Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość ja was lubie
👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Pozdrawiam...WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Hej ... Kobieto, kobieto co byłby bez ciebie wart świat:-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
"Każdy może znaleźć w świecie piękno lub brzydotę zależnie od tego, w którą stronę kieruje swój umysł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Cygańska jesień Weź gitary śpiew Weź jałowca dym Weź tej nocy czerń Niech konie ostrzej krzeszą skry Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Znajoma śpiewka ścichnie w dali gdzieś Cygańska wróżba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
POSLUCHAJ KWIATOW Spadles jak gwiazda z nieba. Na niebie wisza miliardy gwiazd,kazda jest wyjatkowa. Miliardy ludzi siedza na tej planecie, a kazdy czlowiek jest wyjatkowy.fantastyczne! Gwiazdy swieca i zdobia nieboo, aby rowniez noca mozna bylo wierzyc w swiatlo. Ludzie swieca i upiekszaja ziemie, jesli sa gwiazdami,a nie rozpasanymi potworami. Jeszcze slysze,jak kwiat rzekl ostatniej wiosny: Co tez ludzie robia? Produkuja straszna bron i sieja smierc wsrod ludzi,zwierzat i roslin. Kwiaty znikaja,scina sie drzewa. Ryby umieraja w skazonych wodach. Ludzie zanieczyszczaja powietrze,ktore wdychaja. I biegaja po wystawach,by podziwiac najnowsza technike,a potem mowia:Wspaniale!" Po dluzszej przerwie kwiat dodal jeszcze: "Spojrz,czyz nie jestem piekny? Delikatne,miekkie platki i serce w mym kielichu.Czy widzisz te barwy, czy czujesz te cudowna harmonie,czy czujesz zycie? Wiesz,gdy odwiedzaja mnie wierne pszczoly,rozmawiamy o tym,jak glupi sa ludzie."Jeszcze to slysze. Spadles jak gwiazda z nieba. Posluchaj kwiatow! Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
JESIEN IDZIE: Raz staruszek, spacerujac w lesie Ujrzal listek przewiedly i blady, I pomyslal ----- to juz chyba jesien, Jesien idzie ----- nie ma na to rady. I podreptal do chaty po drozce, I powiedzial stanawszy przed chata Swojej zonie, tak samo staruszce: Jesien idzie ----- nie ma rady na to. Zas staruszka zmartwila sie szczerze, Zamachala rekami obiema: Musisz zaczac chodzic w pulowerze Jesien idzie ---- rady na to nie ma. Moze zrobic sie zimno juz jutro lub pojutrze, a moze za tydzien. Trzeba bedzie wyjac z szafy futro Nie ma rady ---- jesien, jesien idzie. A byl sierpien, pogoda przesliczna, Wszystko w zlocie stalo i w zieleni. Procz staruszkow nikt chyba nie myslal o majacej nastapic jesieni. Ale coz, oni zyli najdluzej, mieli swoje staruszkowe zasady I wiedzieli, ze wczesniej, czy pozniej Jesien przyjdzie ---- nie ma na to rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Jarzębina czerwona Zapadł cichy wieczór , już ucichł wiatru wiew Gdzieś w oddali słychać , harmonii tęskny śpiew Biegnę wąską dróżką , co pośród gór się pnie Bo pod jarzębiną dwóch chłopców czeka mnie Jarzębino czerwona , któremu serce dać Jarzębino czerwona , biednemu sercu radź Jeden dzielny tokarz , a drugi , kowal zuch Cóż mam biedna robić , podoba mi się dwóch Obaj tacy mili , a każdy dzielny druh Droga jarzębino , którego wybrać mów Jarzębino czerwona ... tylko jarzębina , poradzić może mi Ja nie mogę wybrać , choć myślę tyle dni Przeszła wiosna lato , już jesień złotem lśni Już się ze mnie śmieją , dziewczęta z mojej wsi Jarzębino czerwona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko co tu kryć czas się już zbliża i nastają jesienne chłody... Mnie tak szybko zleciały te wakacje.... chociaż przyznam , ze były udane i wesołe a i słoneczko dopiekało i to nieraz:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeszcze to nie koniec lata .... jeszcze miesiączek , a potem przyjdzie złota polska jesień... No i babie lato.