Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

od pol roku biore diane 35, poniewaz zauwazylam u siebie pryszcze na twarzy taki pojedyncze,lekarz mi je polecil i po tym pol roku nie poprawilo sie. czy powinnam zmienic tabletki? boje sie ze po odstawieniu wysypie mnie calkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
Pani doktor...czy używając żel INTIMEL może sie uszkodzić prezerwatywa?Wiem że to głupie pytanie ale słyszałam że nie których takich środków nie można stosować.Wole sie spytać niż popełnić błąd :) kto pyta nie bładzi. Pozdrawiam Panią i całe forum.Czekam grzecznie na odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty-83
Witam kobietki! jeden miesiąc nieudanej próby z clostilbyget mam już za sobą,teraz czekamy na drugi sprawdzian,ale już straciłam nadzieje że sie uda. może za pare lat!czy po clostilbyget jest latwiej zajść w ciąże i ile tych prób można wykonać przed jakimiś badaniami bo może coś sie tam dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani doktor witam, mam pytanie. Tym razem jestem jakby posłańcem :) Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką, która również się stara z mężem o dzidziusia. Współżyją reguralnie Koleżanka miała regularne owulacje. Teraz również powinna ją mieć, jednak nie zaoobserwowała jej obiawów. Nawet nie wychodzą jej testy owulacyjne. Więc zastanawia się, czy brak owulacji może oznaczać, że jest w ciąży? Tzn, że owulacja wystąpiła u niej wcześniej i zaszła w ciążę ? Wiem, że trochę namieszane, ale to opowieść z drugiej ręki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xAnuSkaX
ah dziekuje Pani bardzo za odpowiedź. Nawet Pani nei wie jak mnie uspokoila. Cyztam codziennie te forum i tylko z tym tematem. Naprawde bardzo pani pomaga wielu ludziom, a mi to juz chyba najbradziej :) chcialbym sie tlyko jeszcze o cos zapytac. poneiwaz u lekarza ginekolgoa bylam gdyz zauwazylam nadpuchniete podbrzusze, lekarz po zbadnaiu stwierdzil ze jestem szczupla i to jelito. teraz jestem po okresie i jak siedze to starsznie to w dole robi sie okragle tuz nad lonem, a po prawej stronei jak by powiekszone taka polokgragla tarcz. czy mozliwe ze to porpostu nie wiem pracuja jajniki po okresie? okres mialam 27.08 i dlugosc cykli to ok 27 dni. czy moze to jakies wzdecia? bardzo dizkeuje za odpwoeidz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
co daje badanie cytologiczne? co z niego wynika? czego mozemy sie spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek68
do postaram sie pomoc, dziekuje, tez tak myslalem ze USG wykaze. Dzis moja dziewczyna byla u ginekologa. On stwirdzil ze dziecko ma 1,37 MM wielkosci. Gdy ja zapytalem czy powiedzial kiedy przyjdzie na swiat, ona odpowiedziala ze nie powiedzial, co bardzo mnie zdziwilo. Jezeli zaplodnienie nastapilo 13 sierpnia to chyba to dziecko niesamowicie duze juz, nieprawdaz? Powiem wprost , mysle ze zaplodnienie nastapilo 20 lipca, hm.... tyle ze wtedy nie bylismy z zona razem :( Sprawdzilem na internecie ze przy 1,37 CM bylby to juz 8/9 miesiac ciazy). Cos tu nie gra, czuje sie niepewnie i przybnebia mnie ta sytuacja............. Moj swiat zaczyna sie burzyc...................... prosze................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek68
sorki!!!!!!!!!!!!!!!!! 1,37 CM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek68
no i nie 8/9 miesiac tylko tydzien, jestem tak zdenerwowany ze pisze glupstwa........ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już wcześniej pisałam miałam okres 12.08.07 i niestety twa do dzisiaj. Nie jest to silne krwawienie ale jest/nie plamienia/. Jak już wcześniej wspomniałam mam założona wkładkę cooperT380. Byłam na wizycie u gin. i moja p. gin. powiedziała że jest wszystko w porządku ale przepisała mi cylonamine 2x2 i keflex co 12 godz. aby w razie czego zaleczyć stan zapalny / jak jest to mały/. W niedziele byłam na usg i tam też nic nie wykazało wkładka leży idealnie, jajniki czyściutkie.Mam zrobić badania poziom TSH i prolaktynę / zrobię to w tym tyg. może jutro/. Nie wiem co o tym myśleć, czy jest możliwość że mój organizm nie toleruje wkładki ale dlaczego dopiero teraz by sie sprzeciwił jak wkładkę mam już pół roku tj. od lutego. Co Pani zdaniem mam robić oprócz zalecanych badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąz - jeszcze nie robił badań. Ale martwi mnie stsosunek LH do FSH ( bądź odwrotnie ) z tego co wiem jest za niski i mogą pecherzyki nie pękać. Jak miałam robione usg w połowie cyklu to pęcherzyki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie: jak z wyników morfologii i moczu mogę poznać czy jestem w ciąży, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaPoznań
Czy po tabletkach moge miec wachania nastrojów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana AGA.
