Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marghi

Dwie obumarłe ciąże

Polecane posty

Mika prosze Cię przeczytaj co napisałam i jak możesz to poratuj mnie.Ja też chcialabym pogratulowac Tobie.Nie wiem jak to jest w Twoim przypadku,ale u mnie nie ma za co DZIEKUJE BOGU problemów z zajściem,ale odwrotnie jest z donoszeniem ciąży.Prosze nic mi narazie nie gratuluj-boje się,boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika i tak by było przez całą ciąże?Ale skoro mi wyniki wyszły ujemne to może aż tak żle nie jest u mnie-co o tym sądzisz? Ja dopiero pójde do gin. w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Wy dziewczyny ale ja jestem owłosiona jak malpa-używam depilatora elektrycznego.Powiedzcie mi czy moge go używac podczas ciązy?jak się depiluje to kurcze mięsnie mimo woli bo to choroba boli -depilacja nie należy do rzeczy miłych.Nie chce się golic maszynką-jednorazówką,bo potem będe miec nagi jak mąz brode:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi o tym kluciu w pochwie to ja Ci nic nie powiem bo ja takiego czegos nie mialam a kazda kobieta jest inna i inaczej wszystko przechodzi. depilowac sie w czasie ciazy mozesz depilatorem bez obaw:) a i jeszcze jedno nie sugeruj sie ujemnym zespolem --- tylko jak Ci lekarz zaleci te leki to je bierz grzecznie ja w kazdym badz razie jak tylko ujrze 2 krech od razu kluje sie w brzuszek ... jesli to nie pomoze to trudno,ale przynajmniej bede pewna ze wszystko zrobilam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczko mam rozumiec,że jak zajdziesz w ciąże to będziesz sobie robic zastrzyki w brzusio/fraxiparine/ nie będziesz brac aspiryny ani akardu?Boje się tej aspiryny jak ognia-chyba też wybiore fraxiparine mimo to ,że to kłucie nie należy do milych rzeczy-wiem co to znaczy.A co będzie jak nam Bozia pozwoli donosic ciąze to jak będziemy się kłuc w brzuch? jest obawa,że trafimy w dziecko.Igiełki są małe,ale tak czy inaczej mają z 1 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi fraxopiryna acard sa na bazie aspiryny wszystkie te leki zawieraja aspiryne!!!!! bede brac fraksopiryne w brzuch acard i pol tabletki aspiryna 1x dziennie. takie sa zalecenia mego lekarza i ja sie do nich dostosuje:) czy ze skutkiem ? sie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika ja Ci nadmieniałam o tej koleżance do była w Łodzi-był nawet jej mąz-tez mu robiono badania ale to przedewszystkim na czystośc krwi bo teraz 14 listopada jedzie tam ponownie-mają byc wyniki badan immunologicznych,i jeżeli jej coś tam wyjdzie to będą jej dawac jakąs szczepionke z krwi męza.Napisze Ci co z nią będzie dalej.Myśle Mika ,że my to nie moja koleżanka i nie mamy tego samego problemu co ona.Ja jej całym sercem teraz życze jak zajdzie w ciąze ,aby urodziła dziecko całe i zdrowe.Ta dziewczyna jeżdziła już po klinikach w Katowicach,krakowie i teraz trafiła do Łodzi.Ma już za sobą 8 lat walki o dziecko.Boje się bardzo,ale żyje cichą nadzieją,że moze tym razem będzie dobrze.Buziaczki dla Ciebie👄 MEEEEEEEEEEEEEEEGGGGGGIIIIII 1982 Co się stało,że Cię nigdzie nie moge dzisiaj zanależ? Odezwij się👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Boże czy ja dobrze zrozumialam? wszystkie trzy rzeczy na dobe? musze to powiedziec mojej gin.,zd inni lekarze zalecają w ten sposób.Natomiast ten gin. z Krakowa powiedział do mnie ,że po co się kluc w brzuch jak lepiej jest wziąc poł aspiryny dziennie-o akardzie nic nie wspomnial.Dlaczego Ci to pisze ? sójrz jak rozbierzne są zdania lekarzy.Co powie moja gin. ja Ci to napisze w poniedziałek.Bo ja mojej gin. nie widziałam od zabiegu-po co tdo niej miałam iśc jak jezdziłam do Krakowa.Jezu drogu chciałabym ,aby mi ktoś tak dorDZIL,ALE ŻEBY BYŁO DOBRZE,A TU KAŻDY LEKARZ MÓWI CO INNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggi pisałam na