-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego wieczorku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mile panie pozdrawiam milutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Trzeba marzyć Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć Zamiast dmuchać na zimne Na gorącym się sparzyć Z deszczu pobiec pod rynnę Trzeba marzyć Gdy spadają jak liście Kartki dat z kalendarzy Kiedy szaro i mgliście Trzeba marzyć W chłodnej, pustej godzinie Na swój los się odważyć Nim twe szczęście cię minie Trzeba marzyć W rytmie wietrznej tęsknoty Wraca fala do plaży Ty pamiętaj wciąż o tym Trzeba marzyć Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Kochać i tracić Kochać i tracić, pragnąć i żałować padać boleśnie i znów się podnosić krzyczeć tęsknocie: precz! i błagać: prowadź! oto jest życie: nic, a jakże dosyć Zbiegać za jednym klejnotem pustynie iść w toń za perłą o cudu urodzie ażeby po nas zostały jedynie ślady na piasku i kręgi na wodzie Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Szybkim wiatrem, Głośnym echem, Moc pozdrowień wraz z uśmiechem, Wszystkim Wam ślę! :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokąd Dokąd odchodzi lato ostatnim słońcem brzemienne wlokąc za sobą niezdarnie deszczem targaną sukienkę Dokąd odchodzi Dokąd? Dokąd odchodzą miłości te osierocone Gdy dwoje tych co się kochało wcale już nie jest we dwoje Dokąd odchodzi Dokąd? Dokąd odchodzą ludzie co gasną nagle wpół drogi z jeszcze ciepłym na czole pocałunkiem... *************************************************************************** A jeśli nie wrócisz dziś A jeśli nie wrócisz dziś nie stanie się przecież nic tylko kolejna noc bez Ciebie... Jak zwykle ucichnie gwar tramwaje pojadą spać a pijak ułoży się po drzewem... Ostatnie okruchy dnia psu na pożarcie dam a sama zjem byle co z herbatą... A potem zaparzę ziół i połknę tabletki pół by przetrwać jakoś tę noc zwyczajną... I...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Wszystko świat dzisiaj liczy, oblicza, Wszystkie zalety są poniewierane, Pamiętaj jednak słowa wieszcza: "miej serce i patrzaj w serce" A pomogą ci one odnaleźć Drogę wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Różyczko witam !👄 Gdzie byłaś, ze ciebie tak długo nie było?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Życie choć w nim zmartwień tyle, Nie jest jednak czarną kartą, Są w nim jeszcze takie chwile, Dla których żyć naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Świat nas pędzi w różne strony, Niby wiatr morskie fale, Lecz Ty o mnie, ja o Tobie, Pamiętajmy zawsze, stale. Milego wieczorku:-D Różyczka mi guza nabiła...ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasimo ja tez guza rozcieram hihi na urlopie pieknym byłam ale juz wróciłam ;-) pozdrawiam Wszystkich ,którzy tu wpadali i jeszcze wpadną tego wieczorka...dobranoc ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
dobranoc różyczko! Maciek Maleńczuk - Tam gdzie rosną dzikie róże Z czerwieni nadzieje wróżą, Z barwy zorz z barwy róż i krwi, Nazywają mnie tu dziką różą, Hej zawiej czy to ja czy ty ? Widywałem ją często lecz do chwili tej, była dla mnie uśmiechem przesłanym z daleka, Nagle stały się kwiatem - czerwonoustej, dziką róża co wrasta w urwisty brzeg rzeki. Gdy zapukał do drzwi i w objecia mnie wzioł, Rozkwitałam ze szcześcia w jego czułych ramionach, Nagle zmienił się świat bo był pierwszym co czuł, Że przez los, jestem mu przeznaczona... Z czerwini nadzieje wróżą, Z barwy zorz z barwy róż i krwi, Nazywają mnie tu dziką różą, Hej zawiej czy to ja czy ty ? Gdy na zajutrz przyniosłem jej czerwony kwiat, Była pięknem co w zapach sie skryło. Zapytałem - Czy chcesz odnalezdz róże swą ? Roże wolną i dziką - tak dziką jak miłość... Nastepnego dnia rzekł, podajac mi kwiat. Kwiaty są nie smiertelne - w roże się zamień... Piekny tak.... Z czerwini nadzieje wróżą, Z barwy zorz z barwy róż i krwi, Nazywają mnie tu dziką różą, Hej zawiej czy to ja czy ty ? Dnia trzeciego nad rzeke mnie zabrał i rzekł - Kwiaty są niesmiertelne więc w róże się zamień. Kład mnie czule całując pod kwitnący krzew, Gdy się schylił ujrzałam prze w ręce ma kamień... Ostatniego dnia no cóż, miałem w oczach łzy, Kiedy szliśmy nad rzeke by spełnic marzenia. Była piekną jak śmierć więc kwiat róży, W martwe usta włożyłem jej na dowidznia... Z czerwini nadzieje wróżą, Z barwy zorz z barwy róż i krwi, Nazywają mnie tu dziką różą, Hej zawiej czy to ja czy ty ? Hej zawiej... czy to ja... czy ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×