Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Jzabela
dlaczego dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Co ja wyrabiam? Cos robie zle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
a teraz.O tobie, mila, ciągle marze, O tobie, mila, ciągle śnię. Chciałbym całować usta twoje I czule szeptać: "Kocham cię"... Lecz wielka dzieli nas granica, Boś ty bogatą przecież jest, Ja jestem tylko zwykłym grajkiem I jest mi w życiu bardzo źle. Lecz gdybym ja był czarodziejem, Dałbym ci, mila, cały świat. Lecz nim nie jestem, moja mila, I musze odejść w szary świat... Bo wielka dzieli nas granica, Boś ty bogatą przecież jest, Ja jestem tylko zwykłym grajkiem I jest mi w życiu bardzo źle. Bo wielka dzieli nas granica, Boś ty bogatą przecież jest, Ja jestem tylko zwykłym grajkiem I jest mi w życiu bardzo źle. Na niebie gwiazdka mówi mi, Jak bardzo, bardzo chciałabyś Jedna gwiazdeczkę z nieba mieć, Lecz nierealne to dziś jest... Bo wielka dzieli nas granica, Boś ty bogatą przecież jest, Ja jestem tylko zwykłym grajkiem I jest mi w życiu bardzo źle. bardzo źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Dobrze myslalam , ze cos zle naciskam... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstałam raniutko zeby powiedzieć DZIEŃ DOBRY Marlena Drozdowska - Radość O Poranku Jak dobrze wstać Skoro świt Jutrzenki blask Duszkiem pić Nim w górze tam Skowronek zacznie tryl Jak dobrze wcześnie wstać Dla tych chwil Gdy nie ma wad Wspaniały, piękny świat Jak dobrze wcześnie rano wstać Wiosną lat Otrząsa się Z rosy bez Chcę w taki dzień Znaleźć cię Obiecał mi Poranek szczęście dziś I szczęście dziś Musi przyjść Nie zmąci mej Radości żaden cień Wschodzące słońce Śmieje się Co za dzień Obiecuje nam ranek wszystko Co chcemy mieć Miłość ludziom Deszcze listkom Słowom sens Budzimy się do życia Naiwni tak Jak czasami porankiem bywa Piękny świat Nadzieja i jutrzenka siostry dwie Trzeba wiedzieć, że są Wierzyć w nie Dzisiaj Odnajdę Odnajdę siebie samą Dzisiaj Na pewno wyjdę za mąż Dzisiaj Dzisiaj Bo dzisiaj... ... łaj di di di baj baj Wstaje świt Taki piękny to czas Chce się żyć I chce się wstać Bo chce się żyć... ... łaj di di di baj baj Szkoda dnia To czego pragniesz Najgoręcej chcesz To tylko może W taki dzień Zdarzyć się Otrząsa się Z rosy bez Chcę w taki dzień Znaleźć cię Obiecał mi Poranek szczęście dziś I szczęście dziś Musi przyjść Nie zmąci mej Radości żaden cień Wschodzące słońce Śmieje się Co za dzień! miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Stawiam termos z kawa:) I lece do kobiecego doktora:-D To ciekawe! Co dla współczesnych kobiet jest kwintesencją kobiecości? Czym jest naturalność w wyglądzie? Jak wyobrażają sobie aktywność w dojrzałym wieku? Są to pytania, na które większość z nich już sobie odpowiedziała. Prowadzą aktywny tryb życia i nie poprzestają na obowiązkach zawodowych i rodzinnych. Lubią taniec, nowinki mody, ale również jazdę na rowerze i długie spacery. Kochają, gdy ich włosy rozwiewa wiatr. Chętnie sięgają po nowe fasony ubrań. Już wiedzą, co jest dla nich dobre i nie dadzą namówić się na niewygodę w imię mody. Wiedzą również, co w sobie lubią i czego żądają od kosmetyków. Sięgając do \'\'apteki\'\', którą stworzyła dla nich natura, widzą zbawienny wpływ składników zawartych w owocach, zbożach, orzechach i algach. Tak wygląda ich współczesna ekologia. Taka kobieta poświęca swój czas na wypoczynek i sport, jest dłużej zdrowa, bo ma świadomość, że zrównoważona dieta pozwoli zachować jej witalność. Coraz częściej sprawdza skład produktów, w