Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sisteeer

W ilu stopniach prac reczniki?

Polecane posty

Gość soki sa pycha
gdzies czytalam, ze bakterie gina juz przy 60 stopniach, wiec nie ma potrzeby prac w wyzszej - tak tez robie :) poza tym uwazam, ze pranie w 90 stopniach to straszne marnowanie energii elektrycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no przeciez masz napisane
na metkach! rusz glowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna..maria
Ja piorę ręczniki w temperaturze zalecanej przez producenta- zwykle jest to 60 stopni, chociaż niektóre można gotować. Jak się kupi porządny ręcznik to nie trzeba się martwić, że coś się stanie przy praniu. Ja kupuję tylko marki JOOP! i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Ostatnio kupiłam przez internet i jestem bardzo zadowolona:) sklep.maxcotton.pl/Kolekcja%20r%C4%99cznik%C3%B3w%20frotte%20Joop!%20Double%20Face,produkt,206,w6116.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ja piore
reczniki i posciel tylko i wylacznie na 95 stopni.Jak wygotuje to widze z mi sie robia krosty na plecach itp.Zastanowcie sie lepiej!Nie pierze sie przeciez tego recznika od razu po uzyciu tylko zbiera sie je w koszu na brudy. A i w rym koszu rozmnazaja sie bakterie.Nie rozumiem takiej glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ja piore
jak nie wygotuje to sie robia krosty na skorze*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem straszą gospodynią i chcę powiedzieć, że kiedyś to się ręczniki gotowało i pościel również, a potem do magla, przypomnijcie sobie tę pościel u mamy.....a teraz pościel czy ręcznik, nieraz wygląda jak ścierka do podłogi ale cóż takie czasy, wszyscy korzystamy z dobrodziejstw automatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ....
Mimo wszystko co pisze na ręcznikach należy je gotować za każdym razem prania, lub przynajmniej co drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja piorę
w 95 stopniach. są wtedy ładniejsze i jakby bardziej czyste. i nie obchodzi mnie, że pralka ciągnie więcej prądu - ręcznik ma być czysty i już. Czy mam sie nie myć bo woda jest droga? Nonsens, tak samo jak z żałowaniem tepmeratury re cznikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam większośc ręczników z frmy Greno (do której kto wyżej zapodał linka), notabene świetna jakość, polecam. Piorę wszystkie w 40 stopniach, raz w tygodniu. Nie chorujemy i nie śmierdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 C idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
a to ciekawy temat. Też się kiedyś nad tym zastanawiałam i wiecie co?? Piorę na 40 st albo na 60 to zależy jakie są brudne. Zdarzy się , że mąż nie dokładnie umyje ręce - od nadgarstka po łokieć (jak coś robi w ogrodzie ) i potem wytrze w biały ręcznik i sami się domyślcie jaki on wtedy jest :) A mam ręczniki różne tzw perskie :) i tam jest metka i : temperatura prania 30 stopni :O :O a temperatura prasowania 150 stopni :O Trochę tego nie rozumiem. Przecież temperatura to temperatura i nie ważne czy na sucho - podczas prasowania czy na mokro w praniu. Niech mi ktoś to wytłumaczy :) Ps. nie prasuję ręczników z lenistwa i braku czasu i z oszczędności prądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej_69
ręczniki, jak sama nazwa wskazuje piorę ręcznie. Na deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hybrydeqa
Ręczniki, pościel oraz bieliznę piorę na 70-90 C biel i kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina_322
to w ilu stopniach prać ręczniki zależy od jakości zakupionych ręczników. Ręczniki jasne napeno nalezy prać odzielnie z ciemnymi. z własnego doświadczenia wiem ze warto czasami wydać wiecej na dobrej jakości ręcznik bo w praniu nie tracą kolorów. Mam ręczniki z JOOPa i nawet te w intensywnych kolorach piore w 60 stopniach i nic sie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
ludzie ja piore jak nie wygotuje to sie robia krosty na skorze* No niestety, ludzie maja różną skórę, nam z mężem nic nie szkodzi, jak piorę ręczniki w 60 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampku
Zmieniamy codziennie (dwa prysznice) i pierzemy w 90 stopniach z bielinka (bleach).Mamy glownie biale reczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa razy wytrzesz czyste ciało po kąpieli w ręcznik i on jest aż tak brudny, że trzeba go gotować?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampku
Tak, glowe tez myje codziennie,ubrania wkladam raz i do prania.Dlatego ladnie pachne.Tak samo jak wszyscy ludzie wokol mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba musisz się okropnie zasmradzać między tymi kąpielami... no i zaraz po nich też, skoro ręcznik po dwóch użyciach nadaje się do gotowania... moje pachną przez tydzień używania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocia_mama333
ja piorę w 40 st. ale dokładnie prasuje na 3 kropki co zabija wszelkie bakterie, grzyby, ale jakbym nie prasowała to chyba też bym prała w 90 stopniach sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocia_mama333
Można dodać też do prania ręczników oxy action co też zabija wszystkie grzyby i bakterie i nie potrzeba wtedy wysokiej temperatury tak mi mówiła dermatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w 40 i jest luzik
ja piiorę zazwyczaj w 40* z inną bielizną. z tego co wiem, bielizne zaleca się prać w 40 * i wtedy już bakterie giną. w sumie nie widzę potrzeby prać ręczników w większej temp. bo i tak ręczników używam tylko do ciala po umyciu i do włosów. Do wycierania miejsc intymnych używam jednorazowych ręczników, dlatego nie widzę sensu prać tych normalnych w wysokiej temp i po jednym czy dwóch użyciach. musiałabym chyba miec kupe czasu żeby się tylko praniem zajmować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ręczniki piorę w 60stopniach jeśli ktoś z domu ma infekcję albo np liszaj to wtedy wygotowuję i tyle czasem jak mam gorące żelazko to przeprasuję sobie ręczniki to wycierania rąk z łazienki i kibelka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to czy ręczniki śmierdzą zależy od tego jak dobrą wentylację ma sie w łazience. Zawsze po kąpieli wieszam ręczniki na suszarce:) Mam taki nawyk wyniesiony z domu, że wszytsko co białe i bawełniane (podkoszulki, gacie) gotuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalicjalicja
Ja reczniki piore w 40 stopniach. No,chyba,ze w domu ktos jest chory,to w 60. Nie mam białych recznikow.NIe mam białej poscieli,przescieradeł tez nie. Ogolnie w domu mam czysto,ale nie przesadzam i nei robie sterylnego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilajj
Wiecie co,recznik zmieniac raz na tydzien to chyba tylko w Polsce i dlatego potem obcokrajowcy mowia,ze Polacy smierdza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bamsz4
Ręczniki hm... frote na 90 + pranie wstępne. Nie leję oczywiście płynu do płukania ani innych środków zmiękczających aby zachować szorstkość. Białe ścierki kuchenne i białą pościel też na 90+pranie wstępne i krochmalę potem :) Ogólnie uważam że rzeczy osobiste typu piżama, majtki, pościel, ręczniki powinny byc pranie przynajmniej w 60 stopniach i u mnie w domu tak się właśnie robi nawet jeśli na metce jest napisane 30 ja daję na 60 i nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×