Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Halo Mamusie:) A mi sie dzisiaj pojawilo mleczko i tak jak wczesniej Mala ciagnela po 30 albo 40 min, tak teraz pociagnela 10 i juz spioszek:) W ogole to spi prawie caly czas a jak nie spi to gaworzy, jedyny placz to przy przewijaniu:) A jak ladnie pokazuje ze jest glodna...jak ja tatus na raczkach nosi to odwraca glowe do \'jego\' cyca i otwiera szeroko buzie:) hihi Dzisiaj w koncu zrobila kupke po prawie dwoch dniach, chyba to mleczko podzialalo, i cieszylismy sie jak szaleni:) Smierdziuszkalo strasznie i baczki puszczala caly dzien..ale ta kupka to taki szczescie bylo:) W ogole to wszystko nas niepokoi..cholerna polozna!!! Miala przyjsc i nam pomoc, wytlumaczyc a tu nic!..a mnie martwi pare potowek ktore ma, i w ogole tysiac pytan...mama by sie na prawde przdala :( Mnie juz nic nie boli, wszystko sie zagoilo i juz krew w ogole nie leci, zaledwie 3 dni:) waga spadla niesamowicie i wchodze juz w swoje ulubione majtki sprzed ciazy :D i spodnie i w ogole fajnie jest lezec na pleckach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam 2 pytania :przemywacie swoim dzieciom oczka sola fizjologiczna? i od kiedy mozna podawac dzieciom herbatke z kopr?..moja ma 2,5 tygo. czy juz moge?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala fu ja mojemu myje oczka przegotowana woda, bo od soli to sie darl, sol uzywam do noska :) tilli co do potowek to spoko moj byl caly w potowkach bo go przegrzalam jak wrocilam ze szpitala :/ potem tylko trzeba przewietrzyc i wysuszyc, nie marowac niczym i pzrejda :D gosiaczek tekst jak tekst :/ glupio mi ze czasami pisze malo wyraznie przez te literowki a faktycznie z dzieckiem na reku ciezko sie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli-tilli z tymi odchodami to nie za wcześnie trochę ?? z tego co wiem to tak do 14 dni powinny być, a min 7..ja bym sie zaniepokoiła.. mała fu ja albo solą fizjologiczną albo przegotowaną wodą myję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała fu co do herbatki to Ty sama ją możesz pić przejdzie do mleka a dziecka lepiej nie dopajać dodatkowo jeśli karmisz piersią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tadek herbatke wymiotuje i nie wiem czy za wczesnie dla niego czy po prostu nie lubi :/ jak nie musisz to nie dawaj, ja nie umiem tego pic to jest cholernie niesmaczne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna Klara:)...chyba sie zle wyrazilam..to nie byla kupka kupka..tylko caly czas smółka, ale w pierwszym dniu bylo pare pieluszek, wydalila wszystko i potem prawie 2 dni tylko siusiu robila, no i dzisiaj znowu smolke, dlatego sie tak cieszylismy bo nie wiedzielismy co i jak..a okazalo sie ze po prostu jelitka musialy sie znowu zapelnic i poszlo ladnie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli-tilli ale ja pisałam o Twoim krwawieniu..co do kupek to tak prawidłowo smółka zmienia się tak po ok trzech dniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli ja tez bym sie zaniepokoila tym twoim krwawieniem :/ w szpitalu lekazre zawsze pyatli czy sa odchody bo jak nie ma to dawali ajkies zastrzyki i uciskali macice, bo jak nie schodzi to niedobrze :( sprobuj sie pogniesc po brzuchu czy Ci nic jeszcze nei zejdzie, na pewno po 3 dniach nie wydalilas wszystkiego :/ min tydzien, przynajmniej jakies plamienia, mnie po tyg tez zostaly tylko lekkie plamienia ale po tyg nie po 3 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała spi dzisiaj prawie cały dzien. Ciekawe jak noc nas czeka. No ale w koncu mówi się, że niemowlęta potrafią spac 20 godzin na dobe :) więc może bedzie dobrze. Mala fu - tak jak napisała Klara - możesz ją sama pic. A co do smaku to mnie nie razi. Ja piję herbatke Fito mix Haerbapolu, która też ma w sobie koperk i ma działanie rozkurczające , wiatropędne i pobudza laktację. Całkiem smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sie dzis zalamalam :O chodzi mi o siebie. a wlasciwie to wczoraj przezylam