Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

kurcze nie dam rady dzisja zdjec przeslac. jutro wysle. dobrej nocki wszystkim zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że po skojarzonej szczepionce nie jest tak źle :) Ja kupiłam 5 w 1, bo 6 w 1 w mojej przychodni nie mieli akurat. Jak pytałam miesiąc temu, to była, po 180 zł. Ale i tak nie było tak źle :) Lidka, ja słyszałam, że należy unikać kremów, które w składzie mają kofeinę, bo przenika do mleka matki, ale nie wiem, ile w tym prawdy. Wiem tylko, że z reguły te z kofeiną dają efekt rozgrzewania skóry właśnie. Ja już wcześniej pisałam, że kupiłam nowość z Avonu - Trilaser na cellulit i na mnie podziałał rewelacyjnie - skóra na brzuchu mi się wchłonęła w ciągu 2-3 dni. Oprócz smarowania nosiłam pas wyszczuplający z apteki i... umyłam okna przed Świętami :) Może to pomogło :) Kasper jeszcze nie śpi, ale to nic dziwnego. Leży sobie grzecznie w łóżeczku i macha rączkami :) Koteczek mój kochany! :) A mojego Tomka dziś wypuściłam na miasto, hahaha... Zrobiłam mu wychodne, ale żaden z jego kumpli nie miał dziś czasu dla niego, więc poszedł do... 60-letniego kolegi z pracy :) A niech się przejdzie trochę. Ja też czasem się wyrywam, z tą różnicą, że raczej np. do sklepu na 15 min... A ja dziś też sobie zrobiłam \"dzień dziecka\" - właśnie piję lampkę czerwonego wina. Nie wiem, czy dobrze robię, ale na stronie www.laktacja.pl wyczytałam, że można od czasu do czasu. No i karmić będę dopiero rano, koło 6-7, więc mam nadzieję, że już mi wywietrzeje do tego czasu :) OK, to spadam, może jakiś film obejrzę :) Papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dziewczyny powiedzcie mi prosze jak wygladaja te uczulenia na rodzaj jedzenia? Czy to sa krostki na calym ciele? Czy moze byc pare np. kolo noska? czy to wtglada jak kaszka czy moze jakies wieksze krostki? A moze przebarwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia , Sliczn jest twoja malenka, a jakie ma fajne wloski wspolczuje wam dziewczyny tych skaz bialkowych i uczulen, Danis i Sylwia ,mojemu tez sie robi ciemeinucha, ale pytalam sie lekarki, to wina hormonow, to nie ma zwiazku ze skaza, trzeba o to dbac , ale do 3-ego m-ca powinno zniknac, ja smaruje przed kapiela 15 min. oliwka, zakladam czapeczke na ten czas i po kapieli dlugo wyczesuje. podobno jest dobry krem dr Eris, jeszcze nie kupilam, ale slyszalam dobre opinie bylam w tej aptece i oddali mi kase za szczepionke, teraz musze pojsc do przychodni i sie dowiedziec co mam kupic . a czy ktoras z was szczepi tymi szczepionkami nie skojarzonymi, ile jest wtedy wkuc.?.., mania 84 juz odpowiedzialas na moje pyt. ,to ja jednak kupie poraz drugi ta skojarzona, kurcze , juz bysmy byli po,tylko wycofali ta sere co ja kupilam, ale pech. tak poruwnuje wagi majego Matoego do waszych pociech,to moj powoli ptzybiera na wadze, ale lekarka powiedziala ze to jest wporzadku, np. mamba urodzila 10 dni pomnie, dziecko wazylo po porodzie kg mniej, a teraz teraz moj Mati wazy tylko 320 g wiecej. tilli-tilli, nie pomoge ci , my nic nie mamy ,zadnych czulen Matii, jak po kapieli zasnal tak spi :),fajnie kupilam mu fajna zabawke na spacerku, mozna ja mocowac w wielu miejscach, jest na klamre,taka kolorowa pluszowa krowka, w srodku ma grzechotke,, przy dwoch nozkach plastikowe zawieszki, przy jednej lusterko w kwaitku, a przy kolejnej szeleszczaca gwiazdke, i dosyc dlugo Mati spogladal na nia z zainteresowaniem, gugal do niej, chyba spodobala mu sie. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
to się dołamalam, 0 mleka, nie wiem jak przeżyje i co będę jadła. Sylwia moj i?gor ma kaszke czerwona na buxce i te zmiany na brwiach, przeczytałam w necie że to właśnie objawy skazy + dokuczliwe kolki i częśtokroć chociaż nie zawsze ciemieniucha. Powiem wam że 2 dzień nie jem nabiału i zauważyłam że dziś minimalnie lepiej. żobaczę jak przez weekend będzie i w razie czego po niedzieli do lekarza po jakis konkretny lek. Teraz smaruję linomagiem. Z Ulcią omijały mnie te wszystkie przyjemności a tu nie ma lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
