Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość butterfly_777
wracajac do mojego tematu tzn ten nieszczesny sluz. wczoraj mialam taki zadki, lekko białawy, jak by to powiedziec sliski. dzisiaj rano natomiast po wstaniu z lozka bylam w stanie zaobserwowac ze ten sluz tez jest w miare zadki ale juz sie ciagnie nawet dluga nitke moglam rozciagnac miedzy kciukiem a palcem wskazujacym. czy to moga byc wtedy dni plodne? dodam ze ostatnio mam badzo duzo stresów i troche boje sie czy moglabym byc w ciazy. pozdrawiam i licze na twoja pomoc pani doktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
-------------->Postaram się pomóc witam na tym forum jestem pierwszy raz. i mam takie pytanie do Pani doktor. moj ginekolog przepisal mi tabletki anty Yasminelle stosuje juz je 3 miesiac teraz zaczelo sie trzecie opakowanie(wzieta 3 tabletka).po miedzy 2 a 3 opakowaniem byla ta 7-dniowa przerwa - okres dostalam miedzy 3a 4 dniem o polnocy wiec 4 dnia jzu mialam okres - nastepnie dwa dni pozniej sie kochalam z moim chlopakiem (wiem ze przez te 7 dni tez jestem chroniona jak sie regularnie je te tabletki-i regularnie je zazywam) moj facet doszedl we mnie do konca nastepnie byla przerwa jednego dnia i 7-dnia przerwy takze sie z nim kochalam wszystko bez zabezpieczenia-8-dnia wzielam tabletke z nowego blistra czyli trzeciego opakowania(zawsze rano o godzinie 6.00). czy moge sie martwic o ciaze ze moze wyniknac?okres mialam do 8dnia normalne krwawienia i skonczyl mi sie i zazywam normalnie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łopotannas6666
Witam. Mam pytanko: wczoraj z mężem uprawialiśmy seks, w czasie którego zaczął mnie boleć brzuch, na koniec ból był wręcz okropny. Bolało mnie cale podbrzusze i miałam kłucia w pochwie. Bolało jeszcze około godziny. Dzisiaj rano dalej mam uczucie bólu brzucha, tylko bardziej takiego zmęczenia wewnątzr brzucha (jak cos długo boli i potem przestaje nagle to pozostaje takie uczucie zmęczenia)). Mam skłonności do chorób pęcherza. Uczula mnie bardzo dużo różnych rzeczy: bielizna, płyn do higieny intymnej. Mam obecnie założoną spiralę od lutego 2007, wcześniej 2 lata brałam pigułki - harmonet. Nie wiem czy jest to spowodowane kolejnym przemarznięciem stóp, czy to coś ze spiralą sie dzieje. Wolałabym oszczędzić sobie wizyty u lekarza. Co mam stosować najlepiej żeby unikać tych częstych podrażnień: jakiego płynu, kremu? Proszę o odpowiedź, za którą z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vxb------Nie przeczytałam całego topiku,ale czy chodzi Tobie o pytanie które zadała załorzycielka topiku??? gloria444--- --daj mi dziś koniecznie znać co i jak :) martika1983--- --Pozdrawiam :) taka-sobie-----Często bywa tak że nasz organizm przy nie robieniu przerwy wariuje.Jeszcze jesteś w przerwie 7 dniowej tak więcv spokojnie. gnijący kwatuszek---Mimo że na testach domowych pisze że wynik po tygodniu od zapłodnienia to troszke to jest sprzeczne.Uważam że test może się mylić.Najlepiej zrobić po 10-14 dniach od ew.zapłodnienia lub test beta hcg który wykrywa tygodniowa ciąze(do zrobienia w przychodni) zobaczyłam że i Ty pytasz o śluz więc u koleżanki butterfly_777 napisałam odp :) PIERNICZEK---- Mam nadzije że żel pomoże.Pozdrawiam serdecznie :) butterfly_777----Pojawienie się przezroczystego ciągnącego śluzu sygnalizuje dni płodne. Ostatni dzień z takim śluzem to owulacja. Po jajeczkowaniu śluz staje się nieprzezroczysty.U kobiet w ciązy śluz może być kremowy,przezroczysty w każdym razie kobieta czuje się tak jakby miała cały czas mokro dziewczynkaaaaaaaa---------cykl liczy się