Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beznadziejna pani domu

perfekcyjna pani domu oglądacie ten program???

Polecane posty

rutter//:D Głębokie przemyślenia :) Zdaje się, że umiłowanie, to chyba za wielkie słowo, ale chęć posiadania przez kobietę porządku, nie wiąże się z ,,wyzwoleniem ,, a raczej patrzeniem i postrzeganie otoczenia inaczej niż większość mężczyzn. Tak jak obserwuję i słucham o panach w moim zasięgu, to oni nie przywiązują uwagi do porządków, a kobiety najzwyklej w świecie, bez jakiś ideologii feministycznych lubią mieszkać ładnie, czysto, schludnie itd. I to chyba cała tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _filo
To że masz posprzątane i wiesz co gdzie ma swoje miejsce to po prostu oszczędność czasu. Nie musisz naśladować Anthei i biegać z miotełką do kurzu od rana, ale pomyśl że szkoda twojego czasu na wielkie kampanie porządkowe od czasu do czasu. Jak masz w szafce kuchennej poukładane wg jakiegoś schematu to wiesz gdzie to znajdziesz - proste... Faceci rzeczywiście nie przywiązują wielkiej wagi do porządku - z wyjątkiem pedantów, ale nie wiem czy to lepsze :D uważam że zasady kto sprząta/podział nalezy od razu ustalić, późniejsze rewolucje, nawet z udziałem Anthei dobre są na krótką metę :) Czajnik elektryczny pożera mnóstwo prądu, choć nie zwracamy na to uwagi bo mało komu się chce zastanowić się nad tym ile pobiera prądu aby w tak krótkim czasie zagotować wodę. Najtańsze jest oczywiście zagotowanie tej samej ilości wody w zwykłym czajniku na kuchence gazowej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pare pytan
z poprzednich postów: -Kaloryfer yczyszcze z kurzu pędzlem - psu (duzy, bokser)na posłanie kłade koc i poduszeczke w normalnych obleczeniach( kupilam zreszta w lumpie), które piorę-czyli po prostu zmieniam posciel jak kazdemu z domowników. Skorzane jasne kanapy (pies niszczy g orzej niz dziecko) od czasu do czasu podmalowuję odpowiednio zmieszana (biel z brązem) farba do skór A poza tym jak czegos szukam szybki w szafie potrafie zrobic w 3 minuty balagan jak u bohaterek programu.Wiec sa takie domy. Nie mam brudu, ale nadmiar ciuchow i innych dóbr. Nie bardzo jednak moge patrzec jak Anthea kaze wyrzucac, co sie da - szczegolnie niepedagogiczne wydaje mi sie, ja dzieci bez zalu pozbywaja sie uszkodzonych zabawek, fakt,ze po co im tyle kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie czy czajnik pożera mnóstwo prądu. Oczywiście zależy, ile to "mnóstwo". Przeciętny czajnik ma moc 1500W. Czyli 10-15 razy tyle co typowa żarówka 100W. W okresie zimowym ta żarówka będzie się palić załóżmy od 18 do 22, czyli 4godziny. Pobór prądu dla żarówki to zatem 4h*100W, czyli 0,4 kWh. W tym czasie czajnik popracuje np. 5 razy po 3 minuty, czyli 15minut, czyli 0,25h*1500W czyli 0,375kWh. Średnia cena 1kWh to 40 groszy. Zatem przy podanym wyżej zużyciu wychodzi 12 zł miesięcznie... Drogo? Takie małe ćwiczenie logiczno/matematyczne :) Osobiście cenię sobie szybkość i wygodę korzystania z elektrycznego czajnika na tyle, że do głowy mi nie przyjdzie wrócić do "starych" metod. Ale znam takich, co się przenieśli, jak twierdzą - dla oszczędności. Cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten dom w programie
to perfekcyjnej pani domu?? to ona musi nic nie robic tylko sprzatac :-( podejrzewam ze ma do tego cały sztab ludzi, program jest przesadzony, może trochę ma na celu wygonic lenia z tych kobiet. Bo ze beda tak sprzatałt zgodnie z planem systematycznie to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, co Wy się czepiacie tej biednej kobieciny, to jest dziennikarka i aktorka (wkilku filmach zagrała) która prowadzi taki program i już. A Wy tak we wszystko wierzycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie ze tak
