Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość celina.i

malzenstwo z albanczykiem w albani

Polecane posty

Gość zamre
Oj co za ciemnota to wypisuje :-) mam meza albanczyka od 7 lat i znam mnustwo albanczykow to cudowni ludzie I fantastyczni mezowie a ojcowie to chyba najlepsi ma swiecie. Jedyne co to to ze maja zasady co do wyboru zony poprostu nie zenia sie z razwiazlymi dziewczynami takie traktuja tylko jak tymczasowa znajomosc I tyle . Wiec jesli dziewczyna puszcza sie na prawo I lewo to niech zapomni o szacunku ze strony albanczyka . Nie jestem albanczykiem ale sama jakbym byla facetem tez bym z taka sie nie wiazala. Wiec jak rozklada ktoras nogi na pierwszej randce to niech nie robi sobie nadzieji na slub... Sorry za szczera prawde... Ja kocham mojego meza I to byl Moj najlepszy wybor i mam nadzieje ze moje corki tez wybiora albanczyka bo nigdy nie widzialam bardziej rodzinnych I cieplych ludzi... Dodam ze wszystkie rodziny albanskie jakie znam sa szczesliwe a tu na forum to tylko wypowiadaja sie te rozczarowane ktorym sie nie udalo jak milionie innym nie z albanczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tańczyć z albanii kowboj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Jak czytam to wszystko to aż mnie głowa boli jestem z albancem 2 lata nigdy w życiu jego rodzina się nie wracała matka jego wręcz przeciwnie po rękach mnie całowała i nie pozwalała sprzątać czy gotować bo mówi że młodzi muszą odpoczywac po pracy siostra jego magisterka mama pracuje on pracuje od 3 rano do 19 godziny w DHL jedzenie bardzo podobne do naszego a by tak Polak całował matkę jak oni ... mam swoje prawa i jestem po ślubie i wręcz przeciwnie ja jego teroryzuje nie on mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tańczy z albanii kowboj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albańcowi to ja bym nawet ręki nie podała nie mówiąc już o innych częściach ciała. Oni mają mafię albańską i mentalność kozo/je/bców. Ten ich islam jest żałosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LinaVl
Celina masz racje nie mozna wrzucać wszystkich do jednego wora bo Polak potrafi byc zły rownież albo i gorszy. Nie przejmuj sie bo piszą to ludzie którzy raz sie sparzyli i myślą ze wszyscy tacy sa to tak jak ja bym tak pisała o Polakach bo mi z dwa razy z Polakiem nie wyszło. Tego juz nikt nie bierze pod uwagę ale Polak tylko czeka aby dołożyć drugiemu taka nasza natura... mam męża Albańczyka jestesmy razem 10 lat jest katolikiem mamy dwójkę dzieci dom i mieszkamy w Anglii. Jego rodzina jest jak złoto i on w sobie sam rownież. Nigdy bym nie zamieniła męża na żadnego innego. Liczy sie miłość i kompromis jak jest to w związku to góry razem możecie przenosić. Bywają tez i ciężkie chwile ale niech mi ktoś powie czy takich nie ma w żadnym innym związku z kim kolwiek ? Tak wiec życzę ci wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia oraz dużo cierpliwości i wytrwałości w małżeństwie bo aby malzenstwo było szczęśliwe to obydwoje musicie nad tym pracować non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LinaVl
Aha i dodam ze obywatelstwa swojemu nie dawałam on miał brytyjskie zanim mnie poznał wiec jeżeli ktoś myśli ze oni robia to dla papierów to jesteście w błędzie nie kazdy jest taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tańczy z Albanii kowboj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ...pisze oczywiscie w sprawie slubu z Albanczykiem generalnie chodzi mi o sprawy papierkowe byc moze ktos juz to przeszedl i beszie mogl mi pomoc .....otoz slub bierzemy w polsce ukochany jest teraz w albanii ja w anglii bierzemy teraz slub cywilny wiem ze musi miec pozwolenie na slub kopie paszportu akt urodzenia ....ja wzielam rozwod i musze mu wyslac papiery rozwodowe moj akt urodzenia i kopie paszportu zeby on dostal pozwolenie na slub ze mna u mnie w kraju w polsce....rzecz w tym ze uslyszelismy od znajomego i od pani z urzedu ze ja musze pojechac do alabii osobiscie z papierami i