Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

o rany a mi ryczec sie chce moja niunia jest alegiczka ja ni moge w sumi nic jesc najlepiej to pic wode i kisiel,no i jest podejrzenie o to napiecie rany tak sie martwie i do tego wszystkiego ma jakas wysypke ktora musimy smarowac masciami robionymi na zamowienie ale juz je mamy tylko niunia zasnela ne bede jej narazie budzila bidulka moja kochana tak mi jej szkoda i oczko jej ropieje mamy kropelki jak nie przejdzie do 10dni to do okulisty rany mam takiego dola i jestem taka zla na ta pediatre z panstwowej przychodni tak mi owila ze wszystko dobrze jest a ja czulam ze nie jest dobrze gdybym ja dzis spotkala to na ulicy bym ja wytargala za kudly po co taka leczy wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi trzymaj się..bedzie dobrze...byłaś dziś u alergologa?? tak czy siak skonsultuj to jeszcze z jednym na wszelki wypadek...i spokojnie...w razie czego sa mleka dla alergików a wiele dzieci z tego wyrasta...co do napiecia to Ci pisałam...oczko się wygoi...za kilka m-cy zapomnisz...ważne że NIC z tych nie zagraza jej życiu...ucaluj Oliwcie jak sie obudzi...pewnie po tych lekarzach zestresowana biedulka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalam sie o aergologa ale ta lekarz powiedziala ze jest jeszcze za mala i tak nic nie wykryja .Zreszta ja jestem alergiczka .i sie obudziala ajak zla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigi nie mówię, że masz tak zrobić ale napiszę co ja zrobiłam: wydębiłam skierowanie od rodzinnego pediatry do poradni neonatologicznej i tam jesteśmy pod opieką superspecjalisty (też państwowo) i on kontroluje Olka i ew. kieruje do innych; komu jak komu ale mnie tłumaczyc nie musisz co znaczy latanie po lekarzach no i nerwy o zdrowie; narka; dzisiaj też mam nadzieje na spokojną nockę czego i innym paniom życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi - nie martw się, będzie dobrze !! tak to jest z tymi państwowymi lekarzami, ja mam na 17.06 szczepionki i już się boję !! Jak Cię to choć troszkę pocieszy, to każdy ma jakieś większe lub mniejsze problemy z Maluszkami.... Mojej też się jakaś wysypka pojawiła na buźce, ale to chyba jak się zapoci, bo więcej ma po tej stronie co zazwyczaj zwraca główkę do spania, jak nie przejdzie, to znów do lekarza. Oczka też jej ropieją, mniej lub więcej, już drugie kropelki ma i nie przechodzi tak do końca, ale niby tak dzieci czasem mają .... Moją boli czasem ten brzuszek popołudniami, czasem bardziej ryczy, czasem mniej - nie wiem czy to już kolka - dwa dni temu była tragedia, następne dni było o wiele lżej Też mi się serce kraje, jak widzę jak ona cierpi TERAZ JUŻ DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIEMY DRŻEĆ O NASZE SŁONECZKA :) !!! aha, wiecie co lekarka powiedziała mi, że mam jej nie ubierać czapki w takie upały, bo to tylko gorzej, się zapoci - robi się przez to ciemieniucha, tylko postawić budę i od wiatru osłonić - ale kurde, takie Maleństwo bez czapki Ona twierdzi, że na zachodzie nie chodzi się w czapkach tylko u nas jest taka tendencja - ale jakoś do końca mnie nie przekonała .... Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agosia- nie, nasza ma bioderka w porządku, ale lekarka pow.że już zaczęła jakoś źle układać sobie nóżki i kazała ją profilaktycznie pieluszkować i pow. że jak byśmy przyszli choć 2 tyg poźniej, to już mógłby być problem A kontrola to też profilaktycznie, takie dmuchanie w sumie na zimno ... Czy trzeba sprawdzać takiemu Maluszkowi wzrok ??? tzn. czy wszystko ok ? Podobno zaleca się to u wcześniaczków, tak się zastanawiam nad tym ... Ja na te powiększone cycuszki kładę jej kompres z kwaśniej wody - też mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa...kurcze szczerze mówiąc Twoja lekarka mnie szokuje....ja zdecydowanie zakładam czapeczke, i to w sumie nie ze względu na główke choc np w upaly chroni przed sloncem jak wyjmiesz z wozka na chwile, ale przede wszystkim uszy...jak