a niektóre baby mysla ze to guru czystosci i perfekcjonizmu. To jest wszystko na potrzeby programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto tu się przejmuje? :P przecież osoby oglądające ten program to wszystko wiedzą. Od początku tego topiku wyłapujemy te fajne porady na łatwe i szybkie mycie czegoś bez użycia ,,cudownych,, środków chemicznych, które idealne są raczej tylko w reklamach ;) Przecież była już o tym mowa na topiku, po co ciągle ,,odkrywać amerykę,, ? Sama swego czasu zastanawiałam się, że A posada dzieci? I skąd ma tyle czasu na to wszystko? Ale jakie ma to znaczenie? Ja ją oglądałam z czysto praktycznej strony i na przykład bardzo jestem zadowolona z mycia octem :D Ten program pozytwnie na mnie działa i motywuje do sprzątania, i jeśli o mnie chodzi, to jestem z tego bardzo zadowolona :) pozdrawiam :) ludki więcej luzu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma dziecko przynajmniej1
pokazywali, jak mu czyta bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna26
Nie chce mi sie czytac wszystkich wypowiedzi, wiec zapytam...Czym myjecie stalowe lodówki, kuchenki, mikrofale itp.???Szukam najlepszego sposobu, ja uzywam wilgotnej mikrofibry, ale moze macie lepszy pomysł...Płyn do szyb odpada, bo robi straszne smugi, olejku nie chce używać bo ciezko pozniej sobie z tym poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _oczywiście że
ocetem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadzeciarnia
Hej rutter!:-D Ja na przykład jestem singielką która lubi mieć porządeczek. Wtedy jest miło i przyjemnie siąść wieczorem z filiżanką wybornej herbaty, ksiązką. No i nie stresuję się gdy ktos zadzwoni do drzwi (jak miewam bałagan to jest to stres i to duży(sic!), zwłaszcza że mam takie urocze mieszkanko z sypialnią w salonie a pokojem do pracy i relaksu na tyłach.:) NO bo jak ktoś wpadnie a w kuchni ani jednego kubka wolnego nie ma to chyba nie najlepiej świadczy o gospodyni co?:) więc wolę nie dopuszczać do takicj monentów i walczę pasjami:) (Sama zużywam dziennie około 15kubków i filizanek! :-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bezradnej
ja odkrylam takie pronto w spraju , w niebieskim opakowaniu, do wszytkiego - gfaktycznie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealealeale
próbowałam octem umyć kabinę prysznicową,skończyło się na drugim myciu cilitem,dwa razy więcej roboty miałam,do dupy z tym octem zresztą zauważyłam,że czyszczenie takimi naturalnymi srodkami znacznie wydłuża czas pracy i w dodatku nie zawsze pomaga,zresztą chyba po to wymyślono rózne środki,żeby było łatwiej sprzątać,a takie domowe sposoby to chyba się stosuje jak MUSISZ sprzątnąc,a akurat nie masz czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka1
Ja myję powierzchnie stalowe nabłyszczaczem do zmywarek. Najpierw wodą z płynem do mycia naczyń, a potem parę (2-3) kropel nabłyszczacza na miękką wilgotna szmatkę i jest "wysoki połysk". Zostawiam do wyschnięcia. Tak też bardzo ładnie czyści się krany, czajnik i inne stalowe akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dawno mnie strasznie nie było.. bezradna26 >> ja myje wodą z octem albo płynem do okien.. a potem nabłyszczaczem do zmywarek :) alealealeale >> zgodze sie że octemwszystkiego nie wymyjesz... ale w tych domowych sposobach..to chodzi przede wszystkim o ochrone środowiska.. no i naszego zdrowia przy okazji.. dlatego przynajmniej sie staramy rezygnować z chemii :) ktoś kiedys pytał o myccie wanny z hydromasażem... ostatnio w jak czysty jest twój dom..pokazywali jak umyć.. rozpuścić w ciepłej wodzie tabletki do zmywarki i wlać do wanny... włączyć na 10 min... a potem tylko powyciągać wszystkie brudy:)... dlatego tabletki bo płyny sie za bardzo pienią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odeon
Witam wszystkie perfekcyjne i nieperfekcyjne Panie domu! To forum wciągnęło mnie równie mocno jak program na TV Style. Jak to dobrze, że są takie kobiety, które mają poczucie humoru i dystans do robót domowych... Kiedy oglądam ten program, zawsze poprawia mi się humor- szczególnie, gdy bohaterki GOTUJĄ.Czy to możliwe, żeby dorosłe kobiety nie potrafiły usmażyć naleśnika? Może to tylko żart, albo czeka nas to samo:brak czasu sprawi, że wszystko trzeba będzie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam dziś czasu żeby przeczytać cały topik, a na poniedziałek moja kabina prysznicowa musi lśnić. Ratunku!!!!!! Pomocy!!!!!!! Na szybach jest osad, nie chce zejść! Próbowałam cifem- narobiłam się -bez większego efektu. Błagam o radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zero za zero