bedziemy musieli czekac okolo 1 miesiaca na to zeby on dostal pozwolenie na slub ze mna w polsce !!!!!!!inaczej jesli nie pojade do albanii z papierami bedziemy musieli czekac pare miesiecy !!!!!!! To jest paranoja !!!!! Czemu musze byc tam osobiscie skoro slub jest w moim kraju ? Powinni sprawdzic w albanii czy jest kawalerem i wydac mu pozwolenie od razu a nie mnie sciagac !!! Nie rozumiem tego i bardzo mnie to wkurza !!!! Moze ktos powiedziec czy to rzeczywiscie prawda ? Czy on musi tylko sam sie udac do usc z papierami i dostac od razu pozwolenie i wtedy przyleciec na slub ? Nie chcemy tyle czekac i tak ciezko jest nam teraz mieszkac w innych krajach potem leciec do albanii po pozwolenie dla niego czekac miesiac i do polski z wnioskiem o slub do usc i czekac kolejny miesiac na slub.....czy ktos przez yo przeszedl ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej przeraża ilość błędów ort. Wziąść... nadzieji...ludzie kochani. Książek więcej czytajcie. Polecam. Również ze względu na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pracy mam 6 albanczykow to tylko jeden jest w miare normalny.ale niestety jak posluchalam o czym mowia to wlos mi sie zjezyl na glowie.oni faktycznie tylko chca zyc w europie ze wzgledu na zasilki i zeby to osiagnac nie zawahaja sie przed zadna podloscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc444
Tez planuje ślub w albani z narzeczonym, mozemy sie jakos skontaktować? Podam mój e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz na mojego xxxx22@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisydooo
O Matko,,,, nawet nie myślcie o związku na odległość , jak on jest w Albanii i nigdy sie nie spotkaliście to tu chodzi tylko o jedno - Wiza !!!! Nawet jak sa w UK , tez uważajcie , sa dobrzy do momentu otrzymania statusu !!! Sa dobrzy i po , ale kobieta nie ma nic do powiedzenia !!! Jak piesek !!! Widziałam , widzę i do momenty jak kobieta nie powie dość to tak będzie , i to tez zależy od kobiety wiele , jak chce tak żyć to na wszystko sie zgadza . Teraz druga lepsza strona Albanczykow , większość albanczykow którzy nie maja na celu dostania wizy (bo juz ja maja i mogą swobodnie sie poruszać ) sa bardziej ufni , chociaż sa tacy co : piją na umór , ćpają , tracą pieniądze na hazard , zdradzają na umór , kontrolują , albo wybierają przyjaciół i kolegów zamiast Ciebie - uciekaj bo nic sie nie zmieni !!!!! Nawet jak obiecują poprawę chociaż zdarza sie przypadki ze osoba moze sie zmienić ale nie często . Jestem świadkiem tego co było i co jest w innych związkach !!!! Ja sama jestem w związku z Albańczykiem od kilkunastu lat , i nie ważne szczerze powiedziawszy jakiej narodowości on jest , ale jak sobie pozwolisz to będziesz tak mieć !!! Narzeczeni od kilku lat , córeczka , ochrzczona , ślub kościelny w planach ( ze względu na prace nigdy nie mieliśmy czasu na ślub , przygotowania w toku podczas macierzyńskiego urlopu) , pracowity , opiekuńczy , czuły, nie to ze jak nie posprzątane w domu albo nie ma obiadu to awantura i w pysk , albo on ugotuje albo na wynos , zajmie sie córka jak mama jest zmęczona , bez żadnego grymasu. Wielu facetów nie pomaga przy wychowaniu dziecka a to błąd , dużo znam osób co nawet pampersa nigdy dzieciom nie zmienili, a on i wykąpie i nakarmi , itd. Dlatego ja wierze , ze to dużo zależy od człowieka , jego wychowania , i od tego jakie sa relacje w związku , trzeba rozmawiać i to często . Koło znajomych tez sie zmniejszyło ( w szczególności tych co negatywnie wpływali na związek ) bo niestety sa tacy a Albańczycy nie potrafią odmawiać . Rodzina w Albanii jak to rodzina , tak jak w Polsce , znajda sie fałszywi i nieżyczliwi . Moja porada , nigdy nie przyznawaj sie ze znasz ich język , dużo sie dowiesz :) a ostrożnym zawsze trzeba być , nie ważne w jakim jest sie związku albo z kim , nieruchomości , oszczędności , dzieci ( moje dziecko ma obywatelstwo Brytyjskie i Polskie ) nazwisko i moje i taty , pomimo to ze sie kochamy , nigdy nie wiadomo co czeka nas za rogiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisydooo
Aha i jeszcze dodam, jak uderzy raz , uderzy i drugi , jak zdradzi , będzie zdradzał , jak oklamnie , będzie kłamać wiecznie , i nie daj sie nabrać jak przyrzekają na czyjeś życie , kłamstwo na wylot , tylko po to aby dotrzeć do celu , znam ludzi ktorY przyrzekali na życie swoich dzieci poto aby pożyczyć pieniądze na hazard , a mówili ze na jedzenie bo nie maja co jeść !!!! A jak zdradza żonę z Tobą to wiedz ze to tez i tobie zrobi , a Ty sama nie jesteś lepsza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisydoo
Osoby które chcą zamieszkać w Albanii proszę sie nad tym bardzo dobrze zastanowić ! Piękny kraj , ale my nie wyobrażamy sobie tam życia i przyszłości dla naszych dzieci ! A kobiety w Albanii coraz częściej mówią to co myślą ( większe miasta ) , i juz więcej sie słyszy o tym ze to one zdradzają pierwsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1997
Czytając niektóre wypowiedzenia po prostu chce mi się śmiać . Większość z was napewno nie miała nawet styczności z Albańczykami i nie rozumiem skąd takie głupie myślenie . To prawda Albańczycy maja zła opinie wszędzie , każdym kraju ale kto nie pozna nie dowie się jak jest naprawdę . Oczywiście są ci źli jak i wszędzie . Ja jestem w związku z Albańczykiem , jesteśmy młoda para , mieszkamy razem . Nigdy nie byłam tak szczęśliwa , żadnej Polak nie traktował mnie tak dobrze , oczywiście są gorsze dni ale nigdy mnie nie uderzył , nie powiedział złego słowa , broni mnie kiedy znajomi mówią 'Polka to zły wybór ' . Nie martwię się ponieważ jego rodzina mnie akceptuje jak i moja jego . Wiecie w czym oni są lepsi od Polaków ? Są zaradni i potrafią zadbać o kobietę . Na początku przerażało mnie to w jaki sposób przedstawiał mi swój kraj , kiedy mówił ze to zazwyczaj sam facet utrzymuje rodzine i czuje się poniżony kiedy to kobieta potrafi zarobić większe pieniądze niż on . Rzuciłam dla niego prace , zajmuje się tylko domem tak jak przystało na Albańska kobietę :) nie żałuje . Często spotykamy się z jego najlepszym przyjacielem i jego żona , nie widzę miedzynami jakiejkolwiek różnicy , dziewczyna nie wyglada na bita czy poniżana .. w krotne również zamierzamy wziac ślub cywilny z tego względu ze jest muslimem nie możemy wziac kościelnego . :) nawet zgodził się aby wziac w Polsce . Szczęścia dla wszystkich zakochanych i szczęśliwych Polek które są z Albańczykami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co wy tutaj laski piszecie. Z waszych wpisów wynika że są podobni do Egipcjan, Marokańczyków, Somalijczyków itp. Jeśli chodzi o religie w Albanii? podejście do religii jest jak we Francji czy Niemczech, ludzie mają w pupie religie i duchownych. Albania nie była budowana na tożsamości religijnej jak np Państwa Arabskie. Tam nie ma takich Rydzyków, Pieronków pouczających społeczeństwo jak ma się prowadzić i żyć. Kler tam nie dostaje milionowych dotacji z budżetu Państwa. Jest to jeden z najstarszych ludów w Europie (Illirowie), mają wielkich bohaterów jak Skanderbeg, Mother Teresa, a także walczyli z Ottomanami, przez pewien okres czasu zajmowali wysokie stanowiska i reformowali Ottoman Empire. Jako jeden z nielicznych krajów z większością islamską ratowali żydów. Tak, były także klany, kanun, zemsta rodowa itp. Prawdą jest że panuje konserwatyzm, patriarchat i zemsta rodowa, ale dotyczy przede wszystkim północnej części kraju, mieszkańców żyjących w górskich rejonach tego kraju. Albania ma swój kodeks karny, i on jest ważny a nie kanun( jak napisałem ogranicza się do górskich słabo rozwiniętych rejonów tego kraju) W dużych miastach jest nowocześnie jak na zachodzie, kobiety potrafią o siebie zadbać, lepiej wyglądają od Polek, nie noszą żadnych zasłon religijnych, ciężko tam taką kobietę znaleźć, a zamiast tego chodzą w miniówkach,sukienkach, spódnicach, chodzą na imprezy. Tak tam życie nocne kwitnie np w Tiranie, latem na południu kraju np Vlora, Saranda,Dhermi. W barach też