przewieje to naserio niefajnie...są takie naprawde cieniutkie i nie sądzę zeby od tego sie cos robilo...dzieci ciemieniuche i zimą mają trzeba wyczesywać szczoteczka porzadnie wloski to nie bedzie...nie wiem zrobisz jak uwazasz...jesli jej ufasz to w porzadku, najwazniejsze to zaufanie do lekarza ale jakos takie ma diagnozy wyjątkowo odmienne od calej reszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha co do wzroku to u wczesniakow tak, a normalnie do 4 lat trzeba..tzn chyba ze coś zauwazysz...no wiesz czy wodzi za zabawką, czy łapie kontakt wzrokowy...no i nie wiem jak z tym ropieniem...tutaj sie nie wypowiem...ale nie wiem czy jesli po kilku maściach od pediatry nie mija to bym nie poszla do okulisty..choćby z takich powodow jak miała Pigi-lekarze są omylni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!cala noc nie spalam bo ciagle mysle o tej doktor z przychodni jak mozna byc takim lekarzem to co ona tam robi i za co bierze kase,przepisze Oliwie do innej przychodni zeby miala tez panstwowego lekarza ale to juz wybieram z polecenia kolezanek.Napisze WAMco mi dala wczoraj ta lekarka co moze nas uczulac. Produkty czesciej alergizujace Cielecina,wolowina wywar z miesa(niekiedy kurczak) Warzywa:seler,pomidor,cebula Owoce:drobnopestkowce(truskawki ,malinywinogrona,owoce lesne poziomki,porzeczki,kiwi,arbuzy) Mleko i produkty mlekopochodne JAJA i produkty zawierajace wieksza ilosc jaja Bakalie :migdaly,rodzynki ,miodorzechy czekolada ,kakao Ziola np;rumianek Konserwy i konserwanty,ostre przyprawy PRODUKTY RZADKO ALERGIZUJACE mieso:indyk ,krolik ,jagniecina,chuda wieprzowina,kaczka ,dziczyzna Owoce ;jablko,gruszka,sliwka,morela ,brzoskwinia,wisniA,CZERESNIA BANAN Wszystkie poza wyzej wymienionymi Ryzkukurydza,kasze glutenoweu dzieci powyzej roku zycia oliwka z oliwek napewno mozna marchew,banan,ziemniak,brokuly i wprowadzac powoli wisnie i jablko Moze ktorejs sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w produktach rzadko alergizujacych tam sa warzywa wszystkie pozawyzej wymienionymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze cielecina?? a moja mama mi robi cielecine bo taka bezpieczna..bez sensu...biedna jesteś..ale coś tam stworzysz do menu..hmm a jak ona stwierdziła alergię?? po wysypce?? przepisz koniecznie...ehh trzymajcie się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic z tego nie jadlam a mala i tak darła sie jak opetana przez ponad miesiac..teraz już powoli dziecko mi się wyciszyło..niech bedą błogosławione niebiosa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek a ja juz po1,5hryku albo darciu sie w niebogłosy załamka jeszcze chwila a moja psychika też by siadła tymbardziej ze jestem z nim sama jeszcze dzisiaj te szczepienia szkoda gadac o juz sie obudził po 10 minutach buzka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia-moja Oliwia ma takie placuszki pod pachami a zreszta to byl doktor pediatra -dermatolog taze sie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona ❤️ milo mi,ze zauwazylas moj wpis o starszej corce i dzieki za gratulacje. pigi, moja bliska kolezanka ma 4 dzieci. wszystkie sa alergikami. jakos sobie radza. nawet,jesli sie tak u ciebie okaze to tez dacie sobie rade. alergie sie leczy i czesto ze skutkiem. u tej kolezanki te starsze dzieci juz z tego dawno wyszly. moja starsza corka do 8 miesiaca zycia musiala pic mleko sojowe, bo miala straszna alergie. i przeszla jej. trzymam jednak za was kciuki,zeby sie okazalo, ze jednak to nie to.🌻 co do czapek, to moze nie bede wsrod was popularna z tym co powiem, ale popieram lekarke. ja mlodej nie zakladam czapki jak jest goraco i bezwietrznie, a ona jest w wozku z podniesiona budka. nie wystawiam jej cAly czas na slonce, wiec nie przegrzeje sie. ani nie przeziebi. dzis np. wieje wiatr mimo bezchmurnego nieba, wiec czapka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej zaczeły sie robić placki na głowie i łuszczy sie skóra na uszach i tez myślę,że to od czapki :O:O:O na brwiach miała swoja drogą ale od dawna i codzienne smarowanie mycie i czesanie pomogło a teraz to ku888o na głowie wcale tak ładnie sie nie poddaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja gratulacje dla starszej córci, a dla mamy buziak, pewnie duma Cię rozpiera... ;) 1967- Iwona na ciemieniuche polecam OLEJUSZKA firmy Skarb Matki cena 22,50 jest rewelacja, sama wypróbowałam! nakłada się 24h potem kapiel i same odchodzą te kur...