Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Dziewczynki napiszcie mi czy kupowałyscie wit.K w kropelkach czy w kapsułkach? mój Mały ma przepisane 1x2kropelki z tym,ze ja dostałam w aptece własnie w kapsułkach ,bo w kropelkach już nie produkują i dlatego poszlam do przychodni zapytac sie czy podawać w związku z tym własnie tą kapsułkę ,zresztą taka dawką jest zalecana na opakowaniu ,bo niby jak mam odmierzyć te 2 kropelki?i tak mi kazano robić .Jaką dawkę przyjmują Wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU-mnie w szpitalu mówili,że dzieci moga nawet do 5 dni nie robic kupki i to jest normalne ,jak nie zauważymy innych objawów u dziecka typu niepokój ,płacz i norma jest też,ze robią nawet do 12 na dobę kupek.Mój Mikołajek zazwyczaj przy każdym karmieniu robi małe co nieco;)Hhehe też juz miałam nie jeden ''wypadek'' przy przewijaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu co ta babeczka w aptece mówi że się nie produkuje jak ja mam dla Olka właśnie krople VitaK - są to kropelki dla niemowląt. Daje Olusiowi 5ml 2 razy dziennie tylke ile pani doktor kazała. Oluś cały tata a po mamusi ma tylko nosek:) Piniu z tymi kupkami to Oluś ma tak jak Mikołajek prawie przy każdym jedzonku. mieliśmy i kilka niespodzianke przy przewijaniu, na rączkach na spodniach na łóżku i kocu :) ale to są miłę niespodzianki i ile śmiechu przy nich jest. Mini dobrze że powiedziałaś z tymi siatkami bo ja dziś jade do Auchanu na zakupy bo lodówka pusta :) Kupiłam sobie fajną siatkę ekologiczną zieloną:) jak ty to robiszw ciąży ostatnie dni a ona jeszcze chudnie :) Asiu co u Ciebie. Kiwi Olusiowi tez od czasu do czasu ulewa się, pamiętaj zeby po każdym posiłku Lence sie odbiło a przy karmieniui podnoś troszecze główkędo góry. Kropelki o których pisałam pomagają kolki nie trwają już 2 godziny ale dosłownie chwilkę około 5 min. Topole zaczeły kwitnąć i ja już cała obsmarkana - alergia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! Wczoraj naskrobalam dlugasnego posta i wielo a potem mala zaczela plakac i nie moglam Wam napisac:( ANIU---czekam caly czas na zdjecia Co do kupek wiem wiem dziecko karmione piersia moze do 4 lub 5 dni nie robic ale iwecie jak jest ja sie martwie. Wczoraj byla polozna powiedzialam jej o tym i powiedziala ze to jest tak ze mala musi poprostu przyswajac caly pokarm i nie ma czym robic... Co do ulewania KIWI pytalam poloznej bo mojej natalce tez sie ulewa i powiedzial ze polki mala przybiera na wadze nie ma sie czym martwic a moje przybiera, pozatym kazala ukladac wyzej w lozeczku pod kontem 30 stopni no i nosic do odbicia oraz przed kazdym jedzonkiem ukladac chwilke na brzuszku... Zdjecia super:)Lenka sliczniutenka!!! KIWI na zdjeciu jestes w pasie?? czy bez?? EMILKA---Aleks cudny:) mala pyza taka ale slodziutenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, wczoraj byłam strasznei padnięta/ Ległam o 23. ANIU, też mi sie wydaje, ze Lena do mnei podobna, w ogóle do rodziny z mojej strony, ale zobaczymy jak podrośnie, czy sie jej nie zmieni. Co do wit. K to nie mam pojęcia. Pytałam o tą witaminę położną i ona powiedziała, że w naszym województwie nie praktykuje sie jej podawania i że to zależy ode mnie, czy chcę ją podawać czy nie. Od piatku za to zaczynam startowac z wit. D. Właśnie, ile dajecie wit. D? Raz dziennie po 2 krople? PINIU, na zdjęciu jestem bez pasa. Zostało mi 5 kg na plusie. W ciągu tygodnia po powrocie ze szpitala zjechałam 3 kg z wagi, 7 cm w talii, 3 cm w biodrach. To chyba od karmienia piersią. A moze i pas się przyczynił. A Ty PINIU noisz pas, czy