Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Toast nasz współczesny To jest toast za nasze zdrowie Za ajenta sklep za rogiem Za spokój zmęczonych powiek Którego nam dzisiaj brak To jest toast za wielka rzekę W którą wchodzisz by być człowiekiem Za kraje nasze dalekie Których nam dzisiaj brak To jest toast za nasze żony Za poetów i za uczonych Za raj dawno stracony Którego nam dzisiaj brak To jest toast za nasze dzieci I za księżyc który im świeci Kiedy w wieczornej zamieci Idą za nami pod wiatr Pod Budą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham swiat....
..._.;_'.-._ ...{`--..-.'_,} .{;..\,__...-'/} .{..'-`.._;..-'; ....`'--.._..-' ........,--\\..,-"-. ........`-..\(..'-...\ ...............\.;---,/ ..........,-""-;\ ......../....-'.)..\ ........\,---'`...\\ .....................\| MILEGO WIECZORKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham swiat....
Czy wierzysz w elfią magię? Pytasz mnie czy wiem, co to jest? Elfia magia to magia każdego serca, Nawet tego najmniejszego, mrówczego. Sprawia, że na świecie kwitną kwiaty, Uczy pisklęta latać, a ludzi patrzeć. Patrzeć na świat dobrymi oczyma A najważniejsze, że elfia magia, Choćby miała tysiąc lat, nie zginie- Będzie żyła tak długo jak długo słońce, Z nad tęczy i potoku, budzić Cię będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham swiat....
To dobry topik nikt nikogo nie wyzywa ani poniża... Pa pa pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Witajcie kochani... Byłam u dzieci ostatnio tam więcej przebywam niż domu... zaraz do was wpadnę tylko wodę w łazience zakręcę... Trzy drzewka Pewnego razu, na wzgórzu, rosły sobie trzy drzewa. Rozmawiały one o swoich marzeniach i nadziejach, kiedy pierwsze z nich powiedziało: "Mam nadzieję, że pewnego dnia będę skrzynią, w której trzymane będą klejnoty. Będę wypełniona złotem, srebrem i cennymi klejnotami. Bedę mogłą być ozdobiona rozmaitymi rzeźbami i każdy będzie mógł zobaczyć moje piękno." Wtedy drugie drzewo powiedziało: "Może pewnego dnia stanę się potężnym statkiem. Uniosę na swym pokładzie króla i królową i popłyniemy poprzez szerokie wody aż na krańce świata. I każdy będzie czuł się bezpiecznie, z powodu solidności kadłuba, który ze mnie będzie zbudowany." W końcu trzecie drzewo powiedziało: "Chcę rosnąć, aby być najwyższe i najbardziej proste w całym lesie. Ludzie zobaczą mnie na szczycie wzgórza i będa spoglądać na moje gałęzie, i myśleć o niebie i o Bogu i o tym, jak blisko Niego jestem. Ja będę największym drzewem wszechczasów i ludzie zawsze bedą o mnie pamiętać." Po kilku latach modlitwy o to, aby ich marzenia się spełniły, grupa drwali natknęła się na nie. Kiedy jeden drwal zbliżył się do pierwszego drzewa rzekł: "To tutaj, wygląda na mocne, silne drzewo, wydaje mi się, że będę mogł sprzedać je stolarzowi" i zaczął je ścinać. Drzewo było szczęśliwe, ponieważ wiedziało, że stolarz zrobi z niego piękną skrzynię. Przy drugim, drwal powiedział: "To drzewo również wygląda na mocne, powinienem je sprzedać do stoczni" i drugie drzewo również było szczęśliwe, bo wiedziało, że jest to dla niego możliwość stania się potężnym statkiem. Kiedy drwal podszedł do trzeciego drzewa, drzewo było przerażone, gdyż wiedziało, że jeżeli zostanie ścięte, jego marzenia się nie spełnią. Jeden z drwali postanowił sobie je zabrać. Wkrótce po przybyciu do stolarza, z pierwszego drzewa zostały zrobione karmniki, koryta i żłoby dla zwierząt. Zostało więc postawione w stodole i wypełnione sianem. To wcale nie było to, o co drzewo się modliło. Drugie drzewo zostało cięte i zrobiono z niego małą łódkę rybacką. Skończyły się jego sny o staniu się potężnym statkiem i braniu na swoj pokład koronowanych głów. Trzecie z nich zostało pocięte na wielkie belki i pozostawione w ciemności. Lata mijały, i drzewa zapomniały już o swoich marzeniach. Pewnego dnia mężczyzna i kobieta weszli do szopki. Kobieta urodziła i położyła niemowlę na sianie, wypełniającym żłobek zrobiony z pierwszego drzewa. Drzewo mogło odczuć powagę tego wydarzenia i wiedziało, że nosi największy skarb wszechczasów. Minęło nieco lat. Grupa ludzi wybrała się na połów w łódce zrobionej z drugiego drzewa. Jeden z nich był bardzo zmęczony i ułożył się do snu. Kiedy wypłynęli na szerokie wody, zerwała się burza i drzewo pomyślało, że nie będzie wystarczająco silne, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Mężczyźni obudzili śpiącego, a on wstał i powiedział "Pokój!", a wtedy burza ustała. Wtedy już drzewo wiedziało, że ma na swoim pokładzie Króla królów. W końcu przyszedł ktoś i zabrał trzecie drzewo. Było niesione ulicami, tłum zaś kpił z człowieka, który je niósł. Kiedy się zatrzymali, człowiek ten został przybity gwoździami do drzewa i podniesiony, aby umierać na szczycie wzgórza. Kiedy nadeszła niedziela, drzewo zrozumiało, że było wystarcząjaco silne, aby stać na szczycie wzgórza i być tak blisko Boga jak tylko możliwe, ponieważ to na nim został ukrzyżowany Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Jestem:) popłukałam bluzeczki , które w rekach wyprałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Kochani jak jestem u dzieci to przeważnie do komputera nie wchodzę, już raz dzieciom wirusa złapałam , przy ściąganiu dawnych piosenek...:-D Po zatem mam towarzystwo poznałam kobietkę w moim wieku to sąsiadka moich dzieci i bardzo fajna kumpela... razem chodzimy do ogrodu pijemy tam kawę i opowiadamy swoje życie... Bardzo chciałam poznać taka bratnia dusze.. Szkoda tylko, ze tak daleko mieszka... Rozważaliśmy z dzieciakami taka decyzje by się blizej nich przeprowadzić...Ale tu mąż leży na cmentarzu i cala moja mlodosc.... Musze dobrze wszystko przemyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
widzę , ze rozważacie likwidacje Oazy... Szkoda bo tu tyle serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Milego wieczoru i wspanialej słonecznej pogody życzę wszystkim bez wyjątku... całuje was wszystkie i życzę kolorowych snów....👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro.:) 3 września - Jeśli wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Pozdrawiam 60 siatkę i wszystkich oazowców....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
spita to spjjta spijta... ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Jak koty śpią to myszy grasują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Spita to spijta spijta... Dobranocka już była💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Piwo się leje strumieniem.... Tylko koty już śpią.... A myszy pija.... ha ha ha ! YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYy YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY... PIWKO NAPRZECIWKO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Juz powinna GRAZKA być ... to morowa babka... GRAZYNKA morowa dziewczynka aż leci mi ślinka całować ją ... ha ha ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×