Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Neska - dużo zdrówka dla Mikołajka! Blondii dobrze, że trafiłaś na taką fachową lekarkę. Natimp - mój mąż mnie nazywa okrutną matką jak staram sie być w czyś wobec małej konsekwentna. On będzie na pewno uległy przez całe życie - córunia już sobie tate owinęła wokół palca :) Jennny - kg w stopce akutalne? Dzisiaj masz dzień 7? To o ile pamiętam najtrudniejszy w diecie. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieczyny Neska, Bloondii, zal mi dzieczaków.. moj poki co jets twardy ale pewnie i tak go dopadnie bo wszedzie dookola choróbsko. dzis tata wziął młodego na spacer i daje 100 ze nie wpadł na to zeby mu lzejsza kurtkę ubrac skloro cieplej jest.. hihhihi no ale nie zwróce uwagi zeby sie nie czuł jakis taki ciapowaty tylko poproszę go oscentacyjnie aby mi podał lzejsza kurtke jak pójde z nim na spacer. Bloondi.. pwiedz swojemu teraz ze trzydniówka byla jego winą... hahah to sie żdziwi :):):) jenny a jaka to dieta.. jakas taka surowa.... bo ja moge miec surową ale by efektu jojojo nie było..a zostalo mi jakies 4 kg do oddania kurcze juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc czy ta godzina raczkuje czy nie :() znajac złosliwosc moich chłopaków to pewnie bedzie raczkował jak mnie nie bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - wymiękam! Córcia ma taki nastrój, że tylko marudzi i stęka. No i na rączki oczywiście i z nią chodzić, bo jak siedzieć to krzyk. Zostawiłam ją na chwilę z tatą. Porobiłam pare spraw służbowych i wracam zaraz go zmienić. Nie wiem czy to z niewyspania, czy dziąsełka. Widać już prawą jedynkę pod skórką. Pewnie jutro lub pojutrze będzie na wierzchu :) Natimp - ja w swoim życiu mam pare przygód z różnymi dietami i nie znalazłam takiej, po której nie ma efektu jo-jo. Tylko stała zmiana nawyków żywieniowych ma sens. Od kilku lat odpuściłam sobie i całkowicie polubiłam siebie i swoje słabości do słodyczy od czasu do czasu. Okresowo tyję 2-3 kilo, a potem samo schodzi jak wracam do normalnego jedzenia. No i ruch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiescilam nowe filmiki na blogu jak Oli raczkuje:) to z poczatkow raczkowania i siedzenia www.oliviamichelle.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia wspolczuje ....ja tez mam dzis dzien pod znakiem marudy i juz mi glowa pęka:) Aco do diety to wczoraj mialam ten strszny dzie 7..wytrwałam:) dzis juz jedzie od poczatku:) jeszcze tylko 6 dni:) a nie wazyłam sie dzis zeby sie nie zniechęcec:) Natimp dieta nazywa sie kopenhaską i jest dosc rygorysyczna ale jakos tak mnie cos na nia skusiło...zwłaszcza ze wszystkie kolezanki teraz na niej...wiec i ja probuje hihi a co do jojo to jak mowi Sylwia jak sie nie zmieni zawków to nic nie pomoze:)Ale warto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Od tygodnia mam urlop a czasu na nic!!! No dosłownie wściekła jestem, tym bardziej, że mój D. tez ma urlop, a jakoś ja ani chwili wolnego nie mam, nawet żeby na forum wejść, dobrze, że choć Was zdołałam poczytać. Na szybko mam pytanka - dlaczego śpiworek ma być niebezpieczny? I czy Wasze dzieciaczki chętnie jedzą obiadki z mięskiem? Zosia okazało się na cielęcinę jest uczulona, przez ostatni tydzień prawie nie zjadała obiadków z indykiem, ale też zrzucałam winę na ząbki, za to dziś jak zrobiłam jej same warzywka to wcięła aż miło:) Zosia ma już 6 ząbków!!! Marudna przy tej ostatniej prawej dwójce