Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość kasimo...
W aptece długa kolejka, w niej młody chłopak. Wreszcie jego kolej: - Poproszę prezerwatywy o smaku malinowym, albo nie nie, może wiśniowe. Nie nie, może bananowe... I tu oddzywa się starsza pani stojąca w kolejce: - Synku będziesz pier**lił, czy kompot gotował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasimo...
W aptece stoi nieśmiały chłopak. Gdy wszyscy klienci wyszli, aptekarz pyta: - Co, pierwsza randka? - Gorzej - odpowiada chłopak - pierwsza gościna u mojej dziewczyny. - Rozumiem - mówi aptekarz - masz tu prezerwatywę. Chłopak się rozochocił. - Panie, daj pan dwie, jej mama podobno też fajna dupa! Chłopak trafia do domu swojej dziewczyny. Zostaje przedstawiony rodzinie. Siadają przy stole i następuje poczęstunek. Po godzinie dziewczyna nie wytrzymuje, przeprasza i prosi gościa ze sobą: - Gdybym ja wiedziała, że ty taki niewychowany... Cały wieczór nic nie powiedziałeś tylko patrzyłeś w podłogę. Nigdy więcej cię nie zaproszę! - A gdybym ja wiedział, że twój ojciec jest aptekarzem, nigdy bym do was nie przyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasimo...
Pewna blondynka kupiła sobie w aptece podpaski. Chwilę po wyjściu zauważyła jednak, że opakowanie jest podobne lecz rodzaj nie zgadza się z tymi, które zawsze stosuje. Wraca do apteki i pyta... - Czy może mi pan wymienić? Młody farmaceuta, zaczerwieniony po uszy odpowiada: - Pani wybaczy ale nigdy tego jeszcze nie robiłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasimo...
ha ha ha ....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasimo...
Co to jest rozwódka? - Jest to roślina z rodziny pnączy, która czepia się wszystkiego i wszystkich, i czyni ogromne spustoszenie w kieszeni. A wdowa? - Roślina z rodziny krótkowiecznych, która ginie szybko z braku zdrowego korzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam serniczek na kruczym spodzie .... jak upiekę to jutro waz na niego zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życzę wszystkim miłego wieczorku i uciekam do garów:-D Wiec zatem do jutra koleżanki i koledzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
🖐️ # 16 sierpnia - Na święty Roch w stodole groch. # Na święty Roch, jaki dzień, taka noc. # O świętym Rochu strzelaj bez prochu 17 sierpnia - Jacek gdy suchy, rozprasza jesienne pluchy. # Jeśli w dniu Jacka nie pada, suchą jesień zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Czyżby to przyszedł czas na zakończenie oazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
A już niedlugo byłby roczek istnienia oazy....:) Przypominam.... 16:24 Zlota jesien Pragne zalozyc topik dla pan, ktore lubia poezje, kwiaty, wspomienia... Uwielbiam piosenki z mojej mlodosci Pasjonuje sie literatura piekna i lubie ludzi smialo stapajacych przez swiat. Rozumiem, ze w zyciu realnym to nie dla wszystkich jest tak latwo. Ale tu w swiecie wirtualnym kazdy moze byc soba... Nie mysle naruszac intymnosci zadnych pan, dlatego nie obowiazkowe sa tu adresy mailowe czy podawanie nr.GG O tym zdecydujemy same, ewentualnie podejmniemy taki temat... Mile kolezanki! Niech ten topik bedzie nasza oaza.. Bedziemy tu wpadac na jesienna herbatke czy poranna kawe... A nawet noca gdy meczy bezsennosc Ja osobiscie kocham wszystkie pory roku i doceniam ich magie i piekno... Wiec zapraszam i zycze spedzania tu duzo radosnych chwil.. Saro to bedzie naszym mottem " Śmiej się wśród ludzi Płacz tylko w ukryciu, bądź lekka w tańcu lecz nigdy w życiu." "Pozegnanie lata" Po niebie płyną chmury Wiatr zrywa liście z drzew. Unosi je do góry W nich brzmi jesienny śpiew. Po lasach barw tysiące Na polach stada wron. A gdy zaświeci słońce Czuć siana miłą woń. Lato od nas odchodzi Bardzo jest nam go żal. Za rok powróci znów Z zielenią traw i mchów. ELZBIETA OPALINSKA " Poezja jest muzyka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Leśmian Bolesław - Taka cisza w ogrodzie.... Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze. Z własnej woli, ze śpiewnym u celu łoskotem Z jabłoni na murawę spada jabłko białe, Łamiąc w drodze kolejno gałęzie spróchniałe, Co w ślad za nim - spóźnione - opadają potem. Chwytasz owoc, zanurzasz w nim zęby na zwiady I podajesz mym ustom z miłosnym pośpiechem, A ja gryzę i chłonę twoich zębów ślady, Zębów, które niezwłocznie odsłaniasz ze śmiechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łatwopalni - Maryla Rodowicz Łatwopalni Znam ludzi z kamienia, Co będą wiecznie trwać Znam ludzi z papieru, Co rzucają się na wiatr Refren: A my tak łatwopalni Biegniemy w ogień, By mocniej żyć A my tak łatwopalni Tak śmiesznie mali Dosłowni