Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

biorę tabletki antykoncepcyjne..zawsze o 19, dzisiaj wzięłam zgodnie z planem ale mam problem chyba :/ wyjęłam tabletkę z opakowania,położyłam na stole..kiedy nalewałam wody do szklanki butelka mi się \"przechyliła\" i troszkę zalałam tą tabletkę :/ mam nadzieje, że w ciągu tych paru sekund tabletka w wodzie nie zaczęła \"rozpuszczać\" hormonów :/ bo przecież nie będę zlizywała wody ze stolika...mam się o zabezpieczać przez jakiś czas dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh..jeszcze jedno.. bety nie robilam nie zdarzyłam do przychodni.. zastanawia mnie tylko to ze juz zaraz po tym rzekomym okresie (a nawet kilka dni przed nim) mam okropne upławy i est mi mokro, a nigdy tak nie miałam, zdarzało sie to tylko w dni plodne... no i ciagle mi sie odbija...no ale to juz moze niestrawnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili---------- Przed przepisaniem tabletek - nawet jednego opaowania, powinnaś mieć zmierzone ciśnienie, i dostać skierowanie na badania: cukier, cholesterol, pr. wątrobowe i aminotransf. Dopiero po zapoznaniu sie z wynikami lekarz powinien podjąć decyzję czy może wogóle, a jeśli może to jakie tabletki ci przepisać. nina862-----Grzybica pochwy może być przenoszona drogą płciową, ale niezawsze. Najczęściej jest to infekcja drożdżakowa,tak naprawde nie ma do końca dowodów od czego ona powstaje mówi się również że ma tu wpływ nie odpowiednia higiena. maja3535-------Śluz występuje nie tylko u kobiet cięzarnych więc nie zalicza się jego jako objaw ciązy ula.m84---- To czy będzie chłopiec czy dziewczynka to już zadanie dla plemników.Ustalanie płci dziecka że np.przed owulacją dziewczynka czy też chlopiec to jeden z większych mitów. Najważniejsze by dziecko było zdrowe :) A jak dlugie masz cykle??? MYsłowice-------Co do śluzu nie potrafie Tobie pomóc,tu potrzebne jest badanie :) joanna24---Być może test został zrobiony za wcześnie.Więc radze zrobić test beta hcg który już napewno wykryje ciąże buttefly_777------Tak jest płatny.Koszt takiego badania(w przychodni) to 20-30 zł,wynik tego samego dnia,daje 100 % pewności Agathos---Nic nie wspomniałaś o zabiegu :) Ja uważam że ochrona nie ejst całkowita. kalpek----Z calego serca życze Tobie dzidziusia :) test beta hcg wykonasz w przychodni,wyklrywa tygodniową ciąze,wynik masz tego samego dnia,koszt 20-30 złi co najważniejsze daje 100% pewności MalinowaJagódka---- Jeśli jest to mała zmiana godzinowa to nie widze problemu,jeśl iwiększa to lepiej zaczekać do końca opakowania. mottylek-----Pamiętaj że do 3 opakowania możesz non stop plamić lub też nawet krwawić to jest naturalne więc się nie zniechęcaj.Po 3 op.wszystko wróci do normy tzn okres będzie tylko w przerwie. Panna z suchą głową-----Taki śluz może być oznaką zapalenia pochwy Yonai----Nie zawracasz mi głowy kochanie :) cykle liczysz od 1 dnia okresu.Czyli dziś mamy 6 wrzesień to wychodzi 11 dzień cyklu(ok 13-14 dnia cyklu zaczną się dni płodne) convallia------Masz stan zapalny.W tym wypadku antybiotyk pomoże. Jamajka200---ja również zgodze się że to skutek nie robienia przerwy.Uważam że nie ma potrzeby dodatkowo się zabezp. zosia24-----Uważam że są idelane dla młodych kobiet :) nelke------szczerze to nie ma powodu do stresu :) I jak poszła sesja??? gloriaa--------Ale robiłaś beta hcg??? wilijeczka18--------Ale czy ten zapach był zapachem krwi??? Uważam że nie jesteś w ciązy .Pigułki napewno dobrze nie wpływają na płod ale jesli orentujemy się że ejsteśmy w ciązxy to przez kilka dni nic złego ew.ciązy się nie stanie pistacja87----Nie ma powodu do zmartwień :) uważam że wsyztsko jest wporządku.Pozdrawiam barbaraaaa--------antybiotyk z grupy cefalosporyn osłabiają