koszmar. bylam z siostra na zakupach i chciala mi zrobic przyjemnosc i kupic mi bluzeczke.... i nie mieszcze sie w zadna, chyba ze 16 to akurat na cycki a reszta 2 razy owinac.... w widzialam sie w lustrze duzym to jak spojrzalam na moj flak brzuszny to totalna zalamka no i te cycki, okropnie wygladam :O jakby tego bylo malo moja rana sie nie goi :O troszke od dolu sie zrosla a tak do piczki jest dalej rozdarta i jak pojde na dluzszy spacer to ona mi sie rozszerza i zaczyna krwawic troche. poza tym jeszcze czasem troszke mi leci krew ale malutko. tylko ta rana... ja szwow nie mialam i szkoda bo wydaje mi sie ze gdybym miala to by mi sie szybko zrosla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sama chetnie pije ta herbatke....ale chodzi mi o to, ze moja mala czesto ma czkawke, ktora ja meczy....... i zaczyna plakac....i pomyslalam, ze jesli bede jej moglabym dawac ta herbatke..ale skoro piszecie, ze nie...to jeszcze sie powstrzymam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny .. jak widzicie ja cały czas w domu.. byłam wczoraj w szpitalu na usg i ktg,.. wszystko ok.... co zmienia faktu ze dzis sie i tak troszku martwIę.. pewnie sie skończy wizytą w środę na oddziale i cesarką w czwartek :(.. zwariuje do tego czasu... no ale co mam zrobic.. juz nie mam sił.. mało ze martwiłam sie cale pierwsze 14 tygodni o malucha ( bo to ciąża zaraz po poronieniu) to do tego jeszcze teraz same złe mysli mi do głowy przychodzą... ... normalnie załamka pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala fu, moj maly tez non stop ma czkawke. Polozna poradzila mi zeby podawac glukoze rozrobioną 5% z apteki. Trosze wypije i faktycznie zaraz mu przechodzi. Niby mowia zeby niczym nie dopajac bo dziecko nie bedzie chcialo ciagnac z cycka. U mnie sie to kompletnie nie sprawdza, moj wciaga wszystko i witamine K i gluzkoze i cyca takze jest spoko :-) Mam pytanie, moj maly zaczal robic znow zielone kupki. Ma juz 3 tygodnie, robil normalne a teraz znow zielone. Nie wiecie co to moze byc? Czy ja cos zlego jem, czy ogolnie to cos oznacza. Dajcie znac co? Uciekam sie zdrzemnac bo padam na pysk po nie przespanej nocy. Kurcze jak sobie pomysle ze tak ma byc przez pol roku to lekko mnie to przeraza. dzisiaj bylam w kosciele i myslalam ze zasne na siedzaco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes a jaka ty masz rane po cc taka pionową?I czemu nie miałaś szwów bo pisałaś chyba że tylko jakieś dwie klamerki po obu stronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mój mały ma czkawke a ma często to po prostu daję mu jeszcze raz cyca i po czkawce troche pociągnie i mu przechodzi. Wolę go niczym nie dopajać . Zresztą on jakos nie bardzo umie ssać z butelki . W szpitalu jak płakał położne dawały mu kilka razy butelkę i różne smoczki to tylko buzię wykrzywiał z obrzydzeniem; po prostu tylkko cycek go interesuje. Pamietam jak moją córkę dopajałam juz w pierwszym m-cu życia bo nie chciało mi się wiecznie z cyckiem na wierzchu siedzieć i to m.in doprowadziło do tego że szybko przestałam karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza, panna Klara - hmm...to mnie zastanowilyscie, no bo ja ogolnie nie krwawie, w sensie nie leci ze mnie ciekla krew, czasem skrzepik poleci jak np. schodze z lozka i bardziej sie rozciagne w kroku i jak siusiam. Cos tam jeszcze jest, no i chodze z wkladka bo jeszcze leci taki sluz ze mnie...ale myslicie ze powinnam sie niepokoic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mój synek dziś prawie cały dzień niespał,a prawie trzy godziny próbowałam go uspać i co juz myślałam że śpi on otwierał oczka jak 5zł:)...a przyjechała akurat do nas rodzinka rzeby go zobaczyć i niestety nieposiedziałam sobie z nimi prawie nic,bo ciągle z maluszkiem musiałam być,ale teraz juz od dwóch godzinek śpi i jeszcze godzinke powinien pospać,może dwie a jak obudzi sie to do kompania. Ja przemywam oczka codziennie solą fizjologiczną,szczególnie jedno oczko lubi być po spaniu