związku z tym, że rozumie ich działanie. Dąży do tego by mieć zdrowo wyglądające skórę i włosy. Chce też by włosy miały naturalnie wyglądający kolor, a ich sprężystość i blask dodawał jej dynamiki, a odejmował lat. Moda lubi zmienność, ale gdy kobieta coś pokocha, chce zatrzymać to na dłużej. Tak właśnie jest z jednym z nurtów obecnego sezonu, czyli ekologią. Czerpie ona inspiracje ze stylu safari i natury. Na pewno dobrze odnajdą się w nim kobiety, które chcąc sprostać wszelkim zawodowym jak i domowym obowiązkom, cenią wygodę i naturalność. W nurcie tym królują kolory, których w naturze jest najwięcej, tzw. „geologiczne”: piasek, skały, muszelki, ale również delikatny róż i lila minerałów. To wszystko zręcznie zmiksowane z lekko marynistycznymi nutami opartymi na błękicie nieba i turkusie morza. Tak ubrana kobieta wygląda naturalnie i świeżo, dlatego w makijażu również poszukuje lekkości. Tego lata rezygnujemy z ciężkich fluidów na rzecz delikatnych preparatów usuwających efekty zmęczenia. W ruch pójdą korektory i rozświetlacze, podkreślające delikatność cery. No i oczywiście zakaz opalania. W zamian za to krem lekko koloryzujący. Ten sezon został całkowicie opanowany przez dwie długości: mini i maxi, co również jest widoczne w nowoczesnej fryzurze. Bardzo ostro zaznaczają się te dwie, tak rozbieżne tendencje. Krótko z dobrym cięciem lub długie włosy, rozwiane wiatrem. Jeżeli koniecznie chcemy zachwycić otoczenie nową, modną fryzurą, pokochajmy grzywkę. Jest ona błogosławieństwem dla zbyt wysokiego czoła, a także może skrócić zbyt pociągłą twarz. Oczywiście przy okrągłych policzkach istnieje ryzyko ich podkreślenia, dlatego też możemy skorzystać z ciągle jeszcze modnych postrzępionych końcówek i pazurków, zasłaniających pucołowate miejsca i dodających fryzurze objętości. W ten sposób osiągamy efekt naturalnego nieładu, jakby we włosach hulał wiatr. Grzywka na pewno odmładza i ukrywa oznaki upływu czasu, podkreśla tajemnicze spojrzenie, a przede wszystkim odejmuje minimum 10 lat. Obecnie powinna być długa, co przyciąga wzrok innych. W związku z tym włosy powinny być błyszczące, zdrowe no i oczywiście bez śladu siwizny. Pomoże w tym na pewno krem koloryzujący Wellaton, który doskonale pokrywa pierwsze jej oznaki. W jego najnowszej ofercie znajdziemy naturalne odcienie, tak modne w tym sezonie. W naszej strefie geograficznej takimi kolorami są: średni blond oraz jesienne złoto dla kobiet, które lubią jasne włosy, a także jasny brąz dla tych, które kochają ciemniejsze kolory. Wszystkie te odcienie zostały zainspirowane naturalnym kolorem zdrowych włosów, a refleksy złota, blask i jedwabistość pozwolą cieszyć się świeżym wyglądem podczas korzystania z uroków lata. Jeżeli balejaż to bardzo delikatny, tylko rozświetlający włosy, ponieważ modne są tylko naturalne kolory wzbogacone refleksami świetlnymi. Wellaton poleca trzy nowe odcienie kremów koloryzujących dla kobiet, które nie chcą, aby ich włosy wyglądały na farbowane. Są one przeznaczone dla pań, które poszukują naturalnie wyglądających odcieni. Odcień średni blond najlepiej będzie pasował kobietom o oczach niebieskich, szaro-niebieskich lub zielono-niebieskich, których naturalnym kolorem włosów jest jasny blond, blond, popiel, tzw. mysi lub siwy. Te kolory włosów zazwyczaj występują w połączeniu z karnacją bladą, blado-różową, różowo-beżową lub świeżo-beżową, lekko zaróżowioną lub jasno-oliwkową. Bardzo często te panie jako dziewczynki miały włosy w kolorze jasnego blondu. Opalają się łatwo i zazwyczaj nie mają piegów. Dla tych kobiet