Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

JODEŁKO kochana❤️ u mnie wszystko OK! Pracuję dużo jak na początek, jestem trochę zmęczona. Cieszę się jednak, choć nie jest to co ja bym sobie życzyła. Witam bardzo serdecznie na naszej biesiadzie. Tak naprawdę, to teraz nie mam czasu ani sił na spotkania na naszej biesiadzie, nad czym ubolewam strasznie. O tylu ciekawych sprawach można tu poczytać, nie brakuje wam talentu pisania, och Jodełko jesteś orłem, w tej dziedzinie, podziwiam Cię. Jesteś dla mnie wyjątkowo inteligentną osobą. Dzięki za Twoje mądrości. Pozdrawiam również Cię GRABKU, WIĄZKU, JARZĘBINKO,POD CYPRYSEM, DRZEWKO OLIWNE, LESZCZYNO I WIERZBO I POZOSTALE PIĘKNE DZREWA.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełko ----- jakie piękny wiersz, łzy mi cisną się do oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochany CYPRYSKU____________witam Cie bardzo serdecznie! Nigdy nie szczedzisz dla mnie cieplych slow_____dziekuje za Twoje ❤️.Dziekuje,ze jestes,,,,👄 No coz,,,,wzruszylam sie i moze cos potem wykrzesze z siebie :D Ty wiesz,ze jestes mi bardzo bliska,,,,i moze dlatego tak bardzo sie wzruszam Twoimi WIELKIMI slowami,,, Dla CIEBIE_____________miedzy wierszami ❤️👄 Miedzy wierszami Na dzien dobry podaje Ci usmiech na dloni Na sniadanie dostaniesz pak ciemnych piwoni, Na obiad garsc ulotnych mgiel i brzeczenie laki A wieczorem, kiedy roza zwija juz swe paki Dostaniesz gwiazd tysiace w welon ulozone lekka poswiate ksiezyca, spiewanie swierszczy, cieplo rak do rana niespelnione,,, Gdzies zgubilam moje wiersze , rozsypalam je po drodze Chodze szukam swojej duszy , utrudzona jestem srodze. Zagladalam pod jasminy i pod piekny rozy krzak Zagladalam do twej duszy lecz milosci ciagle brak Zapatrzylam sie na slonce, co palilo moja twarz I stracilam wzrok, by dojrzec te kruszyne w moich lzach. Bylam dziewka i krolowa , ale wciaz jest cos nie tak Wiec na chwile tu przycupne, by zostawic maly slad. Gdzies zgubilam swoje wiersze, rozsypalam je w swych snach Moze sny sa spokojniejsze, lecz milosci ciagle brak. Czekam ciagle na te iskre, która ogien umie wzniecic Na te oczy gwiazdom rowne , co unosza ponad swiat Chce dzis razem z Toba tesknic, z Toba wzleciec I pozbierac moje wiersze w jeden kwiat. Gdzies zgubilam moje wiersze.......... *m*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Ja i jestes Ty CYPRYSKU Miedzy nami odleglosc ,,,,. Probujemy sie dotknac , wyciagajac nawzajem dlonie Probujemy zjednoczyc sie we dwoje. Chce otworzyc wnetrze swojej duszy,,,, Kiedy to bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki przyjacielowi... dla Ciebie 🌻Cyprysku,Jarzebinki,Grabka,WiazkaWierzbki,Leszczynki,pod Cyprysem,Drzewka Oliwnego ❤️👄 Dzięki przyjacielowi życie jest mocniejsze, pełniejsze, jest w nim więcej piękna, i nieważne, czy jesteście blisko, czy daleko. Jeśli jesteście blisko, to wspaniale. A jeśli dzieli was odległość, to i tak często o nim myślisz: zastanawiasz się, co porabia, czytasz listy, piszesz - dzielisz się życiem i doświadczeniami, służysz, szanujesz, adorujesz i kochasz. Christopher Arthur Benson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JODEŁKO ❤️❤️❤️ dziękuję jesteś kochana i bardzo mi bliska jak na wyciągnięcie dłoni. Odległość, która nas dzieli, jest bardzo daleka, lecz serc naszych nie rozdzieli, bo jedno na drugie czeka, ......................