Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Czytam Was .
autor wiersza: Joanna Kulmowa Na wierzbie nad samym rowem - srebrne kotki marcowe. Na deszczu i na słocie srebrnieją im futra kocie. Plucha i zawierucha. Nie ma mamy, co wyliże brzuch do sucha. Ale kotki marcowe nie piszczą. Huśtają się na gałązkach. Mruczą: - Nareszcie wiosna! I sierść mają coraz bardziej srebrzystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
"Wyszedł z podziemi krokus jak promyk słońca z obłoku... Rozejrzał się w kolo i rzekł wesoło... -Jak tylko podrosnę,... zrobię Ci prawdziwa wiosnę." DOBRANOC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek...
__$_$_$_$_$_$_ ______$$____________$ ______$_____________$$ ____$________________§§ ___$________$_______§§§§ __$_________$_____§§§§§§§§ _$_________$$____§§§§§§§§§§§ _$________$$;$__§§§§§§§§§§§§ _$_______$$;;$__§§§§§§§§§§§§§ _$______$$;;$$__§§§§§§♥§§§§§§ __$____$;;$$____§§§§§§♥§§§§§§ ___$__$;$_______§§§§§§♥§§§§§§ ____$$$________§§§§♥§§§§♥§§§§ _____$$_______§§§____§§____§§§ ______$$_____§_______§________§ ___$___$$ _ ______ ___$$____$$ _____________ ___$;$$___$$_________$ ___$$;;;$$__$$_______$$ ____$$;;;;;;;;$$$______$$$ _$___$$;;;;;;;;;$$____$$$$ _$$___$$;;;;;;;;$$___$$;;$$ _$$$____$$;;;;;$$_$$;;;;$$ _$$$$$____$$;$$$;;;;;;;$$ __$$$;;;;$$$_$$;$$;;;;;;$$ ___$$$$;;;;;;;;;;$$$;;;;$$ ______$$$;;;;;;;$$$;;$$ _______$$$;;;;;;;$$;;$ __________$$$$$$$ ______________$$ ¨`*• .¸♥¸.•*¸♥¸.•*´¨`*• ¯`•♥•´¯)__Pięknego Wiosennego __ `•.,(¯`•♥•´¯)_Słonecznego _____ `•.,(¯`•♥•´¯) WEEKENDU WBW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo pozdrawiam Wszystkich w Oazie. U mnie wszystko w należytym porządku, jakoś zdrówko i szczęście mi ostatnio dopisuje... I tego wam tez WBW życzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina 6
cześć . Milo witam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna..25
Rozmowa liryczna - Powiedz mi, jak mnie kochasz. - Powiem. - Więc? - Kocham Cię w słońcu. I przy blasku świec. Kocham Cię w kapeluszu i w berecie. W wielkim wietrze na szosie i na koncercie. W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach. I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona. I gdy jajko roztłukujesz ładnie - nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie. W taksówce. I w samochodzie. Bez wyjątku. I na końcu ulicy. I na początku. I gdy włosy grzebieniem rozdzielisz. W niebezpieczeństwie. I na karuzeli. W morzu. W górach. W kaloszach. I boso. Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą. I wiosną, kiedy jaskółka przylata. - A latem jak mnie kochasz? - Jak treść lata. - A jesienią, gdy chmurki i humorki? - Nawet wtedy, gdy gubisz parasolki. - A gdy zima posrebrzy ramy okien? - Zimą kocham Cię jak wesoły ogień. Blisko przy Twoim sercu. Koło niego. A za oknami śnieg. Wrony na śniegu. Konstanty Ildefons Gałczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TRZY MIŁOŚCI Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz I walizkę ma spakowaną już Pierwsze kłamstwo, myślisz, ech zażartował ktoś Drugie kłamstwo - gorzki śmiech, śmiechu nigdy dość A to trzecie gdy już przejdzie przez twój próg Głębiej rani cię niż na wojnie wróg Pierwsza wojna, pal ją sześć, to już tyle lat Druga wojna - jeszcze dziś winnych szuka świat A tej trzeciej co chce przerwać nasze dni Winien będę ja, winien będziesz ty. Bułat Okudżawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Dzis:) # 22 marca - Jeżeli w pierwszy dzień po przesileniu