Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość marzacy o pieknej cerze
O.L.k.a to widze ze malo wiesz, po pierwsze ja bralem przez 15 miesiecy izotek , 1 opakowanie miesiecznie, i wbralem 140gram, i tradzik wrocil mi po 2 miesiacach i wszystkim wam tak wruci, zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tu wlasnie jest problem ze podpisala oswiadczenie na 2 lata i faktycznie jak byla u ginekologa to on jej powiedzial ze organizm po tym leku odnawia sie do 2 lat.I zeby nie było zadnych problemow to trzeba to przeczekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
marzący o piękenj cerze- nie możesz mówić, że wszystkim wróci, bo każdy inaczej reaguje na dany lek. nie powiedziałeś jak długo brałeś lek to dlatego taka moja poprzedni opinia. a jak długo walczyleś z trądzikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amanda, widzisz, teraz potwierdziłaś moje przypuszczenia odnośnie poronienia. Dla mnie kuracja izo to pieniadze wyrzucone w błoto. W trakcie brania tabletek bylo super, nawet nie usiałam się malować, bo miałam tak ładna cerę. Potem wszystko wróciło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to teraz sama juz nie wiem czy mam brac IZO czy tez nie brac :( :( :( jak on ma takie niby dobre dzialanie a po latach wyjdzie cos jeszcze albo tak jak w Twoim przypadku -to zależy.Ja tez juz pierwszej młodosci nie jestem i rodzina tez juz chce zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
jestem w szoku po tym co przeczytalam jak mnie nie bylo. chyba zeby tu odpisac musze oswoic sie z tym. NIE KAZDEGO WYLECZY TO FAKT, ALE CZY MY MUSIMY BYC KAZDYM? MAM NADZIEJE ZE NIE... ALE JAK BEDZIE? TEGO NIE WIEMY. wiec takie cos jak dolowanie kolegi, ze nam 'WRUCI' tradzik mnie nie obchodzi, moe akurat MI nie wroci;)? pozytywne myslenie wydaje mi sie jest wazniejsze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
amanda - ja bym brala. tak czy siak. czy rok po braniu izo robi ci roznice? rodzine zalozysz, a jak ja zalozysz to bedziesz tylko patrzec w lustro i myslec 'nadal mam ten szit na twarzy' ja tak nie chce myslec nigdy wiecej. ponad 80 dni izo. twarz? dzis jest rewelacja, od 2 dni rewelacja:) dwie duze cysty! a tak -nieskazitelnosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam izo,jestem już ponad rok po odstawieniu,i przetłuszczanie się cery wróciło,natomiast same krosty nie wróciły:) czasem coś wyskoczy,ale to naprawde czasem ja radzę Wam sprobowac,im wcześniej tym lepiej,a jak bedziecie odkładać,to się tylko dodatkowe blizny czy dzurki porobią-ja takie mam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzacy o pieknej cerze
powiem wam ze przetuszczanie cery wroci 90% osob, a tradzik tez z czasem wruci, ten lek jest przereklamowany, wole waz pozbawic zludzen , bo ja tez myslalem ze ten lek przywroci mnie do zycia, ale okazalo sie ze nie ma takiego super dzialania. ale powiem ze mimo to warto go brac, bo po tym leku skura sie zmienia, jest lepjej, mozna po zakonczeniu stosowac izotretoine zewnetrzna, czyli izotex. podobno groczoly lojowe stabilizuja sie do 25 roku zycia. poczekam do 25 lat, narazie mam 22 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
przetuszczanie moze wrocic ... ale najwazniejsze zeby tradzik nie wrocil ... w poniedzialek lekarz, zobaczymy czegoz ciekawego sie dowiem jak u Was Olu, Mirgraz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna...
