Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Dobranoc...👄 OSTATNIE MIEJSCE Piekło było już prawie całkiem zapełnione, a przed jego bramą oczekiwało jeszcze na wejście wiele osób. Diabeł nie miał innego rozwiązania sytuacji jak tylko zablokować drzwi przed nowymi kandydatami. - Pozostało tylko jedno miejsce, i jak się rozumie, może je zając tylko ktoś z was, kto był największym grzesznikiem, powiedział. - Czy jest wśród zgromadzonych jakiś zawodowy morderca?, zapytał. Ale nie słysząc pozytywnej odpowiedzi, zmuszony był przystąpić do egzaminowania wszystkich stojących w kolejce grzeszników. W pewnym momencie swój wzrok skierował na jednego z nich, który umknął wcześniej jego uwadze. - A ty, co zrobiłeś?, zapytał go. - Nic. Jestem uczciwym człowiekiem a znalazłem się tutaj jedynie przez przypadek. - Niemożliwe. Musiałeś jednak coś zawinić. - Tak. To prawda, powiedział zmartwiony człowiek - starałem się być zawsze jak najdalej od grzechu. Widziałem jak jedni krzywdzili drugich ale sam nie brałem w tym udziału. Widziałem dzieci umierające z głodu i sprzedawane a najsłabsze z nich traktowano jak śmieci. Byłem świadkiem, jak ludzie czynili sobie wzajemne świństwa i oskarżali się. Jedynie ja wolny byłem od pokus i nic nie czyniłem. Nigdy. - Naprawdę nigdy?, zapytał z niedowierzaniem diabeł - Czy to rzeczywiście prawda, że widziałeś to wszystko na swoje własne oczy?. - Jak najbardziej!. - I naprawdę nic nie zrobiłeś, powtórzył jeszcze raz diabeł. - Absolutnie nic!. Diabeł zaśmiał się ze zdziwienia: - Wejdź, mój przyjacielu. Ostatnie wolne miejsce należy do ciebie!. Pewien święty, przechodząc kiedyś przez miasto, spotkał dziewczynkę w podartym ubranku, który prosiła o jałmużnę. Zwrócił się wtedy do Boga: - Panie, dlaczego pozwalasz na coś takiego? Proszę Cię, zrób coś. Wieczorem w dzienniku telewizyjnym zobaczył mordujących się ludzi, oczy konających dzieci i ich biedne wycieńczone ciała. I znów zwrócił się do Boga: - Panie, zobacz ile biedy. Zrób coś!. Nocą, święty człowiek usłyszał głos Pana, który mówił: - Zrobiłem już coś: stworzyłem ciebie! Bruno Ferrero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszku ; cudowne... Kochani...,,,, to prawda ,prawdziwa czlowiek , człowiekowi wilkiem... Jurek,,, czy ty u nas w oazie byleś ? może coś przeoczyłam!?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochani.....
Milo tu u was.:) Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochani.....
zostawię Wam tez ten piękny wierszyk... "Wrzesień" Jeszcze lato nie odeszło, a już jesień bliska. Wrzesień milczkiem borowiki skrył we wrzosowiskach, na polany rude rydze stadkami wygonił i rumiane jabłka strąca raz po raz z jabłoni. Jeszcze słońce o południu tak potrafi przypiec, jakby to nie wrzesień rządził, lecz upalny lipiec. Ale już chłodniejsze noce niż bywały w lecie. Liściom - żółknąć czas, a ptakom - za morza odlecieć! Autora nie pamiętam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Dobranoc...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haluszka
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na kawusie... (__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)> (__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)>(__)> Starczy dla wszystkich A do tego bułeczki z masłem i dżemem jagodowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haluszka
Dzis mam cały dzień rozplanowany... Zakupy, sprzątanie sypialni Obiad , prasowanie , i wizyta u stomatologa ... Buuuu:-D nie chce mi się za nic brać , ale jutro za to słodkie leniuchowanie na ogrodzie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haluszka
I coś znanego, ale jakże pięknego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haluszka
Gałczyński Konstanty Ildefons Prośba o wyspy szczęśliwe Prośba o wyspy szczęśliwe A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu. Pokaż mi wody ogromne i wody ciche, rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych, dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul, myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sidorowicz Barbara Skąd jestem? Pytasz: - skąd jestem? Jestem z tego kraju, Gdzie wiatrów wiosennych chłodniejszy wiew, Gdzie wschody słońca srebrem haftowane I bardziej rzewny, wieśniaczy śpiew. Jestem z tych łąk, Z tych pól przestrzennych, Gdzie polną mogiłę znaczy szary głaz I partyzancką, starą kołysankę Wciąż jeszcze szemrze Rudnicki Las. Jestem z Ojczyzny Co dzieci swoje znaczy - tułaczy los, Nigdzie nie dając szczęścia przystani, I owijając nutą nostalgii - A to ich śmiertelny cios! Jestem z męczeńskiej, Podwileńskiej ziemi, Każdy ją targa jak własność swą, Bo korzeniami od wieków wrośnięci, Jakieś przybłędy wykorzenić chcą! Jestem z krainy Gdzie gleba To piasek, Kamień, Ojcowskie prochy, Modlitwa, I tonie łez. Zagrody wiejskie To strzęp łachmana - To nie rosyjska, Nie białoruska, Ani litewska - To polska, podwileńska Ofiarna wieś! I choć strzelają w nią pioruny czasu, Wrogie chmury strzępią i rwą, Stoi jak mocarz Ta twierdza nasza, Bo Ostrobramska czuwa nad nią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Ojojoj !!!! co się narobiło...