Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witam Biesiadę! Choć pól i łąk Adam Asnyk Choć pól i łąk Odmładzasz krąg, Roznosząc woń miłosną, Nie wrócisz mi Miłości dni, O czarodziejko, wiosno! Nie wskrzesisz złud, Pojących wprzód Zachwytem serce moje, Nie dla mnie już Rumieniec róż I świeżych uczuć zdroje. Więc z czasry twej Dla innych lej Rozkoszy słodkie miody, Niech z twoich szat Rwie cudny kwiat Kochanków zastęp młody. Mnie tylko daj Szumiący gaj Nad moją głową senną... I otocz mnie W głębokim śnie Miłością dusz promienną. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co było wielkie Czesław Miłosz Co było wielkie, małem się wydało. Królestwa bladły jak miedź zaśnieżona. Co poraziło, więcej nie poraża. Niebiańskie ziemie toczą się i świecą. Na brzegu rzeki, rozciągnięty w trawie, Jak dawno, dawno, puszczam łódki z kory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja Czesław Miłosz Nadzieja bywa, jeżeli ktoś wierzy, że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem, I że wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie. A wszystkie rzeczy, które tutaj znałem, Są niby ogród, kiedy stoisz w bramie. Wejść tam nie można. Ale jest na pewno. Gdybyśmy lepiej i mądrzej patrzyli, Jeszcze kwiat nowy i gwiazdę niejedną W ogrodzie świata byśmy zobaczyli. Niektórzy mówią, że nas oko łudzi I że nic nie ma, tylko się wydaje, Ale ci właśnie nie mają nadziei. Myślą, że kiedy człowiek się odwróci, Cały świat za nim zaraz być przestaje, Jakby porwały go ręce złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ SPOTKANIE Z LOUISE HAY 🌻🌻🌻🌻🌻 ANOREKSJA to negowanie życia, skrajny przypadek głębokiej nienawiści do siebie. Żywność to najbardziej podstawowa sprawa dla podtrzymania życia. Dlaczego mielibyście odmawiać sobie pożywienia? Dlaczego chcecie umrzeć? Cóż takiego dzieje się w waszym życiu, że jest takie okropne i chcecie odejść z niego zupełnie? Nienawiść do siebie to tylko nienawistny sposób myślenia o samym sobie. Myśli można zmienić. Cóż jest w was takiego okropnego? Byliście wychowywani w krytycznie nastawionej rodzinie? Mieliście krytycznych nauczycieli? Czy wasze wczesne doświadczenia religijne mówiły wam, że nie jesteście „dość dobrzy\"? Tak często staramy się znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie faktu, że nie jesteśmy kochani i akceptowani takimi, jakimi jesteśmy. Obsesja na punkcie szczupłej sylwetki wykreowanej przez przemysł odzieżowy powoduje u wielu kobiet postawę: „Nie jestem dość dobra\", „To nie dla mnie\", więc koncentrują się na nienawiści do własnego ciała. Z drugiej strony twierdzą: „Gdybym tylko była szczupła, kochano by mnie\". Ale przecież tak nie jest. Nic nie przychodzi z zewnątrz. Samoaprobata i samoakceptacja są kluczem do problemu... cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 ARTRETYZM to choroba wywodząca się ze stałego krytycyzmu. Przede wszystkim w stosunku do siebie, a także wobec innych. Ludzie uskarżający się na artretyzm często są bardzo krytykowani, jako że krytykowanie jest ich wzorcem. Ich przekleństwem jest perfekcjo¬nizm; muszą być doskonali zawsze i wszędzie. Czy znacie kogokolwiek na tym świecie, kto byłby doskonały? Ja nie. Po co zatem stwarzamy pewne wzorce, które nam mówią, że musimy być zawsze „super"; czy tylko po to, by trudno nam było siebie zaakceptować? Jest to takie mocne wyrażenie postawy „nie jestem dość dobry" i bardzo ciężko jest z tym żyć. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Przyczyną ASTMY jest nadmierna i przytłaczająca miłość. Jest to uczucie, że nie ma się prawa nawet odetchnąć samodzielnie. Astmatyczne dzieci często mają nadwrażliwe sumienie. Przyjmują na siebie winę za wszystko, cokolwiek dzieje się w otoczeniu. Czują się „bezwartościowe", a zatem winne, i mają potrzebę karania siebie. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Leczenie klimatyczne często daje dobre rezultaty, zwłaszcza gdy choremu nie towarzyszy najbliższa rodzina. Zazwyczaj dzieci astmatyczne wyrastają z tej choroby. Tak naprawdę oznacza to, że wyjeżdżają do szkoły, żenią się lub w inny sposób organizują dom rodzinny, i choroba znika. Często w późniejszych okresach życia pojawia się jakieś wydarzenie, które jakby przez naciśnięcie guzika przypomina przeszłość, i choroba wraca. Reakcja ta nie jest jednak wywołana tym, co aktualnie się wydarza, lecz raczej przypomnieniem tego, co miało miejsce w dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ziołowa płukanka- ODŻYWCZA Z SZAŁWIĄ!!!!! Garść suszonych liści zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut. Ostudź i przecedź. Używaj do płukania włosów po każdym myciu. Płukanka szałwiowa dodaje włosom życia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Kłopot Felicjan Faleński Chciałbym być sławnym - marzę ja młodzieńczo, Zanim mi serce nie zwiędnie, Alem ciekawy, czym mię też uwieńczą, Chcąc, by to było oszczędnie? Jużciż - wawrzynem - jak jest rzecz przyjęta. Cóż, kiedy ten upominek, Jak moje pisma, pod placki na święta, Wzięto na sosy do szynek. Wiem, co mi nazbyt nie wzbogaci głowy Ni też ją sosem poplami: Włóżcie mi na nią lub wieniec cierniowy, Albo czapeczkę z dzwonkami. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmieszne Anna Kamieńska Jak to jest być człowiekiem spytał ptak Sama nie wiem Być więźniem swojej skóry a sięgać nieskończoności być jeńcem drobiny czasu a dotykać wieczności być beznadziejnie niepewnym i szaleńcem nadziei być igłą szronu i garścią upału wdychać powietrze dusić się bez słowa płonąć i gniazdo mieć z popiołu jeść chleb lecz głodem się nasycać umierać bez miłości a kochać przez śmierć To śmieszne odrzekł ptak wzlatując w przestrzeń lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieśń przyjacielska przy kielichu Franciszek Karpiński Niechaj kto wzdycha do zbytków, Jest coś droższego od złota; Nie żądam wielkich pożytków, Niech żyje przyjaźń i cnota! Tu myśli nasze mieszamy W napoju, który pijemy, Jednego człeka składamy, Bo jedną duszą żyjemy. To u mnie pierwsza przewaga, Kochać się, to pierwsza rada; Przyjaźnią wszystko się wzmaga, Niezgodą wszystko upada. Niech kłótnia szuka swej zguby, Nam ręka z ręką się łączy; Oto przyjacielskie śluby, Które śmierć chyba zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA____________🖐️🖐️🖐️ SPOTKANIE Z LOUISE HAY 🌻🌻🌻🌻🌻 OPARZENIA, SKALECZENIA, GORĄCZKI, OTARCIA, RÓŻ¬NEGO RODZAJU ZAPALENIA są oznaką złości wyrażającej się przez ciało. Złość znajdzie jakiś sposób wyrazu bez względu na to, jak będziemy starali się ją stłumić. Zbierająca się para musi znaleźć ujście. Obawiamy się, że złość może zniszczyć nasz świat, a przecież wściekłość może być po prostu oddalona przez powiedzenie: „Jestem zły z tego lub tamtego powodu\". To prawda, że nie zawsze możemy powiedzieć to naszym szefom, ale za to możemy wytrzepać tapczan lub wykrzyczeć się w samochodzie bądź pograć w tenisa. Istnieją bezbolesne sposoby fizycznego pozbycia się złości. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Ludzie nastawieni duchowo często są przekonani, że nie powinni odczuwać złości. To prawda. Wszyscy dążymy do osiągnięcia takiego stanu, by nie być zmuszonym do oskarżania innych za nasze uczucia, lecz zanim to osiągniemy, zdrowiej jest uzmysłowić sobie, co czujemy w danym momencie. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 RAK jest chorobą spowodowaną głębokim urazem utrzymującym się tak długo, dopóki dosłownie nie zacznie zżerać ciała. W dzieciństwie wydarza się coś, co niszczy poczucie zaufania. To doświadczenie pozostaje wciąż żywe w pamięci. Człowiek żyje w poczuciu krzywdy i ma trudności w rozwijaniu i utrzymaniu ważnych dla niego związków emocjonalnych. Z powodu takiego systemu przekonań życie wydaje się być ciągiem rozczarowań. Uczucie beznadziejności, bezradności oraz straty przenika myślenie i w ten sposób łatwe staje się oskarżenie innych za wszystkie nasze kłopoty. Ludzie cierpiący na raka są także bardzo krytyczni w stosunku do samych siebie. Nauczenie się kochania i akceptowania własnej osoby jest dla mnie kluczem do uzdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Uśmiech Tomasz Jastrun Chciałbym Zamieszkać w kąciku Twoich ust Abyś nagle Zmarszczyła mnie Swoim uśmiechem Tak pogodzę się Ze starością Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym szeptem Mirosław Czyżykiewicz Jednym szeptem jednym gestem Jednym drgnieniem powiek zmieniasz Zawstydzenie kiedy jesteś W zamyślenie gdy cię nie ma Mam tyle słów jest ich siła Życzeń i pragnień jak w kolędzie Gdzie się podziały kiedy byłeś Czy się odnajdą gdy znów będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłka i astry Jan Lechoń leż razy tak samo wychodziłeś w pole, Wdychałeś mocny zapach z już wygrzanej błoni! Ten wiatr, to przecież dawne, znane ci Eole, Ten sam co i przed laty daleki Favoni! Tak samo bije para znad wilgotnej uzdy I szumią stare klony nad kamienną bramą, Wielkie ptaki jesienne skaczą poprzez bruzdy, A przecież nic w tej chwili już nie jest to samo. I wiedz, że kiedy wrócisz w te jedyne strony, By tamte ujrzeć liście jak wiatr je porywa, Tak samo będziesz chodził jak tu zamyślony I słuchał tej jesieni, co już jest prawdziwa. Co kiedyś twe spojrzenie muskało przelotnie, Tym dzisiaj się napieścić nie może twe oko. Te same mógłbyś kwiaty oglądać stokrotnie I zieleń, co wciąż bardziej zda ci się głęboką. Z odmętu niepamięci jakiś powiew żenię Dźwięk słów na pozór błahych jak pożółkłe wstążki, Których teraz dopiero rozumiesz znaczenie Jak za wcześnie czytanej bardzo mądrej książki. Więc patrząc na zniszczenie, co święci swe dzieło, Na drzewa już bez liści i na chmury czarne, "Wszystko - mówisz - com kochał, jak wichry minęło, Lecz przecież nic w mym sercu nie poszło na mamę". Wokoło tylko trwogi i troski tak liczne, Ale ty się nie buntuj przeciw przeznaczeniu: Spokojnie pisz do końca swe wiersze klasyczne, Które wtedy są dobre, gdy cierpisz w milczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Prowadź mnie, Światło Prowadź mnie, Światło, swą błogą opieką, Światło odwieczne! Noc mroczna, dom mój tak bardzo daleko, Więc Ty mnie prowadź. Nie proszę rajów odległych widoku, Starczy promyczek dla jednego kroku. Nie zawsze tak się modliłem jak teraz, Światło odwieczne. Sam chciałem widzieć, sam chciałem wybierać Swą własną drogę. Pomimo trwogi łaknąłem barw świata Ufny w swą siłę. Przebacz tamte lata. Tyś zawsze trwało, gdym przez głuchą