Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

a! co do tych ropiejących oczek to przemywaj jak najczęściej solą fizjologiczną ...a jeśli to trwa długo to pediatra powinien przepisac kropelki do oczu. nam tez ropieje 1 oczko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! chyba zescie o mnie juz zapomnialy bo pytalam o ta wit.k ale nikt mi nie odpowiedzial trudno poczytam gdzie indziej:( Suzanka ja wit D3 podaje od 15 dnia zycia Oliwii po jednej kropelce na lyzeczke i mieszam ze zwoim mlekiem i pozniej daje szybko cyca. A co do wit.K to sie nie wypowiem bo sama nie wiem co mam robic jak raz na jakis czas ja dokarmiam czy to podawac czy nie.Wczoraj wisiala od 13 do 22 na cycku Boziu ja juz wymieklam ona przysnie i sie budzi jak ja odloze do luzeczka.I o 6 to samo strasznie jej sie ulewa ale z tego co czytalam to normALNE u takich niemowlakow . Kiedy ta pogoda wroci chociaz na dworzu dzieciaczyna pospi najlepiej to jakbym rozbila namiot i sie przeniosla na dwor.:) Ja bede szczepila na rota. I w dodatku od dwoch dni boli mnie szyja ze nie moge sie odkrecic A tak wogole to Mocia witaj w domku!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie tych oczkach ja tez przemywalam 3tyg.sola i nic nie pomoglo i lekarz przepisal kropelki i przeszlo chociaz teraz tez troszke ropieja ale to sa kanaliki pozapychane. Dziewczyny jeszcze jedno mam pytanie moze teraz ktoras mi odpowie jak sie objawia Napiecie bo sama nie wiem czy Oliwii nic nie dolega mam skierowanie do neurologa ale to wyprosilam pediatre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi wit D na pewno jest na recepte, a K nie wiem, bo nie podaje A co to za napięcie? 1967- mam pytanie, Ty podawalas Viburcol codziennie? Bo Oskarowi wczoraj pomogl, uspokoil go, dzis znow jest jazda od rana ale boje sie, ze on sie bedzie uspakajal tylko po czopkach a potem normalnie nie i nie wiem co zrobic?? Motka- wtajcie w domu! i na kafe:) dobrze, ze to już za Wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja D podaje po 1-2 kropli a K mi nie kazała..podobno jak dziecko donoszone i wszystko ok to nie potrzeba...K bez recepty...Co do pamieci to ja Pigi Oliwce zyczenia składałam..jak tam sie trzyma?? tez kryzys 5 tyg?? co do tego na[iecia to slyszalam ze to wtedy jak dziecko wszystko w jedna strone i tak sztywno ale poszukam czegos to wkleje...a na rota chyba jednak nie szczepimy..ale zaczełam myslec o kleszczowym zapaleniu mózgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśki :) piękne macie dzieciaczki..pokazałam córce i teraz ciągle mnie męczy,żeby logować się i pokazywać..jej faworytem jest Adaś Brzuchatej..poleciała na fryzurę :) Brzuchata--co tam u ciebie? alex_w okresie darcia się niemiłosiernego non-stop podawałam ten czopek 2xdziennie..potem po kilku dniach gdy zaczęły działać kropelki i było to już mniej tragiczne--po jednym, po kąpaniu..teraz już nie podaję..to są czopki homeopatyczne a są lekarze którzy twierdzą,że homeopatia to nie medycyna i nic nie daje więc na pewno młody się nie przyzwyczai..jak widzisz,że pomaga to wtykaj:D pigi,suzanke,no więc mama: tych witamin i innych kropelek nie da się tak łatwo przedawkować :)tam jest tego co kot napłakał..poważnie..jak dokarmiasz butelką to dawaj tylko jedną kropelkę dziennie a jak ich wpadnie nawt 5 jednorazowo to nic dziecku nie będzie(byle nie codziennie :) ) Motka--cieszę się,że już ok z Nikosiem..ja też zmieniam pediatrę :( .sama musiałam zadzwonić z zapytaniem czy to oby nie pora na szczepienie,bo skończony 6 tydzień,łaskawie mi podano termin za 2 dni po czym pojechałam i pocałowałam klamkę,bo na zwolnieniu lekarskim pani,która się zajmuje szczepieniami..kurwa mać-ciągnę dziecko,zestresowana przez pół dnia nadchodzącym szczepieniem a bezmuzgi nawet nie raczą zadzwonić.. pytałyście o rota..już kiedyś pisałam ,że nie szczepię i dlaczego,pneumokoki a lbo po skończeniu pół roku albo w drugim roku życia..teraz robię standardowe ,obowiązkowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezmózgi oczywiście wyszło mi jak ten harcerz przez "ch"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie działa :( ----------------------------------- Stany niepokoju, takie jak pobudzenie, zmienność nastrojów, płaczliwość, a także zaburzenia snu występują u niemowląt i małych dzieci dość często. Mogą przebiegać z gorączką lub bez. Dziecko może być niespokojne zarówno z powodu przeziębienia, bolesnego ząbkowania, jak i po szczepieniach ochronnych lub wówczas, gdy ma kłopoty z brzuszkiem (kolki). Infekcjom u dzieci często towarzyszy ogólne rozdrażnienie spowodowane przykrymi dla malucha objawami choroby, a często także gorączką. Dziecko ma trudności z koncentracją, jest marudne, nie chce