Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Pageee---chętnie odp.ale napewno nie dziś.Jestem zawalona pracą. bojesie bardzo---Ból przy wejściu do pochwy,przy siusiu itd to moze być zapalenie.Kiedy krwawisz to bez sensu jestrobienie testu. MADZIUUULA---HPV jest dopełnieniem cytologii. Badanie molekularne wykrywa obecność wirusa HPV w rozmazie pobranym z szyjki macicy. Test jest bardzo czuły i jeśli jego wynik jest negatywny, można mieć pewność, że kobieta nie jest zakażona wirusem. Najlepiej nie wykonywać go jednak na własną rękę. lecz na zalecenie lekarza. Taki test nie ma większego sensu u bardzo młodych kobiet. Warto go jednak zrobić po trzydziestce, gdy wynik cytologii nie wskazuje jednoznacznie, co jest przyczyną N szyjce macicy. Niestety, tego badania nie refunduje NFZ, można je zrobić prywatnie za około 200 zł Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Powinno być wykonywane poza okresem krwawienia miesiączkowego. Kilka dni (2-3 dni) przed badaniem nie należy stosować dopochwowo leków miejscowych. gloria---będzie dobrze :) agata--nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie pomóc - pisałam już wcześniej. Mam PCO a przy tym sporą nadwagę którą chcę zrzucić. Co najlepiej jeść przy tej chorobie. Może jakiś konkretne owoce i warzywa, ale jakie? Czy jakieś mięso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie co moze byc powodem bólu na dole brzucha podobnego do skurczu w trakcie okresu..okres dostane w przyszłym tygodniu. Boli mnie juz od tygodnia jestem w trakcie stosowania 1 opakowania plastrów anty..i nigdy wczesniej tak nie miała troszke mnie to martwi czy napewno nie jestem w ciaży..regularnie sypiam z chłopakiem..prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojesie bardzo
NO WIEM ALE TO KRWAWIENIE ...? od czego to moze byc znow mam okres ? bo to jest krwawienie z pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia13----- ja wiem że pisałaś,ale są momenty że poiporstu od tylu pytań zapominam co której z Was dolega :) przy PCO często zaleca się diete niskowęglowodową zaleca się wszystkie rodzaje mięs, ryb, sery żółte, sery pleśniowe, sery twarogowe, masło, jaja, oliwa z oliwek, orzechy, migdały, warzywa, niskowęglowodanowe owoce, produkty pełnoziarniste, gorzka czekolada. Produkty niezalecane: wszelkie produkty mączne, oczyszczone: makarony, ciasta, chleby; wszelkie słodycze, dżemy, wysokowęglowodanowe owoce, słodzone napoje, ziemniaki, biały ryż, cukier. ninia862---plastry działają podobnie jak pigułki czyli skutki uboczne również występują i powinny zaniknąć.Jednak ja bym zaleciła wizyte u gin. na reszte pytań odp dopiero wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuska_21
witam.. za jakeis 7 dni spodziewam sie okresu. brzucho w nocy mnie boli tak jak bym miala juz okres... troszke to dziwne bo wczesnije tak nie mialam.... niedawno wyelczylam stan zapalny, jednak zauwazylam znowu zaczerwienie czy to mozliwe ze przed okresem? czuje juz bol piersi i troszke mnei wzdelo, nie mgoe sie zalatwic ale tka mialam tylko w czasie okresu.... dodam ze troszke ocieplil sie klimat, wczesniej bylo chlodno teraz jest duszno... niepokoi mnie ten bol brzucha. czasami schizuje sie i stresuje niechciana ciaza... mzoe to od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panią serdecznie :) Jestem ciekawa co pani powie na moją sytuację, a więc: W grudniu brałam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych \"novynette\" i cały miesiąc plamiłam. Następnie po tym pierwszym pudełku poszłam do gin i stwierdziła że to normalne i przepisała mi drugie opakowanie (przestałam plamić), ale zaczęły boleć mnie łydki. Gdy przeczytałam na necie, że to sprawka tabsów poszłam do gin. Ona stwierdziła, że natychmiast mam przerwać zażywanie pigułek (zostało mi wtedy pół opakowania) i mam nie kończyć. Powiedziała że może to dojść do zakrzepicy itp. Kazała przyjść po 3-4 cyklach i powiedziała że pomyślimy o innych tabletkach. Ok byłam u niej w maju ale po to żeby przepisała coś po stosunku bo akurat stało sie tak że gumka zsunęła sie :( Popatrzyła do kartoteki