ciemność, Przez bór, pustynię Błąkał się dumny. O, czuwaj nade mną, Aż mrok przeminie, Aż świt odsłoni te drogie postaci, Którem ukochał niegdyś, którem stracił. Kardynał Newman Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziołowa płukanka---WZMACNIAJĄCA Z POKRZYWĄ! Dobrze przecierać skórę głowy sokiem z pokrzywy. Trzeba nazbierać dużą reklamówkę młodych listków z czubków rośliny, zmiksować i odcisnąć lub przepuścić przez sokowirówkę. Łatwiej zrobić płukankę z suchego ziela. Garść liści pokrzywy zalej szklanką białego octu owocowego. Odstaw na trzy godziny, następnie przecedź przez gazę. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Oczy Tomasz Jastrun Jest w jej twarzy coś Jeszcze nie wiem co Moje wargi schną Już wiem - to oczy Które nie mogą połączyć się W morze Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koncert Anna Kamieńska Grały żaby w błocie. Jedna na fagocie, druga na flecie, trzecia na klarnecie. Czwarta, jak to żaby, na skrzypcach aby-aby. Piąta na fortepianie. Szósta na mandolinie, siódma na okarynie, ósma mamo kochana, ćwiczyła na organach. Dziewiąta na wiolonczeli, a jakże, żebyście wiedzieli. Dziesiąta, tak jak wy czasami, biła w bęben pałkami. A jeszcze te szpinety, dzwonki i kastaniety, gongi, basy, harmonie, organki i fisharmonie! Aż taki się zrobił hałas, że chyba uciekać zaraz! Tylko dzieci i poeci stali na brzegu strumyka i zachwycali się, jak to dzieci i poeci: - Ach, jaka piękna muzyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczarowana królewna Adam Asnyk Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię. Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka, O czymś rozkosznie marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idać prze odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej, Ten męstwo swe przeceniał. ZAbłąkał się w otchłani... I zwątpił... i skamieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ziołowa płukanka ---NAWILŻAJĄCA Z NAGIETKIEM 2 łyżki kwiatów nagietka lekarskiego zalej 3/4 litra wrzątku. Parz pod przykryciem 20 minut. Ostudź, przecedź i użyj do ostatniego płukania włosów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni, tygodni smutku i rozczarowań. Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie miłości - ona zawsze wyjdzie nam na przeciw. I nas wybawi. — Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA___________witajcie🖐️ SPOTKANIE Z LOUISE HAY 🌻🌻🌻🌻🌻 NADWAGA wyraża potrzebę ochrony. Szukamy ochrony przed urazą, zlekceważeniem, krytyką, wykorzystaniem, seksem i zalotami o seksualnym charakterze, lękiem przed życiem jako takim, a także jakimś konkretnym lękiem. Wybierz sobie to, co pasuje do twojej sytuacji. Nie należę do osób tęgich, ale nauczyłam się w ciągu minionych lat, że kiedy czuję brak bezpieczeństwa i niepewność, przybywa mi trochę na wadze. Kiedy mija zagrożenie, nadwaga likwiduje się sama. Walka z nadwagą to strata czasu i energii. Diety nie odnoszą skutku. Z chwilą kiedy kończymy odchudzanie, wracają kilogramy. Kochanie i akceptowanie siebie, zawierzanie procesowi życia i po¬czucie bezpieczeństwa opierające się na zaufaniu do mocy swojego umysłu - to najlepsza dieta, jaką znam. Zbyt wiciu rodziców wpycha dzieciom jedzenie bez względu na to, jakie są ich problemy. Dzieci te wyrastają na osoby, które w sytuacji, gdy pojawia się jakiś problem do rozwiązania, zachowują się tak, jakby stały przed otwartą lodówką mówiąc: „Ja nie wiem, czego