działanie pigułek,w tym wypadku najlepiej dodatkowo się zabezp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serio mam wyluzowac? chodzi mi oczywiscie o to zsuniecie.. moze zabrzmi niefajnie ale bylo to na stojaco:) sesja? ucze sie wlasnie benzo2azepin i nic mi do lba ie wchodzi. ide zaraz czytac testy moze sie cos powtorzy a jutro ze swiezym umyslem siadam licze na mocne trzymanie kciukiow pon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lubie takich sytuacji jak sie stala wczoraj. nie chce teraz dzieci teraz sa studia i praca dzieci max za 4 lata tylko chcialabym wszystko pokolei.. czyli.. ze nie mam powodu do zmartwien mimo tego helicidu i nosp w ilosciach znacznych (5dni temu) taki stres jak mam teraz to masakra. co chwilke placze. musze odpoczac przed 5 rokiem jeszcze bo calkiem zwariuje. potrzebuje kilka dni w gorach i wszystko wroci do normy.. czyli..... mam wyluzowac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i chcialabym jeszcze bardzo podziewkowac,. czyta pani dokladnie wszystkie posty tutaj. to godne podziwu..dzkuje za mnie i za wszystkich ! Jest Pani z pewnoscia swietnym lekarzem. pozdrawiam nelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulekkk...
Brałam regulon przez rok. Strasznie się po nim czułam. bóle brzucha, głowy, skórcze w nogach, zawroty głowy. Postanowiłam odstawić tabletki i myślę że dobrze zrobiłam. Minął miesiac a ja czuje sie juz duzo lepiej. tylko xczasem mam takie ostre bóle w podbrzuszu, nie trwa to długo ale ból jest silny. czy to moze miec zwiazek z antykoncepcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulekkk...
i zastanawiam sie nad zmiana ginekologa. rok temu bylam na pierwszej wizycie i wtedy mialam zapisane tabletki. ginekolog nawet nie spytał czy na cos choruje, o badaniach (o ktorych pani wspomniala w jednej z odpowiedzi) tez nie powiedział. poprostu zapisał regulon... teraz wiedząc wiecej na ten temat pewnie sama spytalabym lekarza o takie rzeczy ale wtedy liczylam na jego uczciwosc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja3535
ale czy po tym wszystkim co napisalam i wczesniej jest mozliwosc ze moge byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - Zdiagnozowano u mnie podwyzszona prolaktyne 855mU/L, ale lekarz nic mi nie przepisal choc mowilam ze wraz z mezem staramy sie o d 4 miesiecy o pierwsze dziecko. Powiedzial zeby sie dalej starac, a jak nam po roku nie wyjdzie to zeby sie zglosic. W zwiazku z tym chcialam sie dowiedziec czy te nasze starania maja wogole sens. Czy technicznie mozliwe jest zajscie w ciaze z tak wysoka prolaktyna. Oto inne wyniki: LH 5.6 FSH 2.7 Te wedlog norm w nawiasach sa dobre. Dodam ze jajeczkuje, bo mialam USG kilka miesiecy temu i bylo jajeczko, a pozatym stosuje elektroniczne testy owulacyjne i wykazuja owulacje co miesiac. Testy hormonow mialam robione bo od kilku miesiecy plamie na tydzien przed misiaczka (wykluczono miesniaki). Dodam ze ten cylk byl wyjatkowo bez plamienia i wszystko szlo jak w zegarku. Mam nadzieje ze tak juz zostanie. Moze to wynik stresu, bo moj organizm reaguje bardzo somatycznie jesli moge tak to okreslic, a w moim zyciu bylo przez ostatnie pol roku duzo stresow. W ostatnim miesiacu sie troche uspokoilo. Prosze poradz czy jest nadzieja na zajscie z moimi wynikami. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniabania
Witam! Mam kilka pytań dotyczących owłosienia u kobiet. Jestem dość mocno owłosiona: ramiona, ręce, uda, pośladki, meszek na brzuchu i od nosem, po kilkanaście włosków dookoła brodawek piersiowych. W związku z tym mam pytanie czy powinnam zbadać sobie hormony? czy jeśli poziom testosteronu jest za wysoki to czy leczenie ma sens tj. czy da sie z tego do końca wyleczyć? czy można nadmiar testosteronu pozostawić nieleczony (jakie są skutki)? czy bezpieczne jest wyrywanie włosków na piersiach pęsetą? z góry dziekuję za odpowiedź! pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!male pytanko!2 miesiace temu na zwyklej kontroli ginekologicznej dowiedzialam sie ze w lewym jajniku mam torbiel wielkosci 57mm/49mm w opisie pani ginekolog nadala temu nazwe - torbiela cienkoscienna!a ja jak na ironie losu nie mam pojecia co to jest!!!!!!aby bylo smieszniej juz sama nie wiem w ktorym momencie mam miesiaczke a w ktorym plamie!to uciazliwe tym bardziej ze taki stan utrzymuje sie juz od ok 3 miesiecy!zalecono mi antykoncepcje ale to nie dziala bo jak krwawilam tak krwawie nadal!mieszkam w anglii i w momencie kiedy pokazalam lekarzowi zdjecia usg zapytal jedynie;dlaczego ci tego nie wycieli?powinnam sie bac?no i jeszcze jedno ,od kilku dni jajnik o ktorym mowa daje o sobie znac,pobolewa, pulsuje ,czuje klucie delikatne ale jest,a do tego w podbrzuszu co jakis czas czuje skurcze ale momentami sa tak silne ze az mnie paralizuja!czekam na pomoc!wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
a czy uczucie bolu podczas stosunku jest czyms normalnym ?jesli czlonek wchodzi zbyt gleboko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
poza tym czy naprawde w 100% tabletki Yasminelle lub inne antykoncepcyjne sa bezpieczne ze partner moze dochodzic?ze nie ma sie co martwic o zaplodnienie i ciaze.? bo wiele dziewczyn ma obawy chodz kocha sie z wlasnymi partnerami i maja te obawy ze moze cos sie stac nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelke------Tak czytam wszystko :) to co trzymam dziś kcuki Madziulekkk--------Uważam że bardzo dorbze zrobiłaś.Jeśli chodzi o bóle uważam że to może być początek zapalenia/choroby ,namawiam na wizyte u lekarza. maja3535------Najlepiej by było gdybyś wszystko napisałośc terraz w całości gdyż nie jestem wstanie wszystkiego spamiętać :) icestar------Masz bardzo wysoką prolaktyne.To może być przyczyną trudności zajściem w ciąże jak również przyczyną poronień. z tym Myślę, że najpierw powinnaś zbić PRL, a potem rozpocząć starania. Czy lekarz przepisał coś na zbicie??? haniabania------Jak najbardziej w Twoim wypadku należy zrobić poziom hormonów.Jak najbardziej kuracja ma sens,wysoki testosteron należy zbić. alex261----------Jest to najczęsciej spotykana torbiel tzw.prosta.Czesto zapisywane są leki hormonalne które hamują owulacje,dzięki nim torbiel powinna się wchłonić i unika się operacje.Jeśli tak się nie staje to zabieg jest konieczny Myslowice----taki ból może być sprawką zbyt glębokiej,szybkiej penetracji.Nie ma 100% antykoncepcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
ok. wiec ten bol i tak bedzie towarzyszyl w taki sposob. ale mozna zaufac tabletkom tak?mimo ze nie ma 100% pewnosci zadna antykoncepcja. no a co pani sadzi o tych tabletkach ktore zazywam ja? (Yasminelle?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh w poniedzialek.. a z ta zsunieta gumla naprawde moge wyluzowac? bo stresuje sie powiem szczerze.. moze Pani jescze raz przeczytac? str 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty-83
Witam wszystkie kobietki!Mam pytanko odnośnie mierzenia temp,.czy temp. mierzona po stosunku jest zbliżona do temp.mierzonej przed stosunkiem?moje temp to 27 sierp-36.6 , 28 sierp-36.0 , 29 sierp-36.4 ,30 sierp-36.4 , 31 sierp-36.0 , (1,2,3 września nie mierzyłam) 4 wrze-36.9 , 5 wrze-36.4, 6 wrze-37.1 , 7 wrze-37.1.miesiączkę ostatnią miałam 17 sierpnia, cykle od 3 miesięcy 28 dniowe.