Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WIAZKU_______________dla CIEBIE 👄 Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRABKU______________dla Ciebie tez cos mam:D Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo. Bóg jest obecny w każdym człowieku, który jest ci przychylny, dla którego jesteś wart trudu, który z tobą idzie i pozostaje, kiedy zapada wieczór.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błogosławieństwa starego człowieka Błogosławieni ludzie, którzy rozumieją, że moje nogi teraz wolniej chodzą i moje ręce drżą. Błogosławieni niech będą, którzy o tym myślą, że moje uszy już niedobrze słyszą i że nie wszystko zaraz rozumiem. Błogosławieni niech będą, którzy wiedzą, że moje oczy już źle widzą. Błogosławieni niech będą, którzy mi nie wymyślają, gdy coś mi z rąk wypadnie, i którzy mi pomagają odnaleźć swoje rzeczy. Błogosławieni niech będą, którzy się do mnie uśmiechają i ze mną w pogawędkę się wdają. Błogosławieni niech będą, którzy zauważają moje dolegliwości i próbują moje cierpienia pomniejszyć. Błogosławieni niech będą, którzy pozwalają mi odczuć, że jestem kochana, i którzy się czule ze mną obchodzą. Błogosławieni, którzy przy mnie zostają, gdy idę już drogą do wieczności. Błogosławieni wszyscy, którzy są dla mnie dobrzy. Oni pomagają mi myśleć o dobrym Bogu. A ja ich na pewno nie zapomnę, gdy będę kiedyś u Niego! Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Weimarze spotkali się na wąskiej ścieżce w parku Goethe i pewien krytyk literacki. Zobaczywszy Goethego, krytyk warknął: - Nie ustępuję drogi durniom. - A jak tak - odpowiedział Goethe i zszedł na bok. — Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam biesiadowiczki:) Na dworze okropne zimno wiec ogrzeje sie pieknymi utworami,sentencjami.👄 Spogladam na pojedyncze ,opadajace listki na drzewach... i czekam na biesiadniczki, ktore mi potowarzysza .... "Tanczace drzewa" Drzewa tancza,rozchylajac swe galezie. Liscie w wietrze sa jak kaskaniety. Plasy drzew,widzisz je wszedzie, zielone pluca, ziemi,naszej planety. Wiosna zdobia sie niektore w kwiecie, w biel,zolc,jasny fiolet,roz. Po to ,by nam podarowac w lecie pelen ZDROWIA owocowy kosz. Sa tez takie ,co chronia swym cieniem drogi do najukochanszych miejc. W parkach,lasach sa one natchnieniem do rozmyslan,marzen naszych serc. joycel 🖐️❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO 🖐️ GRABKU_____________witaj! Siedzisz dzis samotnie? Widze,ze wszystkie zabiegane,,,no coz,nie zawsze jest tak,ze mozemy tu przesiadywac,,,, Jestem takze bardzo zajeta :D Jak znajde chwilke_____napisze wiecej. Pozdrawiam Was kochane bardzo serdecznie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Dobry człowiek jest podobny do kwiatu, który rozkwita w ciepłych promieniach słońca. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albert Einstein, poproszony o opisanie radia, odpowiedział: - Widzicie, telegraf jest rodzajem bardzo, bardzo długiego kota. Naciskacie jego ogon w Nowym Jorku, a jego głowa miauczy w Los Angeles. Rozumiecie? I radio działa na tej samej zasadzie: wysyłacie sygnały stąd, a odbierają je tam. Jedyną różnicą jest to, że nie ma kota. — Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO,,,,,WIAZKU,,,,,CYPRYSKU_____czy wszystko OK ? Znajdzcie momencik,,,,i