Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Przy moich migrenach i tak nie mogę za często pić ,czerwonego wina ,ale powspominać kto mi zabroni...Napisz jaka u was pogoda ,może moja wyobraznia pomoże mi tam się przenieść...Fajnie by było... Jeśli tak lubisz krzyżówki,to spróbuj też sudoku,ja lubię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W "Sudoku" siedzę już od ponad 2 lat. Najpierw miałam tę grę w telefonie. To stara gra, tyle że kiedyś nazywała się inaczej. Pogoda jest w kratkę, trochę słońca i dość mocny wiatr. Teraz córka licytuje na Allegro dla mnie książkę "Ostatni brzeg" Czytałam ją kilka razy i chcę mieć ją na własność. Podać Ci moje recepty ziołowe na te bóle głowy, mogą nie pomóc, ale tonący brzytwy się chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zioła mogą wzmocnić i posilić układ nerwowy. Mogą pomóc zasnąć, zrelaksować się i odprężyć, zapanować nad stresem, przezwyciężyć depresję i uczucie lęku, a w przeciwieństwie do syntetycznych środków uspokajających, nie powodują szkodliwych skutków ubocznych. 1] Rumianek działa łagodnie uspokajająco, melisa wpływa odprężająco na ośrodkowy układ nerwowy i przeciwdziała napięciom. 2] Olejki eteryczne bazylii i rozmarynu pobudzają mózg do pracy w częstotliwościach sprzyjających czujności [rozjaśniają umysł]. 3] Działające antydepresyjnie olejki z jaśminu, róży i neroli uspokajają. 4] Bukwica zalecana jest osobom ze skłonnością do bólów głowy. 25g suszonego ziela zalać 600ml wrzątku, parzyć 10 min. pi 3 razy dziennie po kieliszku od wina. Zielarze zalecają bukwicę jako doskonały środek na wszelkie bóle głowy oraz problemy z nerwami. 5] Mieszanka na ból głowy- wymieszać po 25g bukwicy, rozmarynu i mięty- zalej 300 ml wrzątku, zaparzaj 10-15 min. Kiedy ostygnie- odcedź i osłódź do smaku. Pij po 3 łyżki co 2 godz, aż ból głowy minie. Potem 3 łyżki 4 razy dziennie. Codziennie robić świeży napar. 6] Jeśli znajdziesz się pod wpływem silnego stresu pij 1-2 razy dziennie rozmaryn, który ma dynamizujące działanie na cały organizm oraz stymulujący wpływ na system nerwowy i korę nadnerczy. 7] Rumianek, chmiel i melisa zbawiennie wpływają na wszelkie zaburzenia trawienne wywołane zdenerwowaniem. 8] Kobiety w ciąży lub chcące zajść powinny unikać rozmarynu. 9] Waleriana [kozłek lekarski] jest szczególnie skuteczna w bezsenności spowodowanej przez niepokój i gonitwę myśli. Działa uspokajająco, lecz nie spowalnia i nie wywołuje uzależnienia. Po miesięcznym stosowaniu jednak należy zrobić przerwę. 10] Jeśli masz napięcie nerwowe spowodowane zmęczeniem i przepracowaniem, co prowadzi do takiego stanu, że nie można się odprężyć, zrelaksować i zasnąć, jeśli cierpisz na nawracające bóle głowy- pomoże rumianek- jest najlepszą odżywką dla wykończonych nerwów [parzyć 5-10g suszu w 1 szkl wrzątku- pić przed posiłkiem]. 11] Melisa jest odżywczym tonikiem dla umysłu i nerwów. Może obniżyć ciśnienie krwi. Zalecana jest jako środek na stres, depresję, melancholię i bezsenność. Świeże liście działają bardziej niż wysuszone. 12] Inne skuteczne i bezpieczne zioła o odprężających właściwościach to: chmiel, lawenda, kwiat lipy, męczennica cielista, mięta pieprzowa i kwiat głogu. 13] Jeżeli bezsenności towarzyszy uczucie silnego niepokoju, kołatanie lub przyspieszone bicie serca pij uśmierzającą i przeciwskurczową herbatkę z kwiatów głogu. Pij 2-3 razy dziennie po 1 szkl w ciągu dnia i jeszcze jedną przed snem [1 łyżeczka na 1 szkl wrzątku]. 