tak ładnie Ci sie wchłonęło bez wspomagania? EMILKO< ANIU, czy Wy też macie nakis z brzucha nad blizną? Takie siodełko? Mam nadzieję, ze to się wchłonie. Czy jeszcze krwawicie? Bo u mnie jutro mija 2 tyg. od porodu i prawie już nie krwawię, mogę wkladki same używać. MINIU, to jak Ty masz sie męczyć z wąską miednicą, to pewnie, żeby Ci od razu cc zrobili. Już na dniach termin masz, kurczę. A ja dzis zaliczyłam z Leną juz jedno porzadne ulanie. Wszystkie ubrania do prania. Pralka chodzi codziennie. Dobrze, że ładna pogda, to a balkonie szybko wysycha. Lecę sie myć. Dzis z teściowa się znoszę z wózkiem. Oj, jak niedobrze być od kogoś zależnym:( Jak wy sobie dajecie radę ze spacerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam Wam zdjęcie Lenki:) ANIU, ja też noszę pas kilka godzin dziennie. Na opakowaniu jest napisane, zeby nie przesadzać z noszeniem, bo sie osłabiają mięśnie brzucha. Więc 4 -5 godz. wystarczy moim zdaniem,. Pisz, jak efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy jak gdzieś wychodzicie, to odciagacie mleko czy maluch jest karmiony melkiem modyfikowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi ja nigdzie nie wychodze bez malej i dlatego ani nie odciagam ani nie mam mleka modyfikowanego... malo tego ja nawet nie mam rzadnej butelki i smoczka nawet takiego uspokajacza i o dziwo nie jest mi to potrzebne... ja sobie jakos z wozkiem radze... mam olbrzymie pompowane kola prawie jak u terenowki i poprostu zjerzdzam po schodach nim a pozniej wjerzdzam... a jesli chodzi o kolki to moja mala nie ma pomimo ze wszystko jem (tzn. jeszcze nie ryzykowalam z kapusta grochem i fasola ale tak poza tym to jem wszystko oprocz nabialu i kolek nie ma)... wogole los sie ze mna jakos laskawie obszedl dajac mi takie dziecko jak lilunia... ona sie dzis dopiero obudzila o 6 rano na karmienie a wieczorem ja karmilam o 23.00 aniu jesli chodzi o wit. k to ja mam w kroplach normalnie i nazywa sie to vitaK tak jak juz emilka napisala... ja daje 1 raz dziennie po 0,5ml... emilko ty chyba tez dajesz 0,5ml a nie 5ml co??? a kiwi jesli chodzi p wit. d to chyba o tej porze roku nie ma co przesadzac i wystarczy 1 kropla dziennie... zreszta na opakowaniu nawet jest napisane ze 2 krople to powinny brac dzieci w trudnych warunkach zyciowych np. niedozywione i malo wychodzace na dwor... a twoja lenka chyba ma dobre warunki co??? wiec 1 kropla wystarczy tym bardziej ze ty czasem dokarmiasz mala mlekiem modyfikowanym a w nim tez jest wi. d... miniu no fakt po co sie meczyc skoro i tak w finale mieliby cie kroic.... ale wiesz co mam kolezanke co w domu rodzila i tez jej maly nie chcial sie wstawic i wkoncu po 16 godzinach pojechali do szpitala i miala cc tyle ze jej syn wazyl 4500g (wogole to prawie razem zesmy rodzily) ale powiedzieli w szpitalu ze to ze nie chcial sie wstawic to nie jest wina miednicy tylko po prostu nie mogl i tyle i ze to sie czasem zdaza i nie swiadczy o tym ze nastepnego nie urodzi normalnie... wiesz u mnie mala tez jak szlam rodzic to tylko balansowala nad wchodem i wcale nie byla przyparta... przyparla sie dopiero jak dostalam skurczow... wiec wiesz wszystko jest mozliwe... poza tym do 29 to jeszcze kawal czasu i moze do tego czasu sama zaczniesz rodzic i maly sie ladnie wstawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu to prawda ja dzis doczyatalam jeszcze ze czasami nie musi sie wstawic wczesniej a i tak porod przebiega wzorowo - wiec póki co sie jeszcze na cesarke nie wybieram :) mały ma jeszcze czas tylko ja niepotrzebnie panikuje - tak naprawde ma czas jeszcze do 