Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

hej, co do paranoi to mam srednia, ale najgorsze jest to ze gdzie nie spojrze albo cos to albo reportaze o poronieniach, albo o chorobach genetycznyvh, dookola slysze same zle rzeczy, nie przejmuje sie za duzo ale do glowy przychodza prze to same zle mysli, Grzybiara cos mi bulgocze w brzuchu, to moja 1 ciaza, od jakiegos tygodnia mam dziwne laskotanie w brzuchu zwlaszcza wieczorem , wczesniej tego nie czulam, jakies poburkiwania, np dziis w nocy mocno kaszlalam a potem jak lezalam na boku to cos sie kotlowalo mi w brzuszku takie jakby gazy to pewnie bobas sie denerwowal jutro ide do lekarza sie okaze co i jak, mysle ze czas juz czuc maluszka (17 tydz) , chociaz u kazdej kobiety jest inaczej, nie ma reguly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wam! Grzybiara: to chlopczyk bo mi dok ostatnio powiedzial i pokazal :) Jakos dzis brzydki dzien, pada deszsz :( Az zdomu sie wychodzic niechce, ale tzeba.... Juz mala do szkoly zaprowadzilam o 8 wskoczylam do lözka a tu nic dalej pada...:( Jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27***: ja juz bylam u dentysty tamtym razem jak bolal i tak, on nie wyrosnie bo nie ma gdzie....nie usuna mi go teraz bo po piersze trzeba zrobic zdjecie a w ciazy na rtg nikt mnie nie pusci, ja musze miec MEGAA silne znieczulenie bo sie tez boje dentysty...., a potem trzeba dac w dziure antybiotyk ktory nie jest obojetny dla ciazy....wiec mam nadzieje ze na kilka dni znow stanie i nie bedzie bolal (smaruje zelem sachol), a usune go dopiero po ciazy.... Ja dzis chyba poczulam ruchu lezalm sobie i tak delikatnie ( ale nie az tak bardzo delikatnie dalo rade wyczuc) czulam takie jak by pukanie (rece mialam na brzuszku). Potem tak na chwilke stwardniala mi mocno macica a za chwilke byla juz miekka, nic nie bolalo....to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja jeszcze nic nie czuję, ale to dopiero 16 tydz. choc jak byłam na usg 6to maluszek wariował i szalał i nie chciał dac sie zbadać:) gin powiedział że mam strasznie ruchliwego bobasa, ale nic tam nie czuję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27*** przy mojej pierwszej ciazy powiedzial mi dok ze to normalne... a teraz to malego juz dlugo czuje ale niewiedzialm ze to on.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiem czy to co czuję od jakiegoś czasu to ruchy czy nie, bo potrafią zniknąć na np. 3 dni. i jak tu nie mieć paranoi...dzis własnie z jej powodu poleciałam do lekarza, bo od kilku dni co jakiś czas bolała mnie szyjka ( tak myślę ze to ona). a ze wczesniej maiałm to zapalenie to teraz dmucham na zimne. i tak musiałam iść do kliniki na morfologie wiec przy okazji zaszłam do gina :) wszystko ok, szyjka długa twarda i zamknieta, Kamilkowi pięknie bije serduszko wiec mam kilka dni spokoju ;) dostałam skierowanie na glukozę... naprawde jest tak strasznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od kilku dni odczuwam takie lekkie łaskotanie, bardzo delikatne zresztą. Raz poczułam mocniej, tak że aż mnie zatkało. Olinkaka ja podobnie jak ty często sie zastanawiam czy wszystko będzie ok, niby brzuszek rośnie ale obawy zawsze są. Tymbardziej ze pierwsza ciaża zakończyła się poronieniem, więc moje obawy są poniekąd uzasadnione. Nie wiem jak wy ale ja już bym chciała żeby był MAJ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07---------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole-------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------15 .08----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05-- bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 malagorzalka----33------Poznań----------------------28.0 7---------04.05 Żurkowa----------24------Wrocław--------------------03.0 5---------03.05 olinkaka----------28------Wrocław---------------------8. 08----------16.05 Monia79----------28------Wejherowo------------------26.0 7---------04.05 Mickey----------32---------Gdynia--------------------------------------05.05 mała82----------25--------Skierniewice---------------25.07----------01.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktorasssss
Zurkowa mozesz spojrzec na moj wykres. Nie przejmuj sie pomarancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorasssss: powiem Ci szczerze ze nie znam sie jaka i kiedy powinna byc temperatura wiec mysle ze lepiej bedzie jak pomoze Ci ktos z naszego topiku ale ktos sie na tym zna, nie chce Cie w blad wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktorasssss
Ok rozumie :) Pozdrawiam Cie serdecznie zycze spokojnej ciąży :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety też się nie znam na pomiarach temeratury, nigdy tego nie robiłam więc ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia glukoza jak dla mnie byla najwstretniejsza rzecza jaka mialam w ustach (bez podtekstow) ;), i wypicie jej.... sama zobaczysz zreszta bleeeee,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda - test obciazenia glukoza jest okropny ale bardzo wazny. Mnie przy pierwszyn dziecku wyszla przy tym cukrzyca ciazowa :/. Teraz juz znow mam cukrzyce. Musze bardzo uwazac na diete. No trudno - w maju przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jetsem wykonczona umyłam dwa okna i jeden pokój mam na maxa posprzatany nawet swieze firnay powiesiłam ale teraz mysle ze przesadziłam i jak sie zaraz nie połoze to usne na krzesle.Ale trzeba było cos zaczac zeby do swiat chociaz z grubsza uprzatnac. Dzis w nocy grasuje mikołaj moja mała nie chce nawwet słyszec o spaniu ona chce czekac .Maz pracuje dzis do 22 h i mam nadzieje ze młoda jedank usnie zanim ja usne., bo kiedys ja usnełam a jak maz wrócił to Wika film ogladała i troche glupio wyszło jak to dziecka pilnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny! Byłam dziś na usg. Wszystko OK, mały ma jakieś 300g, ssał kciuka, machał niezależnie nogami i rękami (już nie jak przewrócony na plecy szczeniak a jak dziecko). Termin porodu wg. tego usg to 28.04. Najfajniejsze jest to że mam filmik na DVD, oglądałam już z 3 razy :). Nadal jest chłopcem :). Wiktorassssss, nie wiem co chciała byś usłyszeć na temat tego wykresu. Jeśli próbujesz unikać ciąży to po prostu sama poczytaj o metodach naturalnych. Wygląda na to, że miałaś owulację ok. 3 grudnia (zresztą na to wskazuje też test owulacyjny). Jeśli próbowałaś zajść w ciążę to testować powinnaś to po 17 grudnia. Masz późną owulację, ale jeśli masz długie cykle to wszystko ok. jeśli krótkie (28-30dni) to warto to skonsultować z lekarzem. Ekspertem to ja nie jestem, za mną tylko rok zabawy w takie wykresy... ale już objaśniałam kiedyś co i jak interpretować amerykańskim studentom medycyny :P. Dobranoc kobitki i maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktorasssss
To ja CC bardzo dziekuje Ci za odpowiedz :* Ja nie unikam ciazy wrecz przeciwnie staram sie. Mi tez sie wydaje ze owulacja byla 2-3 grudnia. Jeszcze raz dziekuje :* POzdrawiam Cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnia szansa na super prezent!!!!! Zapraszam na moje aukcje!!! http://www.allegro.pl/item273647021_super_lezaczek_bujaczek_idealny_prezent_.html http://www.allegro.pl/item273915858_mata_edukacyjna_tiny_love_super_prezent_.html http://www.allegro.pl/item273657873_super_tani_laktator_.html http://www.allegro.pl/item273931035_super_podgrzewacz_firmy_baby_ono.html http://www.allegro.pl/item275971394_26_szt_ubranek_rozm_62_gratisy_ubierzesz_maluszka.html http://www.allegro.pl/item275983151_25_sztuk_ciuszkow_rozm_62_80_super_prezent_.html http://www.allegro.pl/item276372912_27_szt_ubranek_dla_dzidziusia_rozm_62_80_gratisy_.html Cena minimalna pierwszego zestawu ubrań to 70 zl.Reszta ubranek jest ez ceny minimalnej.Wystawialam pierwszy raz i za bardzo nie wiedzialam o co chodzi z ta ceną minimalną. Ale w zestawie jest 26 sztuk wiec na jedna rzecz wychodzi bardzo tanio!!!A rzeczy sa wogole nie zniszczone!Moze na zdjeciach ie wygladaja tak efektownie jak u niektorych ale to dlatego ze nie za bardzo umiem obrabiac zdjecia np.kasowac tło i takie tam.Ale najwazniejsza jest w koncu cena i jakos rzeczy!prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho dzis? majówki, co robicie? jak mikołajki? ja na razie nic nie dostałam :O a sama dałam mężowi pieniążki ładnie zapakowane :) nie mam mozliwości wyjścia do sklepu,a nie pomyslałam zeby wczesniej coś przez net kupić. napiszcie mi jakie witaminy bierzecie, i czy są duże. ja mam prenatal, i są wielkości czopka :O ciężko je połknąć, nie lubie takich wielkich tablet :( są jakieś mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!troche nas przybylo, znowu!uwierzycie ze juz grudzien?ja swietuje dzis polowe ciazy:) z tej okazji zrobilam sobie w koncu suwaczek-mam nadzieje ze dziala! w weekend zabralam meza w gory-ostatnie maksymalnie nie mamy dla siebie we dwojke czasu.potem mozemy tego zalowac...a w poniedzialek bylam u nowego lekarza i jestem mega zadowolona.super sie dogadalam z babka.dowiedzialam sie tez ze z malenstwem wszystko ok, a ja caly czas aktywna i pelna pomyslow na kolejne miesiace.ktoras napisala ostatnio ze dobrze jestjak najdluzej pracowac.tez jestem tego