Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Cześc czarna, rzeczywiście dłuuuuudo sie nie odzywałaś. To rzeczywiście taraz roszke się wynudzisz, ale i odpoczniesz napewno. Ja jeszcze pracuję, 14 grudnia ide na nastepną wizyte do ginki to tez bedę chciała zwolnienie, problemu z tego powodu nie robi wiec spoko.Narazie wezmę od 15 grudnia trzy tygodnie do 5 stycznia. W świeta sobie poodpoczywam :) To odpoczywaj czarna -pozdrawiam Cie gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czarna, faktycznie długo cie nie było :) ja tez bede na zwolnieniu do konca juz prawdopodobnie, dasz rade wysiedziec. nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć majóweczki, nie wiem czy wy tez tak macie ale ja już nie mogę doczekać się ruchów maluszka, aż codziennie w nocy śni mi się że już kopie moje maleństwo - to już mała paranoja : ) może to dlatego że to moja druga ciąża i wiem jakie to super fantastyczne uczucie jak dzieciaczek kopie i rusza się w tobie... ja jestem dopiero w 13stym tygodniu więc musże jeszcze poczekać jakiś miesiąc. w poprzedniej ciąży poczułam pierwsze ruchy w 17stym tygodniu i Pani doktor powiedziała że jeśli tak było to w tej ciąży również w tym tygodniu powinnam je poczuć...cieszę się więc ze nie będę musiała czekać do 19 lub 20stego tygodnia. mnie od początku ciąży bardzo męczą bóle głowy, Pani doktor pozwoliła brac apap, ale biorę tylko w ostateczności kiedy już nie mogę wytrzymac i to tylko po pól tabletki. wcześniej zawsze próbuję napić się słabej kawy - to czasem pomaga i na pewno lepsze to niż tabletka ( tak mówi Pani doktor) ostatnio odkryłam tez dobry sposób na ból głowy a mianowicie AMOL. tylko absolutnie nie możecie go pić, bo zawiera alkohol i nne cuda, ale trzeba necierać nim sobie skronie i to naprawde pomaga. tylko uważajcie żeby nie zatrzeć sobie oka i później dobrze umyć ręce mydłem. pozdrawiam was gorąco !!!! ps u mnie brzuszka praktycznie nie widać tzn jak się rozbiorę to widzę delikatne wybrzuszenie ale to wygląda jakbym zjadłą dobry obiad a nie jakbym w ciąży była... przymierzałam ostatnio kurtki zimowe i mam problem, bo chciałąm kupić szerszą żeby rosnący brzuszek się zmieścił, ale wtedy z kolei cała reszta jest dużo za szeroka i wygladam jak głupia : \\ jak wy poradziłyście sobie z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy strasznie interesujące dla tych pomarańczek. Spoko :) Ślędza kazde nasze slowo.Szkoda, ze one myslą, że nas ich opinie interesują i obchodzą :) Dla mnie to baaaaaaaaaardzo nudne np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie mieszcze się do mojego płaszcza, czy kurtki i mam nadzieję, że tak bedzie do końca zimy :) szkoda mi wydawać kasę na kurtke na jeden sezon. Brzuszek tez juz mi troszkę urósł, jak ubiore cos obcisłego to nie powiem widać :) , ale jak ubiorę sie luźniej to myslę, ze nikt by nie zauwży kto nie wie, ze jestem w ciąży. Musze dodać, ze przed ciążą tez nie należałam do najszczuplejszych, wrecz przy planowaniu ciąży troszke przytyłam bo czytałam w jakims poradniku, ze na etapie starań nie powinno sie odchudzać. Bo wcześniej to ciągle jakies nowe diety wymyslałam, ale co schudłam to dwa razy tyle przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak długo mnie nie było, ale jak wracałam z pracy to nic tylko łóżko miałam przed oczami. Miałam na zwolnienie iść dopiero w grudniu ale już naprawdę nie dawałam rady, a obowiązków w mojej pracy jest bardzo dużo, pozatym stres, więc lepiej będzie jak w domu posiedzę. No i częściej będę tu zaglądać, bo wkońcu co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie o długość szyjki macicy. Wiem że im dłuższa tym lepiej, ale u mnie ma tylko 2 cm. Najważniejsze podobno żeby się nie zaczęła skracać, a tego sie boję bo leżenie w łóżku mi