od pierwszego dnia okresu,przy tej pomocy będziesz wiedziala który to jest 16 dzień cyklu :) nie piszesz w którym dniu cyklu się kochałaś więc nie potrafie odp na 2 częśc pytania. leleth----------Nie ma się czego obawiać :) Może być tak że bedziesz w czasie przerwy plamić jak również mocno krawić.Spokojnie w takim razie :) to że jest to przerwa nie znaczy że okres wystąpi 1 dnia i skończy się 7.Do 3 op.wszystko wróci do normy A-Q-Q-----------czy miałaś badany poziom hormonów???? jeśli chodzi o nadżerke to jak najszybciej leczyć stan zaplny.Często kobietą które po porodzie nie zaczeły miesiączkować zaleca się przyjęcie pigułek i potem 7 dniowa przerwa ale z tym prosze skontaktować się ze swoim lekarzem.Może być tak że nawet w czasie tej ,,kuracji hormonalnej\" nadl nie będzie okresu. aksmamitka24-----Nie wiem jakiego kalibru jest stan zaplany ale podejrzewam że masz brać azitrox 2 tabletki raz dziennie a neststyne jedna tabletka raz dziennie.I pewnie musisz wybrać całe opakowania :) ladyF--------Gdybyś miała typową biegunke (non stop wc to wtedy może to osłabić diząłanie pigułki)ale w tym wypadki uważam że nie.Skończ op.do końca a w międzyczasie wypij może smecte która rozwiąże Twój problem.Jesteś chroniona i ciąza będzie nie możliwa :) MYsłowice-----------Napewno w ciąży nie jesteś :) jesteś idealna zabezpieczona :) mottylek-----------Skoro zaczełaś brac pigułke przy malym plamieniu to mogłaś brać już do końca.Bo wynika z tego że 2 brąłaś po 3 dniach od pierwszej.W tym wypadku radze zabezpieczać się dodatkowo do końca opakowania.I zrób 7 dniową przerwe ło[ptannas6666---------Ja jednak bym zachęcała do wizyty u lekarza.Trzeba sprawdzić co z tym brzuchem i kłuciem w pochwie( być może to za sprawką spirali a konkretnie za sprawą jej przesunięcia).Jeśli chodzi o krem/płyn itd nie jestem wstanie Pani pomóc.Może wizyta u lekarza skórnego przyniesie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->-------------->Postaram się pomóc az mi ulzylo nie wiesz jak mi teraz dobrze jest ze takie cos uslyszalam bo juz mialam dziwne mysli. wiec jesli bede brac jak biore tabletki anty to moge sie kochac do woli i mzoe partner dochodzic do konca tak?a jak to wyglada podczas zblizania sie tego 7-dniowej przerwy?tez moge sie kochac 21-go dnia jak wezme ostatnia tabletke?lub pierwszego dnia przerwy?i czy kochanie sie podczas tej 7-dniowej przerwy podczas krwawienia jest bezpieczne jesli jestem idealnie zabezpieczona jak to pani powiedzialaa? a neich pani mi powie co to jest za sluz mialam kiedys tak ze dostalam sluz totalnie biały i byl taki jakby chrupkowaty(cos podobnego jak sie namoczy papier toaletowy i on namoknie i sie rozwala i taka ciapa jakby byla) nie sliski taki jakby suchy poprostu dziwny.a mialam go gdzies 2 tygodnie przed ta 7-dniowa przerwa potem ustalo trwalo to z 3 dni lub 2 dni jakos tak i potem nic nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor - mam jeszcze jedno pytanie odnośnie badania nasienia. Ponizej cennik z Provity - proszę mi powiedzieć czy na pierwszy raz potrzebny jest cały komplet tych badań??? , czy mozna wybrać np. tylko podstawowe badani i np. morfologie ??? Badanie nasienia Badanie podstawowe nasienia 40 zł Morfologia plemników 40 zł Test eozynowy (żywotność plemników) 30 zł Ilościowa ocena granulocytów w nasieniu (POX) 30 zł MAR-test - IgG (obecność przeciwciał antyplemnikowych klasy lgG na powierzchni plemnika) 45 zł Komplet badań nasienia (wszystkie ww. badania) 160 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly_777
