Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Kochani jak tu milo i przyjemnie! Popatrzcie co znalazlam! http://tadokula.home.pl/sciereczki%20kotki%201.jpg * Cztery myszy, cztery koty, dziewiąty pies do roboty. * Człowiek, jak kot, do miejsca się przyzwyczaja. * Gdy kota myszy nie czują, śmiało sobie tańcują. * Gdzie czuje kota, tam mysz nie chrobota. * Im kot starszy, tym ogon twardszy. * Żeby myszy kota nie znały, to by się nikogo nie bały. * Jeden kot stada myszy się nie boi. * Gdy kota nie ma, myszy harcują * Każdy kot w nocy czarny. * Kot jajka nie zniesie. * Kot kotkę okaleczył, kot kotkę będzie leczył. * Kota w worku się nie kupuje. * Mysz chciałaby posiadać to, co do kota należy. * Pierwsze koty za płoty. * Sen kota jest pełen myszy. * Hałaśliwy kot nigdy nie schwyci myszy. * Jeśli chcesz długo żyć i zdrowym być, jedz jak kot i pij jak pies. * Jeżeli przyciskasz kota do muru, nie dziw się, że miauczy. * Kiedy kot odchodzi, mysz wraca. * Kiedy kot opłakuje mysz - nie bierz tego poważnie. * Kiedy lamparta nie ma w domu, pierwszy lepszy kot udaje lwa. * Kot jest tygrysem dla myszy, lecz myszą dla tygrysa. * Kto bawi się z kotem, nie może bać sie pazurów. * Kucharz zawinił, kota ukarali. * Mysz, której sądzono zginąć, bawi się ogonem kota. * Trzeba zabić jednego kota, aby ocalić tysiące szczurów. * Tylko głupiec na każdą mysz ma osobnego kota. * U dobrego gospodarza nawet pies z kotem żyje w zgodzie. * Wrzasku wiele, ale bawełny mało - powiedział diabeł, strzygąc kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróżko Alu piękna bajka.Mogłabym tak jak moja córeczka prosić \"jeszcze,jeszcze opowiadaj...\" Kiedy czytam żyje w tysiącach fikcji a niefikcja rzeczywistości nie ma do mnie dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanili usciski dla Ciebie, jutro wstaniesz z pozytywnym nastawieniem. Miłej nocki Wam wszystkim. ja jeszcze troche popracuje - zaległosci na biurku leżą, a chce mieć weekend wolny i odwiedzić moich rodziców. buziaki for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Wanilio❤️ Wybauszona, zdrowiej❤️ Jasku 64❤️ Granacie , bardzolubie ten wiersz A . Osieckiej❤️ Dzika rozo, ja tez czytajac bajki jestem w innym swiecie❤️ Kasiuniu 33, milo, ze pamietasz o rodzicach...❤️ Kochana corcia jestes... 60 siatko, dzieki super❤️ Alisario❤️ Z. jesienio❤️ I cala reszta❤️❤️❤️ Milych snow....❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Aha1 Calkiem zapomialam:( ALUNIU 👄 BARDZO PROSZE OPOWIADAJ NAM DALEJ BAJKI❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) 🌻 Jest chłodny, pochmurny poranek, brak słońca...Ale...wystarczyło tu wejść by oblicze moje nabrało usmiechu i radości. Czymże jest Wasz obecność tutaj ? Darem szczęścia i Oazą spokoju, Kącikiem ciszy, pozezji, pieknej muzyki, dobrych opowieści i wspaniałych ludzi. Jakże jestem szczęśliwa, że to nie bajka, że to nie sen, że....wciąż jesteście, pomimo wirtualności, poprzez liczne kabelki...ale to co piszecie, jest jak najbardziej rzeczywiste. I wierzę, że wprost z duszy Waszej, co tym bardziej stanowi dla mnie wartość takich ludzi jak Wy. ❤️ Za parę minut musze wyjechać, ale pozostaniecie w mojej pamięci przez ten nieobecny czas. Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym sadzie, w innym lesie - Może by inaczej zaszumiał nam las Wydłużony mgłami na bezkresie.... Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd Jęłyby się dłonie dreszczem czynne - Może by upadły z niedomyślnych ust Jakieś inne słowa - jakieś inne... Może by i słońce zniewoliło nas Do spłynięcia duchem w róż kaskadzie, Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym lesie, w innym sadzie... B. Leśmian Chcę jeszcze Wam powiedzieć, że znalazłam szczęście...Chodziło ulicami...kiedys usmiechnęło sie do mnie...przygarnęłam go...A teraz z radości łzy cichutko płyną. Wzruszenie przepełnia mnie... Chciałabym oddać choc odrobinkę tego co czuję, tym co potrzebują. ❤️ Kasuilka ❤️ Jzabela ❤️ 60-tka ❤️ Dzika róża ❤️ Wanilia Tobie oodaję jej najwięcej...aby zaktyła dól, a nwet wystawała poza niego :) Ściskam cieplutko ❤️Granat ❤️ Jasiek 64 ❤️ Wybauszona ❤️ Nieśmiała ❤️ Samotny 60 ❤️ Dobra wróżka Ala ❤️ 56 wiosenka ❤️ Alisaria ❤️ Ok ❤️ Fajny pomysł ❤️ Xl ❤️ Listeczek ❤️ Złota jesień ❤️ Jarzębinka jesienna ❤️ Stefania ❤️ Sara 56 ❤️ Janna w ❤️ Igor ❤️ Tonia ❤️ Jesienna kobieta ❤️ jesli kogos pominęłąm [kwiat dziekuję, że spotkałam Was :) Spokojnego weekendu życzę :) I bądżcie wciąż :) Paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Szepcie:) Dzień dobry Wszystkim:) Wygladam przez okno i... słońce. Świeci. Jak można znależć szczęście na ulicy? Czy to mała chwilowa radość? Czy stabilna pewność na lata? Czy to cukierek? Czy miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek 48
Witam ! Kochane koleżanki i Panowie :-D Wpadłem bo Wam to obiecałem... A slow nie rzucam na wiatr:) Piszecie tak dużo, ze nie wyrabiam z czasem i niestety tak po łebku Was tylko czytam... Przytulnie jest w Oazie,kolorowo, bajkowo , jesiennie i poetycko:) Milo, ze każdy może tu wpadać i o swoim smutku czy radości opowiadać... Kasiuniu, czytałem o Twoim pechu i bardzo mi było przykro... Wanilio, uśmiechnij się do mnie o tak:) Pozdrawiam wszystkich , którzy widnieją na lisice SLONECZKA i życzę pogodnego weekendu... W teraz o sobie: poznałem ta dziewczynę w bibliotece... Wystarczylo kilka spojrzeń w oczy by wiedzieć , ze to ta jedna... Podoba mi się bardzo jest mila i oczytana osoba po przejściach, zresztą tak jak.... Spotykamy się trzy razy w tygodniu i szczęście kwitnie... Ja jestem szczęśliwy tylko teraz bardziej ostrożny niż w młodości... Jeszcze długo poczekam zanim podaruje jej" BIAŁEGO MISIA" http://mateuszt24.wrzuta.pl/audio/2Ib62VXiWO/piotr_rubik_-_to_cala_prawda Z pozdrowieniami JACEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[czesc) Pozdrawiam WBW ! Chociaż jestem w innym gronie myśl o Was ciągle płonie... Pozdrowienia ślę z oddali... Byśmy wkrótce się poznali.. Z n o w u Znowu jesień, znowu jesień polska, Żółte liście na ulicach Wrocławia, Kowalskiego wzięli do wojska, Zamachowski zacier nastawia. Przyszedł sąsiad i gada po lwowsku (choć urodził się koło Gorzowa) - Patrz pan, jakiś ziomkostwa na Śląsku, Nie daj Boży si zaczni ud nowa. W domu pachną prawdziwki i śliwki, Na obrazie ginie książę Pepi, Całe wojsko ma mieć rogatywki, To już wtedy nas nikt nie zaczepi. Ucieszyli, ożywili się starsi: - Jednak jest równowaga na świecie, Kiedyś był przymusowy marksizm, Teraz muszą na religię iść dzieci! Chłopskie