łuski! polecam pigi15 Dorota głowa do góry, cycki na baczność, wszystko będzie dobrze! czasem widzimy wszystko w czarnych kolorach, dobrze świadczy o Tobie ze mała sie interesujesz, ale nie \"nakręcaj sie \" zbytnio, dostaniesz tylko depresji! bużka ja kochane nie piszę WAM nic nowego bo u nas cisza i spokój... Mimik wrócił z Zielonej szkoły cały i zdrowy, a jaki opalony szok! wyściskał wszystkich i teraz urzęduje z Kubusiem a mama kawke popija zbozówkę w waszym towarzystwie :) wczoraj była u mnie \"delegacja\" z pracy zx paczką od wszystkich...kopara mi opadła na maxa, przynieśli mate edukacyjną, komplecik welurkowy i buciki...normalnie przeżyłam szczękościsk z wrażenia! kochane zmykam kończyc obiad, pozdrawiam wszyskie! buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Pigi-no nie dziwię się,że się przejęłaś i wkurzyłaś.Trzymam kciuki,aby wszystko było dobrze. Co do bioderek,to u ns kazano zrobić usg po 4 tygodniach,więc w sumie już niedługo,a do drugiego miesiąca szeroko pieluszkować-dotyczy to zwlaszcza dziewczynek. Ja kobiety normalnie nie wyrabiam.Od wczoraj mam doła.Już się boję,że powtórzy się to,co przerabiałam z Natalką,kiedy miałam przdłużający się baby blues,a może nawet dpresję.Teraz moj Mała się drze,a ja do Was piszę,bo nie mam siły już jej kioć.Starsza poszła na trochę na dwór z mężem,który na 16 wraca na naradę do pracy,więc znów mi się szykuje Sajgon.Moja Marcelina tak ładnie sypiała w pierwszym,drugim tygodniu,a teraz jest fatalnie.Dziś od rana odbyła dwie ok godzinne drzemki,a teraz od paru godzin nie chce zasnąć.Co chwila ją wyciągam z łóżeczka,karmię,przewijam,chwilę poleży i koncert.Raz zasnęła na moim brzuchu,a gdy ją odłożyłam-ryk.Ja oszaleję, mam przecież drugie dziecko i nie mogę malutkiej non stop zabawiać,a starszą zaniedbywać.Już i tak ona musiała z tylu naszych wspólnych chwil zrezygnować,a przecież nie ma jeszcze 3 lat,też jest mała.Czasem czuję się,jakbym ją okradała z czasu,z siebie. Nie wyrabiam się przy nich,.Do tego mała zaczęła źle sypiać także w nocy. Ok,idę do niej ,bo sie drze coraz głośniej.I tak czuję się jak wyrodna matka,choć tak bardzo je kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się wściekłam...własnie mi się wszystko skasowało..:( Co do tych czapek to wiecie co każda z nas ma swoje zdania i najwazniejsze zeby naszym małym było dobrze, ja na przykład małego bardzo lekko ubieram i w razie czego stosuję 2 kocyki..i jemu pasuje...ale pewnie wiele z Was patrzyłaby na mnie ze zdziwieniem:P Gosiu szkoły muzyczne fajne są..po pierwsze hooby, poza tym teraz z tego co wiem dobry poziom i fajne dzieciaki bez zadufania ale i patologii... Ehh poprzednio napisalam ze maly grzecznie sie buja i ze musze go od noszenia ciut odzwyczajać choc on tak slodki i malutki na tym wielkim swiecie....ale wlasnie juz wyje..i zaraz zapewne ktos go weźmie na rączki:P Aniu fajnie że Dominikowi sie podobało:) ide jeść obiad... TPM nie miej wyrzutów..każda z nas stara sie byc jak najlepsza ale nie musimy byc idealne..pamietaj...kochasz obie bardzo i nie mozesz dac sie zwariować...próbowałaś fotelika albo bujaka jakiegos zeby marcelinka mogla byc z wami? moze jej sie spodoba i nie bedzies musiala nosic tylko zajac sie tez drugą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona, Tocha te zsika w swiezo zalozone pieluchy, wiec ida podwojnie. czasem to podkladam tetre bo juz mi szkoda tych pieluch, czekam az mala zrobi swoje i dobpiero potem zakladam nowa pieluche i ubieram u nas po szczepieniu bylo troche