postaram sie pomoc no tylko te uczucie mokrego w dni plodne sie ma? przynajmniej ja tak zawsze chyba mialam (tak jakby ze mnie cieklo) w dni plodne po dniach suchcych przychodza mokre? jesli tak to chyba jestem uspokojona. dziekuje za razde. a i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie testu ciazowego czy jestes w stanie polecic test z apteki ktory naszybciej wykrywa ciaze? i kiedy tak test zrobic. to prawda ze mozna juz zrobic taki test 1 tydzien po zaplodnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
pani doktor czy to prawda, ze po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zwieksza sie prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? Czy rzecxzywiscie mozna wtedy najlatwiej zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->-------------->Postaram się pomóc az mi ulzylo nie wiesz jak mi teraz dobrze jest ze takie cos uslyszalam bo juz mialam dziwne mysli. wiec jesli bede brac jak biore tabletki anty to moge sie kochac do woli i mzoe partner dochodzic do konca tak?a jak to wyglada podczas zblizania sie tego 7-dniowej przerwy?tez moge sie kochac 21-go dnia jak wezme ostatnia tabletke?lub pierwszego dnia przerwy?i czy kochanie sie podczas tej 7-dniowej przerwy podczas krwawienia jest bezpieczne jesli jestem idealnie zabezpieczona jak to pani powiedzialaa? a neich pani mi powie co to jest za sluz mialam kiedys tak ze dostalam sluz totalnie biały i byl taki jakby chrupkowaty(cos podobnego jak sie namoczy papier toaletowy i on namoknie i sie rozwala i taka ciapa jakby byla) nie sliski taki jakby suchy poprostu dziwny.a mialam go gdzies 2 tygodnie przed ta 7-dniowa przerwa potem ustalo trwalo to z 3 dni lub 2 dni jakos tak i potem nic nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxb
pani doktor - gdy podawalam link do topiku kierowala mna nastepujaca intencja. gdyby mogla pani ustosunkowac sie do lania do pochwy wody w ogole (niezaleznie czy chodzi o mycie sie po stosunku, miesiaczce, czy - dla mnie o zgorozo - praktykowane tu na forum jak wynika z postow techniki masturbacji). czy pani zdaniem, jezeli autorka postu - zaawansowanej wciazy nie dostala dotad zatoru- to znaczy, ze jej dziecku moze cos jeszcze grozic (poniewaz praktykowala cala ciaze taki sposob mycia sie)? przesylam pozdrowienia i zyczenia zeby sie pani wszystko w zyciu jak najlepiej ukladalo. jest pani fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agathos
Witam, czy zakończywszy branie tabletek wcześniej np. ok. 18-19 tabl. również jestem chroniona przez 7 dni, czy "mocniejsze" właściwści ma tylko 21. tabl.? Lekarz zaproponował mi raz takie rozwiązanie, a teraz zapomniałam wziać 20. tabl. i postanowiłam tak już zostawić. Rozumiem to tak: bedę miała okres 2 dni wcześniej, i z racji tego, że to koniec cyklu - jestem niepłodna, dodatkowo tabletki powinny chronić mnie przez najbliższy tydzień do nast. opakowania. Jeśli się mylę i powinnam dodatko się zabezpieczać, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
czy to jest normalne gdy podczas stosunku czuje sie w srodko bol ?jak partner popycha? az mi ulzylo nie wiesz jak mi teraz dobrze jest ze takie cos uslyszalam bo juz mialam dziwne mysli. wiec jesli bede brac jak biore tabletki anty to moge sie kochac do woli i mzoe partner dochodzic do konca tak?a jak to wyglada podczas zblizania sie tego 7-dniowej przerwy?tez moge sie kochac 21-go dnia jak wezme ostatnia tabletke?lub pierwszego dnia przerwy?i czy kochanie sie podczas tej 7-dniowej przerwy podczas krwawienia jest bezpieczne jesli jestem idealnie zabezpieczona jak to pani powiedzialaa? a neich pani mi powie co to jest za sluz mialam kiedys tak ze dostalam sluz totalnie biały i byl taki jakby chrupkowaty(cos podobnego jak sie namoczy papier toaletowy i on namoknie i sie rozwala i taka ciapa jakby byla) nie sliski taki jakby suchy poprostu dziwny.a mialam go gdzies 2 tygodnie przed ta 7-dniowa przerwa potem ustalo trwalo to z 3 dni lub 2 dni jakos tak i potem nic nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