która się wyżyna, że ho ho ho! bawi się już głównie na siedząco, klęka w łózeczku, a spokojnie od ponad miesiąca, z pozycji leżącej jak ją się ciągnie delikatnie za rączki, staje od razu na nogi. Lekarka jak ostatnio byłam to w szoku była... A propos lekarzy to się ostatnio mega wkurzyłam. W lipcu byłam na kontroli w poradni rehablitacyjnej i lekarka mówi, że wszystko extra - nie ma śladu po wzmożonym napięciu mięśniowym, w ostatnia środę byłam na kontroli u neurologa i pani mi mówi, że Zosia ewidentnie ma jeszcze wzmożone napięcie nerwowe i powinna byc rehabilitowana. Pomijam fakt, że musiałam dziecko budzic do badani, bo mi w kolejce długiej zasnęło... Chyba się pani doktor chciała wykazać normalnie, Zosia rozwija się prawidłowo, nawet mi moja pediatra powiedziała, ze wyprzedza w rozwoju psychoruchowym inne dzieci w jej wieku i w ogóle wszyscy się zachwycają, a ta mi z takim tekstem... Ciekawe, co mi powie pani dokotor z poradni rehabilitacyjnej jak do niej pójdę na wizytę w paźdierniku, na szczęście niedługo, oczywiście zacytuję panią doktor z Matki Polki, hehehe... Kurczę, coś jeszcze miałam napisać, ale zapomniałam, chyba z tej złości;) A w ogóle to Zosia od dobrego miesiąca, spokojnie dłużej nawet to hop i na nózki - najlepsza to zabawa teraz. No dobra, lecę kąpać... pewnie mi się przypomni;)... Buźka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli superowe te filmiki :)I fotki zreszta tez:)Super jest ta z wywalonym języczkiem:)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula.........07.01.08...Zuzia..........3400/51 ..24tyg(5,5m)-7800g/69 Jenny.......14.01.08 ..Robcio........3600/50..8mcy-7.88kg/66.5cm myszsza....19.01.08....Tadeuszek...2900/54...17tydz-7100 /69 Anastazja...25.01.08..Piotruś.......3780/57.....20 tydz-7 300/ok 74 Mania 84....28.01.08 ...Mateuszek..3330/53sn..22tydz-7600 paty......... 04.02.08...Oleńka.......3520/59....12 tydz.5720g./ anted .......05.02.08...Mateuszek...3820/57... 6m-c/1 tyg. 7370 Blondi........05.02.08...Kasper ......3710/58.....29tydz.8500/70 ziuuutek....06.02.08...Marysia......2800 /53....20tydz.5820..sn Lidka81......07.02.08...Emilka........3340/55. ...27tyg. 7290...sn nikita27.....12.02.08...Karolek.....3800/54...18 tydz 7150 g mamba9......15.02.08..Viktoria.....2800/47,5.....26tydz 8000..sn gosiaczek ...17.02.08..Oliwer.........5500/66..24 tydz 8900g /71 cm zapka.........18.02.08..córcia.......3220/54 ...30tyg...7500g.64 AnnaSzn. ....18.02.08..Tymon......3650/53.... 25tydz ..8200g/ok 74 Sylwia 72.....20.02.08..Uleńka.......3500/55..6,5 m-ca 7240/69 malpeczka81..20.02.08..Kacper........3500/54...24tydz.8890 danis...........21.02.08..Igorek.........3150/55. ... 21tyg. 6930g. idrisi...........25.02.08..Zosia...2550/48. ..6mca, 3 tyg..7250/65..sn katarina3x3..26.02.08..Filipek....3489/49.6tydz.4 .700/56cm tilli..............28.02.08..Olivia.........385 0/52...6m11dni 8200g/78 Żabuleńka.....03.03.08..Milenka...4380/61...20tydz 7150/72 klariss.........29.03.2008 Zuzanna .....3030/54 17 tydz. 6100/63 9 luty..14.02.2008..Vanessa Oluchukwu...3345/52 22 tydz..7900/68 natimp1........06.03.2008.. Maksymilian ..4090/57 6mcy+ 1 tydz 7440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaa!!! moje dziecko zrobilo slicznie papapapa do taty jak szlo spac:):):) wyciagnelo raczke i papapapa no szok! nagralismy to:D jest na stronie:) sorki za mo wyglad hehe ale wiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
