Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość o.l.k.a
ja rownież mam dawne 30 mg. nie wiem czy sobie to wmawiam, ale wydaje mi się ze już widac rezultaty... aha i wlosy moge myć tak co drugi dzień a nie jak do tej pory codziennie :P ogolnie mam tylko problemy ze snem... ciągle bym spala :P a co do malowania to w zasadzie prawie w ogole sie nie maluje... używam tylko korekora... no chyba, że mam jakieś "wielkie" wyjście to wtedy troszke "tapetki" nałoże.... nie schodzi mi ani w jakiś tam sposób nie uwidacznia trądziku. a co do pękających ust to jest to nieodłączny element kuracji :P teraz przez miesiąc siedze w domu w zasadzie to bede częściej pisala ;P bo tak to mialam troszke nauki i to zaniedbalam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
a jakiego kremu uzywasz pod podklad ze dobrze ci nawilza cere i jakiego podkladu?bo ja juz nie wiem co mam robic,same guzy podskorne ktorych nie moge zakryc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
i jeszcze jedno;) w ktorym dniu kuracji jestes??pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
ogolnie jak naerazie to lekarz mi zadnych kremów nie polecił.... i w sumie to mi pomaga bambono ;p a podklad matujący z Lirene. a dzisiaj mija 14 dzień kuracji więc mniej niż Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
hejka ;) sorrki za zaniedbanie - sesja :)) teraz moożna pisać, podczas 3 tygodni wolnego ;) a wiec tak strupy mi takze sie robia, suche ktore potem same odchodze i podklad w ogole sie nie trzyma :/ no ale takie życie :D Polecam krem CETAPHIL oraz emulsje do mycia tej samej firmy, kosztuja po ok.40 zł ale rewelacja! polecił mi dermatolog! do tego używam zwykłego nivea i lirene do cery wrażliwej (nawilżający) zmieniam pod podklad i w domu w zależności właśnie od tego gdzie i co robię ;) podkładu uzywam z revlonu do skóry suchej :D (rewelkaaa!) wczesniej uzywala to mieszanej i tlustej, ogolnie podklad ok. 70zl ale dla mnie ? lepszego nie ma :) każdy ma różne objawy, np. ja tak samo mam ze snem ... mogę spać i spać, nieważne gdzie jak i kiedy i ile godzin :) wiecznie jakas taka zmeczona jestem :/ ma ktos moze jakies krwotoki z nosa albo cos? czy to tylko u mnie takie moze ogolne oslabienie. za dwa dni kontrola, ciekawe... Stan cery na dzien dzisiejszy?codziennie cos nowego jest :( ale tak musi byc :) wlosy myje raz w tygodniu, ol jeeee :D to jest nieziemskie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
no ja to się tylko męczę w ustami.... no i okolice nosa troszke mam suche... ogolnie staram się nie malować :P no nie wiem, ale u mnie wypryski się nie pojawiają. tylko kilka tych ktorej wyskoczyly na początku a teraz cisza.... może to cisza przed burzą, a może dlatego ze nie mialam jakiegoś wielkiego trądziku to więcej wyprysków nie będzie. wszystko się ładnie zasusza.jestem dobrej myśli i mam nadzieje, że moja 8-letnia walka z tym paskudztwek niebawem się skonczy. NONAMEGIRL- jak tam poszla sesja? :> ja jestem wlasnie przed pierwszym egzaminem i wracam do ksiażek wlaśnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
dzis mam 26 dzien kuracji jutro ide do pobrania krwi a w pt.jade do lekarza z wynikami , moze jak wszytsko bedzie ok to mi zwiekszy dawke.mam teraz dylemat..chcialam zaczac jeszcze brac tabletki anty. ale to tylko w ramach wspomagania leczenia cery, bo szczerze mowiac boje sie ryzykowac ciazy mimo nawet podwojnego zabezpieczenia ..moja ginekolog powiedziala mi ze jak nie planuje wspolzycia mam sobie darowac ich łykanie zeby oszczedzic troche wątrobe..boje sie tez ze jak potem odstawie hormony to tak jak mojej kolezance, pojawi sie masa efektow ubocznych w tym potworne wypadanie włosow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
mirgraz- jak już bierzesz IZOTEK to nie ma co się wspomagać tabletkami anty. jak nie musisz to ich nie bierz, faktycznie nie ma co sobie za młodu psuć wątrobe. ja nie musze i nie biore. potem jakbyś odstawiła i hormony i tabletki to mogłyby być problemy (tak mi się wydaje :/) Ja pytałam mojego dermatologa czy mam jeszcze używać jakichś maści na trądzić,które bralam wcześniej, ale powiedział zebym niczym się nie smarowała, zeby za bardzo nie przesuszyć twarzy... Że Izotek wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