a czy majac lekka nadzerke mozna sie kochac cyz trzeba sie wstrzymac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Pani Doktor bardzo mi Pani pomogła:)Dobrze ze jest ktos taki jak Pani:)a mam jeszcze takie pytanie jakie sa objawy grzybicy pochwy??przepraszam ze tak mecze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
nadal jednak pękam, że może jestem w ciąży.. mimo,że przyjmowalam tabletki codziennie, co do minuty, nie miałam problemów żołądkowych, biegunki, wymiotów, ani nie przyjmowałam antybiotyków.. jednak we wszystkich ulotkach piszą, że powinnam dostac krwawienia 2-3dnia..dziś już 4ty dzień, a u mnie nic.. i jak tu sie nie stresowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANETKAAAAAAAAAAAAAAAA
witam, bylam na badaniu HSG ktory jak pisalam wczesniej wykazal calkowicie niedrozne 2 jajowody, lekarka powiedziala ze tylko in vitro mnie ratuje. Poszlam do innego lekarza ktory skierowal mnie do kliniki na laparoskopie i powiedzial ze moze uda sie cos zrobic. Czy jak udrozni mi jajowody czy bede mogla zajsc w ciaze w naturalny sposob????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->leleth nie masz czym sie rpzejmowac ja ostatni okres dostalam w dniach 7-dniowej przerwy miedzy 3 a 4 dniem wsumie po polnocy w nocy. wie amsz czego sie bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
no wlasnie,miedzy 3a 4,a ja juz mam 4ty dzien.. i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
dodam,ze to moje 1opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
nie martw sie mi lekarz pwoiedzial ze organizl musi sie przestawic wiec nei denerwuj sie - moze ci sie przeciez okres pokazac jak zaczniesz brac tabletki podczas drugiego opakowania wiec sie nie martw !! jesli on ci si enei sposcil w srodku itd.i nei zapomnialas tabletki to jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
podczas pierwszego opakowania mialam w 3 dniu okres ale po drugim opakowaniu juz widzisz mialam po meidyz 3 a 4 dniem wiec sie tez nie balam bo wiem ze moze sie troszke przesunac okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
czyli, jesli w ciagu 7dni nie dostane okresu, to mam zaczac drugie opakowanie? jednak chyba lepiej zrobic test niz je zaczne.. tabletki bralam co do minuty, nie przyjmowalam antybiotykow (bralam jedynie pyralgin,bo mialam goraczke),nie mialam wymiotow,biegunki,ani nic z tych rzeczy.. moj chlopak nie konczyl we mnie, stosowalismy stosunek przerywany.. ech,nerwy mnie zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
witam Pania ponownie pare miesiecy tamu(luty)bylam na badaniu kontrolnym u gin,ktora podczas badania usg dopochwowego powiedziala,ze jezeli chce miec dziecko to wlasnie sa "te"dni.w jaki sposob gin to stwierdzila?dodam,ze 13miesiecy staramy sie o dziecko.ja nie podjelam jeszcze zadnych badan.czy moge byc spokojna,jezeli gin cos takiego powiedziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->leleth tak jak nie dostanies zokresu podczas tej przewy 7-dniowej si enei martw bierz kolejne opakowanie od 8-dnia przeciez pisze wulotce jak byk ze mzoe tez byc tak ze krwawienie z odstawienia mzoe byc podczas kolejnego blistra w 2 lub 3 tygodniu brania tabletek. wiec nie masz czeg sie bac.tak dzialaja tabletki anty ze same sie boimi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