5 czerwca wiec luz (bo mialam dlugie cykle) Ale wiecie jak to jest wolalabym zeby wszystko przebiegalo tak jak w ksiażce pisze :D Kiwi moja siostra tez nie odciąga - nie ma takiej potrzeby tzn nie wychodzi nigdzie na dłuzej - a maly caly dzien przy cycku spedza Asiu Ty to masz dobrze z tą Lilką Aniu a jak podajesz te witaminki jak nie sa w kropelkach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A MINIa nie ma terminu na 19 maja? Bo jakos mi sie tak wydawało. ASIU, to rzeczywiście podziwiam, że dajesz sobie sama radę. Marcin chodzi do przedszkola? Bo ja sama wózka nie zniosę. Olka na spacerze ucieka czasem i sama z dwójka nie wyjdę. Już sie nie mogę doczekać, kiedy do przedszkola pójdzie, bo doslownie energi ją roznosi, nudzi sie w domu. Wyniki rekrutacji po 15 maja. ASIU, czy krostki na rękach tylko mogą być objawem alergii pokarmowej? Zapomniałam lekarza zapytać wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mąż karmi modyfikowanym, jak gdzieś wyjdę. Ale Lenka dużo go nie wypija, może 30ml, góra. ASI Lilka rzeczywiście, złote dziecko do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi wlasnie mialam ci napisac i zapomnialam... jak lenka ma delikatna skore to przemywaj sama woda... bron boze rumiankiem bo uczula jak cholera... ja odkad przemywam sama woda i niczym nie natluszczam to mala ma tylko pojedyncze krostki... te krostki u lenki to moze byc alergia ale napewno nie na mleko bo na mleko to sie robi atopowe zapalenie skory (czyli taka szorstka sucha skora glownie na policzkach)... ale skoro krostki sa tylko na rekach to znaczy ze nawet jesli to alergia to niezbyt silna bo gdyby byla silna to by ja od razu na buzi wysypalo... noworodki tak maja ze glownie zsypaniem na buzi reaguja... a moze do buzi urzywasz jakis innych kosmetykow niz do reszty ciala??? bo jak tak to moze ma uczulenie na ten kosmetymk co do reszty ciala stosujesz??? wiesz jak sprawdzic??? nalej na nadgarstek troche i poczekaj pol godziny... jak sie zaczerwieni to znaczy ze mala ma na to alergie a jak nie to wpozadku... emilko ja tez placze przez te cholerne pylki od jakis 4 dni... leje mi sie z oczu i z nosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiwi moj marcin nie chodzi do przedszkola ale wiesz on jest duzo wiekszy od twojej olgi wiec tez juz roztropniejszy i np. wiem ze na ulice nie wybiegnie czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam serdecznie ta stronke
wystarczy zbierac pkt i wymieniac je na nagrody-aparaty foto,ipody, bony, ksiazki itd to dziala, ja wlasnie doladowalam sobie konto w tel za darmo z uzbieranych na tej stronie punktow http://www.prizpass.pl/index.php?ref=nodi4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, no włqsnie, tak myślałam, że rumianek uczula. ąpię małą w Oilatum, a smaruję maścia z wit. A, taką bardzo tłustą. Zawsze drrmatolog nam gadał, żeby nawilżać, nawilżać i nawiżać. Mi i Oldze ta maść zawsze pomagała. Zobazymy jak z Lenką bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się qwydaje, że to od ubrania podrażnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja z terminami juz sie pogubiłam :O bo wg ostatniej miesiaczki mam na 19 maja - jednak ze wzgledu na dlugie cykle wypadalo by na 26 - jednak podobno przy nieregularnych miesiaczkach trzeba brac USG pomiedzy 12-14 tyg a ten wychodzil mi na 15 :O a 29 maja to 10 dni po 19 - bo tak mowila ginka ze czekaja Ale w razie czego bede ja przekonywac ze moze ze wzgledu na moje dlugie cykle warto poczekac ... Juz sama nie wiem co myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu ja bym