sie nie uśmiecha. Moja znajoma miała na początku 3,5 cm a jak sie jej zaczęła skracać i miała na 2 cm to już jej krążek gin założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie, tymi kurtkami... tez mam problem. co prawda i tak siedze w domu, i nigdzie nie wychodze, ale czasmi jednak musze, do gina np. W swój zimowy płaszczyk juz ledwo sie mieszcze, za miesiąc raczej juz sie nie zapne...i tez nie usmiecha mi sie mysl o kupnie nowej kurtki na jedną zimę :( pomyslałam o odzieży używanej, troche ponoszę kurtkę a pozniej wyrzuce, ew. zostawie na następną ciążę jak bedzie ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u Was tez tak mnostwo sniegu?? I wciąż sypie. szkoda, że w tym roku nie bede mogła poszusowac na nartach :( Pewnie od jutra rusza wyciagi narciarskie. Ja dzisiaj samochodem z domu nie wyjechałam, bałam sie bo nie zdążyłam wynienić opon na zimowe (umawialismy sie w poniedziałek na wymiane i umolili nas dopiero na dzić popołudniu -takie kolejki), na szczęście mój tato też jechał rano do pracy i mnie przybrał. Martwie sie jak moj mąz dojedzie tez nie ma jeszcze zmienionych opon, a z nami nie mógł sie przybrać bo jeździ w całkiem innym kierunku. Z jednej strony uwielbiam zimę, ale jak mam wsiąść za kierownice to niecierpię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tylko szron jest, śniegu zero. Bałam się tego śniegu jak jeszce myślałam ze do pracy będę jeżdzić (35 km w jedną stronę), ale teraz jak już siedzę w domu to mógłyby popadać. A w co sie będę ubierać tej zimy to pojęcia nie mam, kupiłam sobie 2 swetry i taką fajną tunike ciążową ale jeśli chodzi o kurtkę to będzie problem, bo rzeczywiście na jeden sezon to szkoda kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna, mi jak babeczka mierzyła szyjkę ręcznie, to jej wychodziło tez 2 cm, a w karte miałam wpisane ze to odpowiednia długość na tym etapie ciąży. to było w okolicach 13-14 tc. pozniej byłam na usg szyjki i tam juz wyszło 3,1 cm, a to chyba dokładniejszy pomiar. czy szyjka rośnie wraz z ciązą, czy to pomiar ręczny był kiepski? bo przyznam sie ze nie mam o tym bladego pojęcia. soczek, ja cos tam czasami w brzuchu czuję, ale nie mam doświadczenia bo to pierwsza ciąża. jednak mam wrazenie ze to ruchy- najczesciej po posiłku, wiecorem jak się położę na boczek to czzuję zawsze w tym samym miejscu takie jakby mrowienie, bąbelki...ciężko to określić. chyba to własnie synek daje znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia wiesz, ze dobry pomysł z tym ciucholandem. Też chyba się wybiorę i może cos znajdę. czarna niestety moja ginka nic mi nie mowiła o długości szyjki macicy, chyba dlatego, że wszystko w porządku. Wiec ja nie mam pojęcia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimoniu chyba wiem o co Ci chodzi z tymi ruchami, też czasem wieczorem jak juz leżę w łozeczku czuje takie nie wiem jak to opisac jakby cos plywało mi w brzuszku, czy takie leciutkie łaskotanie. Tez sama nie wiem czy to ruchy dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia A W KTÓRYM JESTEŚ TYGODNIU I JAK TO MOŻLIWE ŻE ZNASZ JUŻ PŁEĆ DZIECIĄTKA ? też bym chciała już wiedziec ale w 12stym tyg miałam usg 2d, bo 3d się popsuło...poza tym lekarze mówią że chłocy pierwsi pokazują co tam mają między nogami : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny odkrylam fajną rzecz, kupujcie sobie spodnie sznurowane w pasie, są świetne na rosnący brzuszek bo można spokojnie poluzować a potem mogą się tez przydać po porodzie. ja kupiłam już kilka par takich spodni na allegro za groszę np po 10zł + przesyłka. bo te typowo ciażowe te z pasem gumowym na górze to najwcześniej za kilka miesięcy myślę dopiero będą dobre,a teraz jakoś trzeba sobie radzić, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek, ja