bardzo dziekuje Pani za info! tabletek nie chce brac, wole juz te swoje dlugie cykle..... tylko dalej nie wiem kiedy w tak dlugich cyklach 6-8 tyg. jak u mnie sa dni plodne i bezplodne i czy wiecej jest tych bezlodnych cykli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana AGA.
Ja przy 3 latach brania diane 35 nabawilam sie stanow depresyjnych i innych klopotow zdrowotnych ,miewam je do dzis choc lekow nie biore od wielu lat....wiem ,ze duzo kobiet ma wahania nastroju dzieki tabletom,wiem od kolezanek ,jest to jeden z powodow dlaczego boje sie tabl.antykonc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Dzięki Pani Doktor za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak już wcześniej pisałam zmieniłam tabsy i nie robiłam 7 dniowej przerwy ( lekarz tak zalecił) i po 2 tabletce dostałam plamienia z ostrym bólem brzucha ale teraz z tych plamień zrobił się normalny okres i nie wiem co robić i czy to jest normalne bo plamienia to jeszcze rozumiem może poprostu organizm się domagał tego ale żeby okres sie z tego zrobił i trwa to już 4 lub 5 dni. Czy to może tak być czy raczej tabletki nie działają ale te są mocniejsze wieć chyba powinny. Niech mi Pani coś doradzi albo chociaż uspokoi bo nie wiem co już o tym myśleć. Proszę o pomoc. A co do tych skurczy to przed tabsami miałam już to lub budziłam sie w nocy bez czucia w ręce tak jakbym jej nie miała masakra ale to mam od kręgosłupa a skurcze bo mam podobno wypłukany magnez i potas tylko to było juz trochę temu i myslałam że sie unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana AGA.
oczywiscie chodzilo mi o to czy wiecej jest u mnie tych cykli bezowulacyjnych......nigdy nie czuje czy mam owaulacje czy nie bo nie wiem kiedy moge sie jej spodziewac dla mnie jedynym znakiem ze okres bedzie za jakies 2 tyg.(cykle6-8 dni) jest bol i obrzmienie piersi oraz ogolnie zatrzymywanie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaPoznań
Zdecydowana Aga- Twoje kolezanki miały wachania nastrojów?? bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pani Doktor - miałam robioną cytologię, i wyszła II. Pilęgniarka , u której odbierałam wyniki powiedziała, że wszystko ok, ale ja czytałąm że może to wynikać z jakiego zapalenia, cy powinnam zgłosić się do lekarza? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanko: czy test moze sie pomylic przy pozytywnym wyniku? jestem nerwowa bo mam wizyte dopiero po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry juz wczesniej pisał do Pani:)a mianowicie mam torbiel na lewym jajniku w piatek mam powtórzyc badanie gdyz drugi miesiac stosuje plastry i Pani ginekolog powiedziała ze torbiel mogła sie wchłonac..tez dzis odebrałam wyniki cytologi mam 2 Pani powiedziała ze mam lekki stan zapalny i przepisała mi globułki które mam stosowac przez 10 dni na noc i mam pytanie bo mieszkam z moim chłopakiem i czy po stosunku moge orazu włozyc globułke zaznacze ze on kończy we mnie czy raczej przez te 10 dni nie powinnien we mnie konczyc luub nie powinnam robic tego wieczorkiem przed włozeniem globułki??wiem ze to dosc głupie pytanie ale bede wdzieczna za odpowiedz:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda ze niektore cykle sa bezowulacyje, tzn maja puste pecherzyki? mnie ostatnio bardzo bolal brzuch i poszlam na usg i pan ginekolog powiedzial, ze widocznie mialam taka silna owulacje i byc moze ostatnio, tzn przez jakis czas nie mialam. przy badaniu usg dopochwowym okazalo sie, ze mam podwojna macice z jedna szyjka co mnie bardzo zmartwilo :o na dodatek lekarz stwierdzil, ze fakty sa takie ze moge miec klopoty z donoszeniem ciazy lub jej utrzymaniem bo chodzi o to, zeby zarodek sie zagniezdzal na macicy a nie na tej przegrodzie i w ogole za kazdym razem zeby np byl bo jednej stronie macicy to w koncu po ilus tam poronieniach MOZE sie uda :o czytalam