zajrzyjcie na BIESIADE :D Tak mi smutno bez WAS,,,🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ - Mamy. Tam takie stawiają prawie wszędzie. Szałas to się nazywa. - Brzmi romantycznie - Monika postanowiła pokazać dzieciom, że wszystko u niej w porządku i odzyskuje dobre samopoczucie. - Domyślam się, że to letniskowy domek? - Z nazwy. Będzie ogrzewany kominkiem i będzie można w nim mieszkać cały rok. Praca na uczelni ma te dobre strony, że mam wakacje, ferie, czyli wystarczająco dużo czasu, żeby z niego korzystać - mówił Maciek. - I Antoś skorzysta, Świeże górskie powietrze, przestrzeń... Wiem coś o tym, bo sama wychowałam się w górach - dodała Ania. - Tak, to bardzo ważne dla dziecka - zgodziła się Monika. - Mamo, jedź z nami - prosił syn. - Może dam się namówić - pogłaskała go po policzku - ale jeszcze nie teraz. Mam tu parę spraw do załatwienia. Wyjedźcie, tak jak planowaliście, a ja może do was dołączę za kilka dni. - To naprawdę byłoby wspaniale, mamo - Ania patrzyła na nią ze szczerym współczuciem. - Daj się namówić, mamo. Kiedy ostatnio byłaś w górach? - Dość dawno temu - odpowiedziała. - Ja tak kocham góry - westchnęła Ania. - Jak tak sobie człowiek pospaceruje, usiądzie gdzieś na grani i popatrzy wokół, to aż żyć się chce. Cokolwiek by się nie działo. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
• Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami. Szuka się ich, a one „siedzą” na nosie. Tak blisko,,,, Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johann Wolfgang Goethe napisał kiedyś do jednego z przyjaciół całkiem spory list. Na końcu w postscriptum dopisał jeszcze: Szanowny panie hrabio, przepraszam za tak długi list, ale nie miałem czasu, żeby sformułować go krócej. — Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam :) DOBRY BOZE... Dobry Boze zapatrzona w okno sledze twarze ludzi na ulicy ich wzrok nic nie mówi z ruchu warg tez nic nie moge odczytac chlód obojetnosc skulone postacie (wiele takich cieni) przemierzaja zebre na jezdni spokojnym lub dynamicznym krokiem ida i zastygaja w swoich m... brakuje im radosci slonca pelnych kieszeni - a moze ... dam im koszyk pomaranczy a ty daj im Panie nadziei cien. Wiesia 🌻🖐️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie biesiadniczki :D \"Gdy rozszerzamy nasze horyzonty myslowe i nasze poglady, milosc moze swobodnie w nas przeplywac. Kiedy sztywno trzymamy sie dawnych przekonan, hamujemy jej przeplyw\". :D:D:D:D:D Wierze,ze w kazdym czlowieku istnieje moc,ktora moze z miloscia pokierowac nas ku dobremu zdrowiu, harmonii z otoczeniem, wspanialej karierze i sprowadzic na nas pomyslnosc. Zeby te wszystkie rzeczy osiagnac,musimy najpierw uwierzyc, ze sa one mozliwe. :D:D:D:D:D Musimy zrozumiec,ze tylko od nas zalezy,w jaki sposob wykorzystamy te moc. Jezeli zdecydujemy sie zyc przeszloscia, rozpamietujac wciaz od nowa wszystkie negatywne zdarzenia i sytuacje,zatrzymamy sie w miejscu. Jezeli zas podejmiemy swiadoma decyzje, ze nie chcemy byc ofiarami swej przeszlosci,ale pragniemy stworzyc dla siebie zycie na nowo. :D:D:D:D:D Uwazam,ze przez swoje wzorce myslowe i uczuciowe przyczyniamy sie do wszystkiego,co zdarza sie w naszym zyciu, zarowno dobrego,jak i zlego. Mysli tworza uczucia,a my zaczynamy zyc zgodnie z naszymi uczuciami i