chcę\". cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielu....itp 🌻🌻🌻🌻🌻 Każdy BÓL jest oznaką winy. Wina zawsze szuka ukarania, a kara powoduje ból. Chroniczny ból wywodzi się z chronicznego poczucia winy, często zalegającego tak głęboko, że nawet nie jesteśmy tego świadomi. Wina to całkowicie niepotrzebne uczucie. Nie czyni nikogo lepszym ani też nie zmienia sytuacji. Wasz „wyrok" już minął, więc wyjdźcie ze swojego więzienia. Wybaczenie to tylko odpuszczenie, zezwolenie na odejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 WYLEWY to skrzepy krwi, powodujące przerwanie dopływu krwi do pewnego obszaru mózgu. Mózg to komputer ciała. Krew to radość. Żyły i arterie ____- to kanały tej radości. Wszystko dzieje się zgodnie z prawem i zasadami miłości. Miłość jest w każdej drobinie inteligencji we Wszechświecie. Nie można dobrze działać i żyć bez doświadcza¬nia miłości i radości. Negatywne myślenie zatyka mózg i nie pozwala na przepływ miłości i radości w wolny i otwarty sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Śmiech nie przepłynie, jeśli nie może być swobodny i beztroski. To samo dotyczy miłości i radości. Życie nie jest goryczą, chyba że sami je nią uczynimy lub zdecydujemy się patrzeć na nie w ten sposób. Możemy dojrzeć całkowitą ruinę w drobnym niepowodze¬niu, możemy także znaleźć trochę radości w największej tragedii. To zależy od nas samych. Czasami staramy się zmusić nasze życie, by układało się w pewien sposób, mimo że nie jest to dla nas najlepsze. Niekiedy sami wywołujemy WYLEWY, aby zmusić się do pójścia w zupełnie przeciw¬nym kierunku, całkowicie przewartościować swój styl życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! SKOTAWA Jerzy Fryckowski Przyjedź do mnie chociaż raz A pokażę ci strome brzegi Skotawy To miejsce Gdzie załamał się lód pod moim psem Między drzewami na niebieskich pajęczynach Drga jeszcze mój krzyk A Budrys odwraca łeb I podaje łapę jak wtedy z przerębli Tak to prawda Nie szeptałem tu czule Żadnych kobiecych imion Chociaż okolica nastraja do rozbieranych randek Wykrzykiwałem tylko imię psa Gdy wypływał na powierzchnię A potem tuliłem do siebie Drżące mokre futro I wybaczałem mu wszystkie nieposłuszeństwa I tych siedem uduszonych kaczątek Których puszyste duszyczki poszły do nieba Jak mawiała moja córka Przyjedź do mnie chociaż raz A pokażę ci pętlę rzeki Którą zarzucam na łkające gardło I daremnie próbuję jak Wojaczek Odrzucić stopami upodloną planetę Za każdym razem wracam na ziemię Bo wystraszony pies przysiada na tylnych łapach I liże moje dłonie Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z PRZYJACIELEM br.Tadeusz Pewnego dnia szedł ze mną mój przyjaciel, A był to taki zwykły, szary dzień. I nie wiem, czy uczucie takie znacie, Gdy pragnie się, by dzień nie skończył się... BO CHLEB DZIELONY JEST WIĘCEJ NIŻ CHLEBEM, A KUBEK WODY Z KIMŚ NAPOI DUSZĘ... A ZACHÓD SŁOŃCA Z KIMŚ JEST JAK MUZYKA NA STRUNIE ŚWIATŁA MIĘDZY DWOJGIEM SERC. Z kimś takim mógłbym iść aż po horyzont I odkryć jeszcze jedną świata twarz... I pozbyć się jak garbu wszystkich zgryzot I dać się schronić sercu pod czyjś płaszcz. Z nim nauczyłem się słuchać milczenia I słów tak cichych, jak spadanie gwiazd.... I czuję, że coś we mnie się przemienia, Jak pod rzeźbiarza dłutem ciężki głaz. Dla niego chowam piękno pod powieką, Gdy razem gdzieś nie można było być... I piszę list słów ciepłych jakby rzeką, Przerzucam nad przestrzenią żywą nić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×