czy to jest normalne gdy podczas stosunku czuje sie w srodko bol ?jak partner popycha? ---------->Postaram się pomóc az mi ulzylo nie wiesz jak mi teraz dobrze jest ze takie cos uslyszalam bo juz mialam dziwne mysli. wiec jesli bede brac jak biore tabletki anty to moge sie kochac do woli i mzoe partner dochodzic do konca tak?a jak to wyglada podczas zblizania sie tego 7-dniowej przerwy?tez moge sie kochac 21-go dnia jak wezme ostatnia tabletke?lub pierwszego dnia przerwy?i czy kochanie sie podczas tej 7-dniowej przerwy podczas krwawienia jest bezpieczne jesli jestem idealnie zabezpieczona jak to pani powiedzialaa? a neich pani mi powie co to jest za sluz mialam kiedys tak ze dostalam sluz totalnie biały i byl taki jakby chrupkowaty(cos podobnego jak sie namoczy papier toaletowy i on namoknie i sie rozwala i taka ciapa jakby byla) nie sliski taki jakby suchy poprostu dziwny.a mialam go gdzies 2 tygodnie przed ta 7-dniowa przerwa potem ustalo trwalo to z 3 dni lub 2 dni jakos tak i potem nic nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
dziekuje za odpowiedzi,w ulotce przeczytalam kolejny raz,ze przy braku krawienia mozna rozpoczac drugie opakowanie bez obaw,jednak teoretycznie powinnam wykluczyc ciaze .. wiem,ze troche panikuje,ale to moje pierwsze opakowanie tabletek i się nasluchalam mnostwa roznych opini - jedni mowili,ze powinnam sie zabezpieczac przez 7pierwszych dni,inni,ze przez cale pierwsze opakowanie powinnam uzywac prezerwatywy dodatkowo,a jeszcze inni, ze od 1tabletki jestem zabezpieczona,wiec nie musze sie niczym przejmowac.. setki opinii, setki zdan,a w tym wszystkim.. ja ;) mam nadzieje,ze jednak doczekam sie krwawienia do konca tygodnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
----------->leleth no widzisz poza tym akzdy mowi inaczej ja sadze by najlepiej sie pytac wlasnego lekarza! i tyle! noo ale nei zawsze jest pod reka dlatego siegamy po informacje gdzie indziej. no i teraz jestes spokojniejsza co? no bedzie wszystko ok nie przejmuj sie bo stres tez dziala na to wszystko ze okres sie spoznia itd. 3maj sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moge sprawdzic czy moge miec dzieci?kilka lat temu mialam usuniety lewy jajnik z powodu cysty i teraz boje sie ze zajscie w ciaze bedzie niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecka
Czesc, Mam 25 lat i boje sie, ze jestem bezplodna moze glupio to brzmi, ale mam jakas fobie. Zaczelam wspolzyc w wieku 17 lat, glupia bylam i czasem bylo bez gumki, nie zaszlam w ciaze, potem bylo kilka razy w dni plodne jak zsunela sie gumka i tez nic nie bylo. Teraz jestem po slubie juz pare miesiecy, staralismy sie o dziecko i tez nie wychodzi. Znam sie na biologi, wiec wiem kiedy mam dni plodne, mysle ze jak sie uprawia sex w polowie cyklu np co dwa dni, to szansa na ciaze jest duza... i nic! Czy ktos zna jakies statystyki jak to wyglada: ile razy na dobe powinno sie wspolzyc, czy jakies leki zwiekszaja szanse na zajscie w ciaze itp.itd. Okres mam regularnie, bo jak dla mnie tydzien spoznienia raz czy 2 razy do roku jest sparwa normalna. jakis rok temu wykryto u mnie 5 cm torbiel jajnika, ale teraz podobna ma juz 2 cm, wiec chyba jest ok. Oprocz tego od czasu do czasu bola mnie jajniki, czasem zastanawiam sie czy nie mam endometriozy.... Paranoja jakas! :) Sama sie z siebie smieje, ze wynajduje sobie wszystkie mozliwe choroby, ale to nie daje mi spokoju, po czym poznac czy jestem plodna czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×