(dodaje że 2 miesiąc biore clostilbyget {brak jajeczkowania} od 5 do 10 dnia cyklu po 1 tabl dziennie i 11 dnia dużo stosunków(raz dziennie,czasami 2)wiem że temperature powinnam zacząć mierzyć wcześniej ,ale nie bardzo wiedziałam na czym to polega.A czy te skoki temp. są normalne?Nie liczę na pozytywny wynik testu,choć nie ukrywam że byśmy chcieli,ale poco kolejny miesiąc się nakręcać.)Z góry serdecznie dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->NELKE no ja przeczytalam twoj przypadek. pwoeim ci ze ja tez mialam cos takiego ze w takiej neioczekiwanej sytuacji tez mi sie zsunela gumka ale nic sie nie wylalo na dodatek jak ja wyciagal to tak a lekko zmarszczona - balam sie tez ze mzoe sperma sie dostala do srodka ale okazalo sie ze nie ze byla w gumce cala- chodz cie rozumiem jak sie czujesz bo sie boisz ja tesz mialam takei schizy ze moj facet dla spokoju zaprowadzil mnei do lekarza. ale jesli mialas taki przypadek jak moj to mzoes zbyc spokojna a tym bardziej jak bierzesz tabletki anty. ale moze elpiej ebdzie jak sie wypowie Pani doktor to bedzie w 100% pewniejsze bo nie zawsze do czlowieka dochodza wszystkie rady a najlepiej sie czlowiek uzpokokaja jak odp.zna od specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYslowice: ja biore tabletki antykoncepcyjne. tylko problem polaga na tym ze bralam ostatnio leki ktore moglyy oslabic ich dzialanie:( i kurcze nie wiem sama:( martwie sie, do tego ciezki egzamin w pon. i wszystko jejst do du** czy mam wziac ta tabletke \"PO\" ? ;( AAAA zla:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magber
witaj, prosze o nastepujaca porade: Jaki czas przed planowanym zajsciem w ciaze powinnam przestac brac tabletki antykoncepcyjne? biore je juz od paru lat. logest, harmonet wczesniej krótko diane 35. z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
------------->NELKE hmmm wiesz co ja cinei chce metliku w glowie robic moze poczekajmy jak sie wypowie pani doktor. ale mysle ze masz racje z tym ze antybiotyki mogly zmniejszyc skutecznosc tabletek anty.ale nei zalamuj sie bedzie ok. poczekaj cierpliwie na odp. pani doktor.hmmm nie wiem co zrobilabym na twoim miejscu ale napewno konsultacja z lekarzem. przede wszystkim uspokoj sie nie panikuj bo to mzoe jeszcze bardziej wplynac na twoje zdrowie jak jzu nei wplynelo.bedzie dobzre!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz MYslowice.. to bylo pod sam koniec tylko raczej napoczatku wiec ew. sam preejakulat. no ale glupio byloby w taki sposob wpasc:( wiec sama nie wiem.. postaram sie pomoc: doradzi pani cos? eh.. ttrzeba bylo sie powstrzymac:) ale ciezko jak sie ma takiego faceta kochajacego.... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingusia
witam dzisiaj bylam u gina. poprosilam go o tabletki i przepisal mi cilest. czy to odpowiednie tabletki? mam mam 20 lat to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. dodam ze mam nadzerke (dzisiaj byla robiona cytologia) z 2 tyg wyniki - pewnie bedzie stan zapalny a wiec juz nastawiam sie na lecenie tylko czym?? czy przed przepisaniem tabletek robi sie jakies konkretne badania? a i cy one tucza? licze na pomoc pani doktor pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcawirka
witram. czy normalne jets klucie tak jakby w prawym jajniku, jezlei 4-5 dni temu skonczyl mi sie okres, zaobserwowowalam wczoraj sluz taki gestszy, jka by kremowo przezroczysty.. cyz to mzoe wskazywac na dni plodne? p.s osttani okres mialam 27.08 i cykle przewaznie 27-28 dni. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
chyb amnie zaczyna choroba brac i mam takie pytanie czy scorbolamid polopiryna S , i te proszki inne na przeziebienie nie maja jakiegos wplywu na tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula.m84
Mój cykl zazwyczaj ma długość 30,31 dni. Okres trwa 6 dni, z tym, że 5 i 6 dzien to juz małe plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×