zaropiałe. Kupki u nas nadal żółte albo zielone...czy to żle?Ja trzymam diete odpowiednią a przynajmiej bardzo się pilnuje.Nietęsknie jak narazie za tym czym dowoli objadałam się będąc w ciązy. Ja również mam flaczka na brzuszku...powolutku zaczęlam się smarować kremem z avonu,a na brzuszki to ja jeszcze sił niemam ale wszystko w swoim czasie. Jeśli chodzi o ranę po ciącie krocza to u mnie krwawienie jest cały czas i skrzepik jakiś też od czasu do czasu wyleci...moje szycie mnie niemartwi a zgrubienie obok niego,które okazało się byc obrzękiem śluzówki...no ale muszę być cierpliwa to się zagoji mam nadzieję. Do tej pory piłam tylko herbatkę dla matek karmiących ale koperkową mam w domku i zaczynam pić od dzisiaj skoro tak polecacie. natimp ja dostałam w pierwszym dniu 43tygodnia rano o 10 tabl.dopochwowo a o 15 zaczęły się pierwsze skurcze i poszło. Trzymaj się ciepło to juz końcóweczka!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my dzis prawe cala noc nie spimy :/ jestm wykonczona, mam zalamke, te noce mnie wykanczaja, musze poszukac inf kiedy dziecko przsypia noc bez jedzenia :) od wzoraj tylko masuje mu albo plecki albo brzuszek bo mu baczki i kupa nie cgca leciec chyba musze mu jakies kropelki kupic bo padneze zmeczenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza, polecam Espumisan. Jak mojemu daję, to za 10-15 min. wszystko puszcza, tzn. i bąki, i kupka. Małpeczka, nie wiem, jak to jest z tymi kupkami na przemian zółtymi i zielonymi, bo Kasper przestał na zielono, jak zaczął na żółto i od tamtego czasu zielonej nie zrobił już. Herbatkę z kopru włoskiego zaczęłam dawać Kasprowi za radą pediatry właśnie na czkawkę, bo na początku dawałam cyca, ale mi to rozregulowywało karmienia, bo nie chciał puścić :) I lekarka powiedziała, żeby mu jakąś herbatkę dawać. Najpierw kupiłam rumianek, ale nie chciał jej pić. Za to koper ciągnie, aż miło :) Potrafi 50 ml na raz wypić i jakbym mu zrobiła więcej, to by więcej cmoktał, ale nie chcę mu za dużo na razie dawać. No i przy okazji na te bączki też mu to pomaga :) O, właśnie się budzi. Aha, a jeśli chodzi o przewijanie po karmieniu, to ja czekam tak z 15 min. po odbeknięciu jeszcze (przy okazji często coś tam jeszcze do pieluchy \"wyciśnie\" w tym czasie), a potem dopiero go przewijam. I raczej nie ulewa, ale on w ogóle rzadko ulewa. Tzn. jak się naje, jak głupi :) Bo czasem ma dość po 20 min. ssania (zwłaszcza w nocy), a w dzień, to potrafi czasem 45 min. na cycku wisieć i potem ulewa. Dlatego staram się go karmić tak max 30 - 35 min., to wtedy jest OK. Aha, czasem podczas karmienia zaczyna mi się kręcić, to go wtedy odbekuję, a potem dalej mu daję (jak mu się powietrze z żołądka wydostanie, to ma znów miejsce na mleko, hehehe). OK, to lecę do mojego Księciunia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, a te herbatki, to mam z Hippa, od 1-go tygodnia życia. W Kauflandzie kupowałam po 9,- zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, a co do ciężkich nocy - wczoraj zastosowałam metodę Tracy Hogg na usypianie przemęczonego dziecka i... zasnał po 3 minutach! To istne czary! A wcześniej nie potrafiłam go uspokoić przez ponad godzinę! Tylko ciężko mi go było takiego ryczącego zostawić i książkę wertować, ale opłaciło się :) Także, dziewczyny, głowy do góry! Są metody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też polecam espumisan, działa rewelacyjnie a daję tylko jedną kropelkę :-) a u nas dzisiaj ładna pogoda i chyba zostawię Mała babci i wyrwę się choć na krótki spacer bo już mnie roznosi w domu..a myśle że mi to dobrze zrobi.. Dzidzia trochę w nocy marudziła a teraz odsypia ;-) pozdrawiam i miłego dnia a jak tam Brzuchatki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi metoda na usypianie faktycznie działa :-) i działa wprowadzanie rytuałów, moja Mała po wieczornej kąpieli i karmieniu położona do łóżeczka sama zasypia od czasu do czasu tylko się wiercąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×