spać. Rodzice chcą wówczas ułatwić pociesze przejście przez trudny okres i uśmierzyć dolegliwości. Ukoić dziecko: W stanach niepokoju u dzieci skutecznie działa Viburcol N, nowoczesny lek homeopatyczny w postaci czopków. Złagodzi on przykre dolegliwości okresu ząbkowania, również wówczas, gdy dziecko gorączkuje. Jeśli malec jest niespokojny w wyniku odczynu poszczepiennego, czopek podany 3-4 godziny po szczepieniu przyniesie ulgę i ułatwi spokojny sen. Nowoczesny lek homeopatyczny pozwala organizmowi powrócić do stanu równowagi w naturalny sposób, respektując indywidualne reakcje ustroju. Preparat można stosować już od 1. doby życia malca! Jest bezpieczny i dobrze tolerowany. Może być równocześnie stosowany z tradycyjnymi lekami. Opis leku: * Viburcol N, złożony lek homeopatyczny w postaci czopków, jest stosowany u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. * Preparat jest pomocny w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji. * Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen. * Może być stosowany już od 1 dnia życia dziecka. Wskazania: * Stany niepokoju u niemowląt i małych dzieci. * Infekcje wirusowe (leczenie wspomagające). * Bolesne ząbkowanie. Dawkowanie i sposób stosowania: * W ostrych stanach włożyć 1 czopek do odbytu kilka razy dziennie. * Po uzyskaniu poprawy 1 czopek 2-3 razy dziennie. * U niemowląt od 1 dnia życia do 6 miesięcy maksymalnie 1 czopek 2 razy dziennie. ----------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie podaje wit k. d3 podawalam przez jakis czas, ale teraz juz nie. jest wiosna, za chwile lato. nie liczac tych paru desZczowych dni to wystawiam ale na slonce i to lepsze nixz kropelki. motka, no! nareszcie w domu! ladna waga twojego synka! kurcze, alicja jest najstarsza z forumowych dzieci, a najmniej wazy:( tylko 4kg... jutro moja starsza ma egzamin do sredniej szkoly muzycznej. wlasnie cwiczy. a mala ala uwielbia jej sluchac. od dwoch dni spiewa do akompaniamentu madzi:) : la..la..la:) a ja prawie placze ze wzruszenia.. nie nastawiamy sie na przyjecie do szkoly, bo duza konkurencja jest, ale warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex-wiem ze ta wit.D3jes na recepte bo jz dawno ja podaje tak jak napisalam od 15dnia zycia ja mam ta wit.D3 VIGANTOL.A WLASNIE NIE PODAJE TEJ K bo sama nie wiem ale jak Wy nie podajecie to ja chyba tez nie bede podawala. Ja 5.06 mam szczepienie bierzemy te 3 w jednym Moj maz poszedl z niunia na soacer a ja juz za nia tesknie nie ma ich 30min. Agoosia -U mojej Oliwii slychac to ze jest non stop glodna moze nie tyle glodna co chce sie przytulac do cyca i jej dobrze sie spi mowie do M zeby kupic taki cycek w sex shopie wtedy moze sie przytulac i przytulac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski: a może zrobiłybyśmy tabelkę z imionami dzieci,datą urodzenia,wagą najniższą to spadkową ze szpitala i aktualną ?? nie chodzi o zadne wyscigi, moja i tak nie ma co liczyc na koszulkę lidera :)ale o taką orientację jak wypada nasz maluch na tle rówieśników,żeby się niepotrzebnie nie stresować,że może za mało waży albo właśnie widzieć czarno na białym,że może trzeba podpytać pediatry czy wszystko ok,bo jakoś ten przyrost jest niesystematyczny lub stoi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam: ______________________________________________________________ mama..dziecko..data ur..najniższa masa....aktualna waga -1967-..Luka.....05.04....2460..................4000.... --------------------------- może coś tam jeszcze w tej tabeli? poprawiajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiecie u niemowlat O napieciu tam jest opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama..dziecko..data ur..najniższa masa....aktualna waga -1967-..Luka.....05.04....2460..................4000.... --------------------------- pigi...Oliwia...18.04....3250.......4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze jeszcze dopiszemy w ktorym tyg.teraz wazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama..dziecko..data ur..najniższa masa....aktualna waga -1967-..Luka.....05.04....2460..................4000.... --------------------------- pigi...Oliwia...18.04....3250....5tydz...4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.piszemy tygodnie skończone czy aktualny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama..dziecko..data ur. tydzień życia ....najniższa masa....aktualna waga -1967-..Luka.....05.04....2460...7 tydz...............4000.... pigi...Oliwia......18.04........3250.......5tydz.........4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigi:to tylko my nie poszłysmy na procesję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualny ten tydzien. Z tego wychodzi ze tylko my nie poszlysmy BEZBOZNICE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie poszlam, walcze z marudkiem, dałam mu czopka... ja bym jeszcze dopisała cm, bo wiecie mój Oskar w 10tyg ważył 6kg a jego koleżanka 6tyg starsza waży 6200, ale ona ma 72cm a oskar 62!