wozy w obłokach kurzu, Dalej Nysa, za Nysą świat... Tylko stary ułan na wzgórzu Ciągle pełni swój biedny zwiad, Tylko panna Hortensja we dworze Plan kampanii ustala po cichu: - Panie Maćku, tu się rannych położy, A CKM ustawicie na strychu. Babie lato leci wzdłuż ulicy Kocur drzemie na grządce z petunią... - W razie gdyby oprócz Niemców bolszewicy, To gdzie szukać granicy z Rumunią? Znowu jesień, taka śliczna znowu, Wieczór ciepły jak wtedy, w przeddzień... - Chodź, przejdziemy się z psem Jaworową, Wnuki rosną... E, jakoś to będzie. Andrzej Waligórski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajny pomysl
Obudzą mnie... 🌼 Obudzą mnie jarzębin rozpacze wśród asfaltu, listopad się pokłoni, zastuka wiatr do drzwi... i znowu jak hrabina pijana wrócę z rautu, i znów zobaczę siebie: ten obraz bardzo zły. W jesieni lustrze bladym, o jedno lato starsza, z piosenką do szuflady, z mężczyzną, któremu nie wystarczam. A. OSIECKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajny pomysl
:-D Marzenie Na końcu alei złotych kasztanów stoi ubrana w promień słońca nieznana a może zapomniana nieodgadniony grymas cień palczasty liścia boisz się nieznane intryguje podnieca pastelami scala emocje jaskrawe nieznane boli nijako patrzy analizuje jest... w otokach szarych tych co po niebie płyną odchodzi szepcząc tylko BYŁAM NADZIEJĄ Jutro znów wyjdzie ostre jesienne słońce! Agata Darowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za oknami słońce, ale jest zimno. Byłam w mieście zrobic zakupy, bo w lodówce ... światło i nic więcej nie było :) Alisario kwiaty przepiękne Może dka przypomnienia ten wiersz ?... Gałczyński Konstanty Ildefons Ocalić od zapomnienia Ile razem dróg przebytych, ile sciezek przedeptanych, ile deszczów,ile śniegów, wiszących nad latarniami, ile listów,ile rozstań, ciężkich godzin w miastach wielu, i znów upór żeby powstać, i znów iść i dojść do celu. Ile w trudzie nieustannym, wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń, ile chlebów rozkrajanych, pocałunków,schodów,książek, oczy Twe jak piękne świece, a w sercu źródło promienia, więc ja chciałabym Twoje serce ocalić od zapomnienia! U Twych ramion płaszcz powisa, krzykliwy,z leśnego ptactwa, długi przez cały korytarz, przez podwórze aż gdzie gwiazda Wenus(Mars?!), a Tyś lot i górność chmurną, blask wody i kamienia, chciałabym oczu Twoich chmurność ocalić od zapomnienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEŃ DOBRY! 🌼 \"OAZO\"🌼 \"🌼\"🌼\"🌼\"🌼\" \"🌼\"🌼\"🌼\"🌼 \"🌼\"🌼\"🌼\"🌼 Pozdrawiam WSZYSTKICH Poetycko:) :classic_cool:Babki] super chłopaki:) Przyzwyczailam się do Was i korzystając z wolnej chwili wpadlam by Was pozdrowić... Mam roboty pelne ręce:-D Robie sagan gołąbków z mięskiem i ryżem ... Dzieci bardzo lubią, a co się dla nich nie robi, jak się je tak bardzo kocha:) :-D Rozmawia dwóch maniaków fotografii - byłem wczoraj na imprezie, poznałem fajną dziewczynę... - no i co dalej? - no poimprezowaliśmy trochę, potem poszliśmy do mnie... - no no.... - usiadła na łóżku, zaczeła się powoli robierać... - ymmmm - więc wziąłem ten średni format co ostatnio kupiłem i robię foty, potem... - NO CO TY MASZ NOWY APARAT!? Z JAKIM OBIEKTYWEM? ************************************************************************** Blondynka zwierza się koleżance: - Wiesz, wydaje mi się, że mój chłopak robi zdjęcia szpiegowskie. - Dlaczego tak sądzisz? - Bo wywołuje je zawsze po ciemku. ******************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he he
