Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iiitam

Czy ktoś miał wstawiany implant zęba? Bo mnie chyba to czeka...

Polecane posty

Gość ally

ja to bym chciała mieć taki ładny uśmiech , wstawiany implant miała moja mama i wyszedł hm tak sobie, troche nie pasuje do reszty

Dnia 18.07.2019 o 10:44, Gość mopek napisał:

słyszałem, że to bardziej zaawansowana technologia i można ją zastosować tam, gdzie zwykłe implanty się nie nadają np w przypadku całkowitego braku uzębienia.

aha, w sensie ,że nie ma się o co zaczepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2019 o 10:40, Gość Rawa napisał:

Czym różnią się zwykłe implanty od zygomatycznych?

Witaj Rawa

Podstawą różnicą między wszczepami zygomatycznymi a standardowymi jest zastosowanie. Implanty te stosuje się u osób, u których występuje znaczne i całkowite braki w uzębieniu szczęki i nie ma możliwości założenia implantów korzeniowych. Następną różnicę można zauważyć w wyglądzie, ponieważ zygomy mocuje się w kości jarzmowej przez co są dużo dłuższe (30 – 52,5 mm).

Dnia 18.07.2019 o 10:44, Gość mopek napisał:

słyszałem, że to bardziej zaawansowana technologia i można ją zastosować tam, gdzie zwykłe implanty się nie nadają np w przypadku całkowitego braku uzębienia.

Witaj mopek

Nie mylisz się, jeżeli nie ma możliwości wstawienie standardowego to nie ma co się łamać ponieważ można w tej sytuacji wykorzystać implanty zygomatyczne. Są one zdecydowanie dłuższe i wprowadzane do kości policzkowych pod odpowiednim kątem.

21 godzin temu, Gość ally napisał:

ja to bym chciała mieć taki ładny uśmiech , wstawiany implant miała moja mama i wyszedł hm tak sobie, troche nie pasuje do reszty

Witaj ally

W jakim sensie nie pasuje ? Wyróżnia się kolorystycznie czy po prostu chodzi o sam kształt. Być może po prostu został źle dopasowany odcień implantu, przez co widać tą różnicę. 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonko

@Doradca ale czy ta różnica w długości jest widoczna podczas uśmiechu?

17 godzin temu, DoradcaDentalFraternity napisał:

Witaj Rawa

Podstawą różnicą między wszczepami zygomatycznymi a standardowymi jest zastosowanie. Implanty te stosuje się u osób, u których występuje znaczne i całkowite braki w uzębieniu szczęki i nie ma możliwości założenia implantów korzeniowych. Następną różnicę można zauważyć w wyglądzie, ponieważ zygomy mocuje się w kości jarzmowej przez co są dużo dłuższe (30 – 52,5 mm).

Witaj mopek

Nie mylisz się, jeżeli nie ma możliwości wstawienie standardowego to nie ma co się łamać ponieważ można w tej sytuacji wykorzystać implanty zygomatyczne. Są one zdecydowanie dłuższe i wprowadzane do kości policzkowych pod odpowiednim kątem.

Witaj ally

W jakim sensie nie pasuje ? Wyróżnia się kolorystycznie czy po prostu chodzi o sam kształt. Być może po prostu został źle dopasowany odcień implantu, przez co widać tą różnicę. 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

 

 

Czy prze wstawieniem implantu jest szansa, żebyśmy zobaczyli, jak będziemy z nim wyglądać? Właśnie po to, żeby nie było takiej sytuacji jak wyżej napisała ally.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mopek
7 godzin temu, Gość sonko napisał:

Czy prze wstawieniem implantu jest szansa, żebyśmy zobaczyli, jak będziemy z nim wyglądać? Właśnie po to, żeby nie było takiej sytuacji jak wyżej napisała ally.

z tego co sie orientuje jest możliwość projektu przed zabiegiem :)

Dnia 20.07.2019 o 17:42, DoradcaDentalFraternity napisał:

ja to bym chciała mieć taki ładny uśmiech , wstawiany implant miała moja mama i wyszedł hm tak sobie, troche nie pasuje do reszty

wydaje mi się, że ktoś poprostu spartolił robotę. A z drugiej strony jak ktoś nie ma uzębienia dłuższy czas, a poźniej nagle ma -też trzeba się przyzwyczaić do innego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herma

@DoradcaDentalFraternity zastanawiam się, skoro decydując się na implanty, wprowadzane są śruby do kości policzkowej, to czy po wygojeniu się wszystkiego zmienią się nasze rysy twarzy ??

@mopek  ale czy taka projekcja jest możliwa przy implantach ? czy jedynie przy mniej angażujących zabiegach, jak np licówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonko

@mopek ale za taki projekt trzeba będzie dodatkowo zapłacić?

@Herma jeśli ktoś w ogóle nie miał zębów to wydaje mi się, że to możliwe, ale tylko na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariadna
Dnia 22.07.2019 o 09:34, Gość Herma napisał:

@DoradcaDentalFraternity zastanawiam się, skoro decydując się na implanty, wprowadzane są śruby do kości policzkowej, to czy po wygojeniu się wszystkiego zmienią się nasze rysy twarzy ??