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama..dziecko..data ur. tydzień życia ....najniższa masa....aktualna waga...cm przy ur...cm teraz -1967-..Luka.....05.04....2460...7 tydz.......4000.... pigi...Oliwia......18.04........3250.......5tydz........ .4400 alex81..Oskar..17.03..4270....9tydz..6000..58cm...63cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sama zostałam? Oskar zasnął! ALLELUJA czopki górą! 1967 pocieszyłaś mnie z tym czopkiem:) Och ty nasze forumowskie guru ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oczywiscie zmyslilam wczesniej, nie w 10tyg tylko w 8tyg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. i tak oto sama pisząc do siebie przeskoczyłam na nastepna stronę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama..dziecko..data ur. tydzień najniższa masa..aktualna waga...cm przy ur...cm teraz -1967-..Luka.....05.04....2460...7 tydz.......4000...51cm...?. pigi...Oliwia......18.04........3250.......5tydz........ .4400 alex81..Oskar..17.03..4270....9tydz..6000..58cm...63cm ---------------------------------- alex:a to nie jest waga z jaką Oskarek się urodził?? on nic nie stracił na wadze w szpitalu? tam w ksiażeczce powinna być ta informacja o najniższej masie..chyba ,że nie zleciało nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to na pocieszenie wklejam to co dostałam na maila: > > > > > > Rodzicom ,także przyszłym, a szczególnie mamusiom POLECAM > > > > > > Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciąże. > > > > > > Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdluzej sie da. > > > > > >Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają się Twoimi normalnymi ciuchami. > > > > > > > > > > > >Przygotowanie do porodu: > > > > > > Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. > > > > > > Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. > > > > > > Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiacu ciazy. > > > > > > > > > > > > Ciuszki dziecięce: > > > > > > Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę > > > > > >Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze Swoimi ubraniami. > > > > > > Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie moga nosic rozowego? > > > > > > > > > > > >Płacz: > > > > > > Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z lozeczka jak tylko pisnie. > > > > > > Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, ze jego wrzask obudzi starsze dziecko. > > > > > > Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakrecac grajace zabawki w óżeczku. > > > > > > Gdy upadnie smoczek: > > > > > > Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. > > > > > > Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. > > > > > >Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. > > > > > > Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzine, niezaleznie czy brudna czy czysta. > > > > > > Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zaleznosci od potrzeby. > > > > > >Trzecie dziecko: Starasz sie zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarzy sie na smrod, badz pielucha zwisa dziecku ponizej kolan. > > > > > > Zajecia: > > > > > >Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,do teatrzyku itp. > > > > > > Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. > > > > > > Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. > > > > > >Twoje wyjścia: > > > > > >Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. > > > > > >Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komorki. > > > > > >Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, ze ma dzwonic tylko jesli pojawi sie krew. > > > > > >W domu: > > > > > > Pierwsze dziecko:Godzinami gapisz sie na swoje dzieciatko. > > > > > >Drugie dziecko: > > > > > > Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnic sie, ze starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. > > > > > >Trzecie dziecko: Kryjesz sie przed wlasnymi dziecmi. > > > > > > > > > > > >Połkniecie monety: > > > > > > Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz sie przeswietlenia. > > > > > > Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. > > > > > > Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego. > > > > > > > > > > > > Co to są wnuki ? > > > > > > Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie wlasnych dzieci :P z monetą jest najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×