tilli............41.......28.02.2008..Oliwka.........385 0/58..............sn Żabuleńka....42.......03.03.2008..Milenka........4380/61 .............sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już dziś od rana wkurzyłam się strasznie!:( Zapisałam małego do przychodni w poblizu naszego miejsca zamieszkania cała zadowolona,bo pediatre która tam przyjmuje dodatkowo polcała mi koleżanka. Myślę sobie,ze kiedy mąż będzie w pracy to mam blisko do lekarza...Kacperka w wózeczek i za 15 min.jesteśmy u lekarza. Byłam tam tydz.temu bo ich siostra środowiskowa była chora i nieprzychodziła...do dziś nieprzyszła. Pani doktor odpowiedziała na kikla pytań,obejrzała małego,zwarzyła i powiedziała co i jak ze szczypionakami.Odnosnie ulewania noskiem nic nieporadziła.Powiedziała tylko,że mam przyjść za tydz.bo trzeba u małego żółtaczki pilnować i sprawdzać jąderka bo może wodniaczek sie robi:( Czekałam na tą wizytę,zrobiłam sobie listę o co mam zapytać,dzwonię tak jak kazała dzień wcześniej a pani w rejestracji mówi mi,że po pierwsze na jutro i tak już niema numerków a po drugie pani doktor i tak jutro chyba idzie na urlop........SZLAK MNIE TRAFIŁ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam napisać smska do natimp ale jak zajrzałam na pocztę to okazało się,że niepodała swojego numeru:( Mam nadzieję,że jej milczenie oznacza że już cieszy się swoim skarbem i że wszystko u niej wporządku. Mój synek wstał o 7:30 a ja z nim...przewijanko i karmionko a teraz wzięłam go do drugiego pokoju gdzie jest komp i grzecznie lezy sobie w nosidełku. Czasem pręży się tak niespokojnie ale sprawia wrazenie jakby miał się zadławić...jejku czasem to on mi takiego stracha napędzi. Czekam do 11 i mam jeszcze raz zadzwonic dowiedzieć się czy wielmożna pani doktor zechce mnie przyjąć czy jednak na urlop idzie.....echhhhh wszędzie to samo na co ja liczyłam?Na fachową opiekę zdrowotną....hehehheehe,sama z siebie się śmieję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! U mnie przed chwilą była wizyta patronażowa. Przyszedł lekarz z pielęgniarką. Dla małego na to jedno zaropiałe oczko przepisał krople dikortineff.kazał wkraplać do oka i smarować noc w środku.No i pepek jeszcze nie odpadł.W ogóle tek pępek od tych zielonych wód jest taki zielony i brzydki. Małpeczka to ładnie zrobiła cię ta lekarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek widzę ze u Was taki sam problem z zaropiałym jednym oczkiem.Zaraz zapiszę sobie nazwę tych kropelek co Wam zapisał i jak wkońcu mnie przyjmie do pediatry to zapytam. U nas kikucik też jeszcze się trzyma i trochę mnie to martwi i dlatego też tak się wkurzam,ze dostać się do tego lekarza niebede mogła.Czy naprawde za każdym razem trzeba pójść prywatnie żeby przyjęli Cię bez łaskii fachowej pomocy udzielili????ECHHHHHHH!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezść wszystkim! U mnie nocka jak zwykle, budzenie co 1,5-2 godziny. I teraz mała terrorystka odsypia :) Dziewczyny moja mała tez miała zaropiałe oczko. Na początku przemywałam świetlikiem (rada położnej) pomagało, ale nie przeszło. I dostała od pediatry kropeli BIODACYNA. Niestety sa z antybiotykiem, ale na taka infekcje inaczej się nie da. Lekarka powiedział, że to infekcja poszpitalna, podobno bardzo częsta. Malpeczka moja córcia też niestety ulewa. Martwię sie tym, że przez to nie dojada, ale myslę, że gdyby była głodna to chyba by płakała, a tego nie robi. Zabuleńka - GRATULACJE!!! Ale duża córeńka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! dziewczyny u nas wporzadku, dzisiaj idziemy razem z tatusiem spacerkiem do przychodni na zerowy bilans. Moj maly w nocy budzi sie co 2-3 godziny i w dzien tak samo, ale mam wrazenie ze wnocy spi czujniej a w dzien mocniej. Czy uzywalyscie juz fridy do noska, ja tak i cos slabo mi to idzie, nie jest to takie latwe, trzeba miec niezle pluca, a ja w tych rzeczach nigdy nie bylam dobra:) moj maly przed i czubek glowki pod