duzo roznych i sprzecznych informacji na ten temat w internecie, jak ogladam usg (lekarz wydrukowal obrazki i mi dal) i porownuje z obrazkami to wg mnie nie mam dwoch macic tylko jedna z przegroda . a to jest roznica prawda? czy naprawde jest tak ciezko donosic ciaze? i zajsc? bo chyba zaczne sie starac mimo wszystko juz teraz i odstawie te tablety w cholere generalnie jestem podlamana tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, ze dopiero wczoraj lyknelam pierwsza tabletke aha. na tym usg lekarz zobaczyl, ze mam cialko zolte i jestem plodna . to bylo akurat w polowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
mam pytanie,ponieważ koleżanka mi poleciła 6dniową kurację tabletkami z bratka,żeby wypłukać toksyny z organizmu,ale obawiam sięże to może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncpecyjnych. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neoleczka21
czy pepek podczas ciazy robi sie wiekszy czy maleje? osttanio zauwazylam ze jest jak by mneijszy nie podejzewam ciazy ale roznie to bywa. nosilam wczesnije kolczyk moze to spowodowalo ze skora jka by sie zmiekczyla . prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolna116
Pani Doktor mam pytanie, skonczyl mi sie okres 3 dni temu a dlaje mam jakies lekko brazowe plamienia. czy to moze wskazywac na ciaze cyz jakis stan zpaalny,, dodam ze 2 tyg temu leczylam stan zpalany i mialam tabletki dopochwowe. mialam nromalny przezroczysty sluz a przed okresem najpierw takie lekko brazowe plamy, 4 dni krwawienia a teraz 3 dzien tak jak by ten brazowy bardzo jasny jak by kakowy sluz. prosze o odpowiedz bo sie martiw i bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
Dzien doberek Pani Doktor:)mam male pytanko....jesli 15 lipca byly ostatnie przytulanki....a raczej petting:)to w ktory miesiacu bym byla teraz ciazy???wiem ze to glupie pytanko:(i przepraszam ze stwarzam Panii klopot:(ale mecze sie ju z ta mysla od przeszlo 7 tyg....:(i niemoge sobie miejsca znalezc....a niechce jush zadreczac moich bliskich....tez przezyli swoje przez te pare tygodni:(wiec zostala mi tylko pani:*a ze ogarnia pani temat:)i odpisuje racjonalnie....wiec zglosilam sie do Panii....mimo tego ze mialam okres....boje sie:(jak przeczytalam ze mozna miec normalny okres podczas ciazy:(to normalnie myslalam ze oszaleje:(mialam miesiaczke ostatnia....26 sierpnia....na poczatku mialam jakies dziwne brazowe plamy:(takie mocno kawowe:(a potem zacal sie okropny bol:(nerek,jajnikow....i wogole na dole:(myslalam ze umre;/i zaczela leciec normalnie krew....mialam tak przez 4-5 dni....a potem przez 3 dni jakies brazowe plamienia....:(co to moze oznaczac ze jestem???jednak:(robilam 2 dniu temu test ciazowy,i wyszedl negatywny....niewiem co mam myslec:(prosze o pomoc;/jeszcze raz przepraszam za zatruwanie glowy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yonai*
widze ze mamy ten sam problem. schize ciazowo. jak czytam twoje wypowiedzi to jak bym czytala swoje pytania. i to jets straszne. niby jets okres, test negatywny a kufa cos nie daje spokoju ;/ pozdrawiam xAnuSkax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIGI15---- Nie rosądnie postąpiłaś nie zgadzając się na szpital.W szpitalu poobserwowali by Ciebie pare dni i byś poszła do domu.Każde plamienie i krawienie w ciązy budzi nie pokój. nelke---Co Ty mówisz?! masz dołka i dlatego tak mówisz :) zamiast płakać to głowa do góry i mów sobie że jesteś najlepsza :) to działa :D strega3----niestety badanie prolaktyny trzeba robić w okreslonym dniu cyklu przez ginekologa lub endokrynologa, ponieważ zmienia się i np: po 14 dc może być wyższa.i dlatego trzeba stwierdzić jej prawidłowość.Najczesciej te badanie ejst przeprowadzone 3-6 d.c natalasloneczko--- Uważam że lepiej wybrać się do lekarza skórnego.Po przepisaniu maści lub tabletek napewno zauwarzysz