zalecane są jasne, pastelowe i chłodne cienie w tonacjach błękitu, lila, szarego fioletu, grafitu, czekoladowego brązu z chłodnym złotem lub srebrem. Oczy nie powinny być obrysowane ciemną kredką. Brwi i usta również bez mocniejszego podkreślenia. Proponowane jest stosowanie lekko opalizującego błyszczyku do ust lub różowo-beżowej pomadki. Na kolor jesienne złoto powinny decydować się panie o oczach jasno-brązowych, ciemno-brązowych, oliwkowych, złoto-zielonych, orzechowych a także o odcieniach zieleni, złota i brązu. Ich naturalnym kolorem włosów jest zazwyczaj złoty blond, złoto-brązowy, kasztanowy, rudy. Często miewają piegi o rudawym odcieniu, a ich cera ma kolor kości słoniowej, albo jest złoto-beżowa, złoto-brązowa, brzoskwniowa, aż do beżowo-różowej. Opalają się na początku na czerwono, a ich opalenizna utrzymuje się dość długo. Przy tego typu cerze podkład bardzo często nie trzyma się dobrze, więc należy stosować te o najdelikatniejszej konsystencji. Do tego koloru włosów i karnacji najlepiej nałożyć na powieki cienie w kolorach ciepłego złota, ciepłej zieleni, oliwki, wanilii z ciepłym brązem, ciepły fiolet w połączeniu z ciepłym złotem lub miodowym. Należy jednak unikać ciemnego fioletu i liliowego. Na policzki nakładamy odcienie brzoskwiniowe i różowo-brzoskwiniowe. Usta najlepiej pokryć błyszczykiem w kolorze naturalnym lub o ciepłym odcieniu brzoskwiniowym. Na wieczór polecana jest pomadka o mocniejszym odcieniu, nawet w kolorze pomidorowej czerwieni. Jasny brąz jest najciemniejszym kolorem z nowych propozycji Wellatonu i najlepiej będzie pasował paniom o oczach od jasnego do ciemnego brązu lub szarych, ciemno-niebieskich i fioletowych. Kobiety te z natury mają włosy ciemne w kolorze popielatego brązu, brązu, czarnego brązu, ale w dzieciństwie bardzo często były blondynkami. Przy tej kolorystyce włosów i oczu cera zazwyczaj jest blada, różowo-beżowa lub oliwkowa. Dominujące w twarzy są intrygujące oczy i ich mocna oprawa, jak również ostry profil. Opalają się dość łatwo od razu na brązowy kolor i na ogół nie mają piegów. Makijaż u nich powinien przede wszystkim złagodzić rysy twarzy. Przy tej kolorystyce na powieki nakładamy chłodne odcienie srebra, bieli, grafitu, szarego, bakłażana i granatu. Malutka plamka opalizującego jasnego błękitu na ruchomej części powieki doda świetlistości spojrzeniu i odmłodzi twarz. Panie o tego typu urodzie w dojrzałym wieku na pewno powinny unikać brązów na powiekach. Przy tych tonacjach kolorystycznych można zastosować kontur na ustach, ale tylko na wieczór i wypełniony pomadką w tym samym odcieniu, czyli wzmocniony, raczej chłodny naturalny kolor ust. Należy pamiętać o unikaniu tzw. dramatycznego efektu, czyli mocnych oczu i ust w tym samym momencie. Trzy nowe odcienie Wellatonu: Jasny brąz, Średni blond i Jesienne złoto nawiązują do kolorów natury. Jednak nie tylko kolor dobrej farby do włosów powinien być oparty na naturze, ale także jej skład. W związku z tym kremy koloryzujące \'\'Wellaton\'\' są wzbogacone o wyciąg z palmy kokosowej, która odżywia włos i nadaje mu piękny połysk. Ubrana w przepięknie lśniące włosy o naturalnym kolorze, nowoczesna kobieta może stawić czoła wszelkim trudnościom każdego dnia, zachowując jednocześnie pewność siebie i dobry nastrój. Współczesna kobieta w swoich podróżach poprzez modę szuka złotego środka. Być może w przeszłości kochała eksperymenty na własnym ciele i włosach, takie jak ostre kolory, lakierowanie, tapirowanie, upinanie ich w koki. W tej chwili rozumie jak unikalnym pięknem opromieniają kobietę zdrowe, lśniące, skąpane złotym słońcem włosy. Jest świadoma tego, jak działa to na otoczenie i ile czaru oraz uroku jest w naturalności. Jola Słoma i Mirek Trymbulak o naturalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