14] Chmiel wywołuje senność, a kwiat lipy należy również do najskuteczniejszych leków na bezsenność. 17] Znakomicie zrobi ci werbena- odżywia i wzmacnia układ nerwowy, zmniejsza napięcia, stresy [1-3 łyżeczki suszonego zioła na szkl wrzątku, parzyć 10 min]. 18] Na bóle głowy [efekt napięcia nerwowego] spróbuj naparu z rozmarynu, maliny, majeranku, kwiatów pomarańczy lub mięty pieprzowej. 19] Również zimny kompres nasączony w occie jabłkowym przyłożony do czoła lub karku, albo gorący kompres z bardzo silnego naparu z rumianku usuwa bóle głowy. 20] Na ból głowy 10gkwiatów rumianku, 10g kwiatów lipy, po 5g liści melisy, mięty, ziela dziurawca, jemioły i nostrzyka. 1 łyżeczkę mieszanki zalać 1 szkl wrzątku, parzyć 10 min- pić rano i wieczorem. 21] Ból głowy i kaca leczy macierzanka [1 łyżka ziela na 1 szkl wrzątku]. 22] Na kaca- 5-6 pokruszonych gożdzików zalać szkl wrzątku, odstawić pod przykryciem na 10-15 min. Przecedzić. Pic 2 razy dziennie po szklance. 23] Lawenda zmniejsza odruch wymiotny, łagodzi podrażnienia żołądka i depresję- częste następstwa nadużycia alkoholu. 24] Gdy boli głowa- wmasuj 1 kroplę olejku herbacianego w czoło, a 2 krople za uszami, a dolegliwości szybko miną.. 25] Na uspokojenie- wymieszać w równych proporcjach miętę, melisę, szałwię i hyzop. 1 łyżeczkę mieszanki zalać szkl wrzątku, parzyć pod przykryciem 15 min. Pić rano i wieczorem po 1 szklance. Skopiowałam z mojego komputera. Może coś z tego Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko, prześlij te przepisy na pewno wypróbuje Teraz muszę odejść bo syn się wciska na komputer, będę wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak ja zamawiałyście pogodę piękną dziś zaczarowałam i na jutro też :):):):):):):) wogóle te dni przed jesienią takie cudowne są :):):):) ja sangrii nie piłam ,ale wiem ,że koleżanki tak :) ja wolałam zawsze coś wytrawnego :) chętnie rislingi :) a i czasy szkolne,aż łza się w oku kręci;) pozdrawiam serdecznie sobotnio rodzinnie :):):):):) Miłego wieczoru !!!!!!!!!!!!!! Dla Was🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kurniku W pewnej zagrodzie, jakiś czas temu. do władzy doszły dwa strusie emu. Chciały posprzątać całe podwórko, by lepiej było zwyczajnym kurkom. Miały budować świetlaną przyszłość wraz z indykami, ale nie wyszło. Wtedy bezbłędnie wyczuł koryto butny kogucik ze swoją świtą. Szybko udzielił strusiom poparcia, choć nie za darmo, więc były tarcia. Raz po raz zgniły trafiał się owoc, lecz zaczynali wszystko na nowo. Po pewnym czasie trwania na scenie celem się stało samo rządzenie, a stan podwórka marnie nastraja: miało być lepiej - są wielkie jaja ! Przyjemnego wieczoru i dobrej nocy. Jutro ma być dla nas dobry, lepszy od dzisiejszego, dzień. Załatwiono to odgórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko---jest tyle rodzajów bólu głowy??? czy tyle sposobów na jego opanowanie ziołami? bo mnie właśnie dość często męczą takie tępe bóle głowy (podejrzewam że to od kręgosłupa, lub od zatok) i wobec tego, który sposób mam wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka jestes wielka
