Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Angina: 1] Płukanie gardła- szałwia, mięta, rumianek likwidują stany zapalne, działają osłaniająco i przeciwbólowo na gardło. Zmieszać równe ilości szałwii, mięty i rumianku. 1 łyżkę ziół zalać 1 szkl wrzątku, zaparzać pod przykryciem 10 min. Płukać gardło co godzinę. Można również użyć do płukania wymienione zioła pojedynczo. 2] Płukanie gardła- 2 łyżki suszonego hyzopu zalać 2 szkl wody, podgrzewać 20 min nie zagotowując, przecedzić. Ciepłym wywarem płukać jamę ustną i gardło przy wszystkich stanach zapalnych. 3] Można pić gorące mleko z miodem i masłem [0,25l+2 łyżki+1 łyżka]- dobre również na przeziębienie i grypę! 4] Na ból gardła i zapalenie jamy ustnej- sok z ogórka kiszonego i kwaszonka [zalewa z ogórków kiszonych]- płukać tym gardło- lub z kiszonej kapusty. 5] Ból gardła i kaszel- żuj korzeń gożdzika. Łagodzi również stan zapalny jamy ustnej. 6] Świeży sok z marchwi lub buraka zmieszać z miodem. pić po łyżce co godzinę. 7] Herbata lub syrop z kwiatu bzu czarnego [jest lekiem na katar sienny]. Przechowywać napar w termosie, pić gorący, małymi łykami po filiżance kilka razy w ciągu dnia [1 łyżeczka ziela na 1 szkl wrzątku].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 dzięki za wszystkie ciepłe słowa - mam przynajmniej w was jakieś bratnie dusze Kaszubka - ty jesteś jak jakaś znachorka ;-P ale podziwiam za wiedzę . Co do wspólnego spania....już to przerabiałam-3-letnia rozłąka nic nie dała, to i teraz nic nie da. Basiu 🌼 - to może się kiedyś minęłyśmy, skoro tu mieszkałaś ? Szept - w was pozostało jakieś uczucie, a ja już nie chcę walczyć, bo nie mam siły, już dość. Miałam za to w pracy fajny dzień...:-D tylko ciężko mi się było skupić momentami....dobrze że mam tą pracę - to dla mnie taka odskocznia. Jeszcze jutro....potem wolne, potem pierwsza zmiana i znowu zleci tydzień... Chyba jutro założę nowe firanki! Ale kto mi umyje okna??? ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko ,dzięki za przepisy,nawet niektóre z nich stosuję.Kiedy jeszcze byłam dzieckiem mój ojczulek każde moje przeziębienie leczył właśnie szklanką gorącego mleka z miodem i łyżką masła ,pomagało o tyle ,że leczyło gardło i ogólnie przeziębienie ,ale ja po wypiciu najchętnięj bym to zwróciła.Nie cierpię mleka i jak się dużo pózniej okazało mam na nie uczulenie.Moje dzieciaki też,możemy jeść jogurty czy twarog a mleka to w bardzo maleńkich ilościach i tylko wtedy gdy naprawdę mam na nie smaka.Uważam ,że jeśli chodzi o jedzenie to organizm sam nam mówi ,czego potrzebuje,co dla nas dobre tylko nie zawsze potrafimy go odczytać.Ja np.zawsze byłam b.chuda i dokuczały mi wtedy częste bóle głowy,jak trochę przytyłam po córce to bóle ustąpiły. Teraz przydało by się zgubić 5 kg,ale nie robię z tego dużego problemu.Przestałam się katować tym jak wyglądam,staram się być zadbana,dużo się uśmiecham i to mi wystarcza.Przecież nie ma ludzi doskonałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrapino,jak już zaczniesz myć to może byś umyła i moje... Wyobrazcie sobie .,ze w kwietniu wymieniłam ostatnie stare okna w domu i uszyłam do nich nowe firanki i zasłony.Obiecałam sobie .ze powieszę je dopiero jak pomalujemy pokoje.I dzięki Bogu mamy już prawie pażdziernik,a moje firanki leżą dalej w reklamówce.Tak to właśnie jest na gospodarce,że zawsze ona jest na pierwszym miejscu. Mam nadzieję ze jak mąż posieje to wreszcie damy się do tego remontu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 przeisy Kaszubko imponujące,fajnie,że je masz i z nami się dzielisz dzięki kochana :) nie ma to jak recepty z zielnika :) annapo tak to jest, tempo życia szalone na nic czasu nie ma:( ale co tam :) dajemy radę My 30 i więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno może innym razem :) się spotkamy :) miłego wieczoru ;) i dobrej nocy dziewczyny :) do pisania jutro :) ciao !