nie czekala... mysle ze lepiej wczesniej niz za pozno tym bardziej ze ciaza i tak bedzie donoszona a jak za pozno cie wezma to moze byc gorzej niz jakby mieli cie wziac wczesniej... kiwi wiem jaka masc taka robiona w aptece na recepte cho;esterolowa z wit a... tez mam taka ale moja mala po niej wysypuje strasznie wiec ja odstawilam... sprobuj ze 2 dni przemywac tylko sama woda... dziecku sie nic nie stanie i skora tez sie nie wysuszy jakos szczegolnie a moze pomoc... a w jakim proszku pierzesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi nalej jej jeszcze troche oilatum na reke i poczekaj i zobacz bo oilatum tez moze uczulac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu tylko wiesz moze jak bym poczekała to samo sie urodzi :) Zobaczymy moze nie bedzie mi dane tak dlugo czekac :D i Borysek sie w koncu wykluje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! Ja dzsiaj caly dzien na dworzu. najpierw bylam z kolezanka na spacerze w miescie i zakupilam sobie pasek zolty i bluzeczke a co:D a potem na dzialce bylam. Mala uwielbia byc na dworze jest wtedy spokojna i spi caly czas a w domu to marudzi a na dworzu anioleczek. polozna sie smiala ze w takim razie cale dnie z nia chodzic:) hihi kiwi---ja tez nie odciagam mleka wszedzie biore Natalke ze soba a jak mam gdzies wyjsc to przed wyjsciem karmie, ale ze jestem sama w domu to chodze wszedzie z malenstwem. Ale dumny tatus na zdjeciu:) asiu---z karmieniem jest narazie oki nie dokarmiam i mala sie najada:D ale butelke to mam w domku bo dake jej herbatke lub wode, no i smoczek tez mam dla mnie to zbawienie bo jak w domu mala plaze to dam smoka i jest oki. Ale jak twoja Lilka jest taka spokojniutka to pewnie nie ma co do smoka przyzwyczajac. miniu---kurcze kiedy ty wreszcie urodzisz czekam i czekam:) aha dziewczynki mam pytanie na kiedy planujecie chrzciny?? bo ja na wrzesien a Wy?? Moja mala juz wykapana i nakarmiona ja tez zdazylam sie umyc i zjadal kolacje coraz to bardziej dochodze do wprawy:) niedlugo bede super mama a itak uwazam ze wspaniale sobie radze bo sama jestem nikt raczej nie pomaga, mama przychodzi ale akurat prawie zawsze Mala spi taki los:D i kape tez sama wiec same powiedzcie z takim maly dzieciek sama 24h czy nie zasluguje na miano super mamy?? oki lece bo jak zwykle noc przed nami wiec pobudka ok 1.30 a potem 6.00 to buziaczki kochane moje papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow padam na ryjek. wiecie, doszlam do wniosku, ze przy jednym dziecku to jest luzik. z lenka nie mam duzo roboty. czadu daje mi za to olka. i pomyslec, ze kiedys tak przezywalam. ale w sumie to pierwsze dzicko bylo. z drugim jest lzej. asiu, to oilatum moze uczulac? boje sie robic testy, i tak rece ma skroszczone. jak nie bedzie znikac to pojdzieny do dermatologa. a masc mam nie choresterolowa, ale taka zwykla w tubce z wit. a za 2 zl. piniu, to ja cie podziwiam. wychodzi na to, ze ja tylko niezdara jeztem, bo wozka sama nie zniose. lece, lenka mi na ramieniu zasnela. dzis ulala az 3 razy. cale ciuchy do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, wlaśnie mąż sklecił leżaczek. Śliczny jest. Ciekawe, czy Lenka będzie chciała w nim leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Jaka jestem zmęczona, pierwszy raz Ojo nam dał tak do wiwatu w nocy. Dawałam cycka nie chciął i tylko ciągle płakał, nie pamiętam nawet o której zasnoł bo ja padłam zaraz po nim, mąż ze mną na zmianę rączki przytulanie śpiewanie nic nie pomagało, biedny Marcin do prqacy poszedł a wyglądał masakrycznie. Piniu Olek tez na dworzu aniołeczek, a