przekonaniami. Nie chodzi o to,by obarczac sie wina za wszystkie nasze zyciowe niepowodzenia.Istnieje roznica pomiedzy odpowiedzialnoscia a obwinianiem siebie lub innych. Odpowiedzialnosc a poczucie winy...w kolejnych moich postach. Pozdrawiam biesiade🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba moge dokonczyc swoja mysl...:D Mowiac o odpowiedzialnosci,mam wlasciwie na mysli posiadanie mocy,a obwinianie sie swiadczy o jej utracie. To odpowiedzialnosc daje nam sile,ktora pozwala zmieniac nasze zycie.Jezeli uwazamy sie za pokrzywdzonych, niewlasciwie wykorzystujemy swoja sile. Jesli zas postanowimy zaakceptowac odpowiedzialnosc, nie bedziemy tracic czasu na obwinianie kogos lub czegos. :D:D:D:D:D Niektorzy ludzie czuja sie winni za istnienie chorob,biedy lub innych nieszczesc.Interpretuja odpowiedzialnosc jako wine. Ludzie tacy czuja sie winni,poniewaz sadza,ze w pewien sposob zawiedli.Akceptuja przy tym swoja wine, gdyz jest to jeszcze jeden sposob krytykowania siebie. :D:D:D:D:D Wielu ludzi,ktorych spotkalo ogromne nieszczescie, uwaza,ze bylo to najdonoslejsze doswiadczenie, jakie im sie przydarzylo,gdyz pozwolilo im spojrzec na zycie z innej perspektywy. Odpowiedzialnosc jest nasza zdolnoscia do radzenia sobie z sytuacja. Zawsze mamy wybor. Przyjecie na siebie odpowiedzialnosci daje nam sile do zmiany. :D:D:D:D:D Musimy zrozumiec,ze w kazdym czlowieku zawsze tkwi wewnetrzna sila i tylko od nas zalezy,w jaki sposob ja wykorzystamy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ Witaj GRABKU i WIERZBKO🖐️ GRABKU___________dzieki za wiersz!👄 WIERZBKO______mysle,ze jesli jestesmy odpowiedzialni,potrafimy pomoc sobie w trudnych sytuacjach,,,czekamy na dalsze \"wywody\" Gdzie podziewa sie WIAZEK i JARZEBINKA? Mam nadzieje,ze odezwiecie sie do nas___________zapraszam WAS👄 Pozdrawiam CYPRYSKA ,LESZCZYNKE,pod CYPRYSEM,DRZEWO OLIWNE________________dajcie jakis malutki znak :D Pozdrawiam bardzo serdecznie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ Po wyjściu od dzieci czuła się znacznie lepiej. Wszyscy mówili jej, że wierzą w to, iż się pogodzi z Iwo. „Oni wszyscy nie mogą się mylić - pocieszała się, idąc coraz szybszym krokiem w stronę domu. - Mają rację. Iwo musi zrozumieć, że oszukałam go dwadzieścia sześć lat temu, ale nie teraz. Nie może zwątpić w moją miłość. On też mnie kocha. Tego jestem pewna. Napiszę list, wszystko mu wyjaśnię”. - On musi wrócić. Musi. Do mnie musi wrócić - nuciła otwierając drzwi. Była wdzięczna Kasi, że posprzątała cały ten bałagan. Nie tracąc czasu usiadła przy biurku. Włączyła komputer. - Nie, nie na komputerze - nacisnęła klawisz “wyłącz”. - Odręcznie. Przerzucała zawartość szuflad biurka w poszukiwaniu papieru. “Na podaniowym? Nie - skrzywiła się. - To nie podanie. Gdzie ja mam papeterię?” Wyrzucała stosy notatek z kolejnej szuflady. Papeterii nigdzie nie było. Wstała zdecydowana iść po zakupy. “A może na podaniowym? Na brudno napiszę” - zdecydowała. Rozłożyła kartkę i przez chwilę siedziała, nie wiedząc jak zacząć. “Nie - odrzuciła pomysł. - Żadne na brudno. Nie dam rady przepisywać. Napiszę od razu to, co chcę mu powiedzieć i po prostu wyślę”. Wyszła z domu po papeterię. Do sklepu papierniczego miała kilka przecznic. “Jak mu to napisać?” - zastanawiała się po drodze. Kupiła na