hej koleżanki :) o widzicie, mój dermatolog do ktorego wybieram sie wlasnie jutro (ciekawa jestem rozmowy i w ogole jego opinii :D ) powiedzial mi juz na pierwszej wizycie "przy izoteku musowo antykoncepcja" moze nie chodzi tez tyle o samą antykoncepcję, ale przy tych tablerkach jak najbardziej wskazane zabezpieczenie innymi hormonami, zeby jak juz sie skonczy branie izoteku mozna bylo brac tabletki dalej, bo odstawienie jednego i drugiego = powrot tradziku. bo kiedys leczono mnie DIANE 35 i jak z przymusu je odstawilam, to tradzik wrocil i dlatego jestem znow leczona ;) (a zludnie myślalam, ze to koniec 7letniej walki):( sesja olu poszla zadziwiajaco dobrze, wszystko zdane za pierwszym razem, wiec moge cieszyc sie 3tygodnowymi feriami (btw z grypa zoladkowa,ktora mnie dopadla...eh) nie bierzecie nic przeciwbolowego ani nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
ja nic nie biore ;) a co do tabletek anty to mi dermatolog powiedział, że przy ewentualnej ciąży Izotek uszkadza płóda a że nie mam nawet z kim zrobić sobie dzidziusia to narazie się na tabletki nie decyduje. kurcze może u mnie właśnie coś jest nie tak skoro nie mam zadnych skutków obocznych? :/ no ja dzisiaj jestem po egzaminie pierwszym... jeszcze 2 i jak dobrze pojdzie to też bez poprawek..... Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
to dobrze,ze nie masz skutkow ubocznych wlasnie :) gratuluje pierwszego egzaminu i mam nadzieje, ze dalsze dwa pojda rownie pomyslnie jak pierwszy :) ciekawosc-ciekawosc nie wytrzymam do jutra, co mi powie lekarz? nie zwiekszy mi juz dawki do konca kuracji bede taka brala :) ale dzisiaj co? nie mam nic nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
A ile jeszcze kuracji Ci zostało? No ja wizyte mam dopiero 18.02.... nonamegirl- a powiedz po jakim czasie mialaś robione próby wątrobowe? bo ja przez Izotekiem to przez 4 miesiące bralam Tetralysal, więc wątroba troche dostała za swoje.... Napisz jak bylo u lekarza i co powiedział, bo też jestem troszke ciekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
dziekuje dziewczyny;) to juz kurcze sama nie wiem czy je brac czy nie..hehbo dzidzisusia nie planuje,ale jakby jeszcze mogly pomoc.. ja to musialbym sobie rece zwiazac bo nie moge sie powstrzymac przed wyciskaniem!!!!!!!!to jest chyba juz jakas choroba!!do tego zaczelam stosowac masci ktore stosowalam przed kuracja..zeby szybciej zaszuszyc te ohydne gule;( bo juz nie moge na to wszytsko patrzec!!!!!wlasnie wrocilam od pobrania krwi wieczorem ide po wyniki ciekawa jestem czy beda duze zmiany, a w piatek ruszam do lekarza...choc najchetniej schowalabym sie do szafy;p, kurde nie pamietam czy na druga wizyte tez mialam przyjechac z testem ciazowym...achhh.. trzymam kciuki za sesje;) dziekuje ze odpisujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvcbbbccbb
Ja biorę Curacne od wczoraj. Mimo, że na ustach mam ciąglę warstwę pomadki, już są suche. Jednak cały czas zastanawiam się, czy nie popełniłam błędu biorąc ten lek. Syfy zaczęły mi schodzić, może samo wszystko ładnie by się oczyściło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
bvcbbbccbb- jeśli z trądzikiem walczysz od dawna, to teraz tak nadle raczej by nie zniknął... twestia trądziku leży pod skórą, w ilości gruczołów łojowych.... Nie wiem może Ty masz inaczej, ale u mnie jak zaczeło wszystko w pewnym momencie się wysuszać to potem był wielki wysyp.... A długo walczysz z trądzikiem? mirgraz- ja na Twoim miejscu nie przysuszałabym bardziej tych guli jakimiś wsomagaczami w postaci maści. Cierpliwości :) Zobaczysz jak niedługo bedziesz wspominała tylko swoją twarz i problemy z nią związane :) Uszy do góry :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
odebralam wyniki,proby watrobowe mam w normie, ale cholesterol przekraczacy znacznie norme..wiec pewnie nie dostane wiekszej dawki, odliczam dni do tego momentu kiedy cera sie uspokoi..bo naprawde zle sie czuje jak wychodze z domu...pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
kurde zaczely mi wychodzić takie paskudne wągry :( nie wiem co z nimi? czy peeling pomoże? czy iść na oczyszczanie twarzy ? doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