w domu ostatnio coś mały diabełek. Planujemy chrzciny na wakacje, cos okolice lipca Kiwi ja karmie przed samym wyjściem ale na dwór biore ze sobą herbatkę w butelce tak w razie co jak bym nie miała gdzie na dworzu nakarmić małego. zazwyczaj siadam na ławeczce na słoneczku wyjmuję cyca przykrywam się kocem i karmię. mąż taki dumny z córci. Ty nie jesteś nie zdarna nie matw się ja mam wózek w wózkarni i codziennie zastanawiam się cyz jeszcze stoi jak schodzę na spacer. Asiu udała ci się Lilka taki aniołeczek:) Asiu ja też piore w jalpie do kolorów ale polecają mi płyn do prania lovela spróbuje jak mi się jelp skończy. Aniu oczywiście daje tyle co Kiwi witaminy K 2 razy dziennie po 0,5ml. Miniu ile można czekać, jedź już na porodówkę:) U nas od trzech dni koszą trawę pod blokami od 7 rano!!!!! ja od 5 na nogach już posprzątałam kuchnię, pokój duży łazienkę - zostawiam mężowi tylko mycie podłóg bo mi się uż niechce. 6 czerwca ide na wesele, moja mama zajmie sie wnukiem a ja bede jeździć od hotelu do domu na karmienie. kupiłam sobie w hm spódniczkę czarną i bluzkę, w spódniczce pójde na wesele ale zastanawiam sięco na górę ubrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na dzis mam termin z USG :D a tu ni hu hu - Chyba ze mi nagle tak jak Emilce wody odejdą :D - Robie pranie wiec kto wie :D:D:D Pinia pewnie ze jestes super mamusia - zreszta jak kazda z was :D Czytam sobie tak wasze wpisy i skrycie podziwiam ( no juz teraz nie skrycie ) Kiwi a Ty z wózkiem nie przesadzaj!!!!! Po pierwsze primo - jestes po CC nie mozesz dzwigac Sekundo - masz dwa szkraby wiec i tak cud ze jeszcze nie zwariowałas :D Emilka to chyba kolki co?? jak tak płakał- ??Straszne swinstwo te kolki Pozdrawiam serdecznie - milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi jesli to faktycznie od proszku to nie pozostaje ci nic innego niz pranie w platkach mydlanych... mi alergolog powiedzial ze jak kogos jelp uczula to kazdy proszek bedzie wiec zostaja tylko platki mydlane... alergolog mi mowila ze oilatum tez moze uczulac... wprawdzie rzadko sie to zdaza ale moze... a moja mala (tfu tfu zeby nie zapeszyc) ma juz skorke super... na buzce ma moze ze 2 krostki wiec jak na to co bylo to jest rewelacja... piniu faktycznie super sobie dajesz rade... aniu zauwazylam ze ty tez jakos nie specjalnie na mikolaja narzekasz... czyzby byl taki grzeczniutki jak moja lila... jesli tak to super... biedna emilko ale ci sie kolkowiec trafil... ja tam nie wiem co to kolki... nawet marcin to nam przez cale swoje zycie zafundowal tylko 2 nieprzespane noce (doskonale je pamietam to bylo okropne)... ale pociesz sie ze te kolki musza kiedys wkoncu minac i bedziesz miala swiety spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera jasna a mnie znow ssypalo.... chodze i sie drapie... mam nadzieje ze malej nie ssypie... mini juz niedlugo niedlugo zobaczysz jeszcze zatesknisz za czasami jak borys byl w brzuszku... choc ja na razie nie tesknie ale jak sie kiedys wydazy u mnie taka noc jak u emilki to pewnie zatesknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a od czego Cie tak zasypalo?? A co do Boryska to jestem przygotowana ale jakis taki spokój mnie ogarnoł . Ani sie nie martwie ani nie boje ani tym bardziej nie niecierpliwie Dzis sobie zaplanowalam maly wypad z męzem na ryneczek - posiedziec w ogródkach - pewnie to ostatni w tym sezonie Pozatym robie sobie dzis salon SPA ;) bo potem tez pewnie nie bedzie kiedy A Borysek i tak juz niedlugo bedie z nami czy tego bedzie chciał czy nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×