CZESC! Witam w" Oazie " Stawiam http://www.strykowski.net/mieso/Sniadanie,_zdjecie_sniadaniowe,_launch,_lancz,_zdjecie_poranne_z_jedzeniem_1476.jpg I przy muzyczce brdziemy sniadaniowac... ZYCZE SMACZNEGO Jesienne róże Jesienne róże, róże smutne herbaciane Jesienne róże są jak usta twe kochane Drzewa w purpurze ostatni dają nam schron A serca biją jak dzwon, na jeden ton. Jesienne róże szepczą cicho o rozstaniu Jesienne róże mówią nam o pożegnaniu I w liści chmurze idziemy przez parku głusz Jesienne róże więdną już. Tak niedawno był maj, byliśmy tak szczęśliwi Uśmiechnięci i tkliwi, któż te dni znów ożywi. Chłodną rękę swą daj, spójrz mi w oczy i powiedz Czy mnie kochasz ja wiem, to jest złudą i snem. Jesienne róże... Ty nie kochasz mnie już tak jak dawniej to było Całą w uczuć swych siłą to się wczoraj skończyło Dzisiaj więdnie wśród róż nasza miłość gorąca Zanim zwiędnie jak kwiat pozwól odejść mi w świat Jesienne róże szepczą cicho o rozstaniu. http://www.wrzuta.pl/audio/vOPWsbIGMa/mieczyslaw_fogg_-_jesienne_roze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Sniadanie: Buleczki, maslo , szynka , dzem i ser couda:) Mleko, Kawa, herbatka malinowa :):) Czestujcie sie prosze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ A co tak dzis rano ptaszki powstawali:-D Kawa z rana jak smietana, juz dosiadam sie! Wow! nwet kwiatow jesiennych tyle nanieslli:-D Kochane dziewczyny👄 Izalelo, jasiek69, ale widze ze byl malenki flircik, wpadajcie oaza dla wszystkich cala dobe czynna... Tu mozemy wszystko, potanczyc, pospiewac, wyazalic sie czy pochwalic... Aptopos urodzin czy imienin mam taka propozycje... Jesli ktos bedzie mial taka potrzebe, czy ochote to nam poprostu o tym sam powie ok! Napiszcie co sadzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz zbieieram sie do roboty! Slyszalam, ze robota glupich lubi:-D hihihihi! Cos na wesolo:-) Szedł facet przez ogród i nalał w pory. Kupił sobie facet długopis i się popisał. Szedł facet przez las i zdębiał. Szedł facet koło koparki i dał się nabrać. Szedł facet koło betoniarki i się zmieszał. Szedł facet przez budowę i go zamurowało. Wyjrzał żołnierz z okopu i coś mu do łba strzeliło. Pojechał filatelista na wojnę i dostał serie. Szedł facet przez lód i się załamał. Wygląda facet przez okno, patrzy, a tam ludzkie pojęcie przechodzi. Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła. Idą mrówki przez most. Pierwsza, druga, pół do trzeciej... Wychodzi facet na balkon i widzi że z góry wióry lecą. Idzie na górę, a tam sąsiad struga wariata. Idzie facet przez przedpokój i słyszy dziwne odgłosy za drzwiami. Otwiera drzwi, a tam zbieg okoliczności. Siedzi facet w pokoju i nagle słyszy dziwne szemranie w szafie. Otwiera szafę, a tam palto z mody wychodzi. Pewien rolnik powiesił swoje konie na drzewie i powiedział do nich: - Wista! Leży facet w łóżku. Obok wielka plama krwi, a pod łóżkiem... ranny pantofel. Czy przeszkadza panu mieszkanie koło autostrady? -Nniiieeeee... Dziadek brał udział w zawodach balonowych i nieźle wypadł. Szedł krawiec w nocy ulicą i zaszył się w ciemnościach. Kowalski poszedł na policję i niezłe się tam spisał. Bezrobotny Nowak poszedł po chleb, ale spotkał go zawód. Dwaj chłopcy rzucali w siebie kamieniami. W końcu jeden z nich krzyknął: \"To jest propozycja nie do odrzucenia!\" i rzucił... granat Chuligani napadli na Malinowskiego i od tego czasu zmienił się nie do poznania. Dwaj maszyniści rozmawiają w czasie jazdy lokomotywą. W końcu jeden z nich się zdenerwował i skierował rozmowę na inne tory. Pewien żołnierz chciał się zabawić. Wszedł na mine i nieźle się rozerwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna 50