witaj w klubie..ja mam tak zawalone poliki i nos..nigdy nie byly takie czarne, robilam peeling ale nic nie dal, niby to ze wychodza jest normalne ale nie wiem jak one maja potem tak nagle zniknac??złuszczą się czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Słuchajcie dziewczyny! Po wczorajszej wizycie ... :) jestem po prostu bardzo usmiechnieta! Zostało mi Olu - luty - marzec - kwiecien - i ... połowa maja :) wiec niedlugo ... niedaleko do końca. no i co pan doktor powiedzial, ze po polowie kuracji czyli po tym miesiacu stan cery powiennien i rokowania moje sa dobre (bo pieknie ladnie wychodza i sie zasuszaja) ze nie bedzie nic wychodzilo :) nie moge jakos w to uwierzyc... serio. a Olu co to za tabletki ktoree bralas? tylko wiecie co ... wyniki sa kiepskie, oslabiona jestem okropnie jak to pan powiedzial, brak zelaza, magnezu, potasu. a kuracji nie przerwe i nie zmniejsze moich 2 tabletekkk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
tak czytam i czytam ... wagry - znikna dziewczyny, spokojnie! ja tez mialam w lojtoku takie zaskorniki, ze masakra! ale nie obawiajcie sie ZNIKNĄ ! :) na żadne oczyszczaanie nie idz ! nie wolno, drażnić ani ruszać skóry, zabiegi kosmetyczne najwcześniej po 6 miesiącach kuracji ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
tylko pozazdroscic ;) ja jutro jade i ciekawa jestem co mi pani doktor powie..mam andzieje ze mi dawki nie zmniejszy bo wtedy ta kuracja nigdy sie nie skonczy..a te wagry zaczna sie zluszczac czy jak??ja dzis mam 28 dzien kuracji..moze troszeczke sie uspokoilo, nie chce zapeszac, ciagle wychodza..ale moze mniej ..juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
i jeszcze jedno;) nonamegirl jaka masz dluga kuracje 6 miesiecy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Mirgraz - spokojnie jesli chodzi o wagry, jetem parenascie dni kuracji przed Wami, wiec mowie Wam nawet nie zauwazycie kiedy po prostu ZNIKNĄ. mi skóra tak się na momencie wysuszyła po miesiacu ok i zaskorniki zniknely wraz z lojotokiem ... bo w sumie to one sa od lojotoku :) jak lojotok zaniknie to one tez tak 6 miesiecy. wazne 60 kg wiec wyszlo mi 6 miesiecy kuracji. 5 miesiecy po 2 tabletki i miesiac 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
kurcze ja tez waze 60 kg i mi lekarka powiedziala ze kuracja minimum 7-8 miesiecy, teraz biore dawke 30 mg ,liczylam ze jutro mi zwiekszy do 40mg ale po tym wzroscie cholesterolu ta watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
no widzisz hm ... mi wyliczyła że mam wziąc 6000 mg nie wiem czemmu tak jemu wyszło ;) w sumie to boje się ze za ktorka ta kuracja moze.. skoro Ty masz dluzej ;/ no ja biore 40, meczy mnie wlasnie - krwotokami ale powiedzialam ze dam rade ze nie przerwe ani nie zmniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
krwotokami?!?!?? kurcze!!!a kiedy ci sie zaczley??czyli widze im dalej tym ciezej..nie masz za krotkiej kuracji jak bierzesz 40 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
nonamegirl- bralam tetralysal 300 mg.... dość mocne... "chwilowo" pomagały, no ale tylko chwilowo.... Dobrze jest czytać, ze masz dobry humor po wizycie u lekarza ;) Dzięki temu mam coraz większe nadzieje, że Izotek pomaga i bedzie dobrze :) czyli "to coś czarne" co mam pod skurą wyjdzie na wierzch i zniknie? :P peelingu też nie robić? ja wizyte mam dopiero 18.02 i wtedy się dowiem ile bedzie trwala moja kuracja.... bo jak bylam ootatnio to lekarz mi powiedział, że w moim przypadku bedzie to trwało 4 miesiące... zobaczymy jak to bedzie teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
mirgaz no krwotokami ;) ale to moze dlatego ze malo pierwiastkó też w organizmie ale co zrobic, im dalej tym gorzej ... ale co - nie poddamy sie prawda :) mówisz ze odpowiednia? no mam nadzieje ... bo dzis przechodze zalamanie .... same nowosci na twarzy :( Olu nie rob, nie rob :)) moze dlatego teraz masz tak krotka kuracje skoro juz cos innego bralas... i jak tamten lek wplywal jakos na organizm? :) mowie Ci 18 pewnie sama dowiesz sie, ze bedzie DOBRZE :) Buzki dzieczyny :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Jak zyjecie dziewczyny? u mnie wysyp trwa ... zalamanie tez, a co jesli nie pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
hej!mam dawke od 9 dni 40 mg i do tego tabletki na zbicie cholesterolu..powiem ci ze mnie mega przerazilas..ze masz znowu wysyp!!!!ja jestem dzis w 39 dniu kuracji i myslam ze te prawdziwe wysypy juz za mna!!!bo teraz pojawiaja sie nowe ale umiarkowanie..ale widze ze to piekło sie znowu zacznie powtarzac?!?!?!trzymaj sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×