Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Liliankas ja próbowałam już np położyć go i głaskać po pleckach ale on na łóżeczko reaguje wrzaskiem ledwie oczy otworzy..tzn tak od 3 dni wcześniej zdarzało mu sie zasnąć spokojnie jak przy odkładaniu sie budził..nie wiem co mu jest...a powiedz co jeszcze jest w tej książce moze sobie kupię..bo juz wymiękam...zaczyna mnie znieczulica łapać czasem jak on po raz czwarty budzi się jak główka styka się z materacykiem...ale nawet jak 10min leży i placze to jest jeszcze bardziej rozhisteryzowany...a zreszta to jakaś metoda sadystyczna...ehhh póki co przysnął..oby na dłużej... Byłam dziś pierwszy raz od roku na aerobiku:) zobaczymy czy jutro wstanę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na początek wyjaśniam w temacie wędzidełka (z opinii trójki lekarzy w tym laryngologa): faktycznie nie należy specjalnie się martwić i spieszyć w tek kwestii; w niektórych szpitalach na oddziale noworodkowym robią ten zabieg "z urzędu"; rach-ciach i po sprawie (np. u nas na prowincji) ja niestety albo i stety rodziłam w odleglejszej klinice a tam myślę, że nie mają czasu na "pierdoły" :-) ale do rzeczy... problem pojawia sie w momencie kształtowania mowy i wyrastania zębów; dziecko może ale wcale nie musi seplenić; ale podobno gdy język jest mocno wcięty (tak jak u nas) to wada zgryzu pojawi sie na bank; a dużo trudniej wytłumaczyć takiemu np. 3-latkowi co pani doktor będzie robiła mu nożyczkami w buzi niz niemowlakowi; i to cały problem; ja też miałam u siebie taki feler i rozeszło sie po kościach ;-) pigi juz Ci mówię... nie chodziło przypadkiem o usg przezciemiączkowe? my idziemy w piątek na takie; z moim starszym synem wynikła sprawa, że miał jedna półkule większą a druga mniejszą; i tez martwiłam sie srodze; juz się bałam, że prawa i lewa strona ciałka bedzie sie nierównomiernie rozwijać; i co? i nic!! miał tylko nieznaczne napięcia; a na marginesie chodziłam z nadgorliwości przez okrągły roczek na masaże i ćwiczenia z synusiem; polecam bo to super sprawa więc pigi nie martw się bo jeśli to prawie, że profilaktyka to bedzie jej się samej na pewno podobało; prawie jak w SPA ;-) no ale przyznam Ci rację; te ich sprawdzania naprawdę wyglądaja makabrycznie; brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam wielką kibicką nie jestem ale jak dziś usłyszałam o tym w radiu (w poczekalni u dentysty !) to mi łezki poleciały; mamy punkt odniesienia, bo kurczę, mamy takie właśnie dzidziuchy jak jej Lilianka; jak sobie pomyślę o moim Olku to... brr... Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże Dziewczyny, strasznie się martwię - pisałam Wam kiedyś, że moja Majusia ma powiększone te gruczoły piersiowe - lekarka kazała smarować kwaśną wodą i tak też robiłam - ale dziś zauważyłam ,że wycieka taki jakby siwy płyn :(((- zadzwoniłam od razu do lekarki ,ale ona mówi, że to normalne w takiej sytuacji - jutro pójdę chyba do innego lekarza jeszcze Wiecie coś na ten temat alex - nie chę Cię martwić, ale moja siostra miała taki sam problem z jazdą w wózku - cuda wianki robili a on darł się jakby na igłach leżał - nic nie pomogło - za to przypadł mu do gustu wózek spacerowy ;) ale prubój, może da się jakoś go przekabacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale walnęłam byka -spróbuj - miało być oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosia, napisze ci, jakie mam sposoby na moja krolewne : jak zje ok 18 to nie daje jej usnac az do kapieli. poswiecam jej max czas. gadamy sobie, pokazuje jej zabawki, nosze na rekach, a potem kapiel, jedzenie i usypia mi w locie:) mysle,ze mozna tak sprobowac. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze jedno, wbrew temu, co teraz jest w modzie, to ja swoja starsza corke wychowalam w pozycji "n a brzuszku" i ala tez tak lubi. zauwazylam, ze jak byla na boku, to czesto sie budzila. w koncu sprobujcie lezec cala noc tylko na jednym boku. nie da sie. a na brzuchu jest duzo wygodniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agosia pytasz co jeszcze jest w tej książce- generalnie prawie wszystko ..;-) np są rozróżnienia na różne temperamenty dzieci i wskazówka jak postępować z każdym z nich, jak dziecko uspokajać, jak usypiać, jak zmieniać nawyki i cala masa po prostu codziennych drobiazgów które bardzo usprawniają życie. Ja stosuję ją w miarę możliwości i działa dla mnie w 100% a prawda jest taka że ona nie dość że jest rewelacyjna dla mnie to jeszcze tania bardzo. i ja naprawę nie mam absolutnie żadnych problemów ze zrozumieniem córci i aby tak jak najdłużej- fakt uczyłam sie tego od samego początku zgodnie ze wskazówkami itd.. ale teraz wiem, ze warto było... tutaj jest link do tej książki najtaniej jak to możliwe. http://www.kdc.pl/produkt/10259/10/11931/Jezyk_niemowlat.html jest jeszcze język dwulatka który też notabene mam i też jest świetna a kupiłam ją przyszłościowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu spróbuje choc od 18 on tez ostatnio nie spi i sie bawimy ale popróbuje..a na brzuszku on sypia od poczatku..na plecach po 5min otwarte oczy i nie wie co z łapkami zrobic :P Te ksiazke chyba kupie...bo zwariuje juz trzeci dzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pytanie to KDC to potem bede musiala zamawiac jak w swiecie ksiazki? ciut niegramatycznie mi wyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja jestem ledwo żywa 3 noc po kąpaniu 3h spanka a potem co godzine nie wiem to chyba nie ma sensu te karmienie piersia chyba zrezygnuje załamka agoosia jesli chodzi o klub dla ciebie to oni przysyłaja katalogi a zamawiac nie musisz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu nie rezygnuj tym bardziej że z butlą jest często tak samo..nic to nie zmienia że dajesz sztuczne..no chyba ze kogos wykorzystasz do karmienia:P a próbowałaś wziąć do łóżka?? choć na 2-3 noce az sie ureguluje..mój tez tak miał i teraz ma wlasnie znów i liczę że to wkrótce minie..moj zasnąc nie moze..i biorę do łóżka i on spokojniejszy i ja powiedzmy lepiej śpie...przynajmniej nie musze biegac do drugiego pokoju a potem walczyc z odkładaniem...ale czekam tylko na moment zeby zaczal choc dużą część nocy spać sam w łóżeczku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu czyli potem nie przyślą mi czegokolwiek za co bede musiała płacić?? bo tak było w Swiecie Ksiażki i miałam dość:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kupuje te ksiazke Alicja -chyba faktyczne wyprobuje ta metoda ibede lapac pozniej bo moze faktycznie dla niej zawczesnie Lidia-dzieki ze mnie uspokoilas z tym przeswietleniem bo tak sie stresuje ale jak widac nie jestem sama Dzis ide na 13na szczepienie az sie boje A gdzie reszta dziewczyn cos nas zaniedbuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ULALA !!!!ale puchy zmowilyscie sie? Ja bylam na szczepieniu ale nas nie zaszczepili bo nie ma w aptece szczepionek dopiero na jutro i szczepimy na rota ta szczepionka jest doustna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-1967-........Luka.......05.04.......2600/2460......8tydz... ...4500....5 1cm/? pigi...........Oliwia......18.04......2900/3250....7tydz ...4900... 54... ? alex81........Oskar.....17.03.......3930.........9tydz.. ...6000......58cm/ 63cm agoosiaa.....Staś.......17.04.....4010/3840....5tyd..... .4440......60 cm... ? no wiec mama.........11.04....3029/3235....7tydz..5320....56cm....?c m isa-22......................02.05.....3640..........2tyd z..... 4200....58 ....? Motka........Niko........03.04....3200/3080....9tydz.... ..5420.....5 3/? Anna_śl......Kubuś.......12.04....3100/2980...5tyg...... ..4150......53/ 59cm Lida74.....-Aleksander--11.04...2550/2450.....6tydz..... .4180.....5 1cm..? marysia78...Kubuś......16.04......4640/4450...5tydz..... .6300.....5 9/63 Brzuchata...Adaś.......01.04......2900/2730...8 tydz..5000...52cm/62cm denim........ Tosia......06.04......3510/3200.....8tydz......5380.....56 cm/60 cm Liliankas.....Laura.....15-04.......3240/3060.....7tydz. ......5120.....53 cm/60 cm ali-cja........alicja......11.03.......3200/2800.....12t ydz....4900......56cm/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sama ze soba pisze ale co tam:) Maysiu ja jestem tego samego zdania co Agoosia nie rezygnuj i niepoddawaj sie . Agoosia ja juz zamowilam te ksiazke tzn.M ale nie wiem przez jaka ksiegarnie . U Was tak cieplo ze siedzicie na dworzu czy prad odcieli ?bo u mniie wieje ide sie poloze poki niunia spi i tak musialam ja obudzic bo jakis pajak lazil po kocyku i musialam ja rozebrac bo nie wiedzialam czy jej nie wlaz w spiochy a Lidia -mialas racje to jest USG.przez ciemiaczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia u nas z planem dnia jest mniej wiecej tak: Tosia kolo 8.30 wedruje do babci i spi w wozu po dordze, potem ja babcia karmi i mam nadzieje ze nie nosi na rekach :P, potem znowu kolo poludnia jakies karmienie i spacer gdzies do 14 albo 15.30 bo task jest Antonina odbierana od niej, w wozku caly czas spi, po powrocie do domu jest karmiona i generalnie buszuje do 19.00 czasami placze, czasami spokojnie lezy, czasem sie zdrzemnie, ale staram sie pilnowac zeby nie spala tylko sie czyms zajela, chocby jekami. ok 19 kapiel karmienie i do lozeczka. zasypia zazwyczaj miedzy 8 a 9 i potem roznie. jak juz pisalam czasem przespi do 3-4 a czasem sie budzi, ale nie czesciej niz co 3 godziny. dzisiaj np. spala od 21 do 4.00 a jak wychodzilam na pociag o 8.00 to sie dopiero budzila na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Nie zaglądałam jakiś czas,bo od dwóch dni mam po prostu Sajgon ze spaniem,a raczej z niespaniem Małej.Wczoraj to juz był kryzys,na skutek którego zrobiłam coś,czego się bardzo wstydzę i żałuję.Marcelina od przyjścia ze spaceru,czyli od 12 do godziny 20 nie spała wcale! Uwierzycie?To znaczy zasypiała na parę minut,ale odłożona natychmiast płakała,nawet zanim dotknęła materaca w łóżeczku( Agoosiu-mówi ci to coś pewnie?).Próbowałam wszystkiego-ponownego karmienia,smoka ,kładzenia na brzuszku-nic nie skutkowało.A zmęczona była,bo ziewała non stop.Na moim ramieniu przysnęła raz,ale też się wybudziła po kilkunastu minutach.Pod koniec dnia ja już byłam umęczona,ona też,a Natalia(starsza)wróciła ze spaceru też zmęczona,bo w dzień nie spała właśnie przez płacz młodszej.Natalka zaczęła płakać podczas kąpieli,potem prawie że się drzeć,bo miała otarte nóżki i nie chciała,bym ją myła.Z pokoju dobiegał wrzask Marceliny,której nie koiło noszenie przez tatę. Mi już też chciało się płakać.Zaczęłam prosić Natalkę,by nie krzyczała i w końcu...uderzyłam ją w mokrą pupę.Zobaczyłam przerażenie w jej oczach i po chwili rozległ jeszcze gorszy płacz.Tak naprawdę to dostało się jej,bo...nie mogło się dostać Marcysi.Młodsza córa mnie umęczyła,a ja uderzyłam starszą,która przecież płakała ze zmęczenia i bólu a nie mi na złość.Poczułam się po tym fatalnie.Marcelina jeszcze jakiś czas wyła,nawet jej nie wykąpałam,Natalka od razu usnęła,a mała ok 22.Ja czułam się jak wrak. To był jeden z tych dni,w których wyjątkowo nie cieszyłam się macierzyństwem... Dziś Marcelina śpi lepiej,ale o 2godzinnych drzemkach w łóżeczku to ja już zapomniałam.Na szczęście Natalka się zdrzemnęła,gdy mała spała,więc jest pogodna. Marysiu-nie rezygnuj z karmienia.Ja tak miałm z 1 córką-nwet jej się co pół godziny zdarzało na początku w nocy,a potem to się wyregulowało,a jak słyszysz na butli wcale może nie być lepiej. Kończę,bo oczywiście Malutka zakończyła swą kilkunastominutową drzemke i mnie woła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPm-nie popieram Twojego zachowania(nie gniewaj sie)ale rozumiem ze nerwy i juz ta bezsilnosc doprowadzila Cie do szalu i oberwalo si starszej Moja tez dzis nie spi caly dzien tzn.spi ale po kilka min .i tylko jezyk wystawia dzis sprobuje ja wylapac tak jak mowila Alicja o 19.30 A LIdia -mam to skierowanie i co teraz ?ja sobie codziennie powtarzam ze od dzis zaczynam cwiczyc ale tak mnie boli kregoslup ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. my dziś też po szczepieniu. jak tam było u Ciebie PIGI? ;) jejku jak się stresowałam! ale było naprawde ok...szczepiliśmy hexa 6w1 za 190zł . ale planujemy tez póxniej jeszcze pneumokoki. Ignaś wcale tak bardzo nie płakał. mam nadzieje tylko że obejdzie się bez temperatury...trzymajcie kciuki . Alic-ja - nie wiem czy doczytałaś pisałam ze ja tez chodziłam do muzycznej i pytałam na czym grasz??...;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki no wiec mama🌻 gram na fortepianie i gitarze. a corka na fortepianie i kiedys grala