zdania.dziecko jest zdrowa,a ja mam zorganizowany czas,miesiace biegna mi jak szalone,dziecko rosnie prawidlowo i chyba latwiej bedzie mi siedziec w domu pozniej,po porodzie. powiem wam jeszcze ze zmieklam:) przeczuwam dziewczynke i choc na poczatku chcialam czekac z informacja o plci do porodu, teraz nie moge juz wytrzymac..chce wiedziec czy moje przeczucie sie spelnilo.w przyszla srode mamy usg 3D i bedzie juz wiadomo.dam wam znac i dopisze do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia ja brałam prenatal complex ale te kapsułki mnie przerażały i miałam ogromny problem z ich połykaniem. Pozatym zapach odrażający, tylko na wymioty mnie brało (a niby są one przeciw wymiotom). Zmieniałam je więc na prenatal classic, też nie są zbyt małe ale mimo wszystko mniejsze niż te poprzednie i tak nie śmierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mi Prenetal Complex odpowiada... trochę daje tym olejkiem miętowym ale mi to nie przeszkadza. Feancesca, u mnie też już połowa ciąży :) ten czas naprawdę szybko leci. Ja dziś przytaszczyłam do domu gałęzie do robienia stroików na święta. Chcę to wczesnowiosenną pogodę trochę zaczarować :). Na dworze 9C, trudno uwierzyć, że to grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja mam prenatal classic i ciezko przehodzi. nie ma zadnych witamin w normalnym rozmiarze? jak np ibuprom? łatwiej by mi było połknąć dwie małe niż jedną kobyłe taką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia ciesz się że nie zaczęłaś od complex...Te to dopiero robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie! Mnimonia, ja biorę feminatal N - na początku ciąży mi gin polecił dwa rodz do wyboru i wzięłam feminatal właśnie. Nie dość, że cena tego suplementu jest atrakcyjna (zwłaszcza w aptekach internetowych), to na dodatek rozmiarem przypomina trochę większy ibuprom. Żadnych kłopotów z przełykaniem - zapach ma \"tabletkowaty zwyczajny\" (czytaj: jak najbardziej do zniesienia). Tylko ma taki śmieszny, różowy kolorek... Francesca, ja również podzielam Twoje zdanie. Jestem aktywna, cieszę się, że dziecko i ja zdrowa i mogę pracować. A kiedy planujesz wrócić do pracy? Wszystkim udanych mikołajek! PS prezent od M dostałam wczoraj. Na niego czeka dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nic nie dostałam od Mikołaja , ale czekam do wieczora może jeszcze coś przyniesie. Ja już czuję wyraznie ruchy ale nie za często ,tak dwa trzy razy dziennie,więc moja dzidzia nie bardzo aktywna ,nie wiem czy to dobrze czy zle.Ale uczucie fajne jak dzidziuś daje znać o sobie. Bardzo chciałabym wybrać się na zakupy,kupić jakieś prezenty ale narazie jeszcze mąż mi nie pozwala buuuuuuuuu........może ma rację. Na kilka dni wyjeżdżam do siostry,bo bardzo nudno samej cały dzień w domu.Nie wiem czy mnie dzieci siostry dopuszczą do komputera ,więc jak nie będę zaglądać zbyt często to się nie martwcie,po powrocie nadrobię zaległości. Pozdrowienia dla wszystkich majówek.Już dochodzimy pomału do półmetku,a potem już będzie z górki❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Z tymi ja przestawiłam sie na prenatal classic , te tabletki w porównaniu z elevitem są super małe.Bynajmniej elevit wydawał mi się nie do przełknięcia. Właśnie odebrałam wyniki i zauważyłam, że mi trochę spadły, ale lekarz mówi,że jak na ciążę to są ok.Te normy przedstawiane obok nie są dla kobiet w ciąży,więc nie martwić się zawczasu dziewczyny bo ja oczywiście pomyślałam , ze moje wyniki już są nie za dobre:) Dziś zaczęłam mierzyć ciuchy i niestety nie wchodzę już w żadne moje dżinsy.Zaczynam powoli sie czuć jak kobieta w ciąży.Dziś w końcu kupiłam sobie większy stanik:D Ja nie czuję jeszcze żadnych kopniaków, choć ponoć Maleństwo bryka w brzuchu bardzo intensywnie. Jeśli chodzi o krzywą cukrową to ponoć trzeba robić ją po 20 tygodniu ciąży, więc mam jeszcze 3 tygodnie a potem zrobię to badanie. Ale wam fajnie, że znacie płeć!Ja jeszcze nie znam, ale i tak powoli szukam imion dla Maluszka:) a Wy macie już jakieś pomysły?? pozdrawiam wszystkie Majóweczki!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mieszcze się w żadne swoje spodnie juz od jakiegoś czasu, dżinsy noszę poprostu na gumkę z rozpiętym rozporkiem. O tej glukozie już też słyszałam że jest pyszna...Niedługo mnie to też czeka. Mnie mały lub mała lekko łaskocze od czasu do czasu, czekam na mocniejsze znaki o sobie. Co do imion to będę miała naprawdę problem, bo jakoś ciężko mi się do jakiegokolwiek przekonać. Na dziewczynkę podoba mi się Amelka, ale dla chłopca pojęcia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×