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełko pożegnam Cię bo moja córeczka przyjechała ze swoją rodzinką. Bardzo bylo mi miło spotkać Cię i bedę czekała na nasze następne spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYPRYSKU,moj skarbie____czasami brakuje mi slow,,,___dziekuje,uwielbiam Cie ❤️.Piekne slowa 👄 Życie jest... Życie jest szansą, schwyć ją. Życie jest pięknem, podziwiaj je. Życie jest radością, próbuj ją. Życie jest snem, uczyń je prawdą. Życie jest wyzwaniem, zmierz się z nim. Życie jest obowiązkiem, wypełnij go. Życie jest grą, zagraj w nią. Życie jest cenne, doceń je. Życie jest bogactwem, strzeż go. Życie jest miłością, ciesz się nią. Życie jest tajemnicą, odryj ją. Życie jest obietnicą, spełnij ją. Życie jest smutkiem, pokonaj go. Życie jest hymnem, wyśpiewaj go. Życie jest walką, podejmij ją. Życie jest tragedią, pojmij ją. Życie jest przygodą, rzuć się w nią. Życie jest szczęściem, zasłuż na nie. Życie jest życiem, obroń je. Matka Teresa z Kalkuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pa,CYPRYSKU______________do zobaczenia👄 Bylo mi niezmiernie milo :D Pozdrow swoja corcie i jej rodzinke ode mnie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja przyjaźń Twoja przyjaźń jest: cennym skarbem.... Chcę Ci podziękować za to, że jesteś częścią mojego życia. Wiem, że mogę na Ciebie liczyć w ciężkich chwilach, Wiem, że mogę dzielić z Tobą szczęśliwe chwile, i wiem również, że nasza przyjaźń jest oparta na wzajemnym zaufaniu. Twoja przyjaźń jest dla mnie bardzo szczególnym darem, nie potrafię wyrazić słowami jak bardzo dziękuję Ci za nią... Dziękuję za to, że wypełniasz moje życie szczęściem... Pamiętaj, że jestem tutaj żeby Cię wysłuchać, pocieszyć, dzielić z Tobą Twój smutek i świętować Twój sukces. Mam nadzieję, że dzień dzisiejszy i każdy następny dzień przyniesie Ci miłość i szczęście. Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO____________wiem,,,ze jestes obok,,,,ale prosze Cie,napisz prosze kilka slow 👄. Jaka zyczysz sobie piosenke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zyc,,,,zyc by cos zostalo z tych naszych dni!! Jarzebinko________________chodz ze mna pomarzyc,,, jedna chwila wystarczy nam,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musicie zawsze powstawać! Możecie rozerwać swoje fotografie i zniszczyć prezenty. Możecie podeptać swoje szczęśliwe wspomnienia i próbować dzielić to, co było dla dwojga. Możecie przeklinać Kościół i Boga. Ale Jego potęga nie może nic uczynić przeciw waszej wolności. Bo jeżeli dobrowolnie prosiliście Go, by zobowiązał się z wami... On nie może was \"rozwieść\". To zbyt trudne? A kto powiedział, że łatwo być człowiekiem wolnym i odpowiedzialnym. Miłość się staje Jest miłością w marszu, chlebem codziennym. Nie jest umeblowana mieszkaniem, ale domem do zbudowania i utrzymania, a często do remontu. Nie jest triumfalnym \"TAK\", ale jest mnóstwem \"tak\", które wypełniają życie, pośród mnóstwa \"nie\". Człowiek jest słaby, ma prawo zbłądzić! Ale musi zawsze powstawać i zawsze iść. I nie wolno mu odebrać życia, które ofiarował drugiemu; ono stało się nim. Michel Quoist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ - Kochany Iwo. Pretensjonalnie. Iwo, zbyt oficjalnie. Mój drogi. Nie, okropnie brzmi Ukochany. Jak durna pensjonarka - mięła kolejną kartkę, nie mogąc przebrnąć przez nagłówek. Zniszczyła zapas z pierwszego kompletu papeterii. - Do cholery! - zdenerwowała się. - Zniszczę wszystkie kartki i nie posunę się ani krok dalej. Włączyła płytę swoich ulubionych piosenek francuskich. - Edith Piaf, jak ona potrafiła śpiewać o miłości - przymknęła oczy - i też była nieszczęśliwa - westchnęła. Wstała i w kuchni otworzyła butelkę czerwonego wina. Przypomniała sobie Paryż. - Też piliśmy wino - znów zaczęła płakać. -Nie - otarła łzy - dość tego rozczulania się nad sobą - zdecydowanym ruchem złapała za pióro. “Oszukałam cię - zaczęła bez namysłu - głupio i okrutnie. Dwadzieścia sześć lat temu miałam dziewiętnaście lat. Chciałam ci to wyjaśnić wiele razy. Nigdy nie starczyło mi odwagi. Dziś nie wiem, co mną tak naprawdę wtedy kierowało. Złość, żal, urażona miłość? Bo kochałam cię od pierwszego spojrzenia i kocham nadal. Nie oszukiwałam