przesiadują i się bawią( tak jak na jednym z filmików z Tirany pod spodem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do gospodarki, kraj się naprawdę zmienia, po latach biedy, komunizmów, załamania gospodarczego widać poprawę i znaczny postęp, wystarczy odwiedzić duże miasta jak wyżej wymienione. Co do facetów, fakt mają mental południowców, wielu z nich chce się dostać do lepszego świata, i robią to w niefajny sposób, wykorzystując np Polki a potem z nimi zrywając. Ale źli ludzie są także w Polsce,Rosji,Chinach itp. Mają inną kulturę, mentalność, różnią się od nas. Jest to kraj który się zmienia, pod względem gospodarczym,obyczajowym, kobiety mogą chodzić ubrane jak chcą, chodzą na imprezy, studiują, pracują. Nie tak jak w krajach arabskich, tam za taki ubiór jak na ulicach Tirany, Szkodry, Albanki zostałyby napastowane i zgwałcone w 40 chłopa w takim np Marrakeszu nie mówiąc o Kairze czy Ammanie. Pod spodem filmy z Albanii, I jak to jest czy naprawdę te kobiety są mordowane, podporządkowane i są własnością mężczyzn? chyba jednak nie do końca :) Tak, tak było ale z 30 lat temu, teraz tylko na prowincji czy gdzieś w górach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawie jak Somalia, Prawie robi wielką różnicę :) Kobity dzwońcie do ONZu, bo biedne Albanki są przywiązane do domu, mordowane przez mężów i żyjące pod batem starych :D :D Na koniec film z Kosowa czyli kraju w 96% muzułmańskiego w którym kobiety nie mają żadnych i praw i siedzą w domu, PODOBNO xD https://www.youtube.com/watch?v=Crb8P8rXewQ Powiecie że reklama? Nie. Miałem tak okazję być, po raz ostatni w Październiku 2017 kiedy to Albania grała z Włochami mecz który przegrała 0-1. Interesuje się tym krajem, dużo czytam na ten temat, oglądam tamtejszą telewizję i jednak dziwny jest ten wasz opis. Wcześniej też tam jeździłem m.in latem 2017 i wcześniej, a teraz wbijam do Albańskiego raju na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co, strasznyyyyy uuuuccisssssskkk xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tańczy z albanii kowboj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shqiptare
Kobiety zainteresowane wiedzą o związku z Albańczykiem, jestem Polką wychowywana kulturą albańską. To prawda, że mężczyźni są zazdrośni, ale wystarczy rok czasu, aby mógł Cię poznać lepiej i nie mieć wątpliwości, czy masz kogoś na boku. Oczywiście, że niektórzy będą chcieli mieć dostęp do Facebooka swoich kobiet, aby kontrolować. Mój albański mężczyzna czasem coś tam zaluka. Powiedział, że teraz jestem prostolinijną, dobrą i szczerą kobietą. Poznałam zasady panujące u nas po ślubie i zaakceptowałam je. Mamy kryzys ciągający się od ponad miesiąca, jest naprawdę twardy. Kiedyś to płakał, przepraszał, robił niespodzianki i wysyłał filmiki. Teraz, gdy poznałam jego rodzinę, mój facet inaczej mnie traktuje. Kocha, ale gdy cierpię, to po prostu milczę. Doskonale wiem, że nie mam prawa do słów. Natomiast gdy on jest załamany, to zawsze jest moja wina - przepraszam go i pozostanie mi czekać, aż przejdą mu emocje i wybaczy. To ja pierwsza muszę odezwać się, niezależnie od problemów i kto je zaczynał. Trzeba mieć zatem wiele odwagi, aby wejść w albański związek, i również być twardą kobietą. Przypomniałam mu słowa, jakie wypowiedział mi na początku, to on ignoruje je. Po prostu powie, że to ja wszystko zniszczyłam. Co do kolegów - mój mężczyzna zna dwóch mi bliskich i nie jest przeciwko, natomiast jeśli chodzi o innych ogólnych kolegów, to nie. Nie mogę wyjść na kawę, ale z koleżankami to na spokojnie. Nie lubi, gdy wychodzę sama np. do sklepu, a gdy to zrobię, to strzela focha. I tak nie odzywa się do końca dnia, a ja cierpię... Straciłam szansę na uniwersytet, bo byłam zapatrzona w nim, jak mówił mi, że to strata czasu. Teraz to walczę o poprawkę i za rok idę na studia. Często zmienia zdanie. Dodam, że przed związkiem z nim byłam naprawdę niezależną kobietą, czyli półtora roku temu. Jakbym miała szansę cofnąć czas, to z pewnością bym ją wykorzystała. Gdy