Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

no spox mam nadzieje ze o ta tabelke chodziło :\\ pogoda dzis straszna i glowka mnie boli, ale wszystko wycierpie oby malenstwo bylo zdrowe , ale sie ciesze ze tu jestem :):) wreszcie mozna sie wygadac no i oczywiscie pytac, pytac itp Was przyszle mamuski :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ból głowy nie daje mi żyć:( A jeszcze do tego doszły wrażenia bo byłam dzis z dzieckiem u okulisty bo lekko zezuje na jedno oczko a okazało się że ma wadę wzroku i musi nosić okulary:( Myślałam ze to tylko ten zez a tu +2 na jednym oku i +1,5 na drugim:( Może macie jakis cudowny sposób żeby przekonać 2 latke do noszenia okularów? Co do zmiany tabelki to ja jestem za:) Mój obwód brzuch juz jest taki jakbym zaraz miała rodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolaj nie przejmuj sie wada wzroku dziecka one wyrastaja z takich dolegliwosci.Kumpeli mały miał +5 na jednym oku i +4,5 na drugim a teraz juz ma +1 na obu trwało to chyba ze 4 lata ale popatrz jaki postep. Co do obwodu brzucha to możemy tylko porównac ile komu przybyło bo startowalismy z róznych wartosci a ja nawet nie wiem ile miałam w pasie przed ciaża. dzis kupiłam sobie rajstopy i chciałam tez kupic biustonosz do karmienia ale nie ma mjego rozmiaru a myslałam że upieke 2 pieczenie na jednym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Mamusie, jestem za tymi kilogramami w tabelce (tylko ja się nie mam czym pochwalić) - 16 tydz już, a ja dalej sobie śmigam po pokoju nauczycielskim i nik nic nie widzi. Hmm, pewnie znienacka się przepoczwarzę... Słuchajcie, jak któraś cierpi na ból głowy z powodu zatok (oj, znam ja go..), to polecam inhalacje. Olejek za 5zł, gorąca woda i główka na 5 min pod ręcznik. A jak się świetnie śpi, nawet mój mąż lubi taki zapach przed snem. Pozdrawiam Was Ps. Mam jutro wizytę, ciekawe jak tam moja dzidzia(albo dzidz?!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że będą dopisane kilogramy. Dobry pomysł. Ja narazie przytyłam około 2 kg. A może zamist ostatniej @ lepiej wpisywać aktualny tydzień ciąży. Wtedy tabelka co jakiś czas będzie się pojawiała i będzie bardziej aktualna. Co Wy na to? Dzisiaj 14 tydzień. Piję maślankę i jem cukierki i ciasteczka. No i bułki z masłem i serkiem albo dżemem, na nic innego nie mam ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynu:) ja jak skowronek juz w pracy ale tak mi się chce spać, że zaraz usnę na stojąco:) ja też ostatnio mam problem z zatokami i magmal powiedz mi jaki olejek jest najlepszy na te inhalacje??bo chyba dzisiaj zastosuje, bo normalnie codziennie boli, jak posamruje amolem to czasem przestanie a czasem dalej boli:( to ta pora roku i tak jestem zdziwiona że żadnego przeziębienia jeszcze nie złapłam, tfu..tfu...bo zawsze na jesien grypka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoni
coral bay-------33--------nowy sącz--------------- 25.07---------01.05--S wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag--------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole--------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--C iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk--------------------07. 08.--------14.05. zizusia-----------24---------rzeszów------------------15 .08----------10.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoni
ale idziecie jak burza buehehehe :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D nie piszcie tyle bo nie nadazam z czytaniem :D:DD::D:D:D:D minimoniu wez sie schowaj glupia babo bo jak czytam twoje chore posty to rzygac sie chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoni
stelka skowroneczku idz sie utop!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! jestem z forum listopadówek2007 - Stelka nie lekceważ zatok - ja zachorowałam na nie na początku ciąży i lekarz ginekolog od razu dał mi antybiotyk i przeszło - choć powiem szczerze,że ja mam zatoki chore przewlekle i nawraca mi się jak zaczyna sie sezon grzewczy.Jak będziesz u gina wspomnij o tym lekarzowi, bo z zatok przerzuca się na nerki i pecherz moczowy i wychodza wtedy bakterie, które nie są obojetne dla dziecka.Dziewczyny a na chore gardło polecam picie kiślu- nawilża chorą sluzówke. Minimonia pozdrowienia!!!!!Trzymaj się ciepło!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę ja sama nie wiem czy to zatoki:( bo boli co prawda w okolicy zatok, ale tylko jak jestem w pracy a w weekend jak siedzę w domu to nic, więc może to od koputera? ? w każdym razie następnym razem pogadam z gin ale to dopiero za 2 tygodnie, ale mam zrobic sobie znomu badania krew i mocz więc zobaczymy czy wszystko dobrze:) a wczoraj byłam u dentysty i na razie tak tymczasowo połatał mi dziure w żębie, i dostałm znieczulenie bez żadnego problemu, i idę jeszcze za tydzień bo trzeba usunąć kamień:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczek fajna fotka ciekawe kto to ? Mnie tez dzis bola zatoki katar mam koszmarny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka zdjęcie super,ja na kolejne usg muszę poczekać do 20tyg.Czuję sie bardzo dobrze,tylko martwi mnie trochę że już pojawiły się pierwsze rozstepy na piersiach,a naprawdę staram dbać o nie bardzo . Ide teraz odwiedzić koleżankę która urodziła tydzień temu synka ,mam nadzieję że podzieli się ze mną wrażeniami z porodu. Bo ja już pomału zaczynam o tym myślec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstepy na piersiach tez mam mimo pielegnacji przy pierwszej ciazy .Na szczescie zrobiły sie od spodu piersi a nie od góry wiec nawet nie widac tego w stroju kapielowym ale łądnie to nie wyglada teraz znowu sa mocno widoczne ale sie nie zrazam i smaruje-ciekawe jakby wygladały te piersi bez smarowania. Za to w innych miejscach nie mam. Miałam isc jutro do gina ale impreza przesuwa sie o cały tydzien bo nie mam z kim Wiktoski zostawic ale poniewaz nic sie nie dzieje to bardzo nad tym nie ubolewam kolejna grudniowa wizyta za to wypadnie mi przed sama wigilia w piatek mam nadzieje że gina bedzie pracowac wtedy bo jak nie to dopiero zobaczymy sie z dzidzia po nowym roku. Co do ruchów dziecka to ja wyrznie czuje juz takie pływanie głównie wieczorkiem jak sie połoze zaraz po kolacji. dobra lece zrobic caneloni na obiad a potem do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia-----------24---------rzeszów--------------02 .08----------10.05. o tak ma byc, walnelam sie wczesniej, hej wszystkim, co do glowy to maskara tak samo mnie meczy ten bol, tak znienacka, a od tego i zoladek!, mnie tez martwi ze nic nie widac tzn ja widze troszke ale dla innych jest niewidoczny moj brzusio , a to juz koniec 14 tygodnia :(:( wydawalo mi sie ze brzuch rosnie tak od razu haha jak sie dowiem ze jestes w ciazy, a tu zonk :P oby sie pojawil niedlugo bo chodze na studia podyplomowe i licze na fory hehe :* buziaki, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Witam