dzis konczę 16 tc, płec znam od 2 tyg prawie. wyszło niechcący, miałam usg szyjki, ale na monitorze było tez widać brzuszek i nogi dziecka, i sama zauważyłam ze coś mu sie tam majta miedzy nóżkami, a gin potwierdził :) i nie było to usg 3d, ale zwykłe, tylko dobry sprzęt widocznie. a na 3d juz nawet wczesniej widać czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jeszcze gin nic o płci nie mówił a sama też sie nie pytam bo jeszcze w niepewności chcę pożyć. Ja mam bardzo często usg, do tej pory miałam już 5 razy. Niektórzy twierdzą że to niebezpieczne, ale skoro lekarz za każdym razem mi robi wiec chyba aż to takie złe nie jest. Pozatym po usg jestem spokojniejsza, wiem ze wszystko ok, że dziecko rośnie itp. A po zwykłym badaniu to lekarz jedynie może stwierdzić czy macica rośnie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam na wizycie u gina. Mam foteczkę, ale nie wkleję, bo nie mam skanera. Dostałam na dwa tygodnie zwolnienie L-4. Od połowy grudnia pójdę na stałe na zwolnienie. Dzidzia mierzy 7 cm, w 14 tc. Kupiłam sobie super golfik ciążowy i czarną sztruksową ogrodniczkę, za kolanka. Z poprzedniej ciąży mam super spodnie czarne sztruksowe (typowo ciążowe) i kilka bluzek i swetrów. Natomiast nie mam żadnej spódnicy ani sukienki, bo miałam od znajomej i jej oddałam. 🌼 Ale teraz sobie nakupię więcej ciuchów. Bo brzuszek musi być ładnie ubrany. Wszystko ciążowe jest drogie, ale przecież ile razy się teraz w ciąży chodzi. :) Pozdrawiam majówki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, \\wpisuje się na listę: coral bay-------33--------nowy sącz--------------- 25.07---------01.05--S wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 ---------01.05--C jo_aska---------27-------Łódź------------------------25.07--------02.05--S inez_82---------26----------elblag--------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole--------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 rude kocię-------28------Starachowice------------01.08---------08 .05--S peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 Gabi_c4----------32---------Suwałki-----------------06.0 8--------12.05--C bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--C iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 22.04- S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk--------------------07. 08.--------14.05. lorry--------------25--------Zielona Gora-------------06.08----------13.05. zizusia-----------24---------rzeszów------------------15 .08----------10.05. Po ostatniej wizycie u gin, troszkę się podłamałam, bo lekarz powiedział, że nie bardzo podoba mu się szyjka macicy.Troszkę krótka- tak powiedział, kazał brać no-spę i dużo odpoczywać. Więc poleguję sobie dość dużo..Następną wizytę mam 5 grudnia. Usg mam dopiero połówkowe, więc nie wiem tak naprawdę ile cm ma szyjka:( Ja w 15 tyg miałam też na plusie tylko 1 kg, ale lekarz nie straszył mnie szpitalem, powiedział tylko: troszkę mało, ale jeszcze Pani nadrobi:) Ponieważ mam dolną granicę hemoglobiny, kazał mi pić \"swojski\"sok marchwiowy, buraczkowy, dużo pietruszki, orzechów, ciemnego pieczywa.Zakupiłam sobie sokowirówkę:)i piję pyszny soczek, polecam:) Co do ubrań ciążowych, to mam chrapkę na to oto sukienusię, w sam raz na święta, potem domowego sylwestra :) http://www.9fashion.com.pl/p/pl/52_spd_loretta/sukienka_loretta.htm Muszę też sobie zakupić jakieś domowe spodnie, typu dresowego, ale w sklepach ciążowych są one w granicach 100-80 zł, trochę mi kasy szkoda na takie podomki:( Nie trafiłyście może na allegro na takie spodnie? Ja nic nie mogę znaleźć, najlepsze byłyby takie z szeroką gumą w pasie.. Co do ruchów dzidziusia, to jeszce nie czuję żadnych bulgotków, ale codziennie się wsłuchuję i wczuwam, mam