Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Jodelko,gdzie przepadlas? Slyszysz? 🌻 Teksty » M » Marek Grechuta » Serce:) Za smutek mój, a pani wdzięk ofiarowałem pani pęk czerwonych melangoli. I lekkomyślnie dałem słowo, że kwiat kwitnie księżycowo, a liście mrą srebrzyście. Pani zdziwiona mówi: \"Cóż, to przecież bukiet zwykłych róż.\" Tak, rzeczywiście. Więc cóż Ci dam? Dam Ci srece szczerozłote. Dam konika cukrowego. Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie \"Dlaczego?\" Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie \"Dlaczego?\" Stara baba za staraganem wyrzuciła wielki kosz. Popatrz jak na złota drogę twój cukrowy konik skoczył. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Za smutek mój, a pani wdzięk ofiarowałem pani pęk czerwonych melangoli A pani? Cóż, nie chce tych róż. Że takie brzydkie, że czerwone i że z kolcami Więc cóż Ci dam? Dam pierścionek z koralikiem. Ten niebieski jak twe oczy. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Dam Ci srece szczerozłote. Dam konika cukrowego Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie \"Dlaczego?\" Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie \"Dlaczego?\" 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć. \" - Jean Ladriere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtam was🖐️ Jodelko juz dotarlas!! Przepraszam ,ze nie zrobilam tego o co mnie prosilas ,ale bylam na zakupach. Grabiku pozdrawiam cie bardzo serdecznie. Lubie Grechute!! A gdzie sie podziala reszta biesiadnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESIEŃ — NOC ZIMNA I SŁOTNA... Dla Ciebie WIAZKU :D Jesień — noc zimna i słotna, Wicher drzew wstrząsa konary, Samotny, konno w las wjeżdżam, W płaszcz otuliwszy się szary. I gdy tak jadę, przede mną Myśli me wszystkie wraz biega Niosąc mnie lekko, ochoczo Do domu kochania mego. Szczekają psy, miga światło Zbudzonej już służby mnogiej, Na schody kręcone wpadam, Wśród ciszy brzęczą ostrogi. Kobierce, ciepło i wonnie, Komnata już oświetlona: Już czeka na mnie najdroższa, W stęsknione padam ramiona. Szemrze coś wiatr pośród liści, Głos dębu starego niesie: „Czego tu chcesz, jeźdźcze śmieszny, Z twym śmiesznym snem w moim lesie?” Henryk Heine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU! A co tam,,,,jesien zlota nie jest zla! Masz racje____super 👄 Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest ciekawe,,,,, Barwy lecza.Sztuka leczenia kolorami to chromoterapia. Barwy w istotny sposob moga polepszyc ogolny stan chorego i nieco zlagodzic dolegliwosci.Terapia polega na bezposrednim naswietlaniu ciala przez kolorowe lampy lub przebywaniu w otoczeniu wybranych barw,na kapielach w kolorowej wodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ Śmiali się wszyscy przerzucając się docinkami. - Przeurocza ta twoja przyjaciółka - mówił Iwo kiedy już wyszła. - Ma świetne poczucie humoru i widać, że naprawdę martwi się o ciebie. Mnie poddała takiej próbie, że chwilami bałem się, iż jej nie sprostam. Chyba zdałem egzamin? - dopytywał. - Jak myślisz? - Na pewno. Polubiła cię, tego jestem pewna. Znam ją, ona niczego nie udaje. Gdyby było inaczej, wiedziałbyś o tym od razu. - Kamień z serca mi spadł - Iwo usiadł obok niej. - Rzeczywiście nie wygląda na osobę, która bawi się w wyrafinowane konwenanse. - Nie. Kasia to typ osoby, co to co w sercu to na języku, ale to dusza dziewczyna. Dzwonek przy drzwiach zaterkotał ponownie. - No nie - jęknął Iwo. - A teraz to kto? - Pojęcia nie mam. Zwykle tu nie ma takiego ruchu. Iwo podszedł do drzwi. - Maciek, czy coś się stało? - Monika była zaniepokojona. - To Maciek, mój syn, a to Iwo Nowaczyński - przedstawiła ich sobie. - Mamo, nie wiedziałem, że masz gościa. Zatelefonowałbym, przepraszam. - Nie