sylwia z tym marudzeniem pociechy mam doslownie to samo stale na ręce i na ręce chwilkę nie poleży stale beczy, wyjde do kuchni placze. Czsami opadam z sił. Wieczory też upiorne z zasypianiem, lulanie trwa sporo czasu. Dziś wyszlam wieczorem do Almy , bo nie wyrabiam, dodatkow oslabia mnie to siedzenie w domu 2 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli tilli papapa jest boskie, tez tak chcę!!!:) Dziewczyny, przeraża mnie, ze Wasze maluszki tak chorują, dużo zdrówka życzę:) Przymierzam się do nauki samodzielnego zasypiania, ale powiem Wam, ze jakoś marnie to widzę... Zosia odkladana do łózeczka w półśnie, wybudza się i zaczyna baraszkować:( Boję sie ze w ogóle nie zaśnie, a jak zaczyna mędzić, to się poddaje, bo moje klęczenie przy łózeczku i głaskanie jej nic nie daje:(((( Nie wiem czy się tego podejmę:( Też często myślę o Katarinie, jak sobie radę daje, dzielna dziewczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idrisi :D:D:D:D kochana, ja bym radzila byc twarda i nauczyc samodzielnego zasypiania teraz...wiem ze latwo mowic ale potem bedzie trudniej, zacznie Ci mowic mama i jeszcze bardziej bedzie ci serce krwawic jak stanie w lozeczku i zaplakane bedzie wolac mama., mama.... moja tez zaczela baraszkowac w lozku jak Ja odkladam, od razu na brzuszek i raczkuje po calym lozku, raczki wyklada za szczebelka, nozki.. jak slysze przez elektroniczna Nianie ze juz marudzi, wchodze do niej i bez slowa obkrecam ja na plecki, daje smoczka i wychodze dzisiaj to robilam 3 razy, zanim 'niania' ucichla ostatnio po wypiciu butli widze ze jeszcze ma energie ale jestem konsekwentna i nie pozwalam jej siedziec z nami, zanosze do lozeczka, gasze swiatlo i zamykam drzwi w koncu zasypia, najdluzej 15 minut to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, też bym chciała taka twarda być:) Pewnie jednak będę próbować:) Jest jedno ale...Zosia nie używa smoczka, mam nadzieję, ze mimo to jakoś załapie o co w tym wszystkim chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja tylko na sekunde. mam za duze doly zeby pisac:( dzieki wszytskim za chec pomocy. w razie w bede pisac na NK:) zagladam i czytamWas ale nie moge sie zebrac na napisanie czegos. Viki nadal ucze zasypiac. dzisiaj jest 9ty dzien! juz naprawde mi ciezko tymbardziej z ejetem sama b maz musila nagle wyechac :( Fakt postepy sa duze ale newry mi puszcaja momentami bo ja straszny nerwus jestem. I tak uwazam ze mam swieta cierpliwosc do Viktorii. Juz nawet zaczelam uzywac zatyczek od uszu bo moj sysyetm nerwowy powiedzial dosc. Troche lepiej w ten sposob bo niestety ale potrafie usypiac 1, 20 h! No juz teraz epiej ale viki jest strasznym uparciuchem itak atwo sie nie poddaje. NO dzisja 1szy raz zasnela sama.Tzn ja siedzialam(wziela sobie krzeselko bo mam kolana obtluczone juz:))ireke mialam na jej pleckach. jak tylko wyszlam to placz takze musilam siedziec az zasnie. Ale to i tak wielki sukces bo to 1szy raz w zyci tak zasnela! takze zobaczlam wreszcie swiatelko w tunelu.Takze Idrisi_trzymam kciuki. Latwo nie jest ale warto. Moja Viki odkad sie urodzila zasypiala tylko na rekach i tez dopiero sie z ania wzielam takze dasz rade!!Bede Cie wspierac. Wiem jak to ciezko. Aha moja mala spi tylko na brzuchu tazke ja odkladam na brzuchi niestety czesto zcazyna isc no ale coz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, naprawdę, jesteście dla mnie ogromną motywacją i wzorem do