Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mama muminek

3 PYTANIA WYłąCZNIE DLA MAM

Polecane posty

1)w których tygodniach ciąży urodziłyście? 2)ile ważyły wasze dzieci 3)Jak wspominacie poród - ile trwał, czy był bardzo bolesny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) pierwsze dziecko w 37t.c drugie w 40t.c 2) pierwsze 4kg drugie 4.570kg 3) pierwsze c.c -zle wspominam drugie porod naturalny kleszczowy trwal 35godzin od pierwszego skurczu,bolalo ale szybko zapomnialam o bolu.Porod wspominam milo,bo bardzo mila byla atmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ... :) No więc : 1. urodziłam w 41 t.c. 2. moja córcia ważyła 3,29 kg 3. poród wspominam bardzo dobrze :) W sumie rodziłam 6,5 godz. Owszem bolało ale ból ten był całkiem do wytrzymania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) 39 tc 2) 3520g 3) poród trwał 12 h, mała była okręcona pępowiną i nie mogłam jej urodzic długo :( Ale ogółem nie było źle. Do przeżycia. A nagroda cudowna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌻 1.w 37tyg.ciązy 2. 3300 3.bolało:(rodziłam 2 godziny ale to prawda ujrzeć swoja dzidzie to najlepsza nagroda:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. 37 tydzien 2. 3100 , jak wychodzilismy ze szpitala 2900 3. w sumie na porodowce spedzilam 23 godziny :-o , bol okropny, zwlaszcza po oksytocynie i masazach, bez tych \"dodatkow\" bylo calkiem znosnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też jeśli mogę się wtrącić na tym topiku -chciałam o coś zapytać - czy jeżeli moja dzidzia w 37 tc waży 3100 toczy jeszcze przybierze na wadze i ile mniej więcej? I czy wcześniejsze rozwarcie na palec i skrócenie szyjki mogą sprawić, że będę miała łatwiejszy poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córcia 1) 42 tydzień 2) 3580g 3) 20h-koszmar, zakończone cc (jaka to była ulga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka 1. 41 tc. 2. 3320g 3. Poród 6 godzin, tak bolesny, że kompletnie nie współpracowałam, ale dał się przeżyć rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) 39 tc 2) 2760 g 3) poród przez cc (planowe), ale długi czas spędzony na porodówce pod oksytocyną (8 godzin) wspominam dobrze tylko tyle że strasznie się ten czas ciągnął i pojawiające się coraz mocniejsze skurcze mnie wykończyły. Widok mojego synka mi wszystko wynagrodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu1987, dzidzia moze przybrać, ale już bardzo nieznacznie, a nawet wcale. Jesli chodzi o skrócenie wszyjki i rozwarcie na palec, to też tak miałam i liczylam, że szybko urodzę. Niestety, poród miałam wywolywany, 20h i brak postępu porodu. Zakonczone cc, jak wyżej pisałam. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia pewnie ze przytyje jeszcze!!!! ja mialam rozwarcie o wiele wieksze niz Twoje a to wcale mi nie pomoglo przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Jaś - 38 tc.; Lena - 38 tc. 2) Jaś - 50cm, 3100; Lena - 50 cm, 3000 3) Jaś - cc; Lena - cc za pierwszym razem nie wiedziałam co mnie czeka, bolało po cc; za drugim razem schiza bo wiedziałam co i jak, bolało więcej do dziś się goi (uczulenie na szwy rozpuszczalne...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu, z jakiego powodu miałaś cc, jeśli to nie tajemnica? Ja bardzo się boje, ze mi teraz każą naturalnie rodzić, a po przeżyciach z pierwszego porodu, szczerze nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety zdrowptnych moich, mam ciężką wadę kręgosłupa na drugą cc szłam już z rowarciem i bólami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) 42 tydzień 2) 3700 g; 57 cm 3) 23 godziny; bóle z krzyża przy małym rozwarciu; 2 razy oksytocyna; masaż szyjnki :O Ale dziś, patrzę na moje maleństwo i jestem najszczęśliwszą mamą na świecie ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) 41 tydzień 2) 3800g, 55cm 3) 4,5 godz. (wywoływany oksytocyną) oprócz okropnego bólu poród wspominam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