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwone wytrawne moze byc? hiszpanskie;) z promocji w auchanie;) szepcie czym tak podpadlas pomaranczom??;) nie daj sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak jesteście to idę po herbatkę ,Pić nie mogę bo zębistka dała mi antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo to niech bedzie chociaz herbatka;) rany, czy oglada ktos panorame?? no jak ogladam tych mistrzow uwodzenia to jedyne co mnie ogarnia to smiech:D bo pokazuja reportaz o szkolach uwodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj komputer jest u syna ,dwa pokoje dalej od telewizorka,więc albo telewizor albo komp.I tak siedzę i trochę smutno ,ze Was tak mało,chyba odpoczywacie... Czy ktoś wie co z Osóbką,coś dlugo się nie odzywała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo 🌻 weekendzik to imprezuja:) ja tez spadam... jutro ciezki dzionek:) i cala nocka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka2007
Doba jest dla mnie zbyt krótka :) nie wyrabiam się ale wpadłam życzyć wam kochane słodkich snów👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻👄❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Spać nie mogę czy jak ? Sobota przecież...wolne, a mnie wygoniło z łóżka ;) W takim razie, nie tracę czasu tylko zaglądam na łono topikowe 30-ek 🌻 Kawa stoi juz zaparzona, dość mocna, dzis potrzeba wiecej, może goście będą a Nas tyle, to dla każdej choćby filiżanka :) Przepraszam, że wczoraj z winem zawaliłam, ale zwyczajnie mnie zmogło. Byłyśmy dosłownie na jednym małym piwie i plotkach. Ale jak wracałam odeszło mi chyba zmęczenie tygodnia, kręgosłup odmówił posłuszeństwa. Ledwo doczłapałam się do samochodu, kiedy MM wyjechał po mnie. A potem to jedyne o czym marzyłam, aby jak najszybciej pozycje leżącą znależć. Leżąła i czułam ból. Nie wiem co się dzieje. Czy to tyle godzin pozycji siedzącej zaczyna robić swoje. Faktem jest, że boli diabelnie. Co do zebrania, odbyło się. W mało ciekawym gronie matek-kwok jak ja je okreslam. Najchętniej nosiłyby za dzieciaki plecaki do szkoły :P Raz w tygodniu maja 7 godzin i ten plecak jest rzeczywiście odrobinę ważący. Ale to nie tragedia. A mamuski, że to 8kg waż i nie będą dodatkowego zeszytu dawać do korespondencji, bo dodatkowa waga (zeszyt ma 16 kartek:o). No i oczywiście jakaś gorliwa, że je syn nie potrzebuje , bo dzeinniczek w zupełności Mu wysarczy. Ale niech zauważy, że nie wszystkim. Mojemu zdał by się zeszyt 90-kartkowy :P:P:P. Ale juz poważnie. Nie jest najgorzej, toż to początek. Choć jedynka juz 1 wpadła, kilka minusów. Ale uczy się. Choć skręcony jak cholera. Ale w końcu po Kimś to ma :P:P:P Usprawiedliwam :P:D Kaszubko 🌻 właśnie przeklejam do siebie przepisy z Twojego zielnika. Jak znalazł, bo moje dziecko ma katar i powoli zmienia Mu się głosik. A przxez weeken postaram się Go dopilnować, aby pił. Dzieki wielkie ❤️ Bajka🌻 jak znajdziesz gdzieś kawałek mojej doby, przeslij na adres meilowy :P ...ja najchętnie przedłużyłabym tydzień...ale na nic moje chcenie. W Weekend nadrabiam, a potem padam na pysk. Ale takie życie.