Przestańcie siać pesymizm. Ja już jestem prawie dwa lata po odstawieniu aknenorminu (zamiennik izoteku jakby ktoś nie wiedział) i cerę mam ładną i normalną, a wcześniej miałam bardzo tłustą. Wybrałam dawkę minimalną, pilnowałam żeby zażywać tabletki z jedzeniem bo wtedy się lepiej wchłaniają - wit. A jest rozpuszczalna w tłuszczach. Jedyne czego żałuję, to że tak późno zaproponowano mi tą kurację, bo wcześniej leczyłam się rożnym badziewiem tak jak pewnie większość na tym forum. Było mi o tyle łatwiej, ze ciąży nie planowałam i nie planuje w najbliższym czasie więc ten problem u mnie odpadł zupełnie. Dwa lata mam spokój i jestem b. zadowolona. Gdyby - odpukać - coś się zmieniło (zwłaszcza, że na trądzik teraz cierpią nawet 30-kilku latki) to pewnie powtórzyłabym kurację. Mam jednak nadzieję, że zostanie tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
witajcie;) obecnie mam cyste na poliku ktora goi sie juz 2 tyg. jedna kolo ucha i na czole pare..usta..ciagle nasmarowane a i tak ciezko aa i jeszcze mi cos rosnie kolo ust..ale staram sie wierzyc ze bedzie lepiej jestem obecnie w 56 dniu kuracjii , najgorsze jest to co mowilam juz wczesniej ze cdziennie slecze tylko przy lusterku i wyczekuje nowoswci no ale jak sie walczy jakies 7lat z tradzikiem to co sie dziwic!!pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
ojej to nie jest zle :) TAKA JEDNA - bardzo dobrze, ze napisalas bo sieja pesymizmem a tutaj w tej kuracji stety trzeba byc optymista :) czego niestety ostatnio zabraklo. Cieszymy sie wraz z Toba ze nic nie wrocilo, bo to rewelacyjna wiadomosc, nawet dla nas, tych ktorzy wierza prawda Mirgraz?:) ja mam 86 dni za soba... uwiezycie? jak to zlecialo... najbardziej ciekawska jestem tego poniedzialku u lekarza. :)) buziaki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
u mnie nieustanna poprawa ;) są takie małe jeszcze ale powolutku zanikają :) i wiem, że bedzie dobrze :) duzo lepiej czyta się opinie optymistyczne, bo one sprawiają, że nie chce się przerywać kuracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.A.D.Z.I.A
o.l.k.a ja mam identyczna dawke tak jak Ty :) w dni parzyste biore dwie a w dni nieparzyste jedną ;p u mnie hmmm jakiś 34 dzień wysyp mam caly czas od początku kuracji praktycznie. nie taki masakryczny i koszmarny ale codziennie rano wstaję i widze nowe białe głowki ;/;/ jest gorzej niz przed zaczęciem kuracji ale myje wlosy 2 razy w tygodniu :d szok hahaha dawniej myłam codziennie :p skóra sie przesusza, usta pieka ale idzie wytrzymać :D tabletek anty nie biore mimo, że mam faceta i od czasu do czasu baraszkujemy ;p ale dla mnie gumka + globulki patentex + ewentualne dni nieplodne zupelnie wystarczaja i jakos narazie dzidziusia nie mam :D ogolnie jestem zadowolona i wiem, że bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
nawet nie wiecie jak sie ciesze ze was mam dziewczyny;) dziekuje bardzo ,to forum bardzo mi pomaga...dzis kolejne nowosci mega bolace....jedna GIGA z mojej winy bo...sobie nagrzebalam bo naprawde nie umiem sie powstrzymac zeby nidotykac...teraz bede pokutowac..a taka prawda ze te moje gule jak wyjda to serio goja sie jakies 2 tygodnie wiec w sumie jeszcze nie bylo tak zebym nie miala jakis przynajmniej 3-4 olbrzymow nie mowie w ogole o tych takich "drobiazgach na polikach i czole i brodzie,co wygladaja jak "kaszka manna" bo one akurat mi nie przeszkadzaja, a tych gul nisety przykryc sie nie da..ale walczymy dalej;)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