i pyta sie mnie czy ból nóg ustąpił? Powiedziałam że tak, a ona stwierdziła że nigdy już nie mogę brać tabsów :( że jestem nie odpowiedzialna :( bla bla taaakk jasne zabezpieczenie było ale zawiodło a ona mi gada że jestem nie odpowiedzialna Z łaską przepisała mi \"escapelle\" tabletki i tak nie wzięłam bo ginka tak mnie wystraszyła że szok!!!!! Gadała że mogę dostać jakiegoś krwotoku i że nie wie jak moje nogi zareagują blabla :( Więc pomyślałam co będzie to będzie dzidzia nie byłaby aż tak wielką tragedią. Na szczęście nie wpadłam :) Byłam u lekarza rodzinnego (przypadkiem) i zaczęłam na ten temat dyskutować. Lekarka stwierdziła żebym zmieniła ginekologa ponieważ na rynku jest bardzo duży wybór tabletek i trzeba mi tylko odpowiednie dobrać. Ja sama nie wiem co o tym myśleć. Ginka mnie załamała a lekarka zrobiła mi nadzieje. Z gumkami to różnie bywa i co miesiąc mam schizy. Co pani sądzi??? Czy rzeczywiście mogę przyjmować tabsy i zmienić gina??? Czekam na odpowiedź :) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z pytaniem o nogi i tabletki - moja sytuacja jest taka - zaczelam brac tabletki 2 lata temu - po pierwszym opakowaniu pojawil sie problem a mianowicie skurcz miesnia lydki ... tyle ze puscilo mnie po 2 tyg i tak 2 tyg przerwy i 2 tyg skurcz w koncu wybralam sie do lekarza (nie mieszkam w Polsce) - stwierdzil ze mam roznice cisnienia w nogach, zmienil mi tabletki i bylo ok do tego roku (moj ginekolog zmienial mi tabletki ze 3 razy), w kwietniu po wzieciu ostatniej tabletki znowu skurcz tej samej nogi ale wieczorem drugiego dnia byla impreza no i chyba wodka mi pomogla :-) bo moglam chodzic i byl spokoj - zrobilam przerwe na 2 m-ce i teraz biore nowe - Yasmine - moj ginekolog w Polsce stwierdzil ze on nie widzi tu nic jezeli chodzi o polaczenie z tabletkami antykoncepcyjnymi itd ... no ale znowu sie zaczyna tyle ze tym razem narazie lydka mi dretwieje ... nie wiem co mam robic bo magnezu biore naprawde duzo i zrobilam test Dopplera i bylo ok ... czy ktos moze ma podobny problem ... a odstawic tabletki ... no coz to nie bylby najlepszy pomysl - zastanawiam sie nad plastrami ... pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Witam Pani Doktor. Mam pytanie odnośnie tab anty może Pani pamięta ( zmiana z novynette na cilest) a wię chodzi mi o to czy będę w pełni zabezpieczona jak wezmę 8 dnia te nowe tabletki, czy mam się jeszcze dodatkowo zabezpieczać przez jakiś czas bo w końcu to będą nowe i nie będzie to w 1 dzień okresu tylko po narmalnej 7 dniowej przerwie. I jeszcze jedno pytanko: czy te tabletki mają taki sam skład i czy mogę zacząć od 1 w opakowaniu i podpisać sobie datami bo dni tygodnia mi się mylą czasem. Mogę tak zrobić czy muszę tykać tak jak jest na listku np 8 dziń wypadnie we wtorek to muszę wziąść tab. oznaczoną wtorek. Ale to głupie wiem ale i tak wolę się upewnić. Kurcze jak to czytam to sama się dziwię że to napisała taka stara krowa jak ja a nie jakieś dziecko. :) :) :) Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo..mam juz umówiona wizyte u gin.a ma jeszcze pytanie czy to moze byc poprostu od tego ze bardzo a bardzo duzo sie kochamy z chłopakiem moze to od tego mnie boli??i jeszcze jedno mojego chłopaka tez boli brzuch na dole po prawiej jak sie duzo kochamy czy cos jest nie tak czy poprostu za duzo tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze moze to ma cos wspólnego z moim torbielem ktrórego bede diagnozowała na wizycie a został u mni ewykryty podczas usg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z7s8d9op
czy moglo dojsc do zaplodnienia jesli chlopak mial na dloni sperme?? choc zaznaczam ze byla to nie wielka ilosc wprost niewidoczna??prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady F
Baradzo chciałam podziękować za pomoc ^^, spokój ducha jest bezcenny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z7s8d9op
i mam pytanie, czy moi rodzice musza wiedziec o mojej wizycie u ginekologa?? mam 16 lat. nie chcialabym zeby wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