wloskami ma ladny, tzn. skorke czysta , ale na bokach pod wloskami jak go czesze po kapieli to wyczesuja sie takie male luseczki suchej skorki , wy tez tak macie ?, a kapie go codziennie. Blondi to nie ja pytalam sie o te oczy, ale dzieki za stornke, zawsze warto wiedziec jak cos takiego sie pojawi. Od wczoraj nosze pas sciagajacy za rada blondi kupilam w aptece, dzieki:) tez ciekawa jestem jak tam natimp goiaczek i malepczka,ja tez raz zauwazylam ze na garnicy powieki i rzas pojawila sie delikatnie po ocy taka jakby ropka , i normalnie zymlam to sola fizjologiczna, ale to nie bylo w oczku tylko na rzaskach sie osiadlo, ale dzisiaj zapytam sie lekarki. Moj maly uwielbia terazlezaec swoim brzuszkiem na moim, podnosi wtedy glowke i patrzy sie mi w oczy , fajnie to wyglada zapka chcialam zaglosowac na twoja fotke,aletam w kodmusialm wpisac jakby matemayczna liczbe \"Pi\",ale poziej sprobuje jesczeraz , moze bedzie inny kod do wpisania. Żabulenska gratuluje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
cześć Małpeczka i sylwia oraz pozostałe. Moj Igorek jak się juz przekonałam ma wieczorami kolke, wczoraj krzyczał 3 godz wreszcie zasnął zmęczony. Noce ok budzi sie tak chyba co 2 godz. Dziś przedpołudnie bylo lepsze bo szybko zasnąć ,a z reguly szaleje do 12, 13 i wtedy doopiero zasypia. Ulewał bardzo duzo, ale uspokoiło się, natomiast odbija się mu po dobrych 30 minutach po zjedzeniu. Mam nadzijee że przybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:) Odwiedzila mnie w koncu polozna, yupi!! Mala, okaz zdrowia..uczulenie ktore miala okazalo sie byc na olejek dla niemowlat...z niewiedzy uzywalam Johnsona:o Jak polozna zobaczyla, od razu kazala nam wyrzucic. Kupilismy zwykla oliwe z oliwek i smarujemy 3 razy dziennie i jest super, wszystkie plamki znikaja a te co ma jeszcze to podobno normalne u noworodkow, po prostu sie Niunia hartuje. Pepuszka kazala nam w ogole nie dotykac (tak robilismy bo sie balismy:) ) i powiedziala ze wyglada swietenie i fakt juz jest tak suchutki ze rokuje 2 albo 3 dni i odpadnie:) Kupki robi zolciutkie. Niunia spi caaaale dnie, a jak sie obudzi to gaworzy, nawet nie trzeba podchodzic, nie zaplacze w ogole. Zastanawialo mnie jej prezenie sie czasem...ale okazalo sie ze to chodzi o odbijanie sie. Czasem potrzeba jej 30 minut do porzadnego odbicia. Ulalo jej sie 2 razy, 4 razy jak na razie miala czkawke na ktora reagowala z duzym zdziwieniem:) Jutro kolejna wizyta poloznej i Mala dostanie zastrzyk w pietke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gratuluje nowym mamom :) Udalo mi sie calkiem wyeliminowac butelke :P A mowi sie ze jak dziecko dostanie butle to piersi juz nie chce a u mnie, prosze, po miesiacu w koncu mam na tyle pokarmu ze Marysi starcza i butelka nie jest potrzebna, a ona chyba woli przytulanie i cyca niz butle :P Anted - Tez mialam problem z luszczaca sie skora po bokach glowki, bralam po kapieli troche oliwki na wacik (parafiny zwyklej uzywam) i smarowalam jej te miejsca, czasem w dzien powtarzalam jak widzialam ze sie luszczy, po dwoch dniach nie bylo problemu :) W czwartek idziemy na pierwszy bilans, no i przy okazji che zeby jej ten katarek lekarka jeszcze raz zobaczyla, bo cos kurcze nie przechodzi. Skonczylam czytac ten \"jezyk niemowlat\" i staralam sie wczoraj wprowadzic w czyn ten plan co tam proponuja. Rezultat jest taki ze sie mala budzi co godzine i je po 5 min i tak w kolko. Chyba sobie odpuszcze i pozwole jej spac ile chce i jesc na zadanie. Wam sie udalo z tym planem? AA pepuszek odpadl w 7 dobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabulenka gratulacje dla WAs 🌻 ziuuutek mojej malej pepus odpadl tez dosc szybko w pierwszym tyg :) jesli chodzi o ten latwy plan,..... staram sie moja karmic regularnie ale tak budzic ja jak sobie smacznie spi.... nie wiem, moja budzi sie co 2 h czasem co 3 w nocy co 3 a czasem daje mi popalic i nie chce spac. na pewno regularnosc jakakolwiek jest