naśladowania:) Podziwiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Ja was regularnie poczytuje ale jakos nie mam sily pisac. Ale teraz musze. POMOZCIE, poradzcie cos bo juz nie moge. Ja mam w nocy, nie 8 mies dziecko tylko noworodka. Karmie prawie co 2 h i to butelka juz, ona zjada cala butle mleka z kleikiem i spi 2-3 godziny budzi sie znowu i znowu je. Co ja robie nie tak, ze ona w dzien ma taki sobie apetyt a nocy mnie wykancza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do karmienia w nocy :) ja robię tak :) jeśli Oluś budzi się i marudzi, to podaję wodę do picia, ale kluczem jest chyba smoczek http://www.allegro.pl/item436500446_ok_nuby_2_smoczki_niekapek_waska_4m.html po prostu ciężko się z niego ciągnie hihi i chyba dlatego Olek trochę pociągnie i idzie spać tak samo staram się Aleksandra przestawić na tryb dziennego jedzenia :) On woli trochę w nocy i trochę w dzień jeść, a ja wolę, żeby w nocy spał. Także daję Mu w nocy jedynie butlę z piciem i \"magicznym\" smoczkiem i rzeczywiście zaczyna w dzień więcej jeść :) u nas z jedzeniem był też taki problem, że po 3-dniówce odstawił się od cyca (co bardzo przeżyłam, bo chciałam Go jeszcze do roku pokarmić, ale nic na siłę) i teraz wcina nan2 + inne pyszności :) w ogóle polecam Wam butelki i nie tylko z nuby http://www.allegro.pl/search.php?string=nuby a na ząbki używamy np chamomille ch9 (jest jeszcze ch15, ch30) - to takie granulki. 3*dziennie po 5 granulek na wodę i do dzioba i czopki (poszukam jutro opakowania, bo nazwy nie pamiętam dokładnie) co do jedzenia mięska hihi to Oluś najchętniej jadłby tylko mięsko :) kaszka jest bleee, deserki bleee, mleko takie sobie hihi ale zupki z podwójną porcją mięska pycha :))) i pomidorów chłopak też nie lubi :) tak na marginesie to jemy dania słoiczkowe. A Wy same gotujecie, czy tez na słoiczkach jedziecie?? I jakie mleko dajecie Maluszkom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba, trzymamy kciuki za Ciebie i za Viki. Ja myślę, że skoro już był \"ten pierwszy raz\", to teraz już tylko z górki :) Fruskawka, Kasper w żłobku dostaje gotowane,a w weekendy w domu Gerberki :) Mleko dostaje Nan2R, bo jest głodomorkiem (tzn. nigdy niemarudzi i zjada \"książkowo\" po 180 ml i czasem się jeszcze krzywi, że mało). Ziuutek, mi się wydaje, że Twoje dziecko ma przestawiony dzień z nocą. Popieram pomysł Fruskawki z mniejszym smoczkiem - zmęczy się \"ciągnięciem\", to zaśnie :) Nic innego Ci nie poradzę, bo Kasper od 1-go m-ca życia przesypia całe noce, a pierwsze karmienie mamy najwcześniej o 4.30, a najczęściej dopiero koło 5.30. Także nie znam po prostu tego problemu... Na początku budził się jeszcze koło 2-giej, ale parę razy go \"olałam\" i dał sobie spokój i teraz, nawet jak się w nocy obudzi, to się trochę pokręci i zaśnie (chyba wie, że nie ma na co liczyć, bo leniwa matka i tak nie wstanie, hehehe...). Z tym, że on nigdy nie płacze, jak się obudzi, tylko jak już jest mocno głodny, to woła \"Ej\" ( o tej 5-tej rano, bo o 2-giej nic nie woła). Tilli, ja już tyle lat żyję na tym świecie i cały czas z podziwu wyjśc nie mogę właśnie do tych męskich poglądów na świat... I nadal się dziwię i tegi nie rozumiem, skąd im się wziął pomysł, że \"Ty jesteś baba, to musisz\", albo \"Ty jesteś baba, to nie możesz\". Ja się chyba miałam facetem urodzić, hehehe... Teraz już zajrzeć na bloga nie zdążę, ale nie omieszkam (może w pracy) zobaczyć raczkującej Olivci :) Kasper dziś w nocy