marcowym burza się zdarzy, zimy już nie będzie. # W marcu, kto siać nie zaczyna, biednyć to gospodarzyna. # Zima, gdy mrozem nie wygodzi, marzec z kwietniem wraz wychłodzi. # Posuchy marcowe wynagrodzą deszcze kwietniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Jutro:) 23 marca - Czego nie dokaże marzec, dokaże kwiecień. # W marcu, kto siać nie zaczyna, swego dobra zapomina, spiesz więc w pole, by po trochu, rzucić w ziemię owsa, grochu. # Marca obraz wierny, to miesiąc październy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF /////////////////////////////////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////
*******************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////
hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
Nic dwa razy Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny. Choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata, nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata. Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy. Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było, jakby róża przez otwarte wpadła okno. Dziś, kiedy jesteśmy razem, odwróciłam twarz ku ścianie. Róża? Jak wygląda róża? Czy to kwiat? A może kamień? Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś - a więc musisz minąć. Miniesz - a więc to jest piękne. Uśmiechnięci, w spół objęci spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie jak dwie krople czystej wody. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OAZO! Ze starej płyty Dom, rodzinny dom odchodzi już w niepamięć Czas z matczynych rąk zabiera nas w nieznane. Żal tych czterech ścian, gdzie tyle sie przeżyło, Lecz tam czeka świat i miłość woła nas. Ze starej płyty wraca muzyka Wibruje w smykach, jak w oczach łzy A świat się kręci, jak stara płyta Kreśli w pamięci obraz tych dni Ze starej płyty melodia płynie Jak w niemym kinie, ktoś na pianinie gra Utopmy troski w czerwonym winie Bo raz się żyje i kocha raz Jak filmowy kadr swe życie znów oglądam, lecz nie wróci juz zielonych lat melodia. Po matczynej też poznałem inną miłość, Dziś, jak piękny wiersz, powtarzam ją co dzień. Ze starej płyty wraca muzyka Wibruje w smykach, jak w oczach łzy A świat się kręci, jak stara płyta Lata nam składa z nocy i dni Ze starą płytą trzeba ostrożnie Pęknie jak serce, nic nie zostanie Z naszą miłością bywa podobnie. Mija jak refren ze starych płyt... Jak filmowy kadr swe życie znów oglądam, lecz nie wróci już zielonych lat melodia. Po matczynej też poznałem inną miłość, Dziś, jak piękny wiersz, powtarzam ją co dzień. Andrzej Frajndt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska.
WIOSNA - CIEPLEJSZY WIEJE WIATR... WIOSNA - ZNÓW NAM UBYŁO LAT.... WIOSNA - ŚWIAT DAŁ NAM WIĘCEJ BARW.... WIOSNA, WIOSNA WKOŁO ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska.
Znów wiosna Lubię kiedy niebo jasne jest I gdy nie pada deszcz Powietrze pachnie wiosną ładnie tak Jest cieplej z każdym dniem Wiem wtedy co naprawdę ważne jest Co potrzebne mi Wszystko dzieje się naprawdę I chyba ma swój sens Nie będzie wielkiej rewolucji Nie potrzebna jest Nie chcę teraz być gdzie indziej Wiosna przyszła znów Niech płyną lata,niech ucieka czas Nie obchodzi mnie Nie będę nikim innym nigdy już Może jestem tym kim chcę Nie będzie wielkiej rewolucji Nie potrzebna jest Nie chcę teraz być gdzie indziej Wiosna przyszła znów... Autor nieznany Do jutra , miłego wiosennego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×