@mopek  ale czy taka projekcja jest możliwa przy implantach ? czy jedynie przy mniej angażujących zabiegach, jak np licówki?

Licówki wcale nie są mniej angażujące, a na pewno nie są tańsze. Poza tym jeżeli nie ma się wgl zebów to chyba każdy efekt z ich posiadaniem będzie lepszy od stanu pierwotnego

Dnia 24.07.2019 o 11:23, Gość sonko napisał:

@mopek ale za taki projekt trzeba będzie dodatkowo zapłacić?

@Herma jeśli ktoś w ogóle nie miał zębów to wydaje mi się, że to możliwe, ale tylko na plus.

To chyba bardziej pytanie do @DoradcaDental. Jak znam życie to pewnie będzie to dodatkowo płatne albo wliczone w koszt całego zabiegu poprawy uśmiechu. Też dobrym pytaniem byłoby jakie faktycznie zabiegi wykonuje się w celu korekty uśmiechu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awax
16 godzin temu, Gość ariadna napisał:

Licówki wcale nie są mniej angażujące, a na pewno nie są tańsze. Poza tym jeżeli nie ma się wgl zebów to chyba każdy efekt z ich posiadaniem będzie lepszy od stanu pierwotnego

co racja to racja. Nie trudno spodkać wybrednego klienta który będzie chciał mieć po swojemu i chciałby zobaczyć jak to się prezentuje.

16 godzin temu, Gość ariadna napisał:

k znam życie to pewnie będzie to dodatkowo płatne

słuchaj, nie ma nic za darmo. Ktoś musi to zrobić i poświęcić swój czas. A napewno znajdzie się klient, który usilnie będzie chciał skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herma

@ awax myślę, że jak ktoś jest przyparty do muru, i dla niego to albo mieć albo nie mieć zębów, to wyłoży wszelkie pieniądze, żeby jednak te zęby posiadać 😄

@awax ale z drugiej strony wcale się nie dziwię, jeżeli poddajemy się kosztownemu zabiegowi poprawienia uśmiechu, to ja też bym chciała znać choćby prawdopoodbne efekty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2019 o 11:03, Gość sonko napisał:

@Doradca ale czy ta różnica w długości jest widoczna podczas uśmiechu?

Czy prze wstawieniem implantu jest szansa, żebyśmy zobaczyli, jak będziemy z nim wyglądać? Właśnie po to, żeby nie było takiej sytuacji jak wyżej napisała ally.

Witaj Sonko

Po przeprowadzonym zabiegu nie ma żadnych różnic podczas uśmiechania się. Swoją drogą uśmiech wytwarza się podczas napinania mięśni, dokładnie mięśni po obu stronach ust jak i mięśni wokół oczu. 

Myślę, że dla pacjenta, który ma braki w uzębieniu najważniejsze jest to aby posiadać te zęby :) Aczkolwiek, nie ma możliwości ujrzeniu efektu końcowego wcześniej niż po samym zabiegu.

Dnia 21.07.2019 o 19:02, Gość mopek napisał:

z tego co sie orientuje jest możliwość projektu przed zabiegiem :) 

Witaj mopek

Wcześniejszy projekt nowego uśmiechu wykonywany jest u pacjentów, którzy decydują się na licówki. Wytwarzana jest wtedy makieta, która zostaje do dyspozycji pacjenta na kilka dni. Wtedy może on stwierdzić komfort nowych zębów jak i zgłosić ewentualne poprawki które lekarz poprawi na kolejnej wizycie.

 

Dnia 24.07.2019 o 11:23, Gość sonko napisał:

@mopek ale za taki projekt trzeba będzie dodatkowo zapłacić?

Witaj sonko

Jeżeli decydujesz się na poprawę uśmiechu i  w etapach leczenia znajduje się cyfrowa wizualizacja czy mockup (makieta) to jest to wliczone w cenę całego zabiegu. 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2019 o 18:27, Gość ariadna napisał:

To chyba bardziej pytanie do @DoradcaDental. Jak znam życie to pewnie będzie to dodatkowo płatne albo wliczone w koszt całego zabiegu poprawy uśmiechu. Też dobrym pytaniem byłoby jakie faktycznie zabiegi wykonuje się w celu korekty uśmiechu?

Witaj Ariadna

Sam proces naklejenia licówek trwa od 2 do 4 wizyt u stomatologa. O czasie jak i o kosztach decydują przede wszystkim takie czynniki jak liczba zakładanych licówek, rodzaj czy sposób wykonania. Na pierwszej wizycie jest określenie przez pacjenta dokładnego efektu końcowego. Jeżeli zęby są zdrowie to lekarz już na pierwszej wizycie pobiera wycisk oraz wykonuje symulacje nowego uśmiechu. Następnie na drugiej wizycie jest przymiarka nowych zębów (makieta), w której pacjent chodzi kilka dni w celu oceny komfortu. Jeżeli pacjent w 100% akceptuje makietę, to lekarz oszlifuje naturalne zęby w celu wykonania  właściwych licówek. Na ostatniej wizycie jest naklejenie nakładem i polerowanie powierzchni zęba. 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonko
Dnia 27.07.2019 o 14:44, DoradcaDentalFraternity napisał:

Witaj Sonko

Po przeprowadzonym zabiegu nie ma żadnych różnic podczas uśmiechania się. Swoją drogą uśmiech wytwarza się podczas napinania mięśni, dokładnie mięśni po obu stronach ust jak i mięśni wokół oczu. 

