Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

wybieram sie w przyszłym tygodniu, co prawda miałam sie zgłosić za 2-3 tygodnie, ale nie było grafiku, a potem miejsca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam przyjść skontrolować łokieć, ale przy okazji zawsze ogląda też kolana, tylko nie wiem po co, skoro i tak nic nie robi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten zastrzyk coś pomógł? Czy dalej jest nie tak i wybierasz się na zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta:) Jak mnie tu dawno nie byłooo... Zwracam sie do Was z prośbą... Pamiętacie te moje \"plamy\" które miałam na nodze? Zrobili mi teraz rezonans i znowu wyszły... Co sądzicie o moim kolanie? Napisze tu wynik reznonansu kolana lewego z października i lutego: PAŹDZIERNIK Ciągłość aparatu więzadłowego jest zachowana. Wąski róg przedni łąkotki bocznej. Zdradza on jednocześnie cechy miernie nasilonej degeneracji. Jego powierzchnia dolna jest zmarszczona co może kryć obecność niewielkiej szczeliny. Miernie nasilone zmiany malacyjne w chrząstce przedniej części kłykcia bocznego kości udowej. Rozwarstwienie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowe. Drobny obszar malacji w chrząstce tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. W tylno bocznej części obwodowego odcinka trzonu kości udowej widoczna jest nieregularna w kształcie zmiana TU długości 54mm. W wymiarze poprzecznym osiąga on max 13mm. Zmiana okonturowana jest sklerotycznym rąbkiem a w otoczeniu tego ostatniego nie stwierdzamy obrzęku. W swej części udowej TU wywołuje erozję warstwy korowej kości na krótkim, bo 8mm odcinku. Charakterystyka sygnału tej zmiany sugeruje w pierwszym rzędzie chondromyksoid fibroma. LUTY: Obrzęk więzadła krzyżowego przedniego bez przerwania ciągłości. Obszar obrzęku w ciele tłuszczowym podrzepkowym. Nierówności chrząstki powierzchni stawowej na kłykciu bocznym. Nieregularny obszar zwiększonego sygnału T2 zależnego w tylnym rogu łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna tak jak w badaniu poprzednim wykazuje małą masę przedniego rogu w porówaniu do reszty łąkotki. Więzadło poboczne o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale. Troczki rzepkowe nie są zerwane. Nieznaczny naddatek płynu w stawie rzepkowo udowym. Chrząstka powierzchni stawowej rzepki ma zachowaną ciągłość. Więzadło rzepki bez zmian. W tylno bocznej części dalszego odcinka trzonu kości udowej widoczny jest niekostniejący włókniak identyczny jak w badaniu poprzednim. Niewielki obszar obrzęku kostnego w kłykciu bocznym kości udowej po stronie bliższej wcięcia międzykłykciowego. Poza tym części kostne bez zmian innych. (z góry sorki za jakieś błędy :) ) No i jak myslicie?? Mam się czym martwić czy nie bardzo? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, buziaki Dziewczyny:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karsia miło Cię widzieć:) Chciałabym Ci powiedzieć, ale niestety ja to niezbyt się na tym znam. a lekarz już widział ten wynik? Jak się wogóle czujesz? Kolana itp:) Opowiadaj nam tu szybko i zaglądaj częściej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh:) Kurcze do lekarza mam jechać dopiero 26 lutego:( bo ma URLOP... A ja jestem niecierpliwa i muszę wiedzieć wcześniej:P To prawe kolano, które było operowane w kwietniu 2007 to dobrze:) a z tym lewym (artro listopad 2007) to tak nie bardzo... z jednej strony te plamy a z drugiej coś mnie boli... Czasem nie mogę go zgiąć bo mi coś blokuje (myśle że to wina tego więzadła przedniego albo łąkotki) kurcze dośc mam tych kolan :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że Megusia tu looknie bo ona sie chyba zna na tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywam się ale jeszcze będę zaglądać, zależy mi żeby wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiające są te łąkotki, bo jeśli naprawde byłyby uszkodzone to z pewnością zostałyby opracowane w czasie artro (chyba żaden rozsądny chirurg by tego nie zostawił), a co do krzyżowego, to się nie znam, zwłaszcza jeśli nie było urazu skrętnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi z łąkotkami właśnie nic nie robili... boję się o to więzadło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałaś jakiś uraz? rezonans czasem pokazuje nieprawde, więc może akurat jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba, że Ci coś uszkodzili w czasie artro, niestety u nas wszystko jest możliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam urazu:/ kurcze nio... a przed artro więzadła były okey...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem z takiej głupiej artro jest więcej szkody niż pożytku, dlatego na następną zdecyduje sie jak już będe ciągnąć za sobą noge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karsia, rany jakie szczegółowe i długie te opisy. Kurcze, co tak to drugie kolano się u ciebie buntuje. Czy ten włóknik to to samo co to fibroma coś???? No, 26 luty to jednak długo jak coś boli. Znowu nie przesadzajmy, żeby podczas artro uszkodzili więzadło. Nie sądzę. Na MRI często bzdury wychodzą, a każdy widzi co innego. Oby wszystko się wyjaśniło wkrótce. Sandra, ty masz dalej ten przykurcz? To jak ty chodzisz biedaku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po rehabilitacji nie mialam tak duzego...ale teraz sie zapuscilam pzrze sesje...swoja droga przyklurcz robi sie tak szybko a pozbyc sie to syzyfowa praca:(( ciekawe co na ten przykurcz moj lekraz:P pzred artro mialam sie go pozbyc to byl glowny powod tej dluuugiej rehabilitacji;P ale teraz to juz mnie preciez nie wyzruci bede musiala go pozniej naparwic jakos:P a teraz jakos sobie radze jak siedze to podkladam poduszki az 3:P a jak chodze to na palcach i jakos sie toczy..tlyko zeby nie bolalo...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, kompik prawie ok.:D Sandra, od czego robi się ten przykurcz i gdzie go masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinter ja nie wiem od czego hehe wiem ze od zlej pracy kolana...nie prostuje do konca wiec miesnie sie skracaja ,,bo po co sie maja wysilac jak ihc nie uzywam"(tak mi fizjiterapeuta powiedzial) a potme przy probie wyprostu boli bo mikrofibrye sie musz arozerwaca to boli;/ no i pozniej sie zablizniaja i dopeiro potem miesnien jest tak samo dlugi jak na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze ne napisalam gdzie go mam:P w dole podkolanowym tam gdzie sa pzryczpey miesni chyab dokaldnei dwuglowego uda ale pewna to nie jestem tej nazyw:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×