Hej witajcie dziewczyny dzionek piekny a i kawusie sobie zrobie bo noc nie przespałam malucha boli ucho kaszubko masz jakiś przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) 🌻 Anka zaczarowała świat...a słońce pięknie świeci dla Nas. W końcu tak nieiwele potrzeba by się usmiechać. Odrobinę promieni i człowiek radosny zaczyna być. Przez okno dachowe ogrzewają mnie te promienie :) Cieplutko. Kawkę popijam sama, MM jeszcze śpi. Hubert w pokoju "uczy się" choc to pojęcie względne w Jego rozumowaniu. ;) Ale zaraz muszę posprawdzać wszystko. Wczoraj zostali na posterunku sami, jak pojechałam. Abwiłam sie dobrze, choc to nie do końca moje towarzystwo uczelniane. Jednak było sympatycznie. Wrócułam po połnocy chwilkę. Bez torebki...dzieki za przepis, wykorzystuję go dziś na obiad. Wczoraj na biegu była ryba...dawno nie robiłam. smakowała jak diabli. Tylko w biegu zjadłam jeden kawałek ;) Cała niedziela wolna....ależ fajowo...Słodkie jest lenistwo :D:D:D Życzę udanego dnia i duzo słoneczka :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, świeci słonko - zapowiada się ładny dzionek. Hrapino, jest bardzo dużo rodzajów i powodów bólów głowy, każdemu pomaga coś innego. Jeśli nie są to bóle z powodu rozstroju żołądka - to można zawsze stosować olejek herbaciany [jest pod tym względem uniwersalny - dobry nawet na zatoki]. A czasem wystarczy tylko wypić macierzankę [można dodać do niej łyżeczkę miodu] i wyjść na krótki spacer. Maleńka, Twojemu maluszkowi nie mogę pomóc- jest za mały [ nie można u niego zastosować jakiegoś domowego sposobu]. Lepiej będzie, jeśli pójdziesz z nim na pogotowie - dostaniesz antybiotyk dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny !!!!!! U nas tez fajnie slonecznie i cieplutko,obiadek zjedzony,MM sprząta po obiadku wraz z dzieciakami,więc mam chwilkę żeby do Was zajrzeć.Możliwe,ze uda się wyciągnąć męza na przejażdzkę motorem,takie dni mogą się niedługo przecież skończyć.Trzeba korzystać.. Jakby ,która miała ochotkę na pogaduchy to będę ok 14,ciacho też będzie i kawusia,zapraszam... A ta nasza Osóbka jakoś się dalej nie odzywa,mam nadzieję ,że nie chora..jakoś tak mam do niej sentyment,W końcu ona pierwsza się do mnie odezwała,można by powiedzieć , że pozbawila nasz topik cnoty he,he... Na dzień chłopaka wybieram się z synem do kina na bajeczkę \" Na fali \" To na razie,pa pa pa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą [ przy wydatnej pomocy męża ] zrobiłam dżem śliwko-jabłkowo-gruszkowy, całe mieszkanie teraz pachnie śliwkami. Znalazłam śliczne zdjęcia [ z lotu ptaka] Półwyspu Helskiego. http://puck.naszemiasto.pl/powiat_pucki_z_lotu_ptaka/specjalna_pozycja/4617_5567.html?pp=1 Trudno mi słowami opisać jak tu jest ładnie - zdjęcia lepiej to pokazują Jest tam nawet zdjęcie najwęższego miejsca na półwyspie - w czasie sztormu, bywa, że Bałtyk łączy się z Zatoką Pucką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:o to dzisiaj był dzień chłopaka??? hmmm.....to ja chyba niedzisiejsza jestem :-P a poza tym w domu żadnego chłopaka nie mam :D tylko chłopa, a to różnica hehehe. moja córka stwierdziła dzisiaj, że nigdy nie będzie miała męża, że będzie mieszkać z kotem i tak , jak Magda M, chodzić w puchatych kapciochach,w szlafroczku i zajadać się lodami i popcornem... :D:D:D:D:D na pytanie - a co poza tym - brak odpowiedzi... przerażające, jaki wpływ na wizję świata mają filmy i telewizja....oh! mnie np.pod wpływem tego serialu, zainteresował Callanetics (?-tak się pisze?) - poćwiczyłabym takie kulanie się po piłeczce....to raczej jak zabawa, a nie forsowne ćwiczenia... a może któraś z was powie mi na czym więcej polega ta forma aktywności? ok....czekam na mojego ulubionego prześmiewcę polskiej rzeczywistości-Kubę Wojewódzkiego, a potem spać - jutro pobudka 5.10, więc trzeba szybko zasnąć, co jak zwykle w niedzielę mi się nie uda 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmieniona basia