Myślę, że dla pacjenta, który ma braki w uzębieniu najważniejsze jest to aby posiadać te zęby :) Aczkolwiek, nie ma możliwości ujrzeniu efektu końcowego wcześniej niż po samym zabiegu.

Witaj mopek

Wcześniejszy projekt nowego uśmiechu wykonywany jest u pacjentów, którzy decydują się na licówki. Wytwarzana jest wtedy makieta, która zostaje do dyspozycji pacjenta na kilka dni. Wtedy może on stwierdzić komfort nowych zębów jak i zgłosić ewentualne poprawki które lekarz poprawi na kolejnej wizycie.

 

Witaj sonko

Jeżeli decydujesz się na poprawę uśmiechu i  w etapach leczenia znajduje się cyfrowa wizualizacja czy mockup (makieta) to jest to wliczone w cenę całego zabiegu. 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

Czy u każdego klienta cena jest ustalana indywidualnie czy jest jakiś zakres?

@Doradca dokładnie, nie ma co myśleć o tym, czy wyraz twarzy się nam zmieni, skoro w końcu będziemy mieli piękny, zdrowy uśmiech. Czy podczas jedzenia można odczuwać dyskomfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2019 o 13:18, Gość sonko napisał:

Czy u każdego klienta cena jest ustalana indywidualnie czy jest jakiś zakres?

@Doradca dokładnie, nie ma co myśleć o tym, czy wyraz twarzy się nam zmieni, skoro w końcu będziemy mieli piękny, zdrowy uśmiech. Czy podczas jedzenia można odczuwać dyskomfort? 

Witaj sonko

Zazwyczaj klienci przychodzą z różnymi problemami, więc i ceny się różnią. Jak wiadomo cena jest zależna od wielu czynników i czasami naprawdę ciężko ocenić koszt zabiegu skoro każdy pacjent przychodzi z innym kłopotem. Bardzo dużo zależy od stanu jamy ustnej, na co pacjent się decyduje, ile implantów należy wszczepić, z jakiego materiału są te implanty :) 

Zaleca się aby kilka godzin po zabiegu wszczepienia implantów w ogóle nie jeść. Najlepiej przez jakiś czas przerzucić się na dietę półpłynną o temperaturze pokojowej. Jeżeli posiłek wymaga gryzienia to warto gryźć tą stroną, w której nie był wszczepiany implant. No i na początku starać się omijać napojów, bądź posiłków bardzo gorących.

 

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samochodzik

@DoradcaDentalFraternity przed zabiegiem najlepiej dieta półpłynna, a ile czasu minie zanim już PO wstawieniu tego  implanta będzie można normalnie gryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gość Samochodzik napisał:

@DoradcaDentalFraternity przed zabiegiem najlepiej dieta półpłynna, a ile czasu minie zanim już PO wstawieniu tego  implanta będzie można normalnie gryźć?

Witaj Samochodzik

Gorące posiłki można spożywać dopiero po kilku dniach po zabiegu, natomiast pokarmy twarde należy spożywać dopiero po całkowitym zagojeniu się dziąsła. Dieta półpłynna powinna zostać zastosować tuż po zabiegu.

Anna

Doradca Online Dental Fraternity

dentalfraternity.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nopain

W XXI wieku, szanujący się gabinet posiada wyspecjalizowany sprzęt i stomatologów. Znalazłem w Krakowie najnowszy gabinet o nazwie Dental Arts Studio. Mają szeroką gamę usług związanych z zębami. Ostatnio korzystałem właśnie ze wstawiania implantu zęba. Już na samym wejściu gabinet z wyglądu pełna profeska, później już z górki. Długo nie czekałem na recepcji. Podczas zabiegu czułem tylko lekki ucisk, nic więcej... żadnego bólu. Po wyjściu, trzymałem się ściśle przez 7 dni zasad przedstawionych mi przez doktora. I implant przyjął się. Polecam ich, wejdźcie na stronkę sztukastomatologii.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela

Decyzja o wstawieniu implantu nie była dla mnie łatwa, bo od dziecka panicznie wręcz się boję wszelkiego rodzaju zabiegów. Akurat tu problemu nie było - sam zabieg w Luxdentica ( w Krakowie) trwał dwadzieścia minut. Potem stresowałam się tym, czy implant się przyjmie (niestety czasami tak się dzieje, chociaż uspokajano mnie, że bardzo ale to bardzo rzadko tak się dzieje). Na całe szczęście obyło się bez żadnych komplikacji ale było to dla mnie wszystko mocno stresujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×