witaj mam pytanie:od paru miesiecy zawszy przed miesiaczka jakies 8 dni zaczynaja mnie bolec piersi i brzuch!!to sa skurcze jak w pierwszy dzien miesiaczki.pare miesiecy temu bylam z wizyta kontrolna u ginek. ktora powiedziala,za mam mala cyste i mam kontrolowac co pare miesiecy!druga sprawa to,ze od roku staram sie z mezem o dziecko...jeszcze nie przeprowadzilam zadnych badan,od czego mam zaczac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszulat
Jeszcze raz witam - przytulać się miałam od 12 dc do 18 dc więc minęło już 15 dni test robiony był w 33 dc wydaje mi się że brak ciąży tylko zastanawiam się dlaczego brak okresu po luteinie może poczekać jeszcze 2-3 dni, jak nie będzie to pójdę do ginki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
Postaram sie pomoc....... mam kolejne pytanko do Ciebie a mianowicie jakie sa objawy niskiego poziomu progesteronu? i skad w gole bierze sie niski poziom? bo ja odnosnie tych mioch plamien skapych i brazowych zamiast okresu pytam bo jestem ciekawa czy to moze byc objaw wlasnie takiego niskiego poziomu wizyte u gina mam w poniedzialek ale jestem ciekawa rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetaaaaaaaaaaa
zrobilam test 27 dnia cyklu (dzien spodziewanego okresu) 3 tygodnie minelo od stosunku. test bobo wykazal wynik negatywny. Czy jest jeszcze taka szansza zebym byla w ciazy?? Mam nieregularne miesiaczki 25-28 dni A stosunki odbywaly sie w dni plodne na podst. testow owulacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weroniczka19
mam pytanko jak mierzyc tempoerature jesli podejrzewam ciaze? jak to sie robi i kiedy najlepiej aha i jaka temp oznacza ciaze? pilnee!! z gory dzieki za inf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Was kobitki przepraszam ale dziś nie bede mogła odp.na Wasze pytania-wlaśnie mam wyjazd.Odp dopiero jutro,tylko też nie wiem jeszcze o której godziny.Tak wiec raz jeszcze rpzepraszam i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
nie przepraszaj! w koncu niesiesz nam pomoc :) a czy nadejdzie ona dzis czy jutro to juz bez znaczenia wazne ze nadejdzie... choc wolalybysmy ja dostac predzej oczywiscie ale nie przejmuj sie wybaczamy Ci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram się pomóc
dziekuje ci za odpowiedz już myślałam że ten gin ,,nie wie co robi "rozwiałaś moje wątpliwości WIELKIE DZIęKI. mam do ciebie jeszcze pytania jeśli możesz to proszę o odpowiedz .biore teraz FOLIK i mam odruchy wymiotne (nie jestem w ciąży)czy powinnam go brać?czy jeśli biorę FOLIK moge zacząć brać TABEX(tabletki wspomagajace rzucenie palenia)dodam ci jeszcze że we wrześniu ide na kolejna probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj musiałam odp teraz bo się z Wami związalam :D Tak więc do zobaczenia 🖐️ zuzia13---nie ma za co :) anusia_21---Ból brzucha moze być spowodowane stresem,nieodpowiednią dietą a także jakimś stanem zapalnym.A pojawiające sie zaczerwienienie może być spowodowane że stan zaplny powrócił. kate555---Jestem tego samego zdania co Twój lekarz rodziny.Bzdur nagadala i o escapelle jak równiez o pigułkach.To że przy tych pigułkach czułaś ból nie znaczy ze trzeba podejrzewac odrazu zakrzepice,mało tego po 1 op.cięzko to stwierdzić gdyż do 3 op zawsze mogą wystąpić skutki uboczne.Z pigułkami to jest tak że nikiedy muśimy my kobiety być królikami doświadczalnymi ,gdyby np po 3-4 zmianach nic nie było lepiej to rzeczywiście pigułki mogłby by być nie dla Ciebie.Pozdrawiam :) gattopardo---szczerze to nie spotkałam się ejszcze zs takim przypadkiem jak Twój więc trudno mi cokolwiek doradzić.Możesz spróbować z plastrami ale może być tak samo jak z pigułkami gdyż są podobne do pigułek. MIŁEK---pamiętam :) Te 2 pigułki mają inny skład. cilest: 0,250 mg Norgestimatum Novynette 0,035 mg Ethinyloestradiolum 0,15 mg dezogestrelu i 0,02 mg etinylestradiolu Pierwszą pigulke zaczynasz od pola start.I przyjmujesz ją bez roibienia przerwy po skończeniu Novynette lub robiąc przerwe i wtedy 8 dnia.Twój lekarz zna bardziej Twoją historie tak wieć zaciągnij również ejgo porady. ninia862--- Boł może być też spowodowany równiez zbyt ,,agresywnym