miał kryzys - kaszel baaardzo go męczył, biedactwo moje. Tzn. jak śpi, to jest ok, ale budziłam go o 23-ciej do antybiotyku, to potem z godzinę nie mogliśmy spać, a potem się o budził właśnie o 4.30 na jedzonko i zasnął dopiero przed chwilą. Miałam go dziś wieźć do moich rodziców, ale pisałam rano sms-a, żeby to oni tu przyjechali, bo raczej nie nadaje się do transportu, biedactwo moje. Przy tym wszystkim on jest taki dzielny, że aż mi się łza w oku kręci, jak między tymi atakami kaszlu się do nas uśmiecha... Inne dziecko pewnie darłoby papę w niebogłosy, a on z taką cierpliwością do tego podchodzi, jkaby wiedział, że tak musi być i że niedługo mu to przejdzie (mam nadzieję...). Antybiotyk dostał na razie 2 razy, do tego dostaje Clemastinum i Eurespal, ale na razie jest tak sobie :( No ale dam szansę antybiotykowi i poczekam do popołudnia - jak się nie poprawi po 3-ciej dawce, to chyba zamówimy wizytę domową. OK, uciekam, bo muszę się szykować do pracy. Chyba nie wysiedzę dziś całej dniówki (i tak mam opiekę, więc nic mi nie powiedzą, jak ucieknę wcześniej). Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mój mały jakos ostatnio apetyt stracił. Obiadów nie chce jeść młeka wczoraj wypił mało a do tego ciągle marudzi i płacze co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba .. gratuluje.. teraz bedzie lepiej .. nie załamuj sie tylko jak znów bedzie próbowac Cię brac pod włos.. to normalne .. moj cwaniaczek tez tak robił. Idris... musisz poprostu musisz byc twarda .. nie dasz rady później.. teraz dla dzieciaków to mniejsyz stres niz za 2 miesiace .. serio.. Ja sie upar5łam.. byłam wyrodna..ale co teraz jets ok.. ja sie zastanawiam czy tylko smoka w nocy nie naduzywam... Maks dostaje smoka tylko do spania w dzien moze wyjatkowio raz zw tygodniu jak juz cos go boli..ale w nocy jak sie jakos przebudzi albo kwinka to ja mu daje smoka.. i on odrazu zasypia. Nie chce jednak tak robic bo sie uzalezni i nie bedzie potrafioł sam wpasc znów w sen... no ale potrzebuje jakies motywacji a moj męzyus leniuszek byle by mnoc przespac bez jęku jest wstanie nawet piłke dwuchaa mu do buzi włozyc zeby sobie niumlał...\\ No nic dzis zauwazylam ze tak przez sen kwilil wiec nie wiem po co mu dałam smoka.. chyba w sumie dlatego ze bylam takj zaspana ze dopiero dzis mi mozg przetworzył ze on mial oczy zamknięte .. hehehhe Ziutek.. z nocnym karmieniem.. polecam podawac tylko wode i przez mniejszy smok.....albo tak jak Tracy H. wyciagac tak jak do karmienia dac wode..ale tylko z30 i dac smoka normalnego do niumlania.. oczywiscie z apierwszym razem nie obedzie sie bez jeków zreszta z adrugim pewnie tez ale warto spróbowac . a propos jedzenie.. to kudłaty nie zapeszajac je w sumie wszystko.. najwiecej problemów jest z mlekiem ale widze postepy przy zmienianiu .. rano wypil mi 180 wiec ok... ale faza wzrostu chyba minela. bo wtedy 210 w 3 minuty zjadł:) wiec albo minela faz aalbo po zmianie smoka mu sie ciągnać nie chce. Blopndi trzymaj się w tej pracy i urwi sie troche...a co... bedziesz spokojniejsza ..a propos raczkowania.. to maly robi jakies postepy ale szał mojego męza ze on juz raczkuje był dosc naduzyty.. hahhaha no ale niech bedzie ze przy tatusiu wczoraj rano chodził... ok zabieram sie do pracy bo mam mega masakryczny raport do zrobienia . wiec z 4 h jestem wyjeta z zyciorysu.. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula.........07.01.08...Zuzia..........3400/51 ..24tyg(5,5m)-7800g/69 Jenny.......14.01.08 ..Robcio........3600/50..8mcy-7.88kg/66.5cm myszsza....19.01.08....Tadeuszek...2900/54...17tydz-7100 /69 Anastazja...25.01.08..Piotruś.......3780/57.....20 tydz-7 300/ok 74 Mania 84....28.01.08 ...Mateuszek..3330/53sn..22tydz-7600 paty......... 04.02.08...Oleńka.......3520/59....12 tydz.5720g./ anted .......05.02.08...Mateuszek...3820/57... 6m-c/1 tyg. 7370 Blondi........05.02.08...Kasper ......3710/58.....29tydz.8500/70 ziuuutek....06.02.08...Marysia......2800 /53....20tydz.5820..sn Lidka81......07.02.08...Emilka........3340/55. ...27tyg. 7290...sn nikita27.....12.02.08...Karolek.....3800/54...18 tydz 7150 g mamba9......15.02.08..Viktoria.....2800/47,5.....26tydz 8000..sn gosiaczek ...17.02.08..Oliwer.........5500/66..7 m-c 9300g /71 cm zapka.........18.02.08..córcia.......3220/54 ...30tyg...7500g.64 AnnaSzn. ....18.02.08..Tymon......3650/53.... 25tydz ..8200g/ok 74 Sylwia 72.....20.02.08..Uleńka.......3500/55..6,5 m-ca 7240/69 malpeczka81..20.02.08..Kacper........3500/54...24tydz.8890 danis...........21.02.08..Igorek.........3150/55. ... 21tyg. 6930g. idrisi...........25.02.08..Zosia...2550/48. ..6mca, 3 tyg..7250/65..sn katarina3x3..26.02.08..Filipek....3489/49.6tydz.4 .700/56cm tilli..............28.02.08..Olivia.........385 0/52...6m11dni 8200g/78 Żabuleńka.....03.03.08..Milenka...4380/61...20tydz 7150/72 klariss.........29.03.2008 Zuzanna .....3030/54 17 tydz. 6100/63 9 luty..14.02.2008..Vanessa Oluchukwu...3345/52 22 tydz..7900/68 natimp1........06.03.2008.. Maksymilian ..4090/57 6mcy+ 1 tydz 7440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli tilli Twoja mała na prawde jest niesamowita. Ale dziewczynki chyba szysbciej ze wszystkim sobie radzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek :) ziuuutek, moim zdaniem Ona po prostu tak sie najada w nocy ze w dzien juz nie ma ochoty. ja mysle ze musisz powolutku zmniejszac porcje i nie od razu przechodzic na sama wode. sprobuj np. dawac jej tylko raz butelke z mlekiem np 120ml i zobacz czy po tym zasnie, a potem np. herbatke i tak stopniowo ja mialam tak ze gdy dawalam ok 4 mleko to potem mi sniadania nie chciala jesc. teraz po prostu jak jej sie zdazy obudzic i zamialczec o jedzonko, daje jej przygotowana herbatke i koniec, wracam do wyrka i juz wiecej nie reaguje, chyba ze bedzie plakac. No to moim zdaniem placz juz cos oznacza... moja tez je niewiele w dzien ale moja mama powiedziala mi fajna teorie ktora mi nawet pasuje. po prostu Olivcia jest tak ruchliwa ze nie chce miec pelnego zoladka bo ja cisnie potem i jej moze byc niedobrze po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z herbatka to tez dobry pomysł, ale to zależy od dziecka. Mój Olek np herbatki i soków pił bardzo dużo, ale później nie chciał jeść :( także przeszłam na wodę a te czopki to Vibrucol (nie tylko na ząbkowanie, ale ogólnie na stany niepokoju - poleciła nasza stomatolog i u nas się sprawdziło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp1 ja mam takie same obawy co do smoczka, bo w dzień staram się ograniczać, ale jak tylko w nocy wypadnie i Olek budzi się (zazwyczaj nad ranem) to też Mu daję macie jakies sposoby na "bezbolesne" odrzucenie smoka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze do tabelki się dołączę :) Lula.........07.01.08...Zuzia..........3400/51 ..24tyg(5,5m)-7800g/69 Jenny.......14.01.08 ..Robcio........3600/50..8mcy-7.88kg/66.5cm myszsza....19.01.08....Tadeuszek...2900/54...17tydz-7100 /69 Anastazja...25.01.08..Piotruś.......3780/57.....20 tydz-7 300/ok 74 Mania 84....28.01.08 ...Mateuszek..3330/53sn..22tydz-7600 paty......... 04.02.08...Oleńka.......3520/59....12 tydz.5720g./ anted .......05.02.08...Mateuszek...3820/57... 