Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bi-dronka

czy stresująco pracuje się w zamówieniach publicznych?

Polecane posty

Gość bi-dronka

jakiego rodzaju jest to praca - atmosfera, natlok obowiązków, stres? dokladnie chodzi o prace w policji sekcja zamówienia publiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również włączam się w rozmowę. Pracuję w zespole ds. zamówien publicznych w administracji rządowej. Praca jest niezwykle interesująca, ambitna i z przyszłością. Wymaga jednak dużej wiedzy, bo jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi a w tej dziedzinie w gre wchodzą bardzo często milionowe stawki. Odpowiedzialność ogromna, ale dużo satysfakcji... :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siujejuud
jak znalazlyscie ta prace? jakie wyksztalcenie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skończyłam politologię, teraz kończę administrację. Po administracji idę na studia podyplomowe - zamówienia publiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
czy możecie cos wiecej powiedziec o tyc zamówieniach publicznych? bardzo proszę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam o studiach podyplomowych w Warszawie, a dokładniej na SGH. Są tam studia podyplomowe. Czesne wynosi 6 tysięcy, ale na pewno warto w siebie zainwestować. Odnośnie pytania czym są zamówienia publiczne odpowiadam, że są to czynności podejmowane w celu wybrania najkorzystniejszej oferty. To tak w największym skrócie. Jak \"firma\" ma zapotrzebowanie czy to na usługę, czy na dostawę bądź na roboty budowlane wszczyna postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego i w trybie przeatrgowym bądź też nieprzetargowym a negocjacyjnym na przykład wybiera tego Wykonawcę, który zaproponował najkorzystniejsze warunki. Wszystkie oferty ocenia się na podstawie kryteriów oceny ofert, określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia... itd, itp mogłabym tak godzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siudjdj
jak sie 'zaczepilyscie' do tej pracy? przez znajomosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z konkursu. A właśnie Bi-dronko masz możliwość pracy w ZP? Jesli masz to sie nie zastanawiaj-bierz jak dają. To znakomite miejsce na dalszy rozwój zawodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjujesjs
a jakie kryteria trzeba spelniac, zeby w ogole mozna bylo sie starac o ta prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy - w każdym miejscu mogą być inne kryteria. Na pewno znajomość Ustawy Pzp, staż w administracji, odpowiednie wykształcenie. Ogólna znajomość prawa zamówien publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje po drugiej stronie - moja firma startuje w przetargach i ja przygotowuje oferty, kosztorysy itp. od samego poczatku do konca. i powiem, ze stres jest czesto i ciagle sa te terminy (startujemy min w 1 przetargu w tygodniu) przez to nigdy nie mam czasu zeby wziasc sobie urlop i tu ciagle trzeba byc na bierzaco z ustawa, prawem podatkowym, budowlanym (w moim przypadku) i innymi praca odpowiedzalna, czesto stresujaca, ale pozwala na samorealizacje, ale czasami tak wkurza ze mam wszystkiego dosyc - zwlaszcza urzednikow (nie obrazajac nikogo), ktorzy nie potrafia odpowiedac na zadawane im pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca w zamówieniach publicznych od strony Wykonawcy zawsze będzie bardziej stresująca, bo w grę wchodzą pieniądze. Ponadto element rywalizcji z innymi wykonawcami, o to który złozy korzystniejszą ofertę zawsze jest w pewien sposób nieprzyjemny. Co do pytań - u mnie w urzędzie wszystko przebiega w ten sposób, że pytania przesyłane są na skrzynke ZP, ZP przesyła tę wiadomość do komórki, która stworzyła siwz. Troche to trwa, ale zawsze odpowiadamy n zapytania - zwłaszcza, że to nasz ustawowy obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze my czesto zadajemy pytania branzowe (budowlane), na ktore osoba w urzedzie nie jest w stanie odpowiedziec i dostajemy odpowiedz, ze bedzie to ustalone z inspektorem podczas budowy - a czesto np inny typ wodomierz to roznica kilku tysiecy, a zaoferowanej kwoty juz podczas budowy nie zmienimy (a jesli damy ta wyzsza to mozemy byc drozsi) i takie przyklady moge mnozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż zamówienia publiczne to nie jest piece of cake... Trzeba sie z tym liczyc. Takich łamigłówek jest niestety sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo np taki podatek VAT, czesto urzedy odpisuja, ze nie sa jednostka odpowiedzialna za ustalenie podatku na to zadanie to niby kto. i kilka razy tak bylo, ze sama sobie narzucilam podatek na rozne roboty w roznych kwotach (zgodnie z ustawa o podatkach) i albo odrzucili firmy od nas drozsze albo uniewaznili przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jest duzy problem z ustawa bo jest duzo niedociagniec, sprzecznosci, roznych