nowe mamusie i Wiolę która już nie jest smutna :). Jako, że nie mam wagi to pomierzyłam sobie biodra i talię. Mam dokładnie tyle co przed ciążą ale brzuszek widać poniżej talii :). Wydaje mi się, że po wizycie u lekarza pojawi mi się jakaś waga na +. Wczoraj wróciliśmy do domu. Nadal jestem przeziębiona ale tu chyba szybciej dojdę do siebie. Zresztą nie mogę przecież tyle siedzieć na głowie teściom a i moja mama poszła już do pracy i nie mogę jej męczyć opiekowaniem się psem. Tylko zrobiłam jedną głupotę - umyłam włosy na noc i obudziłam się z bólem głowy... Teraz siedzę w czapce, ech te moje chore zatoki. Ja stosuję inchalacje z rumianku. A ponoć najlepsza jest miesięczna kuracja lampą bioptron... tak mówi moja weterynarz :). Ogólnie to panują jakieś plagi na forum, teraz jest to plaga chorych zatok ;). Pozdrawiam, CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to że jeszcze nie widać brzuszka to się nie martwcie:) z doświadczenia wiem że jak brzuch zaczyna szybko rosną to w szóstym-siudmym miesiący wyglada się jak balon i nie można się ruszyć, a i nie mówiąc o jakiś kłoptach:)koleżanka tak miała i musiała leżeć od 7 miesiąca bo jej sie szyjka skracała i szwagierka miała tak samo:) więc spoko jeszcze sie nasieszycie brzuszkami:)ja wam zazdroszczę, bo mimo ze to początek 14 tyg to brzuch jak koniec 5 miesiaca:( a co będzie dalej, mimo że przytyam jakieś 3 kilo od początku ciąży! soczek zdjęcie super)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CC fajnie zabrzmiało to z weterynarzem. Ja dzis zrobiłam krok do przodu kupiłam biustonosz do karmienia taki jak miałam przy Wice bo tamten wyglada juz leko nie świezo a zreszta przekonałam sie że jeden to za mało.Kupiłam go tylko dlatego zeby zaoszczedzic na kosztach przesyłki bo kupowałam u tego samego sprzedawcy jeszcze inne rzeczy i to tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wczoraj miałam urlop i dzisiaj jak przyszłam do pracy to tyle mam zaległości, że ledwo sie wyrobiłam. Nie zdażyłam jeszcze poczytać topiku co tam u Was-widze tylko,że sporonowych mamus dołaczyło do Nas :) U mnie mimo nawału pracy samopoczucie wspaniałe, za chwilke zmykam do domku, za oknem sniezek pada. Tęsknie już za świetami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam, ze chcecie stworzyc nowa tabelkę- super pomysł. Dałyście propozycję zeby pisać nick, wiek, miejsce zamieszk., tydz.ciąży, termin, płeć(jak ktos wie lub przypuszcza) ? Tak? Mi to odpowiada. Może zaczniemy co Wy nato? Ja bym tylko zaproponowała zebysmy sie wpisywały wg terminu porodu od 1.05 i tak dalej. Może zacznę -cgyba, że jeszcze chcecie cos dodać nick wiek zam. tydz.ciąży data ur. płeć BajaBaja......29.......Śląsk.......14tydz.......13.05.08.......(nie wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka a ten mały nosił okulary czy samo mu sie unormowało? Co do inhalowania to ja inhaluje olejkiem z drzewa herbacianego, na trochę pomaga, no i zauważyłam że nie mogę nosa z domu wystawić bez czapki bo od razu ból. Nawet jak ide psu dac jesc to muszę się ubierac jak na dłuzsze wyjście, ach ta zima:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, stelka27 - do inhalacji używam olejku inhalol (jest niedrogi ok 7zł), kiedyś miałam olbas, trochę droższy, ale nie widać żadnej różnicy. Najlepiej te inhalacje zrobić wieczorem i potem od razu do łóżka, żeby się nie \"wietrzyć\" i nie być na przeciągu. Robię prawie codziennie - naprawdę pomaga. Po wizycie - wszystko z dzidzią ok, wymiary i reszta dobre, tylko mnie gin postraszył, że za mało przytyłam i nastepnym razem jak tak będzie to obserwacja w szpitalu. Słuchajcie, jak to jest z tymi kilogramami? =+1 w 15 tyg to naprawdę za mało?? Jem wszystko łącznie ze słodyczami i to w niemałych ilościach. Zapomniałam go spytać, jak to jest z tymi kobietkami, które wymiotują i chudną?? Hę?! Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki magmal za odp. a z ta waga ta a bym sie az tak bardzo nie przejmwala tym bardziej ze z dzizia wszystko ok a ty masz apetyt. kolezanka z pracy opowiadala i to nie jedna ze do 5 miesiąca a jedna nawet do 6, nie bylo nic widac, a potem jak brzuch wyskoczyl ze az:) ok dobranoc majoweczki, ide spdac caly dzien bolał mnie głowa tym razem nie od zatok ale z tyłu od kręgosłupa:( kurczę jak nie urok to.....jak to się mowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zalamana. Wciaz wcinam slodycze. Nigdy nie jem cukierkow, a teraz kazde wyjscie do sklepu konczy sie paczka toffie, riesen, karmelkow itp. Staram sie jesc duzo owocow i nie myslec o tej tykajacej cukrowej bombie, ale jak mnie w zaladku scisnie to nie ma sily, musze zjesc minimum 1 batonika! W pierwszej ciazy,ani po porodzie nie mialam takich hec, a tu prosze... Chodze tez jakas spieta i zestresowana, nie umiem sie zrelaksowac na 100%. Ciagle czyms sie martwie. Musze chyba zaczac jakas medytacje czy cos bo dluzej nie pociagne w takim anstroju. Witam nowe mamusie! Magmal, lekarz jest jakis nienormalny, zeby tak Cie zastraszac :-( Lobuz jeden. Na pocieszenie powiem, ze wiele mamus tak mialo, ze wymiotowalo i gubilo kilogramy, zamiast tyc a potem rodzily super zdrowe dorodne ;-) dzieciaczki. Osobiscie znam dziewczyne, ktora nijak nie tyla, wszystkiego 5-6kg! A i tak dzidzia i ciaza byly super! Organizmy kobiece zachowuja sie indywidualnie, nie da sie ich podciagnac pod statystyke i medyczne tabelki :-P A lekarz mnie irytuje, bo w duchu pewnie mial ubaw, ze mu sie Ciebie udalo nastraszyc... Wydaje sie im ze maja wladze absolutna nad pacjentka i czasem tego naduzywaja, ot jaka jest prawda. Ja przytylam 2 kg, moze juz pisalam... Buzka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia dzięki za pocieszające słowa. Wszyscy zachwalali tego lekarza, a ja po dzisiejszej wizycie jestem rozczarowana tym jego \"statystycznym\" podejściem do sprawy. Więcej jestem zła za takie medyczne stwierdzenia, niż przestraszona. Boli mnie wieczorami kręgosłup, i - wedle zaleceń \"władzy\" - mam się oszczędzać. Heh, ciekawe, jak to zrobić, kiedy do pracy chodzić trzeba, a energia rozpiera... Dobranoc mamusiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie majówki. Dawno się nie odzywałam bo jakoś czasu nie było. Za to teraz bedę miała go w nadmiarze, gdyż od trzech dni jestem na zwolnieniu, także do pracy powróce pewnie dopiero za rok. Do maja troszczkę sie wynudze siedząc w domu, ale później to już raczej czasu na nudę nie będzie. Mi powolutku mija 15 tydzień, już sie nie mogę doczekać ruchów. W środę byłam na usg, wszystko dobrze, mam sie jednak oszczędzać i z tego powodu to zwolnienie. Może i dobrze że lekarz zmusił mnie do wzięcia tego zwolnienia, gyż charakter pracy i codzienna droga do niej raczej nie wpływała pozytywnie na moje samopoczucie a tymbardziej na dziecko. Mi przybył w zasadzie 1 kg, także mało jednak brzuszek widać, z czego sie bardzo cieszę. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×