Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eternity1302

nabijaczki ze starego topiku-teraz tutaj

Polecane posty

Izunia benjaminy tak maja , to u nich normalne :) a dokladnie mozesz poczytac w necie - jest duzo stron , encyklopedii kwiatow ja pamietam tylko ze to normalne ale nie pamietam czemu tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja fikusa mam bonsai juz drugi raz zrzucil wszystkie liscie , tez stercza kikuty z trzema listkami :D ale na koncach widac zalazki nowych lisci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co czytałam to benjaminy nie lubią przeciągu,mało światła,przenoszenia,zmian temperatury.....kapryśne są i trzeba miec do nich anielską cierpliwość i nie przejmować się ich wyglądem ;) mój pierwszy benjamin jak zrzucił na jesień liście to uznałam że zdechł i........wywaliłam go!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiesz co trzeba zrobić aby dracena rosła w szerz...tzn grubsze konary miała? moja to tylko w zwyż potrafi i gubi co jakiś czas dolne liście....zaczyna wyglądać jak wiotka sylfida ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooo wybredne sa ;):D moi znajomi chcieli swojego obcinac bo im zrzucal liscie od gory ale poradzilam zeby postawili na podlodze a nie na stoliczku to bedzie mial troche oddechu od gory - wiadomo ze wyzej cieplej a on prawie dotykal sufitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm a dracene masz te z cienkimi liscmi-takie piorka ? one za bardzo grube nie chca rosnac ale wiem co zrobic zeby sie rozgaleziala , to znaczy wypyszczala jeszcze boczne pioropu(O?)sze trzeba wsadzic do nich pestke z cytrusa , to podobno pobudza je do tego rozrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam też tą szerokolistną ale jakieś robale się zalęgły w ziemi i poszła na śmietnik :( teraz tą drobnolistkową mam (ona już ze 14 lat chyba ma) i nawożę ją takim nawozem w płynie Zielony dom do roślin ozdobnych....czytałam opinie na necie,że bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc od cytryny :) noooo to wiekowa jest :D sprobuj ja nawozic czesciej niz do tej pory i moze na zime nie przestawaj tak jak radza (niby raz w miesiacu w zimie) a wlasnie, jak czesto nawozisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie napisalam -pestke wetknij po prostu w ziemie dokad siegniesz palcem tak bez uzycia wiekszej sily a z odzywka to jeszcze moze zapytaj w jakims ogordzniczym bo moze maja jakies spaecjalne do tego typu kwiatow (nie wszystkie wlasnie lubia te sama a o tej co piszesz nie slyszalam - z wiadomych powodow - ja mam inne :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihihi...jak sobie przypomnę...ale średnio raz na 2-3 tygodnie na opakowaniu jest napisane,że od marca do października co 14 dni należy nawozić....więc prawie się w normie mieszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podlewaj z nawozem raz w tygodniu zaobserwujesz czy cos to daje :) a na robale tez sa sposoby - sa rozne srodki czasem warto powalczyc jak kwiat jest naprawde ladny :) no i robale sa chyba latwiejsze do wytepienia niz wyleczenie z jakiejs choroby lisci itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawoze czasem nawet czesciej jak nie pamietam kiedy ostatnio lalam zaszkodzic nie szkodzi a niektore ladniej bujaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie zielarki i ogrodniczki:) ale sie tu duuuzo nauczyłam :P ja z kwiatkami nie szaleje bo jak 1.5 metrowego krzaka zawiesc do znajomych kiedy jedziemy do PL na 3 tyg???? mam tylko kaktusika i skrzydłokwiat :) z nim to był taki numer że mieliśmy go w PL przez 4 lata i rósł jak wariat, jak wyjechaliśmy to do miesiaca nie ten kwiatek, listki mu powiedły i zaczoł umierać. Moja mam uwielbia kwiaty i rosną u niej naprawdę dorodnie a z nim biedakiem poradzic sobie nie moga. W rezultacie go rozsadziła na 2 i 1 wzięliśmy po roku do UK. Przebyła droge z Polski do UK w tym 6h prom , biedulek pod anteną satelitarną polsatu :D w styczniu. Raczej nie liczyłam na to że przezyje a ten dumnie droge przezył i już jest 2razy wiekszy (choc musze sie przyznac że podlewam go jak ma naprawdę sucho, odrzywki ani pół nie mam w domu) druga połowa kwiatka zdycha w PL. Weźniemy go tu w lipcu no bo przeciez go szkoda. Mama przewertowała swoje ksiegi z i wycztała tam gdzieś że kwiatek tęski w życiu bym nie uwierzyła gdzybym nie widziała na własne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się!:D Anna nie miałam pojęcia,że kwiatek potrafi tęsknić....no ale to prawda to musisz \"bliźniaka\" też zabrać z Pl do siebie ;) Smiley zawsze można pizze na obiad zamówić i wtedy nie trzeba gotować! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj też driny za limit postawię :) \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba znalazło sie rozwiązanie w sprawie podlewania kwiatków w czasie wyjazdów do PL. Znajoma odsypała mi trochę http://www.crystal-soil.pl/crystal-soilpl.htm musze to wypróbowac, wczoraj zalałam to wodą i dziś mam spory flakon tego czegoś białych i niebieskich. Dziś kupię jakis kwiatek i spróbuje go do tego przesadzic - zobaczymy czy sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna a tak jakoś mi wyszło ;) te kulki żelowe są fajne...ładnie wyglądaja kwiatki w tym posadzone i w jakimś przezroczystym pojemniku :) podobno nie za bardxzo nadają się do dużych roślin - tak mi powiedziała pani w ogrodniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem - chyba znowu nawiedziły mnie mszyce!!! co roku pojawiaja się i zżeraja mi kwiatki :( wiecie czym to dziadostwo zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia 30 moja mama kupowała paczkę papierosów, wyciągała je z papierka i gotowała , potem tym spryskiwała kwiatki - nie wiem jak to sie sprawdzało szczerze Ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm....nie słyszałam o takim sposobie,ale nie wykluczam,że się do czegoś takiego posunę ;) na necie przeczytałam,że je podobno można utopić....na początek od tego zacznę.....tym bardziej że takie małe coś zauważyłam właśnie na ziemi koło zmarniałego mi nagle krzaczka truskawki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×