M.A.D.Z.I.A- te białe główki to oznaka, że wszystko wychodzi na wierzch i z dnia na dzień będzie widać różnice. stosujesz jakieś maści albo toniki? bo ja to tylko bambino :P mirgraz- wiesz tak do razu nie może być SUPER bo to dopiero byłby dla Ciebie szok :P lepiej pomalutku i do celu... Ja to się w sumie w ogole już nie maluje... tylko korektor.... teraz w sumie to mam dużo przebarwień. Nic nowego mi nie wychodzi już.... Dzisiaj jest czwartek a włosy myłam chyba w niedziele :P (Już nie pamietam :P ) Pozdrawiam. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
na prawde dziewczyny grunt ze wychodza krosty! serio ja ciesze sie z kazdej nowej, bo wiem, ze potem ich nie bedzie :) a teraz po prostu musza. MIRGRAZ- a to fakt mi tez sie dluugo chowaja i goja, ale na polikach nie ruszam, nie daje rady, specjalnie paznokcie zapuscilam :D i boli jak ruszam - wiec nie ruszam :D OLKA- malowanie hm ... tez sie nie maluje zbytnio :P no chyba ze sytuacja wymaga :) na zajeciach dobry kamuflaż sobie robimy wiec i krost nie widac ;) i zawsze w domu staram sie robic podobnie ;) podklad to mus :) MADZIA - zobaczysz wszystko sie unormuje u kazdego byl taki wysyp albo jest, zobacz ja mam 88 dni kuracji i sa chwile zalamania jak patrze na twarz :) ale na szczescie jest u nas optymistycznie i czuc wiosne, a to dodaje skrzydel :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc,fajnie ze znalazł sie jakis wątek o Izotek'u. Chcialam sie z wami podzielic moimi doswiadczeniami podczas stosowania tego leku i prosic was o pomoc w wytrwaniu tej cięzkiej kuracji.Biore Izotek 3 tydzien, mam bardzo suche usta i mocno przesuszona skóre twarzy (przyjumuje 4omg na dobe - mysle ze to silna dawka bo waze 63 kg) Ogólnie jest ciezko, chodze ciagle zmęczona i do tego ta sucha skóra na twarzy. Z trądzikiem sie męcze od paru lat,w tym momencie widze u siebie pogorszenie stanu mojej cery tzn. powyskakiwały mi takie "guzki" na twarzy. A ja tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
u mnie codziennie cos nowego ale co nam pozostaje jak nie wiara!!to tak naprawde moja ostatnia deska ratunku!!jak mi to nie pomoze to nic innego juz nie ma!!wiec walczymy!! i jak to na izotretioinie sa wzloty i upadki ale jedyne co zauwazylam to mam straszne wahania nastrojow!! i do tego jestem jakby to powiedziec bardziej agresywna..drobne rzeczy wyporwadzaja mnie z rownowagi i doprowadzaja do furii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
Z tym nastrojem to mam dokładnie tak samo :/ wszystkich zaczyna to powoli denerwować... ja się na siebie też wkurzam... :/ ogolnie to starsznie mi wysusza skórę w okolicy nadgarstków :/ Cały czas kremy nakładam... Ale do tych moich suchych rąk dochodzi jeszcze moja praca.... Lalleczna87- każda z nas na początku miala gorszy okres podczas przyjmowania Izo.... Wydawało się, że nie ma żadnej poprawy... Wrecz przeciwnie... Nie przejmuj się wychychaniem ust tylko smaruj je ciągle jeśli zajdzie taka potrzeba.... :) Mnie ostatnio oczy pieką i nieustannie chce mi się spać :/:P A jeśli chodzi o kondycję fizyczną to wszystko dobrze :) Zobaczymy jak teraz zaczne biegać w szkole :P Czy po 1 km nie bede padnieta :P Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam, jak tam u Was? Ja dzisiaj rano sie obudziam i zauważyłam ze moje usteczka az popękały do krwi :-((( ...to jest przerażające. De tego dochodzi jeszcze ta sucha skóra na twarzy...a jak jest u was? Czy też maczie bardzo mocno przesuszona skóre twarzy?? Czym nawilżacie?? Pozdrawiam gorąco i zycze milego dnia :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chialam jeszcze zapytać czy przy tej calej terapii Izotekiem bierzecie moze jeszcze jakies tabletki na osłone natue=ralnej flory bakteryjnej w organizmie??? ( Mam tu na mysli np. Lakcid, Trilac) Bo ja pije tylko Actimel i obawiam sie ze nie zbyt wiele to pomoze, ale u mnie nie ma poprostu (Mieszkam w UK) lekarstw osłonowych tego typu. Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