u siebie poprawe niż po dniane35 gloria444--- Nie moge otworzyć stronki.Testy domowe często się mylą.Ale myśl pozytywnie. PIERNICZEK---Intimen nie uszkodzi prezerwatywy :) Ale dobrze że się pytasz bo inne specyfiki mogą uszkodzić. :) betty-83---Niestety ale nikt nie da Tobie 100%odp po ilu próbach zadziała.Nie wiem też w którym cyklu przyjmujesz lek,oraz jaka dawka.Najczescie to Od 5 do 9 dnia cyklu po jednej tabletce. Zawsze pod kontrolą lekarza. Najlepiej w danym cyklu chodzić na USG. Lekarz sprawdzał ile pęcherzyków dojrzewa i czy wszystkie pękają. Jeżeli pęcherzyki nie pękają wówczas trzeba odstawic lek, bo może się to skończyć torbielami. Czasami lekarze stosują ten lek nawet przy normalnych cyklach, by zwiększyć ilość pęcherzyków jajowych, a tym samym większyć szanse na zapłodnienie Martt-----Testy owulacyjne warto robić wtedy kiedy kobieta wie miej wiecej kiedy dochodzi o owulacji,może był błąd przy im robieniu??? trudno mi odp .W ciązy nie ma się owulacji wiec lepiej niech koleżanka zrobi test beta hcg,domowy lub odwiedzi lekarza. AAnuSkax---Bardzo prawdopodobne że są to wzdęcia,często też tak jest gdy kobieta przyjmuje hormony.I bardzo dziękuje za miłe słowa :) wolcia86---badanie cytologiczne pomaga namc stwierdzić czy nie ma na szyjce macicy zmian a tym bardziej że nie ma raka. marek68----U 8/9 tygodniowy płod ma 14-20 mm oraz waży ok 0,20 g. Uważam że Twoja partnerka kłamie chociażnby dlatego że lekarz napewno powiedzial kiedy nastąpi poród! już przy pierwszej wizycie ustala się termin :) można date porodu ustalić przy ciązy4/5 tygodniowej to tym bardziej przy 9. krzaczek----Jeśli wszystko jest wporządku pod względem ginekologicznym to niestety ale bedziesz musiała uzbroić się w cirpliwość.Często przy wkładkach wystąpują plemienia śródmiesiączkow lub też się okres przedłuża.Napewno Twój organizm ją zaakceptował gdyby było inaczej dawno byś dostała krwotok. Isabell_25---Twoje badania nie są krytyczne.Uważam że jak pójdziesz na kontrole do lekarza możesz dostać tabletki na podwyższenie tego stosunku.A miałaś może monitorowany cykl??? Mąz też może się przebadać :) Inna_Ona---Morfologia Pozwala określić stan zdrowia badanego, wykryć zapalenia, zatrucia i wiele innych procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Mocz Podczas tego badania jest wykazywana względna kwaśność, a także obecność: krwi (krwinkomocz), białka (albumin) – ich obecność u ciężarnej może być oznaką stanu przedrzucawkowego, bilirubiny, glukozy i acetonu (ciał ketonowych) – mogą wskazywać na takie choroby jak cukrzyca czy zakażenie układu moczowego. Magda Poznań---jJak najbardziej mogą wystąpić wachania nastroju Zdecydowana Aga--- No łaśnie problem polega na tym że masz za długie cykle by obliczyć dni płodne/niepłodne.Ja nie proponuje Tobie pigułek antyk. Radziłabym duphaston idealny na wyregulowanie cyklu. MIŁEK---Pigulki napewno działają,często tak jest jak przechodzimy z jednych na drugie. nadziejamyszki----Jak najbardziej powinnaś zgłośić się do lekarza.II gr.to stan zapalny.Dostaniesz antybiotyk i wszystko będzie dobrze :) ninia862---Przy stanie zapalnym najlepiej zaniechać współrzycia.A jeśli już do tego dojdzie to lepiej urzywać prezerwatywy.A globulke włorzyć po stosunku po prostu Julka---- Owszem mogą być cukle bezowulacyjne.A z tą macicą nieźle Ciebie nastraszyli :) z tego co opisujesz masz macice dwurożna.I to nie ejst takie straszne.Można mieć przy takiej macocy dziecko.Napewno jest wtedy potrzeba kontrola lekarza,troszke więcej jest ciąz zagrożonych ale się udaje.Sama jestem tego przykładem.Brałam pare lat pigułki,mam taką macice jaką mam i mam zdrowego synka.Nie było problemów z ciąża. teraz ja pytam-*----Nie obniży skuteczności pod warunkiem że będziesz ta kuracje dobrze tolerować tzn nie bedzie wymiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×