nadzieję, że już niedługo poczuję te \"motylki w brzuchu\" Pozdrawiam l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierko a jak ty się cuzjesz w 14stym tc. ja jestem w 13stym i nadal jest źle. nudności wymioty i bóle głowy... w poprzedniej ciaży też mnie meczyło do końca 4 miesiaca i obawiam się że teraz też tak długo sie pomęczę... ja tez jestem w drugiej ciąży, moja córcia ma już 3 latka a twoja pociecha w jakim jest wieku? jak reaguje na myśl o twoim dzidziusiu w brzuszku? moja jessica bardzo się cieszy i przeżywa ale boję się że jak się urodzi to już nie będzie takiej radości tylko zazdrość i bunt i tego się boję... jak jest z tym u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale mamy zime!!! sypie od wczoraj bez przerwy jest slicznie, hmm dziewczyny, jak wy sobie dajecie rade w pracy matko ja umieram w domu, na szczescie jeszcze nie pracuje pewnie bylabym caly czas na zwolnieniu, a do pracy nie poszlam po w planie bylo dzidzi po studiach, i sek w tym ze nie bede miala z kim zostawic bajtla:( pojde do pracy jak odchowam malenstwo:) na bolaca glowe polecam chlodne oklady mi naprawde pomagaja:):P hehe macie ten sam problem co ja z ubraniami, dzinsy ulubione mam na gumce, kupilam niedawno normalne z materialu elegantsze ale nie biodrowki tylko z wysokim stanej sa super, kurtke kuilam na zime szersza:( M byla cudo dopasowana itp, ale z mysla o brzuchy kuplam L i jest ok, troszke luzna wiec powinna starczyc na zime hehe, w nast tygodniu ide do lekarza sie zobaczy co i jak, tak na marginesie nie toleruje slodyczy w ciazy, jadlabym wszystko kwasne :-/ nawet cytryne :):) 3majcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ale mamy zime :D sypie od wczoraj bez przerwy jest pieknie:) ja siedze w domciu, jeszcze nie pracuje bo po studiach zaraz byl w planie bobas, maz tylko pracuje, a problem jest w tym ze nie bede miala z kim zostawic bobasa, wiec bezstresowo malenstwo odchowam:) wiec podziwiam was kochane ze pracujecie bo ja straszne sie czuje w tej pierwszej ciazy,porazka:( a co do bolu glowy mi najbardziej pomagaja zimne oklady! w nast tyg ide do lekarza, zobaczymy czy male uroslo, moze poznam plec?:) widze tez ze macie problem z ubraniami:) ja tez kurtke musialam na zime kupic o rozmiar wieksza bo wzielam pod uwage miejsce na brzuchm wiec zamiast idelanej M wzielam L, spodnie kupilam eleganckie takie w prazki , ale nie bodrowki tylko z podwyzszonym stanem, za pepek bo na ciazowe za wczesnie, super sie nosza, po domku to dresiki hehe!:) a poki co goraco was pozdrawiam, 3majcie sie cieplutko!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczku37 - mnie na mdłości i wymioty pomagał taki syropek dla dzieci - Lokomotiv. Pani w aptece mi go poleciła ( ona też stosowała). Syropek jest bezpieczny,naturalny, ma w składzie tylko wyciąg z imbiru. Pytałam lekarza, pozwolił mi pić. Polecam, żadna herbatka imbirowa ani nic w tym stylu mi nie pomagało:( Dziewczyny, kiedy zaczynacie zakupy, takie jak wózek, wanienka, cała wyprawka..? Ja chciałabym koło lutego pochodzić po sklepach:) na razie oglądam sobie rzeczy na allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wyprawkę to ja mam dobrze - wszystko po pierwszym dziecku, muszę tylko kupic fotelik samochodowy do 13stu kg, kiedyś miałam pożyczony super sprawdzał się w domu u mnie do jakiegoś 7 miesiaca córcia siedziała w nim. gorzej z ciuszkami będzie jeśli urodzi się chłopczyk, bo wszystkie, które mam po córci są typowo dziewczęce, nie licząc pierwszych powiedzmy 6 miesięcy. jeśli chodzi o mdłośći to mnie doktorka przepisała syrop hydroxisinum, działa faktycznie na mdłośći dobrze ale po nim jestem tak strasznie senna i wogóle nieprzytomna, a w domu mam małego szkraba i nie mogę sobie pozwolić na spanie w dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczęta:) Ja w spodnie typowo ciażowe z pasem juz dawno wchodzę:) Co do wyprawki to tez mam wszystko po pierwszym dziecku, tylko wózek musze kupic no i kosmetyki:) a i pewnie pare tych pierwszych ubranek tez kupie nowych:) Jade jutro na weselicho i to z moją dwulatką, ciekawe czy będzie tańczyć:) Bóle głowy mam również i tez ratuje sie amolem, i inhalacje z olejku herbacianego sobie robie( pisałam juz o tym pewnie nie raz):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyprawke muszę skompletować od podstaw. łóżeczko, wózek i wszystko inne, oprócz części ubranek, tych trochę dostanę po innych maluchach w rodzinie. ciągle się zastanawiamy gdzie ustawić łóżeczko, mamy 2 pokoje, w jednym śpimy, oglądamy tv, a drugi w zasadzie słuzy jako sypialnia dla gości. z czasem to bedzie pokoj dziecka, ale gdzie je umieścić na początku? nie bedzie mi sie chciało latać kilka razy w nocy do drugiego pokoju, a w naszym w zasadzie toczy się całe \"zycie rodzinne\" , tu stoi komp, wieczorem zawsze oglądamy coś w tv, wiec mamy dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY:) ja wróciłam z zakupów nogi mi odpadają, krzyż boli ale jestem zadowolona bo kupiłam sobie kozaki na zime i fajna spódniczkę na gumie:) ja też sie nie mieszczę juz prawie w kurtkę zimową ale ja nie będę miała problemu bo dostałam od szwagierki prawie nową ale nie chodziłam bo była trochę za duża a teraz będzie akurat:) no i bylismy w hurtowni gdzie maja wszystko dla dzieci i już sie rozglądaliśmy głównie za wózkiem bo z tym będzie największy problem, ale kurczę nie była nic fajnego:) ale już wiem ze na pierwsze pół roku kupię kołyskę taką na kółkach żebym mogła sobie przestawiać z sypialni do pokoju a i pobujać będzie można:) monia my tez na razie mamy dwa pokoje ale jeden to typowa sypialnia a drugi taki dzienny, nie lepiej wam będzie trochę zmienić w domu tj zrezygnować z pokoju dla gości:)/?? jeśli chodzi o długość szyjki to według ostatniego usg to było 4,8 cm i lekarz powiedział że to bardzo dobrze:) no to wszystko co chciałam napisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wiolaj to dziecko nosiło okulary tylko do ogladania bajek w tv i przy czytaniu ksiazeczek. Co do kg to ja bym sie nie przejmowała przeciez wiekszosc z nas przybrała tylko 2 lub 3 kg.Lekarz postraszył bo pewnie miał juz do czynienia z dziewczynami które nawet w ciazy sie odchudzaly a w zyciu sie do tego nie przyznaja. Ja z wyprawki mam wszystko po Wice ,pewnie dokupie pare nowych ciuchów kosmetyków i tzw gadzetów typu butelki i smoczki.Z grubszych zakupów to chce tylko nianie elektoniczna bo tego nie miałam a teraz mi sie przyda przy dwojce dzieci. Ja ciuchy mam od kumpeli była tam kurtka puchowa taka ogromniasta bo kumpela rodziła w lutym do tego mam jeszce kozuszek dosc szeroki wiec mysle ze swieta obchodze.Koniecznie musze kuoic druga pare spodni ciazowych bo cos czuje ze te jedne zachodze na amen. Cos mnie gardło pobolewa znowu lecze sie wg waszych przepisów amolem miodem itp i juz jest troche lepiej.Mam nadziej ze sie do poniedziałku wykuruje. U nas zima pełna geba w pczwartek bylismy odcieci opd swiata. Lece sprzatac do poklikania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. jaką dziś miałam koszmarną noc, obudziłam się z ogromnym bólem w podbrzuszu myślałam że [przejdzie za chwilę ale tak bolała że musiałam wziąźć nospę no i przeszło, teraz jest ok ale myślę że to wina wczorajszego dnia, bo cały dzień chodziłam po sklepach i mogłąm przesadzić bo wróciłam strasznie zmęczona. no cóż dziś odpoczynek:) od m też bo jedzie dziś z bratem i z kumplami na ten mecz polska-belgia no i będę sama:( no i zaczęły się wyjazdy beż żony - ciężarnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×