cześć kobiety:) To ja zmęczona basia !!! Mam chwilę,więc zajrzałam,ale chyba odpoczywacie,zresztą dziś był taki piękny dzień,że szkoda go było marnować przed monitorem. Córka powoli pakuje ćwierć domu, bo rano wyjeżdża do internatu,syn spakował drugą ćwiartkę domu i wyjechał dziś do akademika,a ja z mężem i psiunią byłam na 2-godzinnym jesiennym spacerze. Słońce, szelest jesiennych liści,chrzęst żołędzi pod stopami i rozbrykany pies - to wszystko sprawiło,że inaczej patrzę na siebie,ludzi i świat. Piję drinka z colą - kto się przyłączy? i wznoszę toast za Was,cały klubik - po prostu bądźcie! Chociaż będę tęsknić za dziećmi, to jesteście Wy,a ja od dziś jestem odmieniona basia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniedziałek...7,40 czas rozpocząć dzień...ale radośnie rozpocząć :):):) Stawiam imryk kawy, który sie przyda na rozbudzenie. DO tego nie dokładam nic, bo tak myslę, że wytrzymamy bez słodkości od rana...No może jakies mleko do kway i cukier ;) Na pogode narzekać nie możemy, bo jest ślicznie :) Słońce od rana wygląda przebudzone zza chmur, przebija przez kolorowe liście drzew. Nieśmiało obudził się dzień :) Mam dziś taką dość przyjemną pracę. OD razu inaczej to nastraja. OD środy wraca moja przyjaciółka juz do pracy po 4-miesięcznym zwolnieniu. Tak sie cieszę :D W końcu nie będę jeżdziła sama. No i w sobotę juz jedziemy też obie na pierwsze zajęcia na uczelni :) Tak jakoś fajnie mi się zrobiło :) Proszę się podpisywac na liście obecności klubowiczek ;) Odmieniona Basiu...jakaż radość z tej odnowy biologiczej duszy :) Ściskam cieplutko radując się razem z Tobą. Zazdroszczę tego spaceru...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa6868
Witajcie Przywitać się chciałam .Już wróciłam ale nie poczytam was bo dzisiaj znowu mama teren , znaczy pracę w terenie jadę do Starogardu Gdańskiego. Buziaczki dla wszystkich nie piszcie za szybko . Pozdrawiam papa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka jestes wielka
dzień dobry wszystkim👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...potrzebuje pomocy...Czy któraś z Was mogłaby pomoc w napisaniu pracy dla córki kolego w liceum zaocznym ? Dziewczyna ma napisac pracę na zaliczenie (tematy z pozytywizmu i młodej polski). Czy któraś ma jakieś zdolności pisarskie ? Maleńka 🌻, ellisa 🌻, iwa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka jestes wielka
może tu coś znajdzie mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki 👄 Wpadłam na chwilkę się przywitać 🌻 nie mam teraz czasu, lecę na spotkanie, później was poczytam i na pewno się odezwę :) Jak nie dzisiaj /strrrraszny dzień :o / to na pewno jutro. Całuski dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie piszące;) na razie czytam...jestem na 10 stronie...może jutro \"Was skończe\";))) oby do 14ej...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziędoberek wszystkim paniom ! Chyba wszędzie taka ładna pogoda i dobrze,jeszcze sporo pracy na dworze ,więc lepiej niech będzie ładnie .Zawsze to przyjemniej się robi jak nie pada,choć deszcz też jest potrzebny.Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie wieczór filmowy.Tak się zagapiłam w ten telewizor ,że poszłam do łóżeczka ok.0.40.Przy okazji podciągnęlam swoją robótkę,jak nic nie wyszywam to udaje mi się pospać przy telewizorku i przeważnie budzi mnie szum i śnieg telewizyjny. Wszystkim zyczę udanego dzionka i zaglądajcie tu czasami ,a teraz - Do pracy rodacy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×