Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
Milego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Ol👄 I ja do takiego gorącego pieca bym się dziś przytuliła... Pamiętam w domu, jak mama rozpalała w piecu to my z siostra tak lubiłyśmy patrzeć na te tańczące ogniki , wtedy mamusia śmiejąc się tak do nas mówiła !dziewczynki nie patrzcie tak dugo w ogień bo się w łóżko posikacie:-D Pamiętam jak się śmiałyśmy wtedy z siostra:-D Oj to były biedbiejsze czasy , ale takie niezapomniane i tak milo wspominane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jasiu przyjdzie to jedziemy do optyka muszę sobie sprawić nowe okulary , b bo te stare ledwie zipią:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ręce mam skostniałe takie chyba nałożę rękawice:-D Olu, fajne to przysłowie o tym maju:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jestem na Janusza to mu tak mowie! Choć lwiej postury, rozum jak u kury. przysłowie rosyjskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A on ma takie powiedzenie przypomniałam sobie... ach! ta pamięć:-D "Łatwiej wroga pokonać, niż kobietę przekonać ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
🖐️:classic_cool: Ja tez chce się przytulic do pieca:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam WBW! ,,Co słychać we wsi?” W. Chotomska Co słychać? Zależy gdzie Na łące słychać: Kle – kle! Na stawie: Kwa – kwa! Na polu: kraaa! Przed kurnikiem: - kukuryku! - ko – ko – ko – ko – ko w kurniku. Koło budy słychać: - hau! A na progu – miau… A co słychać w domu Nie powiem nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
,Majowa poleczka” Dorota Gellner Biały domek, biały ranek, słońcem błysnął złoty ganek Tu pagórek, tutaj rzeczka, a w tym domu śpi poleczka. Hej! poleczko! Pora wstawać! Wiatr na płocie zaczął grać. Gra na słomce szara mysz a ty jeszcze śpisz! Biały domek, biały motyl, już otwiera polka oczy. Chwyta promień jak skakankę i już śpiewa i już tańczy. Hej! Poleczko! Rękę daj! Pobiegniemy w srebrny maj! Pobiegniemy ja i ty w malowane bzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
,Majowy deszcz” Wiera Badalska Roś deszczyku, roś! Będzie chleba dość! Urosną ziemniaki, groch nie byle jaki, kapusta - jak przetak, jak donica - rzepa, lny się zaniebieszczą, owsy zaszseleszczą, żyto się wykosi, pszenica zazłoci. Roś, deszczyku, roś! Będzie chleba dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek:) Widze , ze o piecach mowa:-D Ja w rodzinnym domu pamiętam piec babciny... Z takich pięknych zielonych kafli a u góry pieca była taka obwódka z takiego samego koloru rzeźbionych róż,,, pięknie to wyglądało ... A u góry pieca była duchówka w której babcia zawsze trzymała ciepłą herbatę, jabłkowe placuszki , albo naleśniki... Dla nas wnuków oczywiście... A zapomniałam napisać jeszcze, ze jak była zima to chętnie grzałam ręce , gdy przyszłam zmarznięta z podwórka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kocham wspomnienia ... Jak milo ze mamy je na własność:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na obiadek zrobiłam dziś sznycle , ale nie dałam rady zjeść całego...Takie były duże... Teraz pozmywam naczynia i idę troszkę na ogród, może chwasty urosły:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolowski
Joanno! Ja tez znam taki jeden piec:-D Jeden na dwa pokoje , będąc nastolatkiem chętnie go rozpalałem ... ; bo właśnie zapoczątkowałem popalać sporty a dym wydmuchiwałem do środka:) Ot jak mądry bylem ... ha ha h a !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolowski
:-D teraz lecę do sklepu po piwko....:-D I po masło, chleb i zakupy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie się wszyscy podziali...? czyżby przez dszczową pogodę nikt tu nie zaglądał ? ;-) WESOŁY DESZCZYK Jak niegdyś Danae (że wspomnę dla przykładu) przez życie me całe mam skłonność do opadów. Byle spadł deszcz lub grad- milszy mi jest świat. Gdy dach mi przecieka- Podstawiam ja naczynka. I już mnie urzeka Kropelek sonatinka: Plim- plum plam, plam plum plim, Tak się cieszę nim- Gdy... ...w schludnej mej izdebce pada sobie deszcz! Chlupie, chlapie, drepce, chłepce wzdłuż i wszerz! To cieniutką strużką zdobi sufit w szereg map, to znów mi na łóżko- cichutko kap, kap, kap. A chociaż deszczyk to jest rodzaj kolosalnych łez- To mi chlup, chlup, chlup, To mi chlap, chlap, chlap, To mi tup, tup, tup, To mi kap, kap, kap, To mi wesolutko z deszczykiem moim jest! I zamiast naiwnie na deszczyk utyskiwać- ja myślę przeciwnie o jego pozytywach- o tym, że życie czcze, gdy ustają dżdże. Z deszczyku jest grzybek i woda jest dla rybek. Zeń- owoc dla drzewek i groszek dla marchewek. Z jego ros krzepnie kłos – więc się cieszę w głos- gdy... ..w schludnej mej izdebce pada sobie deszcz! ..... ...a może to smutny deszczyk?...sobie mży?.. http://jaszczurka32.wrzuta.pl/audio/t6D1BMVB4c/ewa_bem_-_wesoly_deszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOSENNA KOBIETA
Jestem różyczko !!!Kwiatuszku kochamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOSENNA KOBIETA
Milo czytam twoje wpisy, są takie kolorowe , muzyczne i poetyckie... Myślę , ze ty do oazy najbardziej pasujesz z tą twoją wrażliwą na piękno duszyczką a twoja nick przypieczętowuje wszystko...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOSENNA KOBIETA
Was również pozdrawiam wszystkich gorąco👄 Byłam dziś u młodszej siostry , mój chrześniak a jej synek kończył 12 lat ... Teraz troszkę uporządkuję w lodowce , bo maż był na zakupach i tylko wszystko powkładał tak jak kupił:) Pa kochani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moi milusińscy:) Stęskniłam , się za wami:) A tej roboty nieraz tyle się nazbiera , ze czlowiek po pracy nie wie gdzie ręce włożyć:-D Jeszcze maż ma coś z noga i nie może mnie w niczym wyręczyć... Byl dziś u lekarza dostał maść i tabletki , a jak boli tak boli... Teraz poczytam a potem jak czas pozwoli to wpadnę choć na krotko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL..
Milego wieczoru... Przykro mi, ale ostatnio mam nawal pracy ... I jestem taki zapracowany i biedny...:) Pozdrawiam Was jeszcze raz i odezwie się jak będę miał wolna chwilkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL..
👄❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×