cię. Kiedy spotkaliśmy się w Krakowie wiedziałam, że to na ciebie czekałam ponad ćwierć wieku. Na ciebie i tylko na ciebie. Wiem, powinnam ci powiedzieć. Przyznać się do oszustwa od razu. Tylko wtedy odszedłbyś, a ja nie chciałam stracić cię po raz drugi”. Łzy kapały na kartkę papieru, litery rozmazywały się przed oczami. - Nie tak - zmięła kartkę w kulkę. - Nie tak. Nie doczyta pierwszego zdania do końca - rzuciła kartkę w kąt. Nalała sobie drugi kieliszek wina i znów zaczęła pisać. Po chwili kolejna kartka wylądowała zmięta na podłodze. - Nie potrafię, jak ja mam mu to napisać? Na dźwięk dzwonka podskoczyła przestraszona. - Iwo? - cicho podeszła do drzwi. Serce biło jej jak oszalałe. - Przyjechał, jednak przyjechał. W drzwiach stała Kasia. Monika nie potrafiła ukryć rozczarowania na jej widok. - Wchodź - zaprosiła. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poświęć czas... Poświęć czas na pracę - to cena sukcesu. Poświęć czas na myślenie - to źródło siły. Poświęć czas na zabawę - to sekret wiecznej młodości. Poświęć czas na lekturę - to fundament wiedzy. Poświęć czas na przyjaźń - to droga ku szczęściu. Poświęć czas na marzenia - to twój pociąg do gwiazd. Poświęć czas na to, by kochać i być kochanym - to przywilej bogów. Poświęć czas, by się rozejrzeć - dzień jest zbyt krótki na to, by być egoistę. Poświęć czas na śmiech - to muzyka duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idealna partnerka,,,,, Dawno, dawno temu do pewnego mistrza zen przyszedł człowiek i powiedział, że nie może znaleźć dla siebie partnerki, która by mu odpowiadała i którą kochałby do końca życia. - A jaka miałaby być ta kobieta? - zapytał mędrzec. Człowiek zastanowił się chwilę, a potem rzekł: - Tęsknię do kobiety kochającej, mądrej, odpowiedzialnej, szlachetnej, radosnej, czułej, wrażliwej, delikatnej, pięknej, zmysłowej, zaradnej, silnej, samodzielnej... która kochałaby mnie do końca życia. Dodał jeszcze kilka równie rzadkich cnót, po czym zapytał mnicha, co ma począć. Mędrzec zajrzał mu głęboko w oczy i powiedział: - Znam absolutnie pewny, lecz bardzo trudny sposób, dzięki któremu spotkasz właśnie taką kobietę. - Jaki to sposób?! - zapytał ucieszony człowiek. - Jeśli mi go zdradzisz, oddam ci wszystko, co posiadam! - Niczego od ciebie nie potrzebuję - odpowiedział mistrz. - Musisz mi tylko przysiąc, że z niego skorzystasz. Człowiek przysiągł na wszystkie świętości, że zastosuje się do rady mędrca, a kiedy trochę się uspokoił, mistrz z naciskiem wyszeptał mu do ucha: - Jeśli pragniesz spotkać kobietę kochającą, mądrą, odpowiedzialną, szlachetną, radosną, czułą, wrażliwą, delikatną, piękną, zaradną, silną i samodzielną - to najpierw sam musisz się takim stać. Tylko w ten sposób ją znajdziesz. A nawet jeśli jej nie spotkasz, nie będzie to już wtedy miało dla Ciebie większego znaczenia. Autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Drzewo to dom któż temu zaprzeczy Wystarczy wspiąć się wzrokiem po piętrach jego gałęzi i posłuchać jarmarku ptaków które schroniły się w jego cieniu Drzewo to dom Malutcy i podobni ptakom przysiadamy we śnie na jego konarach i powaga bezruchu drzewa przypomina teraz kościół żywy pełen szeptów i szelestów Wszystko jest możliwe dla tego kto mieszka w gałęziach drzewa bo ku drzewom przylatuje z własnej woli wiatr od którego umysł staje się czysty i gotowy na każdą niespodziankę pożegluje do jego portu żaglowiec obłoku i nie ominie go cieżki pancernik gradowej chmury słońce poszuka ochłody wśród jego liści O ciężkie stopy drzewa łapy dobrotliwego smoka unieruchomione w ziemi i wychylające się z niej by ukazać swą gładkość o pełna zmarszczek koro i połyskujące ciało pni grabowych bo jakże śmiem mówić do ciebie tylko: drzewo kiedy masz tyle imion Ty lipo kulista ty topolo podobna do gęsiego pióra ty