dobra bo: bylam sobie na spacerku w miescie z siostra i moja kluska w ciagu ponad 5 h zjadla tylko 30ml mleczka z butelki po czym poszla spac. dotarlysmy do domu a ona spi, obudzila sie po pol h nakarmilam ja ale jak wzykle krotko bo moja dama dluzej niz 10-15 min nie je no i efekt taki ze po godz znow karmienie i nast h tez i w nocy kompletnie spac nie chciala :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes - no ja wlasnie tez mam takie jazdy, wiec w dzien staram sie pilnowac zeby nie spala na raz dluzej jak 3 h bo sobie w nocy to odbija. Raz mi zrobila prezent i spala 5 godz w nocy bez przerwy, juz sie ucieszylam ze moze tak bedzie czesciej, ale guzik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie na razie tez nie widze szans na wprowadzenie Łatwego Planu. Problem mam z jedzeniem. Jak mała uleje sporo to zaraz jest głodna i nie mogę jej przetrzymac np 2 godziny, bo mi sie serce kraje jak ona sobie pakuje łapki do buzi. W dzień pozwalam jej spac ile chce i zwykle są to 3 godziny, chociaz ma tez drzemki godzinne. Ja po prostu nie potrafie robic tego co pisze Tracy. Wiem, że jestem za miękka, ale nie chcę niczego odmawiac mojej córci. Trudno, jestem smoczkiem, bujaczkiem itd. Wiem, wiem, kiedys będę miała przerąbane, jak mała będzie ważyć 8 kilo, a ja bedę ją bujać na rękach :) Danis - dajesz coś Igorkowi na kolki? A co do łuszczącej się główki to właśnie dzisiaj rano zauważyłam, że małej sie tak robi za jednym uszkiem. W miejscu ciemiączka skórkę ma gładziutką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, gosiaczek-ja na spacer pierwszyraz wyszlam po tygodniu i pozniej juz codziennie chyba ze bardzo wietrznie bylo i lalo. wyszlabym wczesniej ale przeboje z wozkim mialam. Jenny-ja karmie jak mala tylko chce a chce bardzo czesto:) Katarina-sliczne zdjecia! mojeje malej tez schodzila.oliwka duzo smaruj. fajna jest\"simple baby\" bez dodtakow zapachowychczy kolorow. jest w zeu i super sie rozprowadza. napewno w Anglii ja dostaniesz. Kurcze wizde ze moja Viktoria jednak je bardzo czesto w porownaniu do waszychzdieciaczkow. W ciagu dnia moze ze 2 razy spala 3 h pod rzad botak normalnie to 1h i do cyca:) w nocytroszke lepiej bo czsaami uda sie 3 h przespac ale tez niezawsze bo chce jesc. Dlategotez nie zagladam tu takczesto bo poprostu nie mam kiedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie - czym smarujecie bużki maluszków jak idziecie na spacer? Ja mam kremik pielęgnacyjny z Hippa - ale nie wiem czy on sie nadaje na chłodne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - zdecydowałyście się juz na szczepionki? Ja mam wyznaczona wizyte 4 kwietnia, więc jeszcze sporo czasu, ale jak była lekarka to mówiła na czym to polega i sugerowała te 5 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym jedzeniem to nawet nie o to chodzi ze co godzine robi mi alarm, tylko ona nie zdazy porzadnie zglodniec possie tylko 5 min i dalej spi. To co ona sie najada, tylko tego pierwszego pokarmu wodnistego, do tego tresciwego nawet nie dojdzie. I to bym chciala uregulowac, myslalam ze tez latwy plan mi pomoze, ale cos nie bardzo na razie... jedno co mi sie z tej ksiazki spawdzilo to kąpanie. Wczesniej kapalam po tym jak sie Marysia sama obudzila przed jedzeniem, a wczoraj ja nakarmilam, odczekalam 15 min po odbiciu, obudzilam i wykapalam. Ale byla zadowolona, chyba 10 min lezala w wodzie i sie rozgladala, jak ja mylam myjka to sie calkiem rozluznila, jak flaczek hehe. No i nie bylo placzu przy ubieraniu jak zwykle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuutek - ktoś sie nieźle najeździł po Polsce :) Ja kąpię przed jedzeniem, ale ona to lubi i nie protestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wlasnie wrocilismy z pierwszego spacerku. Pogoda za oknem super, sloneczko u nas swieci. Maly spal na dworze jak zabity. Wlozylam mu smoka zeby sie powietrza nie nalykal i poszlismy w dlugo. Super... Fajne uczucie. Przetestowalam