anted wiem że ciemienucha to hormony jednakże częściej pojawia się u dzieci ze skazą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny niemartwcie się tak,bo może to wcale niebyc skaza a poprostu trądzik niemowlecy,który nam właśnie się kończy. Moja kumpela ma trzy miesięcznego synka przeżyła ostra ciemieniuchę,trądzik niemowlęcy a skazy niema. U nas wporząsiu(odpukać:)...ale czasu dla siebie to prawie zero mam. Uciekam spać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danis, mozliwe ze tak jest o skazie nie mialam pojecia, wlasciwie lekarka powinna mi powiedziec, ale moe dlatego nie wspomniala poniewaz kolek nie ma i zadnych innych zmian na skorze, a z ta ciemieniucha, to nie ma az tak mocno, te lusezki nie sa zolte tylko takie jasne, caly czas o to dbam, ale i tak mnie denerwuje,moj maly ma sporo wloskow i to utrudnia wyczesywanie, moze musze kupic troche sztywniejsza szczoteczke, mam wrazenie ze los tej szczotki jest tak delikatny, ze poprostu czesze wloski a po skorze to juz glaszcze tylko :) Mateuszek spi, maz po malych przyjemnosciach tez juz zasnal,a ja nie spie i nawet nizmartwilabym sie jakby sie moj syneczek obudzil Nazwaliśmy pozycje w ktorej najbardziej lubi zasypiac moj Mateuszek na żabkę, na moim brzuszku jego brzuszek,glowka na bok na moich piersiach i raczki i nożki sa oplecione po bokach mojego tłowia, ja to uwielbiam, taka super bliskosc z dzieckiem, i glowke mozna wycalowac do woli 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi ten mój krem na właśnie kofeinę chyba go odstawię, a ten o którym piszesz z Avonu jest bez kofeiny ? Mamba trzymaj się, dwa dni już za tobą :) A jak za dużo będą się mondżyć, to powied, że to twoje dziecko i ty dobrze wiesz co dla niego jest najlepsze. Danis, nie załamuj się skaza może przejść dosyć szybko, a z jedzeniem nie jest tak tragicznie. Na początku też się podłamałam, ale teraz już głodna nie chodzę :)) Zobaczysz sporo rzeczy znajdziesz, które możesz spokojnie jeść Moja mała też uwielbia zasypaić na moim brzuszku, tylko z podkurczonymi nogami i rękoma wzdłuż tułowia (taka mała foczka) lub na kolanach- ja siedzę i kładę ją wzdłuz swoich nóg, wtedy zorkłada się centralnie, ręce rozożone, nogi na moim brzuchu, i mina rozanielona. ( ja na to mówię - rozkraczysko :) U nas śliczna pogod więć dziś zamierzam zrobić bardzo dłuugi spacer Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted z tym spaniem to moj tadek niemal juz zmienil imie na zabolek :) a ja jestem chora i widze ze malego zarazam dostal katarku i pokasluje, ale sie zalatwilam, jzu nie mowie :/ a co do tych plamek w brwiach to u tadka sie pojawily i zniknely i zas sie pojawily, podobno to wlasnie od hormonow, dziwne bo ma tylko w jednej brwi, natomaiast z uczuleniami nei ammy problemu, mial tylko drobne wybroczyny na buzi zaraz po swietach, nie wiem po czym bo jadlam tak duzo roznych zreczy ze trudno powiedziec ja niestety nie mohe kawy pic zadnej, nawet zbozowej, okazalo sie ze po filizance kawy maly wrzeszczal strasznie caly dzien, a nabialu tez nie jem , moze nei tak drastycznie jak lidka ale mleka serkow i jogurtow nei jesm bo lekarz mi powiedzial ze od tego moga byc kolki i wzdecia bo laktoza sie zle rozklada i nie ejm, jest nieznaczna poprawa :) wczoraj oszukalam malego i dalam mu herbatke koperkowa do mleka no i wreszcie wyszla kupa gigant! wiec dzis juz jestesmy szczesliwi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted ja tadziowi kupilam na zajaca w ikei super zabawke, zajaca (milusi i suprowo wykonanay nie chinska tandeta) z taka wielka marchewa w lapkach ktora