interpretacji. ciagle nad nia pracuja ale teraz glownie pod wzgledem ulatwien dla euro 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie spotkałam sie z czyms takim, żeby nie było określonej stawki VAT w SIWZ a dokładniej w formularzu ofertowym. Ja na Pani miejscu złożyłabym odwołanie. Żadna szanujaca sie instytucja nie pozwoli sobie na takie niedociągnięcia. Oczywiście, że ustawę (nie tylko pzp, ale każdą inną) można interpretować wedle określonej wykładni prawa, ale zasad określonych na początku ustawy pzp (zasady udzielania zamówień publicznych) są fundamentem całego prawa ZP i ich nijak njie da się interpretować na opak, albo tak jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my najczesciej startujemy w przetargach na wodociagi a tu glownie vat zalezy od ilosci zabudowy przemyslowej i mieszkalnej i w wiekszosci przetargow nie ma napisanej stawki vat (ani w siwz, ani umowie) i trzeba pytac, a czasem odpowiedaja wymijajaco i po pewnym czasie, kiedy juz nie moge oprotestowac siwz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie spotkałam się z taka sytuacją. Rażąco niska cena to taka, co do której są uzasadnione przypuszczenia, że wykonawca zaproponował cenę określonego produktu poniżej kosztów wykonania. łamie to zasadę uczciwej konkurencji i ma na celu wyeliminowanie konkurentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak okreslic razaco niska cene obiektywnie? przeciz kazda firma ma inne upusty u producentow. tu tez sa watpliwosci. kiedys nawet rozmawialam z urzenikiem po przetargu i powiedzialam, ze chcemy oprotestowac wybrana oferte ze wzgledu na zanizona cene, a on powiedzial, ze odrzuca proest bo ich nie interesuja jednostkowe ceny, oni sie na tym nie znaja ich tylko interesuje globalna kwota i ta oferta byla najnizsza to dla nich najkorzystniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raz mialam, ze uniewaznili przetarg bo ktos zlozyl protest na razaco niska cene, a urzad za bardzo nie wiedzial jak zareagowac to uniewaznil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym byla po stronie zamawiajacego to bym sie nie przejmowala - taniej zaplacicie, a usluga ma byc na poziomie - tylko trzeba kontrolowac zeby uzyli materialow, urzadzen itp odpowiadajacych Waszym wymaganiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze znacie jakas fajna strone dot zamowien publicznych - najlepiej jakies forum. bo mi sie nic takiego nie udalo znalezc (tzn fajnego pod wzgledem tresci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie uzp to ciagle cos wolno chodzi albo sa inne problemy i przestaje miec do niej cierpliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez cały ubiegły rok w dużej mierze swoją działalność opierałem na zleceniach które udało się znaleźć na http://info-przetargi.pl. Teraz już trochę mniej korzystam z serwisu, bo i tak z robotą nie wyrabiam, ale od czasu do czasu coś stąd podłapię. Publikują dużo prywatnych ofert, ale też są publiczne przetargi jeśli ktoś ma ochotę taką fuchę złapać. Dla każdego coś – dla małych 1 osobowych działalności i dla dużych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxibiz
U mnie w firmie takimi sprawami zajmuje się na szczęście doświadczona kancelaria. Dzięki nim wszystko jest dla nas łatwiejsze, więc według mnie warto z czegoś takiego korzystać. Na stronie http://www.pierog.pl/specializacje/n/zamowienia-publiczne.html można poczytać o tym więcej, jak ktoś byłby zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaa89211
Wydaje mi się, że to po prostu kwestia przyzwyczajenia się i poznania wszystkich zasadach i warunków prawnych. Jeśli chcesz, to możesz np. wejść sobie na stronę https://www.portalzp.pl/ i tam poznasz wszystkie szczegóły. Masz dostępne nie tylko przetargi, ale i różne artykuły, które we wszystkim pomogą i które wszystko wytłumaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę w zamówieniach publicznych to najważniejsze to spora wiedza żeby pracować możliwe bezstresowo. Ja osobiście proponuje studia na politechnice bo nie spotkałem się jeszcze ze złą opinią na ich temat także polecam i podrzucam link ze szczegółami takich studiów: studiazamowieniapubliczne.put.poznan.pl  :classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia

Zamówienia publiczne są coraz bardziej skomplikowane np. przez ciągle zmieniające się przepisy. Jesteśmy w trakcie elektronizacji i weź tu człowieku bądź mądry jak to wszystko obsługiwać. Byłam na dwóch szkoleniach w apexnet, bo wg. mnie mają najlepszych specjalistów, ale zaraz będzie nowa ustawa i co z tego, że póki co ogarniam, a jak zaraz trzeba będzie od nowa się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Hej,

proszę o wypełnienie ankiety potrzebnej mi do pracy magisterskiej:

https://www.interankiety.pl/i/0NQPgzAO

dotyczy szkoleń z zamówień publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×