Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agacik83

SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość szkoda gadać
Najgorsze jest to, że takich jak Ty niedojrzałych, traktujących slub jak zabawę i okazję do pokazania się panien młodych jest wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnia
Dziewczyny nie kłócimy się !!! Każda z nas planuje po swojemu i przezywa ten dzień na swój sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Turtuc: ksiadz z naszej parafii skierowal nas do kosciola na wembley. chcemy zalatwic to jak najszybciej. moze cos bede widziala w tym tygodniu. na pewno dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtuc - w Londynie w kazdej parafii gdzie odbywaja sie polskie msze, takze odbywaja sie nauki przedslubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turtuc
w mojej parafi ksiądz zapisał tylko date i godzine ślubu i nam podziękował. Mówiłam mu ze mieszkamy w Londynie a on nic ani o naukach przedślubnych ani o dokumentach tylko wspomniał że mamy zgłosić się na 3 miesiące przed ślubem i towszystko. Dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turtuc
Jak będziesz wiedziała coś o naukach przedślubnych to daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turtuc
tylko mamy mały problem moje kochanie niema bierzmowania w październiku lecimy do domu pozałatwiać reszte spraw i dowiedzieć się o jago bierzmowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zadam g łupie pytanie ale Ile trwają te nauki przedmałżeńskie i o czym nas tam będą uczyć? ;/ bo ja słyszałam ze m.in o planowaniu rodziny, metodzie kalendarzykowej itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniiaa
Zgadza się, właśnie tego tam uczą. Normalnie nauki trwają coś ponad 2 miesiące (zazwyczaj jest to jedno spotkanie w tygodniu - po godzinie góra dwie) - wszystkich spotkań jest 10 + do tego dochodzą 3 spotkania w poradni rodzinnej My zdecydowaliśmy się na nauki weekendowe (czyli w jedną sobotę załatwiamy 10 nauk - trwa to od godz 9 do 18 zdaje się + zaliczamy jedną poradnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtuc- jesli powiedzialas ksiedzu w swojej parafii ze mieszkasz w Londynie, to sie nie dziwie ze nic ci nie doradzil. poniewaz w kazdej parafii gdzie sa odbywane msze polskie, odbywaja sie nauki przedmalzenskie, i spowiedz przedmalzenska (co jest o tyle latwiej, bo ksieza za granica za bardziej zyciowi, np. co do mieszkania ze soba). ja bede chodzic na nauki w Finchley, spotkanie raz w tygodniu 2g przez 5 tygodni. that\'s all. popytaj w najblizszej twojej parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej a czy te nauki nie są nudne :D może jeszcze płaci się za to ? ehhhh nie bardzo podoba mi się ten pomysł 10spotkań ale cóż ... sama chiałam kościelnego ślubu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniiaa
Humorzasta niunia z tego co się orientuje płatne są tylko nauki weekendowe. Takie, że tak powiem, w normalnym trybie nie. My zdecydowaliśmy poświęcić te 150,00 i załatwić to w jeden dzień... A czy są nudne?? trudno powiedzieć, to chyba zależy od osób, które prowadzą. Jedni sobie chwalą inni narzekają... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) chyba tez zdecyduje się na jeden dzień o ile to bedzie możliwe :) jeszcze troszkę caszu mi zostało chociaż zastanawiam się jak to będzie ponieważ ja na stałe teraz mieszkam gdzie indziej a gdzie indziej będe brała ślub (różnica 300km) i czy może wiecie czy bede musiała na te nauki chodzic tam gdzie mam ślub czy tam gdzie mieszkam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bez znaczenia ja nauki przedślubne miałam w liceum w szkole jakies 5 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YZA23 - ja nauki przedslubne tez ukonczylam w szkole sredniej. ale nie kazda parafia go przyjmuje, moja parafia powiedziala ze taki papierek jest na 2 lata, a parafia wg zameldowania-ze jest niewazny (przeterminowany?), i musze go jeszcze raz robic, poza tym jesli jedna osoba ma a partner nie ma, to i tak trzeba je zrobic-taka kolej rzeczy. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INESKA nie wiedziałam ale bez przesady robić nauki i w ciągu dwóch lat wyjść za mąż,a jak ktoś nie chce i ma na później plany? ale ja i tak będe chodziła ze Sławciem bez względu na to czy aktualne czy nie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YZA23 - chodzic mozna:) ale z zawarciem malzentwa (czyt.koscielnego slubu), to juz raczej bardziej urzedowo podchodza i papierka z kursu przedmalzenskiego nie przepuszcza:) ps.chyba ze podrobisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kapotka : w której części londynu mieszkasz, może byśmy się spotkały co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merika za siedmiu polan
ile się daje księdzu za ślub moze ktos wie a czy zapowiedzi tez są płatne jesli tak to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chinka Czikuczikulinka...2
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOOOOKOOOOOOOOOKOOOOOOKOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKLKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK łAńCUSZEK ZSCZęśCIA NA NOWą DROGE żYCIA WAM PZRESYłAM:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do turtuc: ja jestem ze wschodniego londynu, bow road station, a Ty? chetnie wyskoczylabym gdzies na piwko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kapotki : ja mieszkam na Leytonstone :) czyli rzut kamieniem od ciebie :) i chętnie wyskocze na piwko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turtuc! w niedziele niestety nie moge - pracuje caly weekend:( Chyba latwiej byloby sie nam skontaktowac przez gg. Moj nr 3150853.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się :):), ja również biorę ślub 02.08.2008 r. mam juz sale orkiestre i kamerzyste, czyli wszytko co mam nadzieje na dzień dzisiejszy jest potrzebne i powinno byc zarezerwowane... :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×