zbyt Wiem, że można inaczej żyć Oszukać, odbić czas Wiem jak zimno potrafi być Gdy wszystko jest ze szkła Ref. Świat między wierszami Największy ukrył skarb Wiesz - w to miejsce czasami Odchodzi któryś z nas Odchodzi któryś z nas Odchodzi któryś z nas autor słów utworu: Jacek Cygan kompozytor: Robert Janson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst piosenki Ale to już było - Maryla Rodowicz Ale to już było Z wielu pieców się jadło chleb Bo od lat przyglądam się światu Czasem rano zabolał łeb I mówili zmiana klimatu Czasem trafił się wielki raut Albo feta proletariatu Czasem podróż w najlepszym z aut Częściej szare drogi powiatu Ref.: Ale to już było i nie wróci więcej I choć tyle się zdarzyło to do przodu Wciąż wyrywa głupie serce Ale to już było, znikło gdzieś za nami Choć w papierach lat przybyło to naprawdę Wciąż jesteśmy tacy sami Na regale kolekcja płyt I wywiadów pełne gazety A oknami kolejny świt I w sypialni dzieci One lecą droga do gwiazd Przez niebieski ocean nieba Ale przecież za jakiś czas Będą mogły same zaśpiewać Ref.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst piosenki damą być - Maryla Rodowicz damą być Tak chciałabym, tak umiałabym powiewną być niby dym. Królewną być, złote kwiatki rwać, i trenować nowe miny, i przed lustrem stać. Tak bym chciała damą być, ach, damą być, ach, damą być l na wyspach bananowych dyrdymały śnić. O ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho! Nie mam serca do czekania, do liczenia, do zbierania, nie, mnie nie zrozumie pan Nie mam głowy do posady, do parady, do oglądy, to zbyt opłakany stan! Chcę swój szyk jak dama mieć, jak dama mieć, jak dama mieć i jak moja ciocia Jadzia z wrażliwości mdleć! Nie mam serca dla sieroty, zgubionego wajdeloty, nie, mnie nie zrozumie pan! To nie mój styl z musztardówki pić i z panem na wiarę żyć. Wolałabym na stokrotkach spać l trenować nowe miny, i przed lustrem stać. Tak bym chciała damą być, ach, damą być, ach, damą być l na wyspach bananowych bananówkę pić. O ho ho ho ho ! Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości, to zbyt wyszukany stan! Nie mam głowy do dyplomu, do poziomu, zbiórki złomu, nie, mnie nie zrozumie pan! Damą być, ach, c'est si bon, ach, c'est si bon, ach, c'est si bon, tylko gdzie te, gdzie te damy, gdzie te damy są? Z kochasiem gdzieś poszły w siną dal, odfrunęły z królikami, a głupiemu żal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst piosenki Do łezki łezka - Maryla Rodowicz Do łezki łezka Autobusy zapłakane deszczem wożą ludzi od siebie do siebie, po błyszczącym mokrym asfalcie, jak po czarnym gwiaździstym niebie Od tygodnia leje w mym mieście, ścieka wilgoć po sercu i palcie, z autobusu spłakanego deszczem liczę gwiazdy na mokrym asfalcie. Do łezki łezka, aż będę niebieska w smutnym kolorze blue, jak chłodny jedwab, w kolorze nieba zaśpiewa kolor blue. Autobusy zapłakane deszczem jak ogromne polarne foki, wyszukują w deszczu swe miejsca wydmuchując pary obłoki. Po zmęczonych grzbietach ich dreszczem przelatują neonów błyski, autobusy zapłakane deszczem mają takie sympatyczne pyski. Do łezki łezka... A gdy padać przestanie w mym mieście, gdzie się ze swoim smutkiem pomieszczę, autobusem zapłakanym deszczem tam pojadę, gdzie pada wiecznie. Do łezki łezka, aż będę niebieska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst piosenki Do łezki łezka - Maryla Rodowicz Do łezki łezka Autobusy zapłakane deszczem wożą ludzi od siebie do siebie, po błyszczącym mokrym asfalcie, jak po czarnym gwiaździstym niebie Od tygodnia leje w mym mieście, ścieka wilgoć po sercu i palcie, z autobusu spłakanego deszczem liczę gwiazdy na mokrym asfalcie. Do łezki łezka, aż będę niebieska w smutnym kolorze blue, jak chłodny jedwab, w kolorze nieba zaśpiewa kolor blue. Autobusy zapłakane deszczem jak ogromne polarne foki, wyszukują w deszczu swe miejsca wydmuchując pary obłoki. Po zmęczonych grzbietach ich dreszczem przelatują neonów błyski, autobusy zapłakane deszczem mają takie sympatyczne pyski. Do łezki łezka... A gdy padać przestanie w mym mieście, gdzie się ze swoim smutkiem pomieszczę, autobusem zapłakanym deszczem tam pojadę, gdzie pada wiecznie. Do łezki łezka, aż będę niebieska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
MAMY ZŁOTU NARESZCIE!!!!!!!! HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda deszczowa i śpiąca... Czytam ,,, Odpoczywam,,, leniuchuje... Przyjadę we wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam serniczka z rodzynkami i orzechami na kruchym spodzie i kawencje:-D (_)>(_)>(_)>(_)>(_)>(_)>(_)>(_)>(_)> (usta] ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×