temperaturki i jeczenia przez dwa dni, ale minelo. troche utulilismy i bylo lepiej. pigi u nas alergia u malej pelna para bo my z M to stuprocentowi alergicy na wszystkie pylki, u malej tez juz sa pierwsze oznaki. podejrzewalismy ze tak bedzie :( buziak dla oliwki ja karmie nan1 i kolek nie ma. a jak sa, to jak juz pisalam wczesniej: daje espumisan alicja cora sie jednak dostala a nastawialyscie sie negatywnie, gratuluje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-1967-..Luka.....05.04....2600/2460...8..tydz...4500...5 1cm...?. pigi...Oliwia......18.04....2900/3250....5tydz...4400... 54... ? alex81..Oskar....17.03....3930....9tydz..6000....58cm... 63cm agoosiaa..Staś...17.04....4010/3840....5tyd...4440....60 cm... ? no wiec mama.....11.04....3029....6tydz..4690....56cm....?cm isa-22...............02.05.....3640...2tydz.. 4200....58 ....? Motka..Niko......03.04....3200/3080....7tydz....5000...5 3. .? Anna_śl...Kubuś...12.04....3100/2980...5tyg...4150...53/ 59cm Lida74--Aleksander--11.04...2550/2450...6tydz...4180...5 1cm..? marysia78...Kubuś...16.04...4640/4450...5tydz...6300...5 9/63 Brzuchata...Adaś....01.04...2900/2730...8 tydz..5000...52cm/62cm denim... Tosia....06.04....3510/3200...8 tydz...5380...56 cm/60 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez sie drze ,dzis rozmawialam z kolezanka ktora rodzilam i jej dzidzius jest taki sam z wyjatkiem ze jej ciagnie smoka ,nie mam dzis sily tye kilosow nrobilam a tu nicccccccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosiu-dzięki za odpowiedź.Nie,nie próbowałam żadnego bujaka,ale już zuważyłam,że jaj najbardziej jej pasuje spać\"na misiaczka\",u mnie na brzuchu.To samo miła przez długo czas starsza córka,tyle,że przy niej mogłoam sobie na to pozwolić,bo miałam tylko ją.Konsekwentnie odkładam młaa do łóżeczka,gdzi wytrzymuje po ok 15 minut i przez te 15 minut bawię się ze starszą z doskoku. Wiele rzeczy robie tak z doskosku,jak 1967 te kanapki do szkoły. Muszę przyzwyczajać Malutką do łóżeczka,bo nie dam sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPM, niie obwiniaj sie w zadnym wypadku!! moja ala tez ryczala czesto i dostawalismy wszyscy bialej goraczki.. niedawno wreszcie sie unormowalo. ala potrafi juz czesto \"zajac sie soba\". oglada sobie swiat i jakis czas lezy spokojna. ale przedtem...no coz... dawalismy sie jej troche wyplakac. .. sprobuj klasc dzieciatko na brzuszku. zauwazylam,ze moja mala to polubila i teraz nawet w nocy spi wylacznie na brzuszku.{ wbrew temu co sie ogolnie teraz mowi o tej pozycji,. starsza \"wychowala sie\" na brzuchu] a tak poza tym, pozycja na brzuszku lagodzi wszelkie niestrawnosci. z ta szkola muzyczna magdy to nie tyle hobby, co przyszly zawod.jak bedzie sie przykladac to moze miec naprawde super atrakcyjna prace i zwiedzic caly swiat, jak kiedys ja. ciekawe,czy ala bedzie uzdolniona muzycznie? jak narazie to czasem mruczy cos delikatnie jak madzia gra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chcialam napisac do Tmp.nie denerwuj sie kochana przyjdzie czas ze niunia sie unormuje napewno szkoda dziecka bo dla niej to tez nowosc ale musisz dla niej tez znalesc troszke czasu zeby nie czula sie odrzucona a domyslam sie zeciezko.Boziu a moja sie darla po kapieli jakby ja ze skory obrywali tak nie lubi sie ubierac ze az musialam ja nagolasa karmic i znowu sie drze pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILJA WODNA
TPM-dziecko sie drze a ty na cafe,a inne ci jeszcze w dupe wlaza i cie popieraja masakra,zastanow sie co robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPM a próbowałas wózek?? mój czasem dłuzej spi wlasnie w wózku w domu, bo co jakis czas go bujnę... Lilja żesz k... spadaj stąd dobra?? nikt cię tutaj nie prosił... JA też mam dziś gorszy dzien..tzn wieczór no i popoludnie...ale nie smęcę Wam..mały śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski Jak tam wasze dzieciaczki? Pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×