się pokłócimy, potrafi być agresywny i traci kontrolę nad sobą, to ja muszę go ratować, by nic złego nie zrobił. Jak ma kontrolę nad sobą, to blokuje mnie przed wyjściem na spacer, który dobrze by mi zrobił... Nie wierzy w to, mówi, że to mój pretekst, abym mogła poromansować się z kolegami. Nigdy nie bił, jedynie lekko spoliczkował. Trzeba uważać na słowa, nawet gdy się jest pod wpływem emocji, bo są delikatni. Po upływie czasu Albańczyk po prostu już nie będzie interesował się Tobą, czy czekasz na niego, czy nie. Zdarza się, że będzie pytał, co ja robię i gdzie jestem. Nawet pyta się mojej matki, gdy nie odpowiadam na telefon. Gdy nie odezwę się przez dzień, to potrafi awanturować się. Ogień zgasić muszę ja. Jeśli chodzi o strój, to nie należy nosić krótkich spódniczek bądź spodenek ani podkoszulek. Kiedy jest upał, mogę nosić spodenki i bluzkę z krótkim rękawem, nigdy podkoszulki. Chyba że jestem z nim, to mogę ją nosić. Faceci nie mają szans zagadać do mnie, nawet spodobałam się jednemu chłopakowi w autobusie i nieustannie patrzył się na mnie, to mój mężczyzna krzyczał po albańsku "odwróć się od mojej narzeczonej!", ja musiałam powstrzymać go, bo bałam się, że uderzy tego chłopaka. W domu krzyczał, abym nigdy więcej nie powstrzymywała go, a ja zrobiłam to z powodu strachu o jego zdrowie, jak i zarówno sprawy prawne. Więc i mężczyźni z Albanii mogą być zazdrośni. Był zazdrosny o moją pracę, bo tam czasami obsługiwałam mężczyzn, którzy mieli okazję popatrzeć na mnie i zagadać, kłócił się, ale już nie pracuję. Mam nadzieję, że pomogłam poznać dawkę wiedzy. Dodam, że jestem zadowolona z moim mężczyzną, należy po prostu zrozumieć kulturę albańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PIszesz i o toksycznej i chorej miłości i kończysz ze jesteś zadowolona związkiem z twoim Albańczykiem bo trzeba poprostu zrozumieć ich kulturę ? Ze musisz zawsze schylać głowę, przepraszac i odzywać się pierwsza a chłopak który na Ciebie patrzy bo np. Masz plamę na bluzce, śmieszna fryzurę czy poprostu mu się podobasz to dostanie od twojego Albańczyka po łbie albo zostanie zwyzywany i to jest ok? A jak będziecie mieć dzieci to synowie oczywiście będą brać przykład ze swojego ojca że trzeba bić wszystkich innych którzy patrzą na mamę lub od nich kobietę. To jest chore. Sama piszesz że gdybys wcześniej wiedziała to cofnęłabyś czas, czemu od Niego nie odejdziesz zanim będzie za późno i już nie będziesz umiała ? Piszesz ze jest bardzo często wobec Ciebie agresywny i czasami cały dzień się nie odzywa a Ty milczysz gdy cierpisz ? To jest fajne? To normalnym związkiem nazywasz? Chcesz żeby twoje dzieci miały taka przyszłość i patrzyły na to ? Przecież to co opisujesz to znęcanie się psychiczne nad twoja osoba. I jeszcze czasami cię kontroluje i zagłada na fb. Podejrzewam że tez jesteś młoda, piękna kobieta, kiedyś byłaś niezależna wiec czemu teraz pozwalasz być tak traktowana i nazywasz to ich kultura? Ja byłam tez ponad 3 lata z Albańczykiem, dużo z nim przeżyłam ale powiem Ci szczerze ze mimo ze poznałam jego rodzine, nie zmienił podejścia na gorsze dla mnie, to on często przepraszał, nie zachowywał się agresywnie. Traktował mnie o Niebo lepiej ale jednak odeszłam bo zauważyłam wiele niebezpiecznych rzeczy i poprostu nie chciałam sobie zniszczyć życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shqiptare z Kim Ty sie zwiazalas , żaden facet nie ma prawa tak traktować kobiet i jakby mój tak traktował mnie to by został na lodzie , sam jak palec . Jestem byłam i bede niezależna od mojego faceta nieważne z jakiego kraju on pochodzi , my kobiety powinnismy decydować o naszym życiu a nie jakiś facet który ma problem z zazdrością i własnym ego . Jak chce kimś rządzić to niech kupi sobie zwierzaka ! On jako twój mąż powinien Cię wspierać we wszystkich Twoich decyzjach złych czy dobry . Ten facet zniknie z twojego życia i wtedy zrozumiesz ale to będzie juz straconych kilka lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×