1. 38 tydzień 2. 3500 g 3. 6 godz. - do wytrzymania mimo bóli krzyżowych. Najcudowniejszy dzień w moim życiu ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. 37 tc 2. 3240 i 55 cm 3. Przez 18h-co 3-4 min skurcze (100%),maksymalne rozwarcie to 3 cm(po serii zastrzyków na rozwarcie),potem szyjka się zamkneła i brak postępu porodu,zakończone cc(jestem po 2 operacjach więc cc przy tym to pestka),a najśmieszniejsze w tym to,że miałam ciążę zagrożoną od 27 tc przedwczesnym porodem,założony szew i średnio codziennie miałam około 30 skurczy na dobe:)wszyscy w koło powiedzieli,że jak tylko zdejmą szew to urodze,to fakt zdjeli mi w poniedziałek,o 18 wziełam ostatni fenoterol a o 3 w nocy jechałam na porodówkę,no i wcale tak szybko nie poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 tydzień 2300 + 2000 cc - nagła interwencja - od wbicia znieczulenie do pojawienia się dzieci minęły 4 minuty - nie za fajne uczucie gdy ci kroją brzuch a ty nadal masz czucie w nogach... ale co tam;) dzięki temu mam 2 córy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kacperkaaaaaaaaaaaaaa
1.Synka urodziłam w 39 tygodniu(planowo) 2.Waga to 3100 kg 3.Poród odbył się rpzez cc(synek ułorzony pośladkowo) Bardzo dobrze nastawiłam się na ból więc przynajmniej umiałam z tym żyć :) w 4 dobie dopiero zaczeły działać na mnie kroplówki przeciwbólowe a do tamtej pory wiłam się miejscami z bólu.Najgorzej wspominam ból kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. 37 tc 2. 3240 i 55 cm 3. Przez 18h-co 3-4 min skurcze (100%),maksymalne rozwarcie to 3 cm(po serii zastrzyków na rozwarcie),potem szyjka się zamkneła i brak postępu porodu,zakończone cc(jestem po 2 operacjach więc cc przy tym to pestka),a najśmieszniejsze w tym to,że miałam ciążę zagrożoną od 27 tc przedwczesnym porodem,założony szew i średnio codziennie miałam około 30 skurczy na dobe:)wszyscy w koło powiedzieli,że jak tylko zdejmą szew to urodze,to fakt zdjeli mi w poniedziałek,o 18 wziełam ostatni fenoterol a o 3 w nocy jechałam na porodówkę,no i wcale tak szybko nie poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 tydzień 2300 + 2000 cc - nagła interwencja - od wbicia znieczulenie do pojawienia się dzieci minęły 4 minuty - nie za fajne uczucie gdy ci kroją brzuch a ty nadal masz czucie w nogach... ale co tam;) dzięki temu mam 2 córy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 tydzień 2300 + 2000 cc - nagła interwencja - od wbicia znieczulenie do pojawienia się dzieci minęły 4 minuty - nie za fajne uczucie gdy ci kroją brzuch a ty nadal masz czucie w nogach... ale co tam;) dzięki temu mam 2 córy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. 37 tc 2. 3240 i 55 cm 3. Przez 18h-co 3-4 min skurcze (100%),maksymalne rozwarcie to 3 cm(po serii zastrzyków na rozwarcie),potem szyjka się zamkneła i brak postępu porodu,zakończone cc(jestem po 2 operacjach więc cc przy tym to pestka),a najśmieszniejsze w tym to,że miałam ciążę zagrożoną od 27 tc przedwczesnym porodem,założony szew i średnio codziennie miałam około 30 skurczy na dobe:)wszyscy w koło powiedzieli,że jak tylko zdejmą szew to urodze,to fakt zdjeli mi w poniedziałek,o 18 wziełam ostatni fenoterol a o 3 w nocy jechałam na porodówkę,no i wcale tak szybko nie poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1- 39 tydzien ciąży 2- 3,640 kg 3- cesarka- nawet nie odczulam tego ze urodzilam. Lezalam i tylko slyszalam glosy i czulam ucisk na klatke piersiowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1- 39 tydzien ciąży 2- 3,640 kg 3- cesarka- nawet nie odczulam tego ze urodzilam. Lezalam i tylko slyszalam glosy i czulam ucisk na klatke piersiowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×