na flecie.. dziekuje dziewczyny za gratulacje!! :) w domu codziennie o tym gadamy (jeszcze euforia trwa) a jutro przyjezdza do nas syn meza. zobaczy po raz pierwszy swoja siostre...... ciekawa jestem reakcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosiu ze Świata ksiażki też mi przysyłali ale ja poprostu nie odbierałam i nic sie nie stało ale najlepiej niech wypowie sie ta która tą książke już zamówiłą.Co do karmienia to od początku jest to co 1,5h a teraz co godzine trace nadzieje że sie unormuje.Mały spi u nas w pokoju ale w swoim łóżeczku lece kąpać buziaki a wczoraj zjadłam troche zielonego ogórka cały dzien mały był niespokojny a wieczorem wył w niebogłosy a czy wy jecie truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a ja zapomniałam donieść, że szczepienie odhaczyliśmy we wtorek(6w1); nie było komplikacji poszczepiennych, ale Oli tak krzyczał w trakcie, że pielęgniarki zażartowały, że tych darmowych to by \"nie przeżyl\"; ciekawe od czego to zależy; inna tolerancja na ból? bo pamiętam, że starszy nawet sie nie zorientował przy takim pierwszym szczepieniu; pigi sorki ale nie kumnęłam; skierowanie na USG czy rehabilitację? my lecimy jutro na 11.20 - przezciemiączkowe i ogólne brzusia; TPM życzę cierpliwości; ja mam podobnie, ale pomagał mi w tym tygodniu mąż, który przyjechał na kilka dni i moja mama; wierze że Ci ciężko. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967-........Luka.......05.04.......2600/2460......8tydz... ...4500....5 1cm/? pigi...........Oliwia......18.04......2900/3250....7tydz ...4900... 54... ? alex81........Oskar.....17.03.......3930.........9tydz.. ...6000......58cm/ 63cm agoosiaa.....Staś.......17.04.....4010/3840....5tyd..... .4440......60 cm... ? no wiec mama.........11.04....3029/3235....7tydz..5320....56cm....?c m isa-22......................02.05.....3640..........2tyd z..... 4200....58 ....? Motka........Niko........03.04....3200/3080....9tydz.... ..5420.....5 3/? Anna_śl......Kubuś.......12.04....3100/2980...5tyg...... ..4150......53/ 59cm Lida74.....-Aleksander--11.04...2550/2450.....7tydz..... .4600.....5 1cm..? marysia78...Kubuś......16.04......4640/4450...5tydz..... .6300.....5 9/63 Brzuchata...Adaś.......01.04......2900/2730...8 tydz..5000...52cm/62cm denim........ Tosia......06.04......3510/3200.....8tydz......5380.....56 cm/60 cm Liliankas.....Laura.....15-04.......3240/3060.....7tydz. ......5120.....53 cm/60 cm ali-cja........alicja......11.03.......3200/2800.....12t ydz....4900......56cm/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967-........Luka.......05.04.......2600/2460......8tydz... ...4500....5 1cm/? pigi...........Oliwia......18.04......2900/3250....7tydz ...4900... 54... ? alex81........Oskar.....17.03.......3930.........9tydz.. ...6000......58cm/ 63cm agoosiaa.....Staś.......17.04.....4010/3840....5tyd..... .4440......60 cm... ? no wiec mama.........11.04....3029/3235....7tydz..5320....56cm...60c m isa-22......................02.05.....3640..........2tyd z..... 4200....58 ....? Motka........Niko........03.04....3200/3080....9tydz.... ..5420.....5 3/? Anna_śl......Kubuś.......12.04....3100/2980...5tyg...... ..4150......53/ 59cm Lida74.....-Aleksander--11.04...2550/2450.....7tydz..... .4600.....5 1cm..? marysia78...Kubuś......16.04......4640/4450...5tydz..... .6300.....5 9/63 Brzuchata...Adaś.......01.04......2900/2730...8 tydz..5000...52cm/62cm denim........ Tosia......06.04......3510/3200.....8tydz......5380.....56 cm/60 cm Liliankas.....Laura.....15-04.......3240/3060.....7tydz. ......5120.....53 cm/60 cm ali-cja........alicja......11.03.......3200/2800.....12t ydz....4900......56cm/? Gosiu :) :) Ja też na gitarze, ale amatorsko a do szkoły chodziłam na flet poprzeczny ale nie skończyłam :P Mój R gra na elektryku i tylko czekamy co wybierze sobie Ignaś ..bo coś przecież musi ;) może skrzypce? ;) Jakoś tak niespokojnie spi teraz po tym szczepieniu ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidia- WZielam skierowanie do tej przychoni neomatologicznej co psalas moja tez nie spi caly dzuen i teraz tez nie spi oranyyyyyy oczy ma jak piez zloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×