gzrechocze a listek marchewy szelesci no i cala sie obraca, maly uwielbia na nia patrzec i sam ja albo kopie albo reka paca zeby grzechotalo, marchewka jest taka pomaranczowa prawie zcerwona wiec kolor go przyciaga, na prawde udana zabawka, a od znajomych dostal krabika z "simby" i tez moge polecic ekstwa zabawka zwisajace dwa gryzaki i lapki do ciagniecia, caly grzechocze a w srodku piszczalka i lusterko :) i kto by pomyslal ze za 15zl taks ei beda zabawki podobac :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, wrzucam Wam fotki mojej Zosi. Odezwę się pełniej jak trochę dojdę do siebie... Te kolki mnie wykończą, ale i tak jest poprawa - lekka... Przestałam jeść nabiał i to już troszkę pomogło, i zaczęłam pic rumianek - co o tym sądzicie? Położna trochę mnie ofuknęla, ze dzicko moze się uczulic, bo niby w herbatce też jest, ale sparawdzałam i w herbatce jest koper a nie rumianek, a moja Zosia wreszcie przestała płakać przy kupkach i bączkach. Choć dziś w nocy dala mi popalić. Kiepsko jadła, czyli krótko po parę minut i zasypiała od razu i skutek był taki, ze budziła się co 40 - 50 min głodna. A już poprzednia noc miałam piekną z przerwami 3 godzinnymi nawet:) Uciekam bo już mnie woła:) Wszystkie nasze styczniowo- lutowe dzieciaczki są śliczne:) Pozdrawiam Was i ściskam mocno:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e8c67897fff02fb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e17fa5c864f1a2ee.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54154e8948880a62.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc338bb6cbf04cf5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idrisi, super mała! :) Moi mężczyźni jeszcze śpią. Kasper po karmieniu o 8.30, a Tomek po nocnych baletach (wrócił o 4-tej, no ale krzyczeć nie mogę, bo sama mu pozwoliłam). Lidka, w tym kremie z Avonu w składzie kofeiny chyba nie ma (powinno pisać, jakby była), poza tym stosuję go od jakiegoś czasu i Kasprowi nic nie jest :) Właśnie zamówiłam drugą tubkę, bo pierwsza mi się skończyła. W międzycasie stosowałam balsam ujędrniający z Johnson&Johnson Holiday Skin. Fajny efekt opalenizny :) Nie taki mocny, ale przynajmniej nie jestem fosforyzująco biała, hehehe... A poza tym kupiłam 400 ml w promocji za 17,- zł, więc i cena też przystępna. Dużo czytałam na necie o chodzeniu na solarium podczas karmienia. Niby dziewczyny chodzą, lekarze pozwalają, a ja i tak dygam :) Taki tchórz ze mnie :) Z jednej strony wkurzała mnie biel mojego ciała, a z drugiej strony nie chciałam ryzykować. Może jak się ociepli, to pójdę, bo poza tymi wszystkimi UVA i UVB boję się, że sobie np. piersi przeziębię albo coś. Mój Kasper też ma koło brwi jakiś taki jakby liszaj, ale żadna lekarka nic mi nie mówiła na ten temat (fakt, że zawsze zapomnę spytać - tyle mam pytań za każdym razem, że to już mi umyka). Ja też na pewnien czas odstawiłam nabiał (tzn. mleko, jogurty i sery, bo margaryną dalej kanapki smarowałam i biszkopty dalej wtryniałam, no i do kawy odrobinę też mleczka wlewałam), ale to ze względu na bąki, a nie na to. Trochę mu to schodzi pomału. Ja to po prostu oliwką smaruję, jak mi się przypomni :) Tak się zastanawiałam, czy to nie skaza, ale piłam wapno przez pewnien czas ze względu na ryzyko zarażenia się grypą od mojego chłopa i wtedy powinno by to też zejść chyba, gdyby to skaza była, nie? Bo przecież skaza, to uczulenie, a uczulenia po wapnie schodzą... A to było wtedy bez zmian, więc już spowrotem jogurty wprowadziłam 3 dni temu, a dziś żółty ser na kanapce :) Poza tym myślę, że któraś z 3 pań lekarek zwróciłaby mi uwagę... Zresztą, ja podobnie jak Myszsza twierdzę, że nie ma się co za bardzo rozczulać. Dopóki dziecko przybiera na wadze, uśmiecha się i ogólnie jest szczęśliwym bobasem, to nie ma co zwracać uwagi na każdą krostkę, bo można by się zalatać po przychodzniach na