PIS albo wygra albo lekko przegra ale potrzebny jest ktos do obrony kobiet przed klerykalna wizja swiata z jaka wystepowal LPR i wszelkie srodowiska Rydzykowe I to jest zadanie dla Partii Kobiet- niech zastapi przystawki Samoobrone i LPR w sejmie a nawet jak nie wejdzie ale uzyska 3% otrzyma dotacje i bedzie dzialac na rzec uswiadamiania politykom spraw zwiazanych z edukacja, zdrowiem i praca kobiet Tego jeszcze nie było. W najnowszym sondażu Pentora dla “Wprost” Partia Kobiet pokonała LPR i Samoobronę. Co prawda tylko o pół punktu, ale po raz pierwszy kobiety osiągnęły taki wynik. “ Partia Kobiet może liczyć na 3,6 proc. poparcia w sondażu, Liga Prawicy Rzeczpospolitej - w skład której wchodzą Liga Polskich Rodzin, Unia Polityki Realnej i Prawica Rzeczpospolitej - na 3,1 proc., a Samoobrona dokładnie na 3 proc.,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala rudaaaaaa
🖐️ Leży nagi mężczyzna na plaży, podchodzi do niego mała dziewczynka i pokazując na "Ptaszka," pyta: - Co to jest? - Ptaszek - odpowiada mężczyzna, po czym zasypia. Trafia do szpitala, a tam lekarz pyta dziewczynki co się stało a mała odpowiada: - Bo ten pan powiedział, że to jest ptaszek, więc się z nim pobawiłam, a on mnie opluł, to wzięłam kamień, rozbiłam mu jajka i podpaliłam gniazdo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala rudaaaaaa
:-D Mamo, mamo, a dlaczego ja jestem czarny, a Ty jesteś biała? - pyta dziecko mamę. - Ciesz się, że nie masz ogona i nie szczekasz - taka była impreza - odpowiada mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala rudaaaaaa
Wchodzi kobieta z czarnym dzieckiem na rękach do autobusu. - Fuj, jakie brzydkie dziecko - mówi kierowca autobusu. Kobieta oburzona, ba, wpieniona na maksa siada obok innego pasażera i mówi: - Słyszał pan? Jak tak można. Jaki niekulturalny, jaka świnia z tego kierowcy. Chyba zaraz pójdę i mu nawymyślam. - Tak, no pewnie - mówi współpasażer - niech pani idzie i go zj*bie, ja potrzymam małpkę. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek 48 - jednym słowem zakochałeś się i to ... od pierwszego wejrzenia, życzę szczęścia :-D http://www.youtube.com/watch?v=h6AczXJ_HXc Pawlikowska-Jasnorzewska Maria (Jaki jest motyl?) Jaki jest motyl? Złoty, śnieżny czy lekkomyślny? Motyl? Bezdomny! Jaki jest wiatr? Wiosenny wartki, tęskny, burzliwy? Wiatr? Półprzytomny. A chwila śmierci? Gorzka, Okrutna. Chwila śmierci? Cóż, nowy dreszcz! A miłość? Wielka, dręcząca, upojna, Jeśli chcesz, jeśli TY chcesz! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam goraco! Dzieki Bogu czuje sie troszke lepiej, ale jeszcze nie wychodze z domku... Choc sloneczko tak przyjemnie grzeje.. Slicznie zapowieda sie nasza Polska jesien:) Mylalam tak dzisjaj o swoim zyciu, czlowiek zyje nieustannie zabiegany... Tak sobie mysle po co to wszystko, dzieciom i tak zawsze bedzie za malo, a ja pcham to wnukom to synowej czy synowi ... A oni czasu dla matki nie maja , bo w soboty najczesciej sprzataja... A w niedziele najchetniej odpoczywaja... TaK kochani jak sie syn ozen to sie i najczesciej odmieni....... To smutna prawda znana od lat:) Nie powiem bo dzwonia codziennie, zapraszaja nawet chca zebym u nich zamieszkala, ale ja wole swoje stare katy ... Wiem, ze tu wszystko moje... Nie wiem moze ja robie sie juz grymasna na stare lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra wrozka Ala