zmeczenie,rozdraznienie - mam to samo. juz sama z soba nie moge wytrzymac. do tego ciagle bym spala, ostatnio przespalam 14h na dobe i co? dalej bylam senna. a jak przyjdzie wiosna i slonko mam nadzieje,ze to sie zmieni, bo jestem zla na siebie. laleczka-suchosc masakryczna, ja bynajmniej nawilzam cetaphilem (bardzo dobrze nawilza, ale jak skora sie przyzwyczaila - teraz nie widze roznicy :/), nivea, lirene (nawilzajace), johnsons baby, wszystko co mam :)) a oslonowo biore LINEX FORTE, na Twoim miejscu actimela bym nie pila, ma duzo witaminy a, a lek jest na pochodnej witaminy a, wiec jak duzo bedzisz przyjmowala nabialu to tez zle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.A.D.Z.I.A
o.l.k.a ja narazie chciałam jeszcze używać coś antytrądzikowego na twarz żeby ten wysyp szybciej sie skonczyl, ale nie dałam rady, cera mi sie zrobila tak wrazliwa ze po umyciu czyms anty robila mi sie czerwona puchła i w ogóle ust nie mogłam otworzyć.. z kremu używam teraz nivea soft z olejkiem jojoby, strasznie fajnie mi sie na nim podklad rozprowadza i genialnie nawilża. Na osłone nie uzywam nic, bo izotek to nie antybiotyk i żołądka nie psuje tylko wątrobe ! dlatego od czasu do czasu łykam hepatil i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Wam dziewczynki za odpowiedzi :-) ja to mam teraz tak samo ...jak wracam z Univerku to musze isc spac na godzinke potem wstaje... i dalej jest to zmeczenie ...ale mysle sobie ze cos za cos, czekam z utesknieniem na wiosne tez :-) moze wtedy sie wybudze z tego spania przez dzien, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
ale osllonki ogolnie dzialaja na przewod pokarmowy zeby go nie niszczyc. a hepatil nie znam jego dzialania :) na co on jest? tez uzywalam softa ale zaczal mnie po 2 tubkach piec na twarzy, wiec przestalam, choc ulge przynosil super :) dziewczyny wiosna nas rozbudzi mowie wam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.A.D.Z.I.A
hepatli wlasnie działa tak kojąco na wątrobe bo ponoć izotek bardzo ja niszczy. a jak zapytałam moją derme czy brac jakies oslonki to powiedziała ze izotek to nie antybiotyk tylko pochodna witaminy A i nie niszczy żołądka. więc nie wiem. ale chyba łykac nie zaszkodzi ;p troche sie dzis podłamałam :( wydawało mi sie ze jest roznica juz w tym co była a jest teraz i umyłam buźke nakremowałam, stwierdzilam ze pojde dzis do kosciola bez podkladu ;p podchodze do mamy mowie jej ze chyba jest lepiej, ta oglada i mowi ze wyszly i jakies ciulstwa po lewej stronie ktorych nie bylo przed rozpoczeciem kuracji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
jestem w szoku jak to na kazdego inaczej dziala ja np. nie moge w ogole spac mam mega problemy z usnieciem.. jak usne np.kolo2 to o 8 sie juz budze i spac dalej nie moge..ciagle nowe gule i mniejsze gulki, a moja gula na poliku goji mi sie juz 3 tydzien..ja nie wiem co to sa za potwory...heh dzis mam 59 dzien kuracji,czas szybko leci;)oby bylo tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×