tamtym topiku na temat depilacji-błagam napisz co myślisz naten temat Nati pozdrawiam Cię bardzo serdecznie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie wiem co mysle. Sama gole sie tylko maszynka. Mialam pare w zyciu depilatorow ale zawsze je komus w koncu sprezentowalam. Nie moge sie do nich przekonac. Powiem Ci, ze wogole w ciazy np. wlosy na glowie rosna mi bardzo szybko ale na nogach juz nie. Zapytaj najlepiej lekarza. Da Ci przynajmiej fachowa odpowiedz a nie bedzie musialy gdybac. Ale podziwiam, ze jestes w stanie zabawiac sie z depilatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika byłsm wczoraj u gin. i dala mi duphaston 2x dziennie i poł aspiryny raz dziennie.Mika boje się tej aspiryny-powiedz,że nie zaszkodzi dziecku! Nie robila mi USG wogóle-powiedziała,że jest to za wczesnie,że tak i tak nic nie zobaczy,a lepiej za często USG nie robic.Mam się zglosic 3 grudnia na następną wizyte,wtedy powinno bic już napewno serduszko-wtedy dowiem się,czy ciaza pojdzie do przodu czy nie.To będzie 7 tydzien,a ja zawsze na siodmym stawalam.Boże Mika jak się martwie,ale zostawiam wszystko w rękach Boga i niech sie dzieje co chce-ja Gosia nie mam na to żadnego wplywu.Jeżeli możesz to napisz co myślisz o aspirynie-Ty na moim miejscu bralabys ją ? Przesyłam Ci buziaczki👄👄👄👄 Pozdrawiam Nati i Meggi👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi Sloneczko!!! Do lozka!!!! Nie dzwigaj, nie przemeczaj sie i trzymaj sie z daleka od tych co Ci cisnienie podnosza!!! Kochana badz dobrej mysli. W razie jakich kolwiek podejrzen lec do lekarza. Nie wiem co Ci napisac o tej aspirynie ale jezeli lekarz tak Ci przepisal to musi cos w tym byc. Mnie np. przed ciaza lekarka powiedziala, ze jak planuje to zebym juz nie lukala aspiryny. Co lekarz to lekarz. Jezeli nie jestes pewna to skonsultuj sie z innym. Masz do tego prawo Slonce. Ja trzymam kciuki!!! Jezeli bedziesz miala jakies pytania to pisz do mnie a jak chcesz to podam Ci moj numer na poczcie i wtedy bedziesz mogla pisac do mnie sms\'ki. Sluze pomoca i wsparciem. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektorzy mowia, ze nie ma co faszerowac sie tabletkami. Moj gin przez pierwsze trzy miesiace kazal mi lykac 3 razy dziennie po trzy tabletki kwasu foliowego. Powiedzial, ze trzeba chuuchac na zimne a kwas jest dobry dla plodu w tych jego pierwszych trudnych tygodniach. Jej ide jesc, bo zaraz padne z glodu. Buziaczki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggi Kochanie ty brałas teraz przy tej ciąży 3x dziennie kwas foliowy? mi kazala tylko raz dziennie.Ni ekazała mi leżec-mówila ,abym sie oszczędzała,chodziła na spacerki,nie jeżdzila na rowerze,nie dapilowała nóg depilatorem,nie farbowała włosów,unikala zapachow typu ace,chlor itp.Meggi dziekuje Ci ,że w razie potrzeby moge na Ciebie liczyc.Musze jakoś przeżyc do niedzieli tutaj u teścioewj a jak wróce do domu to będe leżec.Ja mam fajną tesciową,ale tutaj jakoś sie czuje obco.Troche nawet sprzątalam jej w domu ,mam zamiar odkurzyc wieczorem dywany.Meggi może to jeszcze za wcześnie na jakieś objawy -nie wiem,ale ja naprawde czuje sie dobrze.Rano troszke czulam krzyże i na tym koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny boje się bardzo tej aspiryny!!!!!!!!!!!!!Czytałam w necie i prawie,że wszędzie pisze,że stosowanie aspiryny w ciązy jest zabronione.Co ja mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu lekarz Ci ja przepisal ale ja bym jej nie brala. Jednak to jest moje zdanie i nie sugeruj sie nim. Prosze Cie slonce zadzwon do tej mojej gin. i zapytaj jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marghi