masz za co. Czy coś się stało? - Nic, nie denerwuj się, tylko... Iwo przyglądał mu się badawczo. Monice zrobiło się gorąco z wrażenia i przez chwilę nie mogła wydusić z siebie głosu. Co za spotkanie! Maciek zorientował się, że coś jest nie tak. Wstał i przepraszając za najście, skierował się do drzwi. Iwo opanował się pierwszy. - Panie Maćku, a właściwie - zawahał się sekundę - mogę ci mówić po imieniu? - Oczywiście - Maciek uśmiechnął się do niego serdecznie. - Będzie mi bardzo miło. - Więc, Maćku, ja sobie wyjdę, a ty porozmawiaj z mamą. Chyba masz coś ważnego, skoro zjawiłeś się tu o tej porze. - Nie musi pan wychodzić, to żadna tajemnica. Bardzo się cieszę, że pana poznałem. Mama opowiadała mi trochę o panu. A ja wpadłem, bo Ania uparła się jechać do rodziców. Mam kilka dni wolnego, więc mógłbym z nią, ale pomyślałem sobie, że możesz mnie potrzebować - zwrócił się do matki - to przyjechałem ci powiedzieć że nie będzie mnie tylko jeden dzień. Zawiozę ich i wrócę, bo gdyby coś, to miałabyś mnie pod ręką. - Chyba możesz spokojnie jechać z żoną -powiedział Iwo. -Ja wprosiłem się do mamy na trochę dłużej i zapewniam cię, że zaopiekuję się nią najlepiej, jak potrafię. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU______________zapraszam na sernik mojej mamy,,,czestuj sie___pychotka Zostawiam do porannej kawki,,, Podaje przepis :D SKLADNIKI: Składniki 1 kg bialego tłustego sera,25dkg margaryny. cukier waniliowy, 1,5 szkl cukru, 2 łyż.proszku do pieczenia, rodzynki.,8 jajek ETAPY PRZYGOTOWANIA: 1. Ser zemleć. Margarynę rozpuścić i ostudzić.Rodzynki zalać wrzątkiem, odcedzić. 2. Do zmielonego sera dodać tłuszcz, cukier, cukier waniliowy,proszek do pieczenia,8 żółtek. Wymieszać dokładnie. 3. Ubić pianę z białek. Dodać do masy. Dodać rodzynki lekko obsypane tartą bułką.Wymieszać.Wlać do dużej formy wysmarowanej tłuszczem i posypanej tartą bułką. 4. Piec w temp.200 stopni do momentu zrumienienia się wierzchu. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodelko nie mam jakiegos jednego koloru,ktory lubie. Generalnie odpowiadaja mi cieple kolory- Zolty ,jasne brazy..... Choc lubie tez zielen. Mysle ,ze jesli chodzi o wnetrza domu to dobrze jesli mozemy sobie pozwolic na mieszanie kolorow na poszczegolych scianach. Oj warjacji moze byc wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ladnie tak Jodelko. Zgadzam sie dzis z Grabem, Ty nas chcesz poprostu utuczyc. Serwujesz nam takie smakolyki . Jest pozny wieczor ja staram sie wytrzymac ,zeby cos nie podjesc ,a tu prosze serniczek. No i jak nie odmowic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mamusia piecze pyszny serniczek i jablecznik. Przypomnialas mi ten zapach i smak. Ach..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mamusia piecze pyszny serniczek i jablecznik. Przypomnialas mi ten zapach i smak. Ach..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane____mozecie sobie pozwolic na slodycze! :D Nie ma obawy,,,,, Kocham slodycze i nic na to nie poradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochane Jodelko. Czym ja sobie zasluzylam na takie slowa? Piekne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU____robie co moge,aby Wam przypomniec zapach rodzinnych domow,,,z mamusiami :D Te ich wypieki,,,,,,staram sie choc namiastka byc w tych waszych wspomnieniach,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochanie____coz to za niestosowne pytanie!? Tak wiele posiadlam wiedzy komputerowej____dzieki Tobie! Klaniam sie nisko i dziekuje! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze jedynie jeszcze zdobyc wiedze ___jak wyslac zdjecie na topik. Moze Grabik,Jarzebinka czy Cyprysek pospiesza nam z pomoca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×