Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dementia

czy wszystkie z Was miały robione badania przed rozpoczęciem brania pigułek?

Polecane posty

jak w pytaniu :) Chcę zacząć brać tabletki ale nie wiem czy podczas prywatnej wizyty robią badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np nie miałam- tzn badań, tylko szczegółowy wywiad i czuję się bardzo dobrze. Nie miałam badań bo pracuję w innym mieście niź mój gin i niepodobna się do niegom ostatnio wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssss
Mity związane z antykoncepcją MITY ZWIĄZANE Z ANTYKONCEPCJĄ Odpowiedzialne rodzicielstwo wymaga stosowania antykoncepcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszelkie formy antykoncepcji są nieodpowiedzialną próbą osiągnięcia odpowiedzialnego rodzicielstwa, gdyż szkodzą fizycznie, a jednocześnie oznaczają rezygnację człowieka z władzy nad własnym zachowaniem. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam nieodpowiedzialnej seksualności, uzależnień, zranień i przestępstw w tej dziedzinie. Tym więcej też niechcianych ciąż i aborcji. Pamiętaj - antykoncepcja nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością! Antykoncepcja jest skuteczna w 100%. NIE JEST TO PRAWDĄ Każda metoda antykoncepcyjna jest zawodna i może dojść do poczęcia dziecka. Pamiętaj - antykoncepcja nie zwalnia z odpowiedzialności za możliwość poczęcia dziecka! Nowoczesne środki antykoncepcyjne są bezpieczne dla zdrowia kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszystkie środki antykoncepcyjne są szkodliwe dla zdrowia kobiety. Pamiętaj - nie ma bezpiecznej dla zdrowia antykoncepcji! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji nie mają działania wczesnoporonnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania każdej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący: a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową, b) zahamowanie owulacji (jajeczkowania), c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego, d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego, e) czynnik jajowodowy (upośledzenie ruchów perystaltycznych jajowodu, powodujące zbyt późne osiągnięcie jamy macicy przez zarodek, a przez to jego śmierć) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! Pamiętaj - pigułka ma również działanie wczesnoporonne! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji mogą zażywać młode kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Pigułka zażywana przez młode dziewczyny może zakłócić ich cały biologiczny rozwój, dlatego pigułek nie może zażywać kobieta do ukończenia 21 roku życia (nie wcześniej jednak niż 7 lat po pierwszej miesiączce), ze względu na dojrzewanie układu hormonalnego! Pamiętaj - pigułki nie może zażywać kobieta przed ukończeniem 21 roku życia! Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD, spirala) nowej generacji są środkami wyłącznie antykoncepcyjnymi. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania wkładek wewnątrzmacicznych polega głównie na utrudnieniu zagnieżdżenia dziecka, w fazie rozwojowej zarodka, czyli jest to efekt wczesnoporonny! Wszystkie współcześnie produkowane i stosowane wkładki wewnątrzmaciczne, również z dodatkiem miedzi i/lub hormonów, mają działanie wczesnoporonne, czyli powodują zniszczenie życia poczętego dziecka! Pamiętaj - wkładka wewnątrzmaciczna jest środkiem wczesnoporonnym! Antykoncepcja prowadzi do ograniczenia liczby aborcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Antykoncepcja jest przygotowaniem i wychowaniem do postawy "za aborcją" czyli przyzwoleniem na zabijanie własnych dzieci. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam niechcianych ciąż i aborcji. TAK CZY INACZEJ DZIECKA MA NIE BYĆ. Związek przyczynowo-skutkowy między aborcją a antykoncepcją Pamiętaj - antykoncepcja prowadzi do aborcji! Pigułka pomaga uregulować cykle i łagodzi dolegliwości w czasie miesiączki. NIE JEST TO PRAWDĄ Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej cykle nie są fizjologiczne, a miesiączki nie są "prawdziwe", są to krwawienia wynikające z odstawienia hormonów. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykle nieregularne i dawne objawy z reguły wracają, a nawet się nasilają. Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne nie regulują cykli! Pigułki hormonalne zmniejszają zachorowalność na niezłośliwe choroby piersi. ALE WZRASTA ZACHOROWANIE NA RAKA Jaka jest z tego korzyść, jeżeli jednocześnie na skutek przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych wzrasta zachorowalność na raka? Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne są umieszczone w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka! Pigułka antykoncepcyjna prowadzi do zmniejszenia ilości infekcji narządu rodnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Jest dokładnie odwrotnie, przy jej stosowaniu ilość infekcji zwiększa się. Pamiętaj - antykoncepcja zwiększa ilość infekcji! Dwuskładnikowa pigułka ma pozytywny wpływ na niektóre problemy skórne, jak np. trądzik. NIE JEST TO PRAWDĄ Z chwilą odstawienia pigułki schorzenie z reguły powraca. Poza tym trądzik spotyka się raczej u młodych dziewcząt, dla których pigułki hormonalne są szczególnie szkodliwe ze względu na niedojrzały jeszcze układ hormonalny. Pamiętaj - z trądzikiem idzie się do dermatologa, a nie do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...hmmm....
Katechistko zmiana nicka nie wpływa na IP Twojego komputera... Także uważaj bo za takie zachowanie postępowanie wobec Ciebie zaraz się zacznie.. Uwierz, że koncerny mają większą moc zlikwidownia takich jak Ty...Administracja już zgłosiła Twoje dane do odpowidnich władz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raczej zalezy od lekarza. jak 1 raz mi zapisywal to zrobil cytologie ale od razu dal mi recepte a na wynik przeciez czekalam. znowu jak bylam u innego to dal mi zlecenie na badania krwi bo stwierdzil, ze skoro cytologie mialam rok wczesniej to nie potrzebuje jeszcze i tak rok u niego bylam bez cytologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pokazalam ginowi szczegółowe badanie krwi (mialam brac tabsy ze wzg. na anemię, dlatego akurat miałam \"świeże\" wyniki), o badaniu hormonów nawet nie wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam robione badanie krwi, ale zadnego wywiadu w stylu czy pale itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie miałam
żadnych :O nawet wywaidu ze mną nie przeprowadził.. tzn badanie zakończyło sie na wsadzeniu wziernika i zajrzeniu w dziurkę:O nawet mi cytologii nie zrobił ani nie spytał czy mam np. cukrzycę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiuiiuti
ja nie miałam żadnych badań, ani wywiadu, zażyczyłam sobie takie a nie inna tabletki bo coś dobrego przeczytałam w kolorowym piśmie, i te dostałam ale w sumie brałam parę lat i jest OK (już odstawiłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angieeeee
ja nie miałam żadnych badań lekarz spytał tylko czy pale papierosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez wogole nic sie nie pytal:o tak samo tylko wziernik i po co przyszlam;/ myslalam ze jakies badani krwi i hormonow bede miec a on mi tak od reki przepisal pierwsze lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gin jak poszłam dała mi skierowania na badania, morfologia, wątroba no i hormony :) komplecik badań dopiero na podstawe tych badan przepisała mi odpowiednie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssssssssssssssss -------------------> marna prowokacja :D Anulka156----------------> byłaś u ginekologa prywatnie czy państwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Ja miałam robione tylko USG piersi i cytologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×