swoj nowy wozek i okzazalo sie ze jest gicio. Ja narazie nie wprowadzam w zycie latwego planu, bo moj maly jest tak grzeczniutki odpukac, ze mam mnostwo czasu dla siebie. Zauwazylam juz pewna regularnosc. Po kapaniu spi mi najpierw 5 godzin bite, a pozniej budzi sie co 3. Wiec jest nie najgorzej. W dzien tez czesto sobie podsypia jak dobrze pojje. A glodomor z niego straszny. Pedzluje mi oba cycki na raz haha Sylwia co do szczepionek, to pewnie lekarka mowila ci o Heksie. Bo te na kase chorych sa podobno do bani. Trzeba kluc dziecko strasznie szczesto. Heksa jedna szczepionka kosztuje 250 zl, ale jest jeszcze tansza ok Heksy, sprawdze pozniej nazwe bo lekarz mi przepisal tez dobra prawie taka sama ilosc nakluc jak w Heksie tylko kosztuje 120 zl. Zapytaj lekarza, wiesz prawda jest taka ze przepisuja ta od ktorego przedstawiciela dostana lepsze profity. Uciekam ogladac rozmowy w toku, dzisiaj synowa kontra tesciowa haha. Na szczescie tesciowke mam super, ale coz mozna sie bedzie przynajmniej troche posmiac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita - moja lekarka mówiła, że koszt tej szczepionki to 130. Nie chodzi mi o to, że za nią płacę, tylko jestem ciekawa opinii, czy one są faktycznie lepsze od tych z NFZ, bo na razie słyszałam, że chodzi tylko o ilość ukłuć. A słyszałyście o plasterkach EMLA? Przeciwbólwe do stosowania przed zastrzykiem. Ja mam zamiar stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja byłam w piątek z małą u pediatry, robiłam wymaz z noska i wczoraj była spowrotem z wynikiem.Lekarz chciał wykluczyć bakterie szpitalne, i tak silne charczenie spowodowane jest katarkiem, jesteśmy na lekach, zmieniliśmy mleczko, narazie walczymy z zaparciami :) Do pediatry chodzimy prywatnie - super babeczka ;) Ja byłam u ginekologa i wsio ok. Nie mam czasu nadrobić zaległości, przynajmniej nie dziś. Sylwia ja szczepiłam na kasę, pracuję pośrednio przy szczepionkach i uważam, że te 5 w 1 czy 6 w 1 to za duze obciążenie dla maleństwa. A tak dziecko ma 3 ukłucia, chwilkę dłużej popłacze ale my też to przechodziliśmy. zuzia nie gorączkowała i wszystko było ok. Są lekarze którzy zachęcają ale są i tacy co zdecydowanie odradzają. No i w 5 w 1 masz jedno ukłucie a na kasę 3. Ale trwa to chwilkę a dziecko i przy jednym i przy trzech płacze.Niestety. Zuzia waży 5170 a mi zostało 5 kg do zrzucenia. I chyba wszystko na brzuchu :/ Oki uciekam do małej.buziaczki pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
sylwia na razie na kolki ujania nic nie stosujemy, zamierzam kupić bobotik ale on chyba jak przeczytałam od 28 dnia zycia, prócz chuchania, bujania nic za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
sylwia ty stosujesz sie do zaleceń z redlowa aby pepek myć gencjaną, bo mnie szlag jasny z tym trafia tyle rzeczy wybrudziłam, że szok. Nie kumam czemu nie może być spirytus rozrobiony, skoro w ulotkach od nich pisze o spirytusie bądź gencjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula - dzięki za te informacje. Wiesz dla mnie najgorsze jest to , że nie ma obiektywnych inofrmacji. Wiadomo, że lekarze mają układy z firmami farmaceutycznymi, więc trudno tak do końca im wierzyć. Danis - tez mi sie wydawało, że na razie nie można nic podawać. Ale chyba dziewczyny pisały cos o espumisanie. Moja córcia na szczęście jeszcze nie miała kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pediatra powiedziala ze te platne szczepionki sa lepiej oczyszczone i ryzyko powiklan mniejsze, ja mam zamiar placic. Tym bardzie ze te klucia to co miesiac zdaje sie. Danis - ja spirytusu uzywalam, gencjana tylko w szpitalu, a i tak zanim odpadl pepek to musialam pampersem zakrywac bo by mi wszystkie koszulki poplamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danis - stosowałam do wizyty połoznej, ale ona powiedziała żeby zmienic na spirytus. I po 2 dniach pędzlowania spirytem kikut odpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×