Dziewczyny kochane dziekuje 👄 Teraz w pracy to czytam i placze... Wczoraj wypilam lampke wina, wzielam na sen tabletke i zasnelam... A to niespodzianka... Nie umiem Wam jnaczej podziekowac jak tymi slowami.. ."SERDECGNY BOG ZAPLAC" Dziękuję W dobie zawiści, zazdrości, kłamstw, Byli przejrzyści jak szkło, Nie raz stawiali moje dobro nad swoje, Wiedzieli zawsze co czuję, Aniołem stróżem jest każdy z nich, Koszmar zamieniał się w cud, Nigdy nie bałam się, że monety dźwięk, Zagra melodię ich dusz, Oni, oni są, Oni, oni to moi przyjaciele. Dziękuję wam za to, że nie boję się życia, Nie boję się, Z wami polecę do gwiazd, pokonam strach, Bez was ciemno jest. W najgorszych chwilach, gdy świat odwrócił się, Oni najwierniej wspierali zawsze mnie, Czasem, przepraszam, niepotrzebnie wiem, Krzyczę, przeklinam, Ich spokój niebem jest, Oni, oni są, Oni, oni to moi przyjaciele. Dziękuję wam za to, że nie boję się życia, Nie boję się, Z wami polecę do gwiazd, pokonam strach, Bez was ciemno jest. Oni, oni są, Oni, oni to moi przyjaciele. Dziękuję wam za to, że nie boję się życia, Nie boję się, Z wami polecę do gwiazd, pokonam strach, Bez was ciemno jest. Bez was ciemno jest, Dziękuję wam... Dziękuję wam za to, że nie boję się życia, Nie boję się. x2 Dziękuję wam, dziękuję... Dzięki, dzięki, dzięx, dzięx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo! Ja sobie dzisiaj pospalam:) Jak fajnie tak sobie przy czwartku rano dluzej polezec:classic_cool: Dzis odpoczywam , przystojniak poszedl po bulki. a ja na chwile do Was... Oj dzialo tu sie wczoraj dzoialo:classic_cool: Lepiej żartowac niż chorowac :-D Po sniadaniu obejrzymy jakis dobry film... A o 16 tej wpadne do przyjaciolki ze szkolnych lat... Juz tylko z nia utrzymuje kontakt... Ona tez tu wpada , super dziewczyna.... Jednym slowem laba, laba :) Tyle tu cudownych wierszy, piosenek, ze serce sie raduje.... Moze i ja sie odwaze i jeden z szuflady Wam zadedykuje... Ake teraz nie mam na szukanie czasu:-D czytam to :-D Humor z zeszytów szkolnych Z dzienniczków uczniowskich: Mateusz leży pod ławką na lekcji geografii udając rodzącą kobietę i wydając przy tym realistyczne odgłosy. Zamknął panią szatniarkę w szatni i żąda okupu. Cieszy się, że dostaje coraz więcej uwag. Cieszy się, bo kolega się cieszy, że dostaje coraz więcej uwag. Wysłany po kredę, przyniósł cały karton twierdząc że pani woźna zwiększyła wydobycie rudy kredy. ....nie wiem, czy pan pamięta, że Anna Karenina poszła do klasztoru, bo nie chciała wyjść za Wołodyjowskiego. a wtedy Kmicic chwycił swój róg bawoli, cętkowany, kręty i powiedział \'ogary poszły w las\'. ciemno się zrobiło w piwnicznej izbie, gdy Boryna zataczając się wpadł w objęcia pani Dulskiej, która wzięła go za Zbyszka z Bogdańca (a to był Maciej Chełmicki). Chwyciwszy za głowę Rzeckiego, zrobił taką awanturę o Basię, że pan Tadeusz krzycząc \'quo vadis?\' wpadł do Jeziora Bodeńskiego. na szczęście Jagienka, która była tam za chlebem, zapaliła Latarnika przy pomocy ogniem i mieczem, i odjechała wozem Drzymały, który należał do Faraona. taka była historia żółtej ciżemki.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