🌻 Annapo 🌻ja miałam kiedys komputer u syna w pokoju. Nie zawsze mogłam skorzystać, bo do szkoły musiała wstawać rano. A czasem miałam ochotę zaplic do takich pogaduch. Musiałam wychodzić. teraz postawiłam może głupio, ale w jadalni, mam blisko od kuchni, gdzie spędzam duzo czasu. I jest wygodnie, tylko klikam odśwież i wiem co jest. I moge siedzieć, nawet wieczorem. No chyba, że MM chce wejść czasem. Godzić się trzeba jednym kompem. ellisa 🌻 a ja głupia myślałam, że oni mają to we krwi...a tu sie okazuje, że to wyuczone.. 😠 .brrr ale amanci ...tez akurat przełączyłam na panoramę...Usmiałam się:P:P Co z nich za faceci ? A podpaść nie miałam czym. Rządza ludzkiej krwi czycha tu wszędzie. MAm to jednak w poważaniu :P:P Hrapinko...mogę obskoczyć i Twoje. Ja mam dachowe, więć pół biedy. Jedynie 2 mam normalne, to aż chce się myć :P Służe pomocą, a Potem pomogę Annapo...Zapacowane dziewczę. I upniemy Jej firanki ;) Wierzę, żę czasem jest juz tak zle, ze nie da rady nic z tym zrobić. Ja podjęłąm tą walkę, tylko czasem pytam siebie czy słusznie. Po czwartkowej długiej rozmowie jest efekt(oby nie chwilowy) pomaga w domu. W końcu ja nie cyborg, żęby wszystkkiemu podołać. Pomimo to, rozumiem świetnie Twoją sytuację. Możę nowy rozdział życia tak świeży i taki twój pozwoli sie usmiechac do życia, czego szczerze życzę ❤️ Teraz wypiłam do pisania kubas kawy, jade po zakupy a potem musze chłopakom coś zostawic do jedzenia jak wyjade na babski wieczór. Mam też ślub koleżanki z uczelni. Choć zastanawiamy sie czy pójdziemy...zaproszenie wysłane meile...Nie podoba mi się to :O ........................Czy macie jakis pomysł na szybki prosty obiad ? Nie mam patentu na dziś dla chłopaków..... Teraz juz prysznic i na zakupy 😠 Nie cierpię. Będę zaglądać z kuchni ;) Miłego weekendu wszystkim dziewczynom 🌻 bywalczyniom i nowym.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Njaszybsze to chyba zupki błyskawiczne;) Szybki obiad,który moi chłopcy lubią to tzw ryż z cyckami;) w czasie gdy gotuje 3 torebki ryzu, kroję na kawałki 2 pojedyncze piersi i podlewam odrobina oleju i posypuję jakimiś przyprawami(co kto lubi,sama wegeta,jakis czosnek,papryka,przyprawa do drobiu,chinska albo nawet do grilla ; ) Kiedy \"nabierają smaku\" obieram i rozdrabniam warzywa...u mnie podstawa to marchew,cebula,czosnek,papryka,groszek.dobrze smakuje z kukurydzą,i ananasem dodanym na koncu.można zresztą użyc mrozonki,dodać jakieś kiełki,bambusy i co kto chce. Do podsmazonych warzyw dorzucam kawałki kurczaka i po ok.10-15 min już są gotowe :) mozna podać ugotowany ryż osobno i warzywa z mięsem \"obok\"...można z tego mięsa z warzywami po dodaniu np.koncentratu zrobic sos...ja akurat mieszam wszystko na jedną pacię,bo u mnie tak lubią:) jemy przewaznie z ogorkiem kiszonym. W wersji oszczędnościowej albo przy większych piersiach (kurzych:P )można spokojnie ugotować 4 torebki ryzu i dołożyć więcej warzyw...ale tak czy inaczej w pół godziny produkujemy spory garnek jedzenia, do odgrzewania w każdej chwili:) Smacznego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć obiecałam córce dzis zakupy ale robieto podstepnie, mam zamiar w przyszłym tygodniu zaprowadzić ją do psychiatry- już sie boję ale wiem ze musze to zrobić bo inaczej mogę ją stracić na zawsze:( rybka😍 isa😍 dla reszty🌻 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka jestes wielka