uliczka polecam cilit bang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Program jest swietny!A jesli chodzi o Angielki,to mnie nic nie zdziwi.Ani to,ze nie potrafia gotowac,ani to,ze nie potrafia utrzymac w czystosci swoich mieszkan.W jednym odcinku zadano kobiecie pytanie :\'co to jest?\',chodzilo o peczek buraczkow,a ona rozesmiala sie tylko jak dziecko,nie miala bladego pojecia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
Pomijajac "filozofie" programu, nie da sie ukryc ze wiele sposobow po prostu sie przydalo. Poniewaz ja rzadko ogladam tv, nie wiem czy byly i co bylo w ostanich programach, a szalenie ciekawa jestem jakie sa nowe ciekawostki i sposoby na radzenie sobie w domku. Moze ktos przypomni te ostatnie? Fajnie by bylo, by ktos kto systematycznie oglada zrobil zestawienie tych pomyslow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kael
hej od niedawna oglądam ten program i jak patrze na te zapuszczone chałupy to moja wydaje się być całkiem czysta [ha ha ha] a tak apropos to czym myjecie panele podłogowe bo po tych płynach ze sklepu to powstają smugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA35
czesc ja jestem tu nowa a porządeczek bardzo lubie i w mojej chałupce musi byc,a panele myje wilgotną szmatką[z mikrofibry] z wodą i mydłem paneli nie mozna bardzo moczyc.A PERFEKCYJNą PANIą.... czasem oglądam i ciekawe sposoby wykorzystuje u siebie -bo dla czego nie? sprawdzają mi sie;ocet z wodą ,pojemniczki do lodówki na zywnosć i porządkowanie w garderobie , wiele z jej sposobów juz znałam wczesniej bo jakos trzeba sobie radzic ,a przy 170 metrach to nie jest takie łatwe i pokombinowac czasem trzeba a czym wy ułatwiacie sobie zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA35
babeczki ,jeszcze nie posprzątałyscie? wracac do kompów, dokonczycie pózniej.Ja juz skonczyłam [bo mam 16 letnią córe-to jest dopiero perfekcyjna pani domu ,a ze ma ferie to szaleje z miotłą]hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posprzątany dom ułatwia życie. Nie szuka się godzinami notatek, czystego kubka. Tak naprawdę to jak się raz posprząta i pilnuje to potem jest mniej roboty. 3ba tylko na bieżąco dbać. I to daje sporo wolnego czasu. Bo wszystko na swoim miejscu. Nie mówię o sterylnej czystości, ale o zdroworozsądkowym podejściu. Na dodatek znajomość działania sody, octu czy proszku do pieczenia pomaga dbać o środowisko, dłonie a nawet płuca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posprzątany dom ułatwia życie. Nie szuka się godzinami notatek, czystego kubka. Tak naprawdę to jak się raz posprząta i pilnuje to potem jest mniej roboty. 3ba tylko na bieżąco dbać. I to daje sporo wolnego czasu. Bo wszystko na swoim miejscu. Nie mówię o sterylnej czystości, ale o zdroworozsądkowym podejściu. Na dodatek znajomość działania sody, octu czy proszku do pieczenia pomaga dbać o środowisko, dłonie a nawet płuca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kael
no tak w sumie to macie racje ale czasem człowiek ma takiego doła że mu sie nic nie chce i tak to sie zaczyna a jak już sie ockniesz to często jest już za pużno yak też było i ze mną a teraz zmagam się z górą prania centymetrem kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kael
ale gdy oglądałam ostatni odcinek PORZĄDEK MUSI BYĆ to taki program na ZONE CLUB to wziełam sie do roboty i efekty już widać tam w tym programie pobierają próbki z tych zasyfionych domów i chodują takie różne świństwa i jak sobie wyobraziłam że u mnie też coś takiego mogli by znaleść to sie wziełam do roboty [ ale bez przesady aż takiego syfu to w domu nie mam nawet jak bym miesiąc nie sprzątała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera myśle i myślę... :P W której pozycji literackiej był potwór który nazywał się Kael? Wiedźmin? Belgariada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kael
MELLA ty nie bądż taka dowcipna ja prubóje sie zmobilizować do jakiejś konkretnej czynności a leszcze jutro idę do roboty na 6.30 a miałam zamiar wziążć sie za prasowanie ale nie wiem czy rano sie zbiore na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×