śmierć, hehehe... Małpeczka, ja podobnie jak Myszsza myślę, że może troszkę za bardzo się przejmujesz. Widzisz, z pępkiem sobie odpuściłaś i wszystko było OK :) Więcej optymizmu i pewności siebie! Twój Kacper na pewno da Ci znać, jeśli coś będzie nie tak - pamiętaj, że jest żywą istotką i ma już własne zdanie, więc gdyby mu było źle, coś by mu się działo, bolało, przeszkadzało - po prostu by non stop płakał. Tracy Hogg bardzo mi pomogła :) Bardzo mądrą radą jest to, żeby wsłuchać się w płacz dziecka, zanim się rzuci mu na pomoc. Przecież najpierw musimy się zorientować, czego chce... No i uczę się na własnych błędach bez wyrzutów sumienia. To, że go czasem pobujam, zamiast zmienić pieluchę, Kasper na pewno mi wybaczy - przecież jestem jego mamą, osobą, którą kocha najbardziej na świecie :) OK, to biorę się do jakiejś roboty :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szlwia moja byla grzeczna do swiat, a po daje nam popalic, nie pisalam za czesto, ale cztam na bierzaco, maz okupowal kompa, bo do wczoraj byl na urlopie, a dzis ma szkole i efekt taki, ze od 5 nie spie, wpierw mala jadla, potem sznio sie przebudzil, to poszlam z mala do niego, a jak wstalam o 7 bo nie moglam tam zasnac to on pare minut poxniej wstal na dobre ... mowie Wam mam dosc, kiedz ten sznio zacznie mi spac cale noce )w nocy wstaje czasem wiecej niz mala, a z mala skapitulowalam ostatnio i spi ze mna, bo padam przy karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mysza,Mamba dzięki za odpowiedzi w sprawie maty:) Mamba juz dwa dni za Toba jeszcze tylko 8 a własciwie 7 bo juz 8-smy leci! Jak juz nie bedziesz wytrzymywała powiedz,ze kolezanka wysłałą ci smsa i musisz do niej skoczyc na pol godziny...wazna sprawa i zapakuj swojego skarba i idz sie przejdz po sklepach w ramach relaksu hehe napewno choc na chwilw psychiczie odpoczniesz! Blondi ja chodze na soloarium 2 czasami jak mam nastroj 3 razy w tygodiu juz od 1,5 miesiaca i wszystko jest ok!Tylko jak przed wejsciem mały nie oprozzni piersi to mleczo cieknie z gorąca:) Ale nie moglam zniesc mojej bladosci a samoopalacze mnie denerwuja zreszta uzywałam je podczas ciazy chyba wszytskie mozliwe i mam juz dosc!Nie sadze zeby solarium wpływało jakos negatywnie! Lidka a powiedz mi jaki jest Twoj jadłospis moze i ja przestane jesc produkty mleczne?! Co jadasz nasniadania i kolacje?BO na obiad rozumiem ze drob?! Małego chyba bola te dziąselka od ząbkow bo marudzi,smaruje mu tym zelem na ząbki i nic za bardzo nie daje tylko maly bardziej sie pieni po nim! Ale jestem w szoku ma 2,5 msca i juz 3 zabki:) Szybko zaczyna! Bede musiała soe wyposazyc w Viburcol w polsce hehe ehh szkoda maluszka jak tak cierpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita sliczne ma oczka,takie spokojne,I czy mi sie wydaje czy ma brązowe??? Jak dotąd myslałam ze wszystkie maluchy maja niebieskie na poczatku!! Sylwia Twoja mała tez sliczniusia ma super właoski i tak sympatyczna wyraz twarzy,ze az trudno uwierzyć ,ze rosnie mała terrorystka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze miałam napisac ,ze imie dopasowaliscie jak dla mnie idealnie,on mi naprawde wyglada na Karolka:)heh moze dltego ze jest podobny do tego co znam...oj bedzie rwał laski i serca lamał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny nie polecam mojej diety bo bardzo uboga w wapń i białko. Na śniadanie2-3 kromki razowego chleba z wędliną i duuuża ilośc surówki z kapusty pekińskiej lub buraczki, na drugie śniadane banany, jabłka, wafle ryżowe, na obad najczęściej zupa warzywna na kurzej nodze, na kolacje kisiel, ale międzyczasie zjadam ogromną pakę chrupek kukurydzianych z dzemem- mniam. Do mojego jadłopsisu dochodzą wszelkie kasze, ryż, kartofle, ryby, idnyk i warzywa pod karzdą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maluch jak nic ma brazowe oczka. Do