Hej dziewczyny wszystkim 👄 co słychac widze wszystkie zajęte a ja topie słoninke i bedzie swojski smalec z wedlinką ach dawno nie jadłam aż mi ślinka cieknie na samą myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje śliczne dziewczyny. Właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam moje ulubione krzyżówki i jak zwykle słodycze i owoce. To bardziej był spacer, a nie zakupy - pogoda ładna. Jeszcze jeden przepis dla Was na jesienne choróbska--dzieciaki to akurat bardzo lubią. Syrop z tymianku- 25g suszonych listków tymianku, 600ml wrzącej wody, 300g płynnego miodu oraz 300g cukru.. Tymianek zalać wrzątkiem i odstawić na 10min, potem odcedzić. Naparem zalać miód i cukier w emaliowanym rondelku i podgrzewać na małym ogniu. Gdy zacznie gęstnieć, zamieszać i zebrać szumowiny gromadzące się na powierzchni. Odstawić. Gdy wystygnie- przelać do małych słoików, zamknąć. Przechowywać w lodówce. Zażywać po 2 łyżeczki 3 razy dziennie. Przy silnym kaszlu- 2 łyżeczki co 2 godz. Syrop ten nadaje się także dla dzieci powyżej 4-go roku życia. Tymianek to środek silnie antyseptyczny, a dzięki działaniu wykrztuśnym usuwa nadmiar wydzieliny z dróg oddechowych wraz z źródłem infekcji. Ziołami zajmuję się od bardzo dawna. Te najczęściej używane rosną u mnie w ogródku. Ból zęba 1] Olejek goździkowy: 2-3 krople olejku na watę i włożyć do chorego zęba 2] Nasączony tamponik z waty sokiem z cebuli umieścić w chorym zębie 3] Amol: kilka kropli na watę i włożyć do zęba 4] Lub żucie 1-2 gożdzików. Jeśli inne przepisy będą Wam potrzebne - w każdej chwili podam. [również pielęgnacja włosów, twarzy itp] Wieczorkiem zapraszam na Sangrię- dawno jej nie piłam - chyba nie zmieniła smaku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
She, jedna z moich córek też chodzi ze swoją pociechą do psychologa . 12tolatka co chwilę robi coś nie tak, nigdy nie wiadomo co będzie następnego dnia, a te jej bunty są na okrągło, do tego masę pretensji - wszyscy są źli, nikt jej nie kocha itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka jestes wielka
Moja siostrzenica w tym wieku też była nieznośna właśnie wszyscy jej nie słuchają są zli iwszystko wymuszała płaczem i krzykami albo zamykała się w pokoju strasznie nieznośna była🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoła Aniu, szybko, jak najszybciej poczaruj aby tak ładnie było dziś do wieczora i jutro też cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Mam kilka chwil i nareszcie mogę tu zajrzeć.Widzę ,ze jednak sobota to taki dzień dla rodziny...U mnie podobnie ,co prawda syn musiał dzisiaj iść do szkoły,ale została córcia na pociechę.Muszę ją na naszych łamach pochwalić,moje dziecko posprzątało swój pokój.Bez wielkich oporów...Dla mnie to sukces.Jeszcze jakby jej to w krew weszło to już by było ok. Zmorko,zrobiłam Twój przepis na makaron z topionymi serkami,wszystkim bardzo smakowało,córa była nawet po dokładkę.Także wpisuję go na listę ulubionych dań. Mój ślubnyjadł to jako jedzenie na wynos,biedak sieje żytko,wygłąda jak górnik,taki zakurzony... Kaszubko zostaw trochę tej Sangrii dla mnie jak już pozjadam tabletki.Sangria zawsze przypomina mi szkołe.To taki napój ,który musiał być obowiązkowo na każdej imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo, w tamtych latach Sangria była lepsza--albo to tylko wspomnienie. Teraz ma inny smak. 20 lat wstecz wszystko było inaczej, trudniej, ale ludzie mniej zabiegani, może dlatego, że wiecznie były kilkugodzinne kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×