6m-c/1 tyg. 7370 Blondi........05.02.08...Kasper ......3710/58.....29tydz.8500/70 ziuuutek....06.02.08...Marysia......2800 /53....20tydz.5820..sn Lidka81......07.02.08...Emilka........3340/55. ...27tyg. 7290...sn nikita27.....12.02.08...Karolek.....3800/54...18 tydz 7150 g mamba9......15.02.08..Viktoria.....2800/47,5.....26tydz 8000..sn gosiaczek ...17.02.08..Oliwer.........5500/66..7 m-c 9300g /71 cm zapka.........18.02.08..córcia.......3220/54 ...30tyg...7500g.64 AnnaSzn. ....18.02.08..Tymon......3650/53.... 25tydz ..8200g/ok 74 Sylwia 72.....20.02.08..Uleńka.......3500/55..6,5 m-ca 7240/69 malpeczka81..20.02.08..Kacper........3500/54...24tydz.8890 danis...........21.02.08..Igorek.........3150/55. ... 21tyg. 6930g. idrisi...........25.02.08..Zosia...2550/48. ..6mca, 3 tyg..7250/65..sn katarina3x3..26.02.08..Filipek....3489/49.6tydz.4 .700/56cm tilli..............28.02.08..Olivia.........385 0/52...6m11dni 8200g/78 Żabuleńka.....03.03.08..Milenka...4380/61...20tydz 7150/72 klariss.........29.03.2008 Zuzanna .....3030/54 17 tydz. 6100/63 9 luty..14.02.2008..Vanessa Oluchukwu...3345/52 22 tydz..7900/68 natimp1........06.03.2008.. Maksymilian ..4090/57 6mcy+ 1 tydz 7440 fruskawka....16.02.2008..Aleksander..3630/53...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietacie jak napisalam ze sie wkurzam bo Olivcia pluje smokiem i potem musze szukac po nocy po pokoju smoczka? ehhh..juz olalam sprawe daje jej tylko na zasniecie, w nocy jak wypluje poza lozko to nie ma po prostu pomarudzi i przestanie daje tylko po butli na zasniecie natimp...ja robilam dokladnie to co ty jak bylam w Polsce, poniewaz spalysmy razem w lozku Olivcia caly czas sie budzila a ja juz na spiaca smoka i ja zatykalam tym... teraz tak juz nie robie, mysle ze powinnas nie dawac tak czesto, dopiero jak sie wybudzi i bedzie bardzo plakal...wierz mi , nie wybudzi sie az tak bardzo by znowu nie zasnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Noc kiepska. Trudno, ząbki :) Smoczka nie używam wcale, młoda nie chciała nigdy. Co do nocnego jedzenia to też wiele nie powiem, bo moja córcia je mało i często. Na szczęście w nocy raz butla, nad ranem cycek. Oglądałam ostatnio powtórkowe \"mamo to ja\" w tvn style i mówił pediatra, że zamiana mleka na picie czy wode jest mało skuteczne, bo dziecko i tak sie budzi, żeby coś wziąc do buzi. Bardziej skuteczne jest uśpienie dziecka bez podawania butli czy cycka. Wiem, że łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Ja niestety popełniłam pare dni tamu błąd i jak mała nie mogła zasnąć wzięłam ją na ręce i dobujałam. Od kilku wieczorów koszmar! Wczoraj byłam silna przez 20 minut i skapitulowałam. Ona patrzyła na mnie takim wzrokiem jakby mówiła \"mamo dlaczego mi to robisz? ja przez ciebie cierpie!\" No i coś czuje, że tak będzie co wieczór. Mamba, Idrisi -* trzymam kciuki. Danis - a Twój Igi ma tak od dawna, czy też ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli - Olivka jest super! A moja córcia ma wtórny analfabetyzm jeśli chodzi o pa-pa. Robiła ładnie przez ok 2 tygodnie i nagle przestała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×