czesc! Witam panie kture tu juz dzis zawitaly ! A wstystkim wpwdajacym tu, zycze dobrego poczucia humorku:-D : Dlaczego Kochajcie » Motto: "Dlaczego ogórek nie śpiewa i to o każdej porze? Bo, widocznie. z woli nieba prawdopodobnie nie może..." "wróbelek ptaszyna niewielka wróbelek przyjaciel nasz szczery kochajcie, dzieci wróbelka kochajcie, do jasnej...." Dlaczego ananas nie tańczy nawet przy pomarańczy gdyż, widocznie, forma jego nie pozwala robić tego ani z wiecora, ani też z rana nawet w południe, oj dana A czemu Ananas sie wini jabłkiem, które bogini wyszedłszy z odmętów morza krągła jak one i hoża z piany na piasku czaruje, mani... Nawet w lasku Tasmanii A kiedy bogini to Mania Ananas zaś podjął starania? Kochajże, Maniu, Ananasa! W lasku Tasmanii. I hasa miłośc. Ta niech szaleje gdy wieje i gdy nie wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janna. W
Widze ze juz od rana wesolutko W naszej oazie... Ja natomiast nie mam dobrego humoru, koniec miesiaca pazdziernik zaglada do okien. i za 33 dni Swieto zmarlych, wlasnie po pracy z synem jedziemy na grob meza , dzisiaj skonczylby 58 lat.... Smutny to dla mnie dzien , tak bardzo za nim tesknie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janna łącze się
z Twoim smutkiem❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Janna ! Przytulam Ciebie mocno👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Czesław Miłosz Rozbieranie Justyny Wypaliły się dawno świece, Justyno. Inni ludzie chodzą po twoich nadniemeńskich ścieżkach. A ja wstępuję w związek z tobą prawie miłosny, Dotykając twego ciężkiego, czarnego warkocza, Który właśnie rozpuszczasz, ważąc w dłoni Twoje obfite, na pewno, piersi, patrząc w lustrze Na twoje szare oczy i bardzo czerwone wargi. Jesteś duża i silna, szerokie plecy. Dwudziestoczteroletnia, nie lubisz kiedy mówią Do ciebie: panienko. Sny masz wyraziste. Nie musisz się mnie wstydzić, jestem z tej epoki, Która będzie nazwana bezwstydną. Pani Orzeszkowa Zatrzymywała pióro. Romans twój z kuzynem Zostawiony domysłom, krwi płynienie, Plamy na prześcieradle, przemilczane. Choć dla mnie twoja cielesność, Justyno, Jest ważna, masz pojawić się zupełna, Żeby twoja duma, gniewna prawość, Jaśniały zadziwiając: skąd się biorą? Jakie dialogi toczy ciało z duszą? W twoim kraju dobro i zło mierzono Mogiłą. Kto dochowa wierności, kto nie dochowa. (Inaczej, wprowadzano znaczną korekturę W zawsze niejasne chęci i motywy.) Nie da się tej powieści streścić cudzoziemcom. Dla nich ty jesteś jedynie dziewoja Równość stanową głosząca u Georges Sand. I oto starość, Justyno, gotowy Rozdział, Pani Eliza już go nie napisze. Urodziłaś synów i córki. Dorosły wnuki. Opierasz ręce na sękatym kiju, matka rodu. Ostatnia z twoich krewnych i rówieśnych. W pylnym śniegu widzisz sanie, konwój sań, Słyszysz krzyki żołnierzy, lament kobiet. I wiesz, przeczuwasz, jak wygląda koniec Jednej ziemskiej ojczyzny. Już nigdy echo Pieśni na Niemnie śpiewanej, lotów jaskółek, Nigdy owocobrania w zaściankowych sadach. Zatrzaskują się, jedna po drugiej, sztaby wagonów. Uwożą ciebie dawnym szlakiem w kraj mordu i mroku. Choć nigdy ciebie nie było, zapalmy świece Tutaj w pracowni, czy nawet w naszym kościele. I wosk spływa soplami, i ludy handlują, i wieloryby pląsają koło Lahaina, i niewdzięczne pokolenia wznoszą sobie domy, i francuscy policjanci dostali nowe peleryny, i słońce jeszcze raz wschodzi i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Janna! Tak bardzo mi przykro, :( Wiesz ja tez mam w sercu jeszcze swieza rane... W sierpniu odeszla ode mnie moja jedyna