sexem\" ,taki ból może też być spowodowany torbielami. z7s8d9op---nawet niewielka ilośc plemników jest wstanie zaplodnić zdrową kobiete.Twoi rodzice nic nie muszą wiedzieć,zresztą lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa więc lekarz również nie ma prawa nic mówić o Twojej wizycie. Lady F--- nie ma za co :) pauly78---czy lekarz nie zalecił leczenie cysty? czy chodzi Tobie o badania które warto zrobić przed planowaniem ciazy czy może badania które mają stwierdzić czemu ew.nic nie wychodzi? urszulat---po lkuteinie okres powinien wystąpić w czasie 7-14 dni,jeśli tak sie nie dzieje to pewnie learz zwiększy dawke.Skoro test nie wykrył ciąże to nie ma czym się narazie martwić :) uważam że dobrym rozwiązaniem bedzie wyzytya u gin.bo im łużej bedziesz zwklekać to dłuzej bedziesz zjadana przez stres.Pozdrawiam :) plamienia---Pozwoliłam sobie skopiowiać ,bo na te sdame pytanie odp wcześniej :) prolaktyna gdy jest produkowana w nadmiarze, rozregulowuje cykl miesiączkowy (najczęściej go wydłuża), może nawet zatrzymać pracę jajników; oprócz tego może się pojawić mleczna wydzielina z brodawek sutkowych; przyczyna podwyższonej produkcji prolaktyny to często nadmierny stres, zbyt intensywne treningi lub przyjmowanie leków uspokajających hormony tarczycy niebezpieczny jest zarówno ich nadmiar, jak i niedobór. Nadczynność, czyli nadprodukcja hormonów, daje następujące objawy: chudnięcie przy jednoczesnym wilczym apetycie, bezsenność, drżenie rąk oraz zaburzenia w miesiączkowaniu; objawy niedoczynności tarczycy nie są tak spektakularne (mogą \"ciagnąć się\" przez lata), ale zaniepokoić powinny cię: skłonność do tycia, ciągłe zmęczenie, skurcze mięśni, zaparcia oraz kłopoty z cyklem miesiączkowym (m.in. krwawienia albo obfite, albo zbyt skąpe). anetaaaaa-------Przykro mi ale chyba teraz się nie udało.Jednak ja radziłabym zrobić w przychodni test beta hcg który wykrywa już tygodniową ciąże. weronika19--- Podstawową temperaturę ciała mierzy się rano przed wstaniem z łóżka w jamie ustnej, w odbycie lub w pochwie po co najmniej 6 godzinnym odpoczynku nocnym. Ponadto należy wykluczyć choroby przebiegające z podwyższeniem temperatury. Podstawowa temperatura ciała jest w fazie wzrostowej o 0,5 stopnia niższa, zwykle poniżej 37C niż w fazie wydzielniczej, w której jest zwykle powyżej 37C. W przypadku cyklu 28 dni skok temperatury, związany z działaniem progesteronu, o 0,5C następuje zwykle 13-14 dnia cyklu tj około 1 dnia po owulacji. W przypadku kiedy dojdzie do zapłodnienia i rozwija się ciąża podwyższona temperatura ciała utrzymuje się nadal powyżej 37C przez co najmniej 16 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
witaj, chodzilo mi o badania czemu nie wychodzi.co do cysty to ginek powiedziala,ze mam przyjsc za jakis czac i zobaczymy.stwierdzila,ze prawdopodobnie z miesiaczka to powinno "wyleciec" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaa
miałam wpadke z chłopakiem, pękła prezerwatywa... po 30 godzianch wziełam postinor(wieczór)ale rano miałam jajeczkowanie i boje sie ze postinor był za pozno i doszło do zagniezdzenia jajeczka.........to mozliwe>? ze w jeden dzien doszłoby do jajeczkowania zapodnienia i zagniezdzenia jajeczka w macicy> odp prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do postaram sie pomoc - mimo wszystko dziekuje - bede cos tam tworzyc...zobaczymy co mi z tego wszystkiego wyjdzie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka1801
czy przy niewielkiej ilosci spermy jest mozliwe zaplodnienie?? i jesli spermy byla sladowa ilosc to jakim sposobem plemniki dostana sie z pochwy do macicy??? czy sa jakies skuteszne tabletrki bez recepty??? oprocz patentex oval bo one strasznie sie pienia i sa nie zbyt wygodne, z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kizi Mizi
Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Jednak muszę zmienić ginekologa, gumki już mnie męczą i ta ostrożność jest dobijająca. Ale mam jeszcze jedno pytanko... czy orientuje się pani ile kosztują badania hormonalne? :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×