dębie starych bogów i piorunów sypiących żołędziami rozłożysta jabłonko tujo z wyspy umarłych cisie klonie jesionie akacjo wierzbo i olcho, a także wszystkie inne drzewa nie znane mi i pełne magii z którymi człowiek tak często utożsamia swój los Nauczcie nas pogodzić się z miejscem gdzie żyjemy nauczcie nas poznać je do głębi i pokochać do końca Być drzewem zakorzenionym Julia Hartwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ Witaj samotny GRABKU! Wrocilam z kosciolka,,,Tym razem bylam na amerykanskiej mszy. Nie ma znaczenia jezyk :D Zycze biesiadniczkom milego popoludnia! Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na salatke,,,,, Sałatka nicejska (Francja) Składniki: - 5 dużych ziemniaków - 5 jajek na twardo - 2 cebule - 5 pomidorów - 10 dag czarnych oliwek - 1 puszka tuńczyka w sosie własnym - kilka liści sałaty frisee (karbowanej) lub lodowej sos winegret: - 3 łyżki oliwy - 1 łyżka soku z cytryny - 1/2 łyżki octu balsamicznego - ew. 1 zmiażdżony ząbek czosnku - sól - pieprz Sposób przyrządzania: Ziemniaki ugotuj w mundurkach, a gdy przestygną, obierz i pokrój na plastry. Podobnie pokrój obrane jajka. Pomidory i cebulę pokrój w plastry. W dużej salaterce układaj warstwami ziemniaki, cebulę, pomidory, jajka i oliwki i powtarzaj do wyczerpania składników. Na wierzchu ułóż kawałki tuńczyka. Wstaw do lodówki na co najmniej godzinę. Przełóż do słoika składniki sosu, zakręć i wymieszaj, energicznie potrząsając słoikiem. Polej sałatkę, udekoruj listkami sałaty SMACZNEGO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma wstepu na biesiade! Czy to normalne? Jutro wczesnie wstaje wiec mowie juz dobranoc! Pozdrawiam wszystkie biesiadniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ Witajcie kochane drzewka____GRABKU i DRZEWKO OLIWNE! Wiem GRABKU__________nie bedzie Ciebie przez chwile z nami,,,,, Zycze udanego wypadu❤️ DRZEWKO OLIWNE____badz z nami codziennie! Z utesknieniem czekamy na Twoj wiersz :D JARZEBINKO_____gdzie sie podziewasz? Odezwij sie do nas! CYPRYSKU__________nie zapominaj o nas :D WIAZKU____________wygladam Ciebie kazdego dnia👄 LESZCZYNKO__________wiem,ze jestes bardzo zajeta,,,,ale moze kiedy uporasz sie ,,,,zawitasz do nas! pod CYPRYSEM_____Ciebie takze zapraszamy :D Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIERZBKO🖐️______dziel sie z nami swoimi myslami i refleksjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje doznania mają naturę religijną w tym sensie, iż jestem świadomy, że umysł ludzki jest zbyt ograniczony, by głębiej wniknąć w harmonię Wszechświata, którą nazywamy \"prawami natury\". — Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie. — Ralph Waldo Emerson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na smaczna zupke,,,, Zupa grzybowa__________Z makaronem, Składniki 100 g makaronu wstążki krótkie 100 g suszonych grzybów borowiki lub podgrzybki seler por 2 ząbki czosnku 1 cebula 1 marchewka do starcia 30 g wędzonych śliwek 200 ml śmietanki 30 % 10 ml bulionu grzybowego sól pieprz Sposób przygotowania Obieramy włoszczyznę, tniemy na kawałki i wrzucamy do wrzątku wcześniej posolonego z dodatkiem pieprzu. Moczymy grzyby pół godziny, następnie gotujemy je w tej samej wodzie, w której się moczyły. Śliwki tniemy w paski. Ugotowane grzyby odcedzamy, zachowując wywar i kroimy na drobne kawałki. Gotujemy makaron i po ugotowaniu odcedzamy, odstawiamy. Odcedzamy włoszczyznę i łączymy wywar z warzyw z wywarem z grzybów. Pokrojone w kostkę cebulę i czosnek smażymy na patelni aż się zeszklą i wrzucamy do wywaru, zagotowujemy. Następnie do wywaru dodajemy pokrojone śliwki, grzyby i gotujemy 15 minut. Na 5 minut przed końcem gotowania dodajemy startą marchewkę i zagęszczamy zupę śmietaną. Dodajemy łazanki. SMACZNEGO!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×