tatusia podobny jak cholera. Karnacje ciemna tez przejal po nim, na szczescie...Jak to sie nie zmieni to bedzie rwal laseczki jak nic haha. Tylko nie wiem jak serce mamy zniesie ta konkurencje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted Mateuszek to juz całkiem powazny mezczyzna;) a jaki przystojniaczek:) nikita - ach te oczy ach ach, mozna sie zakochac:) pisałam o piciu rumianku i ze moja polozna twierdzi ze w herbztce tez jet - chodziło mi o laktacyjna, u mnie cienko z pokarmen, mala ze 2 razy dziennie dostaje butle choc wolałabym tego uniknac, ale je roznie po 60, 40, czasem sie zdazy 90 ale bardzo rzadko... a zakładałam ze bede karmic tylko naturalnie, nawet butelek zadnych nie miałam... no ale mała była tyzień beze mnie na neonatologii a tam wiadomo chodziłam karmic ale max 2 razy dziennie - inaczej wilkiem pielegniary patrzyły... chcialabym miec tyle mleka co niektóre z Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Moja córeńka ma dzis dzień na spanie, a ja dzieki temu troche czasu dla siebie :) To prawda - wszystkie nasze dzieciaczki są cudowne! Anted - ale Mateuszkowi pojaśniały włoski! Jennny - widzisz - a ja nie miałam zgagi :D Wiecie ja chyba też na jakis czas odpuszczę nabiał, tylko najpierw zjem te pyszne lody smietankowe, które mam w zamrażarce :) A jajka można? W sumie to nie wiem co będę jadła, ale może waga spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba - wieeelkie wyrazy współczucia :) Wytrzymaj dziewczyno! Jeszcze troche i bedziesdz miała od nich spokój, mam nadzieje, że parę miesięcy. Tilli - moja ma czerwone, pojedyncze krostki na brzuszku, i ramionach i szyi. To chyba na czekoladę, ale piję wapno i schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidka - a jakie dżemy jesz? Tez czasem miałabym ochotę ( wkońcu to słodkie:) ) ale nie wiem z jakich owoców można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malpeczka daj znac czy dostalas ten komplecik, ta sukienke z bolerkiem, kurcze moze tez sie na niego skusze, podoba mi sie. Jak dostaniesz i przymierzysz daj znac, czy faktycznie wyglada tak fajnie jak na zdeciu i czy material fajny, bede wdzieczna... Sylwia ja jajka wcinam non stop i malemu nic nie jest wiec chyba mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, moja cierpliowsc dopieba konca! szok jakis. anted-nie przejmuj sie waga, Mateuszek duzo wazylpo urodzeniu a moja mala malutko i moze teraz nadrabia zaleglosci:) MOja mala tez tak na brzuszku zasypia i tez zabcia na nia mkowimy:)jak klade do lozeczka czydo wozka to tez albo na boczeka albo na brzuszku, bo jak na plecki poloze to sie denerwujue strasznie. anted, nikita,idrisi,katarina-cudne dzidzie.Takie malutkie , kazde inne i kazde sliczne takie:)pOzniej podejjsle zdjecia malej bop znow nie mam czasu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidka dzięki za jadłospis moze troche wyprobije przez kilka dni! Anted,Katarina fajne wasze chłopaki.anted Twoj podobny do Tatusia co chyba usta ma takie jak on. Mamba badz dzielna! Sylwia faktycznie nie miałas zgagi a Ulcia ma takie geste włoski a ja miałam i Robcio nie ma az tak,choc troche tych włosków ma i w dodoatku chyba zaczunaja mu sie kedziorki robic. Sylwia ja wczoraj tez pochłonełam lody mniam:)Ale to byy lody jogurtowe dla dzieci. a dzis mne przypilio i zjaałm dwie łyzki nutellli została jeszcze od czasów gdy w cazy byłam::) Moj tez ma dzis melodie do spania w nocy budziłam go co 5 godzin na jedzenie a i teraz w dzien cały czas spi,teaz juz 5 godzin i tez go zaraz obudze na jedzenie bo ile mozna spac! Juz mi nudno bez niego! Laski ktore macie chusty ktore polecacie te elastyczne ,na kólku czy kieszonki?Patrzylam na allegro i zastanawiam sie na Nati czy cos takiego ..czym one sie tak naprawde roznia?! No i łatwo sie je wiąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×