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane dziewuszki ... Pozdrawiam Was Wszystkich serdecznie... Długu mnie tu nie było ,ale mała strata nikt tego nie zauważył...:) i tak jak kiedyś spotykamy się w porze prawie jesiennej... Patrzyłam niedlugo mija rok założenia oazy, czas leci nieubłaganie... Dobrze , ze chociaż my co rok młodsze szkoda , ze nie ciałem.. wakacje spędziliśmy nad morzem , pogoda była super a potem jeszcze tydzien spędziliśmy w Bieszczadach... było cudownie , nawet 2 kilogramy schudłam tak aktywna byłam podczas urlopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I czas toczy się jak dawniej, praca dom , dzieci , obiad , pranie , prasowanie... chociaż dzielimy się ta praca domowa na na 4-rech... Przykładowo: ja smażę kotlety , syn obiera ziemniaki , maż robi sałatę , a najmłodszy wyciera kurze ... Sama bym nie maila chwili wytchnienia a przecież każdy chce jeść... Ale wam marudzę,ale to nic dziwnego o rok jestem starsza.:-D hi hi hi hi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to mnie jest zal... A mnie jest szkoda lata Moja żona mnie dzisiaj skrzyczała, powiedziała, żem mazgaj, że głupi. Że ze wstydu się za mnie rumieni, kiedyż wreszcie zmądrzeję już raz. A na śmiesznym tle sprawa powstała: poprosiłem, poziomek niech kupi. - Zdziecinniałeś - powiada - w jesieni? - To już jesień? Jak leci ten czas! I westchnąłem: no patrz, już po lecie, po wakacjach, po słońcu, mój Boże! Już się zacznie szaruga na świecie, no, jasnych spodni już chyba nie włożę. Pewnie deszcze się zaczną i słota, na to ona, przepraszam, idiota! Uśmiechnąłem się, mów sobie zdrowo, ty wiesz swoje, a ja swoje wiem. Bo mnie jest szkoda lata i letnich złotych wspomnień, Niech mówią: głupi, o mnie, a mnie jest żal. Za oknem szaro, smutno, a jeszcze przed miesiącem Pogoda, zieleń, słońce, naprawdę żal. To tak jak gdyby ktoś najdroższy nagle odszedł I zabrał radość, uśmiech, a zostawił łzy. Bo mnie jest szkoda lata i ludzi żal, i nieba, Po którym płyną smutne jesienne mgły. Człowiek pensję ma bardziej niż marną: tysiąc złotych miesięcznie - niewiele. Ale w lecie, tych tysiąc, to suma! Można za nią jak król jakiś żyć. Słońce grzeje, opala za darmo, Wisłę gratis masz w każdą niedzielę, Ptaki dają bezpłatne koncerty, nawet nie chce się jeść ani pić. Jesień, owszem, jest piękna, bogata, bardzo urozmaicona i pełna kolorów. Ale gdzie, gdzie jesieni do lata, do lipcowych, sierpniowych wieczorów! Już niedługo i zima przyleci, pełna śniegu, zawiei, zamieci. A mnie w głowie poziomki i głupstwa, jakiś koncert i Wisła, i las. A mnie jest szkoda lata i letnich złotych wspomnień, Niech mówią: głupi, o mnie, a mnie jest żal. Za oknem szaro, smutno, a jeszcze przed miesiącem Pogoda, zieleń, słońce, naprawdę żal. To tak jak gdyby ktoś najdroższy nagle odszedł I zabrał radość, uśmiech, a zostawił łzy. Bo mnie jest szkoda lata i ludzi żal, i nieba, Po którym płyną smutne jesienne mgły. ************************************** piosenka z kabaretu "Małe Qui Pro Quo" śpiewa: Andrzej Bogucki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--------(¯`°v°´¯) ----------(_.^._)¬¬-- --------------)-------- (¯`°v°´¯)--((----------)(¯`°v°´¯) --(_.^._)---))--------((--(_.^._) ------((------((------))-)) --------))-----))----(( ---------((---((---)) -----------().\"\".() ------------( \'o\', ) -----------()(\"♥\")() -----------(\"\')\'v\'(\"\')¬¬ POZDRAWIAM👄 __(((_»*-:¦:-*«_))) (((((»*¯*«♥♥»*¯*«))¬)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro.:) 4 września - Wrzeszczy wrzesień, że już jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Pozdrawiam wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo ...
( `v´ ) `·.¸.·´ ¸.·´ ¸.·´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸'POZDROWIONKA :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Życzę Wam spokojnej nocki..:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Dzis jestem zapracowana.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×