wszelki wypadek trzy komplety papieru listowego. Wstąpiła do sklepu spożywczego. Bułki, masło, wędlina, sałata, pomidory. Wrzucała do koszyka produkty bez zastanowienia. “Jeszcze sok, kawa, bo chyba mam mało. Może coś słodkiego?” Spojrzała na stoisko z alkoholem. “Koniak? Nie, ale wino tak - zdecydowała. Poprosiła o trzy butelki i koniak. A nuż Iwo jednak przyjedzie - usprawiedliwiała swoją decyzję. - To tak na wszelki wypadek”. Zapłaciła i przez chwilę zastanawiała się, jak to wszystko zanieść do domu. - Pomóc? - usłyszała. Obok niej stał Witek taksówkarz. - Z nieba mi pan spadł. Nie dam rady zanieść tego wszystkiego. - Już się robi. Zaczeka pani minutkę? - spytał. - Czy od razu jedziemy? Żona robi tu zakupy, muszę ją uprzedzić. - Poczekam panie Witku. Niech pan odbierze żonę ze sklepu, nie spieszy mi się aż tak bardzo. Rozpakowała zakupy, stale rozmyślając, jak zacząć list. Nastawiła wodę na kawę. Zapaliła papierosa. Patrzyła na rozłożoną kartkę i krążyła wokół biurka, nie mogąc się zdecydować. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja. — Gabriel Garcia Marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda ma to do siebie, że zapiera. Fałsz ma to do siebie, że wychodzi na jaw. — Andrzej Sapkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam 🖐️👄 M i ł o ś ć Już tyle dni Ciebie u mnie nie było I przez ten czas nic się nie wydarzyło Bo mój cały świat jest dla Ciebie - a Ty Jesteś mi światem, doliną wśród mgły Powietrzem, ziemią i wodą Słoneczny blask i księżyca latarnia Wiosenny wiatr, który włosy rozgarnia Brylanty gwiazd rozrzucone jak mak Upojność łąk i dzikiego bzu krzak I cisza drzew nieruchomych Wszystko dla Twej miłości Wszystko do jej stóp Wszystkie świata mądrości Najwspanialszy cud Wszystko by jej nie stracić Aby mogła żyć Wszystko za te słowa dwa Te słowa: kocham Cię... Zegarek ten, co ustalał spotkania Tych kilka płyt, do wspólnego słuchania Krzesła i stolik, dwa okna i drzwi Ten nasz prywatny świat nocy i dni Świat przez nas zaczarowany Sahary żar gasił chłodne spojrzenia Niagary szum tłumił smutne westchnienia Milczenie gór było echem złych słów Słoneczny brzask zmywał pamięć z mych snów A wicher rozwiewał chmury Wszystko dla Twej miłości Wszystko do jej stóp Wszystkie świata radości Najcenniejszy łup Wszystko by jej nie stracić Aby mogła żyć Wszystko za te słowa dwa Te słowa: kocham Cię... Ostatni grosz by ją nakarmić Ostatek sił by ją ocalić Najlepszy żart by ją rozbawić Najlepszy wiersz by ją zachwycić By była, by była szczęśliwa... Marek Grechuta 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ WITAJ GRABKU i JARZEBINKO! Probowalam kilka razy wejsc na BIESIADE____niestety,,,,, Mam nadzieje,ze tym razem uda mi sie wyslac moj post :D Ciesze sie niezmiernie,ze jestes JARZEBINKO! Zaczelam znow zamartwiac sie o Ciebie!Niepotrzebnie! Wybacz ❤️] U mnie zaszly ponownie zmiany w pracy_____tym razem pracuje na przedmiesciach,,,,Mysle sobie,ze warto bylo poczekac,,,,,ludzie sa nader zyczliwi dla mnie.I o to mi chodzi ,,,,, WIAZEK____________ciagle przebywa w szpitalu ze wzgledu na swoja podopieczna.Codziennie jestesmy na telefonie i wiem,ze lada dzien wyjasni sie sytuacja,,,, Wiazku_____________zycze Ci,aby twoja Lady wrocila juz do domu. Zycze Wam kochane spokoju w sercu 👄 Pozdrawiam bardzo serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na placek po wegiersku,,,, Oczywiscie,jest wiele sposobow przyrzadzania,,,,podaje jeden z nich,,,,SMACZNEGO! Placki po węgiersku z gulaszem Porcje: 4 porcje,,,, Składniki: Placek: - 6 dużych ziemniaków - jedna średnia cebula - 1 jajko - 2 łyżki mąki - kwaśna śmietana - sól - olej Gulasz: - 0,5 kg wieprzowiny - jena cebula - pieprz, sól - liść laurowy - 1 łyżeczka mąki. Jak przyrządzić? Placki: 1. Na tarce na drobnych oczkach ścieramy obrane ziemniaki i cebule. 2. Dodajemy jedno człe jajo oraz 2 łyżki mąki. 3. Doprawiamy solą i mieszamy. 4. Na dużej patelni smażymy placki o średnicy ok. 20 - 30 cm. Gulasz: 1. Wieprzowinę pierzymy i solimy, kroimy w kawałeczki, smażymy na oleju. 2. Podlewamy wodą dusimy, do miekości dodajemy podsmażoną cebulkę oraz liść laurowy. 3. Na końcu zgęszczamy sos 1 łyżeczką mąkąi oraz doprawiamy. Potrzebne przybory: Trzy patelnie, nóż, deska, miska, tarka. Jak podawać? Placki rozkładamy na talerzu na jedną połowkę nalewamy sos gulaszowy i składamy na pól, po wierzchu złożonego placka smarujemy porządnie kwaśną śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ten sposob,,,? Placek po węgiersku Porcje: 4 Składniki: 75 dag ziemniaków surowych, 25 dag ziemniaków ugotowanych, 2 jajka, 0,5 szklanki mąki, 2 duże cebule, por, 2 papryki, 4 ząbki czosnku, 0,5 kg mięsa gulaszowego, marchew, 4 łyżki śmietany, mąka, 3 łyżki koncentratu pomidorowego, pół papryczki chili, papryka słodka, sól, pieprz, natka pietruszki, bazylia, olej. Jak przyrządzić? Ziemniaki surowe zetrzeć na tarce, odcisnąć nadmiar wody, dodać ziemniaki ugotowane, 2 jaja, mąkę, drobno pokrojoną cebulę, sól, pieprz i wyrobić. Smażyć na patelni duże placki. Mięso obsmażyć na oleju wraz z cebulą, porem (jasna część), drobno pokrojoną papryką, marchewką i przełożyć do rondelka, zalać niedużą ilością wody - gotować do miękkości mięsa. Pod koniec gotowania dodać rozdrobniony czosnek oraz papryczkę chili, koncentrat pomidorowy. Sos zagęścić śmietaną i mąką, przyprawić na ostro. Placki polewać sosem mięsnym. Jak podawać? Podawać gorącą, dobrze smakuje z czerwonym winem. Najlepiej smakuje z jakąś łagodną surówką, np. z pomidorów lub kapusty białej. SMACZNEGO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatrzymaj mą młodość Boże, przyszła mi do głowy pewna myśl - masz dla mnie chwilkę? Myślę o starości... Jakby mi było jeszcze mało, że lata same mijają... Zatem, Boże, proszę, bym przynajmniej czuł się młodo. Pozwól mi cieszyć się, cieszyć. Nawet jeśli muszę nosić okulary i chodzić przygarbiony, rano wstawać obolały i uważać na to, co jem, nawet jeśli ręce mi się trzęsą i chodzę powoli, nie mogę złapać oddechu, nie będę narzekać. Ani słówkiem. Może z Twoją pomocą, drogi Przyjacielu, w tym antycznym posągu zamieszka Młody Duch... Czy to możliwe, Boże? David Kossoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia,,,,, Sa takie miejsca w zyciu, w ktorych milosc rozbrzmiewa Gdzie z ciekawoscia i smutkiem chyla swe czola drzewa. Sa takie miejsca w zyciu gdzie wracam z radoscia dziecka I gdzie milosc nie byla nigdy okrutnie zdradziecka. Pamietam ojca dlon ciepla i maly plomyczek w dali. \"Wiesz dziecko po co te znicze?\" - Bysmy zapamietali. \"M\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×