Aspiryna pomaga ciąży Badania australijskich naukowców wykazały, że aspiryna zażywana w małych dawkach zmniejsza ryzyko niektórych powikłań ciąży. Wśród komplikacji, którym aspiryna może zapobiegać, są tzw. stany przedrzucawkowe - są to niebezpieczne powikłania, które objawiają się nadciśnieniem i obecnością białka w moczu kobiety. Mogą być groźne zarówno dla dziecka, jak dla matki, występują w około 7% ciąż. Zażywanie połowy tabletki aspiryny (50-150 mg) dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia wymienionych komplikacji o 10%. Podobnie lek redukuje prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu. Badania przeprowadzono na ponad 30 tys. kobiet. Z badań wynika, że aspirynę mogłyby brać kobiety, które są szczególnie zagrożone wystąpieniem stanów przedrzucawkowych, czyli otyłe, oraz u których stany takie wystąpiły w poprzednich ciążach. Kobiety w ciąży zanim zaczną brać aspirynę, powinny skonsultować się z lekarzem, poprzednie badania bowiem wykazywały, że aspiryna może zwiększać ryzyko krwawienia po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marghi
Leczenie małymi dawkami aspiryny poprawia rokowanie ciąży, natomiast połączenie aspiryny i heparyny w sposób istotny zwiększa szansę urodzenia zdrowego dziecka. Odsetek żywych urodzeń przy leczeniu tylko aspiryną wynosił 42, podczas gdy przy połączeniu aspiryny i heparyny wzrósł aż do 71 proc. Taka kombinacja umożliwia prawidłową implantację zarodka we wczesnym okresie ciąży i zapobiega zmianom zakrzepowym w naczyniach macicy i łożyska. Badania w Warszawie robi Samodzielna Pracownia Krzepnięcia Krwi i Hemostazy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, prof. Stanisław Łopaciuk (badania na przeciwciała antykardiolipinowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże Marghi tak strasznie sie ciesze :):):) łzy mi popłyneły jak przeczytalam ze nosisz dzidziusia w sobie :):):) wiem (czuje to ) ze bedzie wszystko ok :):) nie martw sie , nie stresuj , badz dobrej mysli :):) Acard ( 0,75 mg to mala dawka aspiryny) nie szkodzi dzidzi , acard w polaczeniuu z clexane :) to jedynie moze pomoc a napewno nie zaszkodzi :) duzo czytalam w necie ( na przeroznych forach ) ze dziewczyny braly ten zestaw lekow ( nawet jak nie wykryto przeciwcial) i urodzily zdrowe bobasy :) Kochanie tak strasznie sie ciesze , uwazajcie na siebie :):) Bardzo Ci gratuluje :) i ZAZDROSZCZE ;) ale ja od wiosny zaczynam staranka , i to ze przeczytalam ze jestes w ciazy podniosło mnie na duchu :) Wiem ze sie strasznie boisz , bo to nie uniknione, ale staraj sie myslec pozytywnie dzidzia to odczuje i napewno bedzie silna dla swojej mamusi i tatusia :) i CIOCI NATI ;););) STRASZNIE SIE CIESZEEEEE !!!! :) 🌼❤️pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi tak strasznie sie ciesz :) az sie popłakałam jak przeczytalam ze nosisz w sobie dzidziusia :):):) Uwazajcie na siebie , zdrowo sie odzywiaj, odpoczywaj duzo !!! Acard (0,75 mg to mala dawka aspiryny) w polaczeniu z clexane nie jest szkodliwa dla dzidziusia , duzo czytalam rozne fora i dziewczyny tam sie wypowiadaly ze braly taki zestaw lekow nawet jak nie mialy zespolu anty i rodzily zdrowe bobasy :) , ja tez chce braz te leki jak bede w ciąży , a zaczynam sie starac na wiosne :):) Kochanie , tak strasznie sie ciesze :):):) Badz dobrej mysli , mysl pozytywnie , dzidzia to odczuje , i na pewno bedzie silna dla mamusi tatusia i CIOCI NATI :):) hihi :):) Bedzie dobrze !!!! nic sie nie boj , postaraj sie :) wiem ze latwo mowic ... ale trzeba byc dobrej mysli :) Pozdrawiam Was 🌼 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi- widzisz ile Ci kobietki dobrego napisaly o aspirynie ,heparynie i acardzie wiec i ja sie powtorze aspiryna nie zaszkodzi dzidzi ,a wrecz moze pomoc! wiec o nic sie nie martw.i pamietaj zero stresu,ja wiem ze to trudne ale masz to zrobic dla dziecka nie stresuj sie PROSZE CIE!!! Zycze powodzenia i TRZYMAM KCIUKI -- zreszta i tak wiem ze bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla CIEBIE ❤️ siostrzyczko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za 2 podobne wypowiedzi , ale komp mi sie zawiesil :( i myslalam ze wiadomosc sie nie wyslala i napisalam jeszcze raz heheheheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika Nati❤️ Rozmawialam rano z ciocią-musiała póścic pare z ust mimoto,ze nie chciałam nic mówic nikomu o obecnej ciaży poza Wami.Ciocia powiedziała,że aspiryn aw takiej dawce jest za duza,a aspirhna w dużych dawkach jest szkodliwa w ciąży.dziewczyny mąz mi kupil 500mg,jak ją przedziele na poł to będzie 250mg. aspiryny dziennie-to jest za dużo.Macie racje tutaj pisząc o acardzie o,75mg-to jest rożnica w porownaniu do 250mg.Mam nadzieję,ze może nic się nie stanie do poniedziałku jak nic nie będe brała.Co Wy na to?Ja na dzien dzisiejszy jestem dopiero w 28 dniu cyklu.UFFFFFFFFFFFFF nigdy nie można życ spokojnie,zawsze jest coś co człowieka meczy.Wiem jedno,że teraz musze jakoś przeżyc do 3 grudnia-do następnej wizyty,a potem to będzie wiadomo,czy ciąża pojdzie do przodu czy .....................-to będzie 7 tydzien a ja na 7+- stawałam.Ni epozostalo mi nic jak prosic Pana Boga aby mnie obdazyl laską i pozwolil to dziecko urodzic cale i zdrowe.Z badan nie wyszło mi nic-nie wiem czy jestem chora czy zdrowa-to jest okropne dziewczyny jak się nie wie co robic,a chce się jak najlepiej.Zostawiam wszystko w rękach Pana Boga.Dzisiaj -za chwilę chcę jechac do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia-może Ona Mi pomoże i obdazy laską macierzyństwa.Prosilam męża ,aby dal księdzu ma Msze.A..........dziewczyny wspierajcie mnie duchowo-ja chyba 3 zabiegu już nie przeżyje. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.Buziaczki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *gimi
marghi GRATULUJE !!! teraz musi byc juz dobrze sluchaj sie lekarzy !!! a tu masz i poczytaj Kwas Acetylosalicylowy Czyli niska dawka aspiryny (do 81 mg na tabletkę) wydaje się przynosić dużą zasługę dla poprawy płodności. W Polsce można zakupić preparat o nazwie Acard® (75 mg). Jeśli podejrzewasz się o poronienia, jeśli poroniłaś w przeszłości, zapytaj lekarza o tę formę leczenia. Niektóre typy poronień związane są ze słabo rozwiniętą śluzówką macicy. Inne z obecnością antyciał antyfosfolipidowych. Są to białka, które związane są problemami krzepliwości. Mogą prowadzić do powtarzających się poronień. W takich wypadkach istnieje zmniejszony dopływ krwi do rozwijającego się zarodka z powodu zbytniej krzepliwości krwi. Aspiryna redukuje ryzyko zakrzepów. Poprawia jakość śluzówki macicy, dopływ krwi do jajników i macicy. Dzięki temu wspomaga pracę układu rozrodczego, w tym wzrastanie pęcherzyka z dojrzewającym jajeczkiem wewnątrz. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankka
marghi gratuluję :) tak przeglądalam spis topikow i natknęlam się na Wasz. Ja poronilam pierwszą ciążę, a drugą donosiłam, ale ile było strachu i leków ( w tym antybiotykóW). Też brałam aspirynę przez 2 mce, 11 miesięcy temu urodziłam Kubusia, jest zdrowy i śliczny, ale radziłabym leżeć, a przynajmniej nie chodzić dużo, bo ja też na początku drugiej ciąży czulam się świetnie, jeździlam na badania, zakupy i pewnego dnia robiąc zakupy stwierdzilam,że od dzisiaj już leżę,przyjezdzam do domu a tu krew :) od tej pory leki i leżenie do 3 mca, a potem od 24 do 36 non stop. Czasami warto pomóc naturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam acard 1 raz dz. (8 tygodni), duphaston 3 razy dz. do 7 miesiąca , bromergon( na ulotce pisze zeby absolutnie nie brac w ciąży), magnez 3 razy dz. i no-spe i urodziłam zdrową dużą córke , teraz ma prawie rok i jest przespokojnym , idealnym , zdrowiutkim dzieckiem . Też miałam jedną ciążę obumarłą więc teraz zaufałam lekarzowi. Pozdrawiam!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×