Dzien dobry ! Ja muszę dzis wcześniej dokończyć Wam bajkę , gdyż zaraz ide na imieniny do kolegi ARTURA... http://img530.imageshack.us/img530/3373/pinokiokepsz8.jpg :-D :-D :-D Jest taki kwiat c.d.n. 👄 To ją doprowadziło do pasji. Nie umiała nic na to odpowiedzieć. Wściekła wybiegła z jego mieszkania. Ale gdy tak podenerwowana wracała do pałacu, zrodził się w niej pewien pomysł: - Dobrze - powiedziała sobie. - Zobaczymy. Dzisiaj będę idealna. Przekonam się, czy on mówi prawdę, czy też jest kłamcą. I tak się stało. 0d samego rana, gdy tylko wróciła do swojego pokoju, była bardzo dobra dla wszystkich. Najpierw dla dziewcząt, które pomagały jej się zawsze ubierać, potem dla rodziców przy śniadaniu, dla nauczycieli przed południem. W całym pałacu rozeszła się natychmiast wieść, że z królewną coś się stało. Nie krzyczy, nie awanturuje się, nie rzuca talerzami, nie wyzywa, nie wyrzuca za drzwi. Albo jest chora, albo planuje jakąś większą awanturę. Wszyscy czekali w największym napięciu, do czego, dojdzie. Przy obiedzie obsługujący spodziewali się co chwila, że albo wsadzi im wazę z zupą na głowę, albo ściągnie obrus. Ale ona zachowywała się wzorowo. Po południu odrobiła solidnie zadane lekcje. Dla gości, którzy przyszli z wizytą, była bardzo uprzejma, odgadywała ich życzenia, oprowadzała, objaśniała, tłumaczyła, zabawiała, jak umiała najmilej. Tylko nikt nie wiedział ojej sekrecie. A ona z największym napięciem czekała na nadejście wieczoru. Ledwo słońce zaszło, królewna wymknęła się od gości, udała się do swojego pokoju, nie zapalała światła, żeby jej nikt tam nie odnalazł. Usiadła przy kwiecie i patrzyła w oczekiwaniu na jego pąk. W pokoju zrobiło się mroczno, potem ciemno. Nawet się nie spostrzegła, jak zasnęła. Była zmęczona całym dniem. Obudził ją głos zegara, bijącego godzinę dwunastą. Podniosła głowę opartą o ręce i ujrzała, że stulone płatki kwiatu drgnęły, zaczęły się rozchylać i nagle ukazał się przepiękny kwiat, jakiego nigdy w życiu swoim nie widziała. I gdy tak patrzyła w niego zauroczona, posłyszała delikatną, cudowną muzykę. Kwiat śpiewał. Równocześnie z kwiatu poczęła promieniować jakby poświata słoneczna, którą napełnił się cały pokój. Królewnie zdawało się, że umrze ze szczęścia. Serce waliło jej tak mocno, jakby miało rozerwać jej pierś. Była szczęśliwa jak nigdy w życiu. Porwała się z krzesła i poczęła biec przez komnaty, korytarze, schody, aby powiedzieć ogrodnikowi, że to prawda, że kwiat kwitnie, że kwiat jej się otworzył. Każdy z nas ma taki kwiat w duszy. I ty też. Kwiat twojego sumienia. Jeżeli wieczorem w twojej duszy jest ciemno, smutno i zimno, to znaczy, że twój dzień, który przeszedł, nie był dobry. A jeżeli wieczorem jesteś szczęśliwy, twoja dusza napełniona jest szczęściem, światłem, muzyką, to znaczy, że twój dzień był dobry. ks. M. Maliński Do jutra. pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×