siostra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Rozweselcie sie kokietki! Różne * Alkoholik nie może mieć dzieci, bo się trzęsie. * Alkoholików dzielimy na pijących i niepijących. * Bił swoją żonę, z którą miał dzieci przy pomocy sznurka. * Boga nie można usłyszeć, bo mówi bardzo cicho i do tego po łacinie. * Chory więzień nie dość, że nie był leczony, musiał jeszcze niekiedy umierać. * Dziwna z braku czegoś innego podniecała na wyspie ogień. * Gilotyna jest bardzo demokratyczna, ponieważ może ściąć głowę każdemu. * Góral ma na głowie kapelusz, spodnie i kierpce. * Górnik pogłaskał konia po głowie i cicho zarżał. * Idąc do szkoły wykoleił się tramwaj. * Jak chłop pokochał ziemię, to na jej łonie robił wszystko. * Jak ryba szybko je, to jej się uszy trzęsą. * Jednym z zadań MO jest uczestniczenie w wypadkach. * Jego matka, będąc małym chłopcem, spadła z drzewa. * Jej córeczka Ania uśmiechnęła się pod wąsem. * Kapitan spuszcza się zawsze ostatni. * Kara śmierci ma charakter nieodwracalny. * Kiedy komik opowiedział dowcip o gumowej bombie, widownia wybuchła śmiechem. * Koalicja w sejmie polega na bliższych stosunkach w ławie. * Lato mile spędzę w górach u kuzynek, z których zejdę dopiero po wakacjach. * Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć. * Mąż był bardzo zdziwiony, gdy odpiął swój strój i ujrzał postać kobiecą. * Mimo wysiłków służby drogowej - mżawka nie ustawała. * Na obiad jadłem kluski z makaronem. * Obok grobów smutnych i zaniedbanych stały groby tętniące życiem. * Po jednej stronie rynku naszego miasteczka stoi kościół, po drugiej ratusz, a dookoła wybudowane same nowe domy publiczne. * Pot spływał po nim od stóp do głów. * Pożyczyłam książkę od koleżanki, która była bardzo zniszczona. * Samouk - to taki, za którego lekcji nie odrabiają rodzice. * To nie była dziewica, tylko coś okropnego. * W czasie ferii zrobiłem dwa karmniki dla ptaków i jeden dla sióstr urszulanek. * W czasie mgły latarnik wyje na latarni i tym ostrzega okręty. * W Olsztynie istnieje fabryka opon mózgowych. * Wszyscy czujemy się dobrze z wyjątkiem dziadka, który umarł. * Zenek miał wysoką gorączkę, która spływała mu z czoła. * Zobaczyłem w oknie brudne nogi od dziewczyny i okropny dym buchał z tamtej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooooomoc
najbardziej lubie pajacyka hejka dziewczyny podstawiać taletze!! serwuje schabowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie dziewczynki! Nazbieralam kosz grzybków:) Grzyby W nocy, bardzo Biało, dyskretnie, Bardzo cicho Nasze palce, nasze nosy Chwytają glinę, Zdobywają powietrze. Nikt nie widzi nas, Nie Zatrzymuje nas, nie zdradza nas; Małe ziarenka tworzą mieszkanie. Miękkie łapki uparły się Podnieść igły, Liściastą pościel, Nawet chodnik. Nasze młotki, nasze młoty, Bezuche i bezokie, Zupełnie nieme, Poszerzają szczeliny, krawędzi dziury. My Odżywione na wodzie, Na okruszynach cienia, Dobrze wychowane, prosząc O niewiele lub nic . Tak wiele nas! Tak wiele nas! Jesteśmy półkami, jesteśmy Stołami, jesteśmy łagodne, Jesteśmy jadalne, Szturchańce i popychania Nie zważając na nas. Nasz rodzaj mnoży się: Będziemy przez rano Posiadać ziemię. To nasz pierwszy krok do celu. Verik Alia http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/70075-1/grzyby2.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki! Jasiek 64 ! Czy ty przypadkiem do mnie nie pijesz? Jesli sie myle to sory! Listeczku, witam Cie milutko... Amelko, ja tez mialam dzis schaboszczaki:) Jutro beda sledziki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×